Pielęgniarki podpisując takie porozumienie płacowe wyrządziły położnym OGROMNE ŚWIŃSTWO!!!

Pielęgniarstwo 2015.

 

Teraz dowiadujemy się o szczegółach porozumienia płacowego, które zakończyło strajk pielęgniarek w Wyszkowie.

Podwyżki nie otrzymają położne!

Panie Pielęgniarki! Wyrządziłyście położnym ogromne świństwo!

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz także:

Nowość! Dla położnych: kurs kwalifikacyjny PIELĘGNIARSTWO ANESTEZJOLOGICZNE I INTENSYWNEJ OPIEKI W POŁOŻNICTWIE I GINEKOLOGII!

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.07.26 14:18:08 ~położna

Świństwem jest to ,że Panie położne nie poparły strajkujących !

#2  2015.07.26 14:59:58 ~piel

POŁOŻNE same jesteście sobie winne wasze przewodniczące tak nie dawno grzmiały o odrębności zawodu a teraz biedne nawet nie możecie pracować na innych oddziałach głupota totalna waszych przedstawicielek , róbcie tak dalej a nie długo znikniecie całkowicie

#3  2015.07.26 16:15:28 ~a

Panie Mariuszu, a dlaczego pielęgniarki miałyby zrobić dobrze dla położnych, kiedy nie dostały od nich poparcia w trudnych chwilach? Niech to będzie nauczką dla wszystkich, również dla tych pielęgniarek, które, w chwilach gdy trzeba się postawić, pokazać jedność i pójść na kolejne udry z władzą, wycofują się okrakiem, i zrobią wszystko, żeby władza wiedziała, że one wcale konfliktowe nie są, tylko "tamte"!

#4  2015.07.26 20:28:36 ~Fuj!!!

Świństwem jest,że położone nie poparły pielęgniarek! Minister zatem jak i pani prezes zrozumieli,iż położone są zadowolone że swojej sytuacji! Czego teraz chcą łamistrajki?

#5  2015.07.26 20:30:53 ~Nie!

Nie dostały,bo nie chciały! O co panu chodzi? Gdyby chciały to by strajkowały z pielęgniarkami-logiczne?

#6  2015.07.26 20:35:11 ~Świństwo

świństwo to fakt,że PAN szkaluje strajkujących a łamistrajkom chce dawać.Jeżeli spór dotyczył grupy zawodowej strajkującym to prawnie tylko tego mogło dotyczy porozumienie! Więcej wiedzy że sporów zbiorowych życzę nim się zacznie oceniać czy szkalować!

#7  2015.07.26 20:36:34 ~gość

Świństwo to mało powiedziane. Razem jedziemy na tym samym wózku. Jestem oburzona postępowaniem pielęgniarek. Jak można było takie porozumienie podpisać. Hańba i wstyd! Nie zapomnimy wam tego.

#8  2015.07.26 20:43:46 ~prawda

Wyszło jak to związkowcy etykę mają gdzieś. Byle do siebie kosztem innych, nawet własnego środowiska.

#9  2015.07.26 21:32:38 ~piel

I bardzo dobrze same sobie winne

#10  2015.07.26 22:59:20 ~kh

No i zaczyna się.Tym na "górze "tylko o to chodzi.Skonfliktujmy się-będziemy łatwiejszym przeciwnikiem.

#11  2015.07.26 23:21:46 ~@

Panie Mielcarek, od dawna nie wchodziłam na ten portal, gdyż sprowadził go Pan do poziomu szmatławca ale raz jeszcze, chociaż z ogromną niechęcią i niesmakiem coś tu napiszę . Otóż, zastanawiam się na czyje zlecenie Pan działa (? ), kto za takie wredne prowokacje Panu płaci? Jakim prawem łamie Pan zapisy Kodeksu Etyki Zawodowej, w którym zapisano, że ,Pielęgniarka/położna powinna cenić i szanować swój zawód, chronić jego godność,(.)" a Pan pozwala sobie na ciagłe publikowanie postów dyskredytujących nasze środowiska w oczach opinii publicznej! Nam już nie potrzeba destrukcji - teraz póbujemy wyprostować skrzywione kręgosłupy. Pan ma już załugi jako orędownik kontraktów dla pielegniarek i na tym proszę poprzestać!

