Ministerstwo zdrowia ogłosiło kolejny projekt "wykazu badań diagnostycznych, na które będzie mogła wystawiać skierowanie pielęgniarka lub położna."

Skierowania pielęgniarek i położnych.

 

 

 

PROJEKT Z DNIA 22 CZERWCA 2015 ROKU

 

Minister zdrowia opublikował w dniu 26 czerwca 2015 roku PROJEKT rozporządzenia zawierający wykaz badań diagnostycznych, na które będzie mogła wystawiać skierowanie pielęgniarka lub położna. Poniżej publikujemy przedmiotowy wykaz.

 

 

 

 

Więcej informacji w sprawie recept pielęgniarek znajdziesz w Ogólnopolskiej Gazecie Pielęgniarek i Położnych pielegniarki.info.pl - nakład 90 tysięce egzemplarzy!!!

 

 

 

 

Zobacz informator pt.: Recepty pielęgniarek w Gazecie nr 1/2015

Zobacz informator pt.: Recepty pielęgniarek w Gazecie nr 2/2015

 

 

Zobacz więcej informacji w aktualnościach w dziale - recepty pielęgniarek i położnych 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.07.07 19:36:01 ~lekarz

W końcu pielęgniarki będą mogły robić rzeczy, do których niewątpliwie są przeszkolone i wykształcone. Na pewno wyjdzie to na dobre wszystkim - pacjentom, pielęgniarkom i lekarzom. Pod warunkiem, że ostro polecą w górę pensje dla pielęgniarek - więcej obowiązków, większa odpowiedzialność. za tym MUSZĄ iść wyższe zarobki.

#2  2015.07.08 10:49:33 ~irena

Ha, ha, niech pan się nie zgrywa, wszyscy wiedzą jak wygląda sytuacja w oddziałach, one to robią ale nie oficjalnie. Teraz przy tak małych obsadach na dyżurach będą to robić legalnie, pan będzie mógł w tym czasie ze spokojem wypełniać swoją dokumentację a ona swoją zrobi po godzinach pracy. no bo wcześniej czas jej na to nie pozwoli. Pan zejdzie, zapyta się zrobiła pani. ? wypisała pani? dlaczego nie! przecież to leży w pani kompetencjach i nie ważne , że jeden z was ma na koncie w ciągu doby tyle co drugi przez cały miesiąc, prawda?

#3  2015.07.08 10:50:07 ~szkolna

Pracuję w szkołach. marzę aby dano mi prawo wypisywania skierowań do okulisty i lekarza ortopedy lub rehabilitacji dla tych wszystkich dzieci z wadami. od nowego roku okulista żąda skierowań. to nowe utrudnienie dla rodziców. i tak jest problem z bilansami. a co dopiero jakieś dodatkowe konsultacje na moje "życzenie".Krzywych dzieci też moc. ale co z tego jak lekarz kieruje co piąte moje dziecko do specjalisty. i rosną takie krzywe, koślawe itp.

#4  2015.07.08 10:59:25 ~irena

Kto będzie finansował pani skierowania do specjalistów?

#5  2015.07.08 12:16:16 ~EWA

SZOK SZOK SZOK WCZORAJ SIE DOWIEDZIAŁAM,ŻE NIE MA USTAWY KTÓRA NAKAZUJE PIELĘGNIARKOM WYKONYWAĆ INIEKCJE! czyli rozumiem że jak odmówię ordynatorowi podanie zastrzyku to nie pójdzie z tym do dyrekcji na skargę? NIE ZOSTANĘ NAPIĘTNOWANA,ŹLE ZOPINIOWANA,OSĄDZONA I SKAZANA? pracuję od 20 lat i wykonuje wszystkie iniekcje.

#6  2015.07.08 12:35:00 ~Aleksandra

Pójdzie do dyrekcji i złoży na ciebie skargę, wszystkie koleżanki się od ciebie odwrócą, a przełożona cię ukaże i pójdzie z nim spać aby zrobić sobie z nim dziecko. a ty zostaniesz napiętnowana i będą stosować mobbing w stronę najsłabszego, bo tak jest najłatwiej.

#7  2015.07.08 14:06:29 ~ja

No tak to jest furtka by zrobic dodatkowe kursy by dostac uprawnienia na wykonywanie iniekcji i pobieranie krwi kazdy kurs po 500 zl z wlasnej pielegniarskiej kieszeni , haha po co wogole sa studia pielegniarskie wystarcza same kursy porobic i kazda osoba nabierze uprawnien i luz :))))

#8  2015.07.08 16:08:22 ~ludka

Eksperymenty na pielęgniarkach to radość każdego Pana Ministra. Brakuje pielęgniarek a my ciągle dodajemy obowiązków , które nie dowartościują pielęgniarki tylko stworzą wiele problemów , ponieważ diagnostyka jest kontraktowana przez właścicieli Podmiotów leczniczych i kto pozwoli pielęgniarce na swobodne kierowanie na diagnostykę . Jeżeli zakontraktuje usługi w NFZ czy fundusz przeznaczy kwotę na diagnostykę . Mimo bardzo dużo obowiązków obciążających pielęgniarkę to chyba wszyscy wiemy na pewno też w Klinice Pana Ministra, że skierowania wypisują pielęgniarki , stemplują i ganiają za podpisem lekarza.Wczoraj nowy pomysł Promocja Zdrowia jako novum mam wrażenie że4 Ci ludzie obudzili się z letargu. Programy były od wielu lat tylko nie było płatnika i nadal tylko puste słowa bez konkretów.

#9  2015.07.09 06:27:29 ~JRK

Lista tych badań nie jest imponującą! Jest ich o wiele mniej niż w poprzednim projekcie

#10  2015.07.24 19:10:42 ~uska

Nie rozumiem dlaczego się awanturujecie kobiety-ciągle podaje się przykłady z innych państw jak to pielęgniarki pracują i jakie wykonują czynności.Pan minister właśnie do tego dąży i chce zamanifestować swoją obecność przecież zbliżają się wybory. zapomniał jednak biedaczysko o uposażeniu za każdą dodatkową czynność.Przykład:pakiet onkologiczny-lekarze dodatek 250 zeta a" siostra"friko-ma robić i trzymać buzię na klucz.Przykłady można mnożyć w nieskończoność znamy to doskonale.