#12  2015.07.27 05:59:00 ~Tatiana

To jest zwyczajna prowokacja! . Nikt się nie zastanawia czy pielęgniarkom nie dzieje się przypadkiem krzywda kiedy pracują za tak haniebne pieniądze, ale próbują odwołać do sumienia. Ale czego? .Jeśli panie położne również będą strajkować to my będziemy trzymać kciuki za powodzenie ich przedsięwzięcia. Należę do pielęgniarek obcokrajowców ale pracuję tylko dlatego, że mieszkam w Polsce na stałe od 24 lat. Nikt tu nie przyjedzie za takie wynagrodzenie! Zamiast walczyć z nami i skłócać nasze środowisko lepiej zastanówcie się jak powstrzymać nadchodzący kryzys dotyczący braku personelu i wymierania zawodu. Tatiana

#13  2015.07.27 07:40:00 ~Dziekuję

Dziękuję Panie Mariuszu, że wstawił się za położnymi z Wyszkowa. Potraktowano je niesprawiedliwie.

#14  2015.07.27 09:09:11 ~piel

Do 11 mądrze napisane ! w 13 bzdura !

#15  2015.07.27 09:46:15 ~młoda pie

To może jeszcze wywalczmy podwyżki ratownikom medycznym i salowym. jeśli położne nie poparły to co teraz chcą, niech sobie same teraz strajkują

#16  2015.07.27 10:06:07 ~nurse

Proszę mi przypomnieć kto strajkował? Pielęgniarki czy się mylę? Skoro PANIE SZANOWNE POŁOŻNE nie poparły strajku to niech teraz nie płaczą.

#17  2015.07.27 10:45:24 ~mariola

Panie Mariuszu, powinien pan postępować bardziej rozważnie. Wyłączyć emocje i nie dać się prowokować. Poznać fakty, a nie je tworzyć. Działając tak, jak do tej pory robi Pan nie tylko dużo dobrego, ale i dużo złego, niestety.

#18  2015.07.27 10:57:13 ~12 MAJA!!!

Oj,Panie Mariuszu,ależ prowokacja! w programie PnŚ nie wspomniał Pan ani słowem o położnych.a tu taki tekst! spada wchodzenie na portal czy o co chodzi? :):)i tak dużo tu "mieszania"poprzez Pana artykuły.Jedynie mam nadzieję,że to pobudza do myślenia i pozytywnego działania nasze środowisko.Choć ja nadal oczekuję konkretnych działań władz naczelnych.Chociażby w tym jak Pan powiedział w kontraktowaniu świadczeń bezpośrednio przez pielęgniarki-wolny i samodzielny zawód.

#19  2015.07.27 11:16:27 ~racja

Naprawdę tylko podziwiać, że ma Pan soje zdanie. I nie daje racji większości, która dyskryminuje położne płacowo. Ciekawe jak to bedzie przy rozdawaniu podwyżek. Może położne za karę nie dostaną też.

#20  2015.07.27 22:01:46 ~elama

A to wcale nie świństwo! panie położne pięknie sobie dorabiają prywatnymi porodami i widocznie jest im tak dobrze, że siedzą cicho.

#21  2015.07.28 00:21:11 ~ktoś

To jest ogólnie wiadoma sprawa, że Panie położne,biorą'' za porody w związku z tym, niewątpliwie są w o wiele lepszej sytuacji niż pielęgniarki. i chyba zawsze tak było niestety.

#22  2015.07.28 10:23:21 ~I-na

Całkowicie zgadzam się z komentarzem "a", do tego stopnia,że pozwolę sobie go zacytować: " a dlaczego pielęgniarki miałyby zrobić dobrze dla położnych, kiedy nie dostały od nich poparcia w trudnych chwilach? Niech to będzie nauczką dla wszystkich, również dla tych pielęgniarek, które, w chwilach gdy trzeba się postawić, pokazać jedność i pójść na kolejne udry z władzą, wycofują się okrakiem, i zrobią wszystko, żeby władza wiedziała, że one wcale konfliktowe nie są, tylko "tamte

#23  2015.07.30 15:21:57 ~gosc

.panie polozne .strajkowac! , kazda z was bierze lapowke za porod,to po co strajkowac tak? nie macie wstydu upominac sie o podwyzke.a pokazcie jak strajkujecie niech narod to widzi, bo pielegniarka dostanie co najwyzej czekolade polamana,ktora lezy u chorego w szafce z grzebieniem a czesto z proteza.jak dostane to odrazu wywalam do kosza,albo nie biore.a wy chyba pieniedzy nie wyrzucacie co?