(3) HWAŁA ZWIĄSKOWCOM! Władze związku pip nie podpisywały porozumienia. I dobrze! Teraz podpisały o 1.50 w nocy. Co zyskano? 56 zł netto na miesiąc.

Tzw. podwyżki pielęgniarek i położnych.

 

 

 

Do tej pory nie było zgody władz związku i izby pip na dodatek miesięczny - 300 zł, czyli 170 netto

I władze związku i izby odmawiały podpisania takiego porozumienia. I słusznie!

Teraz podpisały porozumieniu o 1.50 w nocy, z ministrem zdrowia, o dodatku w wysokości 400 zł brutto, czyli 226 zł netto!

Czyli nastąpił wzrost o całe 56 zł netto miesięcznie.

56 zł. 

Po to 12 tysięcy pielęgniarek i położnych przyjechało do Warszawy? 

Hwała zwiąskom!

 

Wiele osób pyta dlaczego z kwoty 400 zł dodatku mamy tylko 226 zł netto. Poniżej wyjaśnienie, które zamieściliśmy 8 sierpnia 2015 roku. Zmieniliśmy obecnie tylko kwoty. Bo zamiast 300 zł jest 400. 

 


 

Minister zdrowia nie ma prawa narażać szpitali (samodzielnych podmiotów gospodarczych) na dodatkowe koszty związane z wynagrodzeniami pielęgniarek i położnych (nie ma takich uprawnień, ani delegacji ustawowych - bowiem, minister zdrowia nie ma wpływu na politykę płacową szpitali), dlatego wymyślono, że pieniądze na podwyżki zostaną przekazane konkretnie na daną liczbę pielęgniarek i położnych w danym szpitalu, w przeliczeniu na etaty. 

Jednakże kwota 400 zł zawiera w sobie: wynagrodzenie netto pielęgniarki lub położnej oraz jak to zapisano powyżej "inne składniki i pochodne" takie jak: np. składki społeczne - rentowa, emerytalna, wypadkowa. Natomiast realia są takie, że płaca netto pracownika to około 60% kosztów jakie ponosi pracodawca (w tym przypadku szpital) zatrudniając pracownika. Pozostałe 40% ponosi pracodawca. Minister zdrowia nie odważył się narażać szpitali na koszty związane z opłaceniem tych przedmiotowych 40%. Wobec powyższego z kwoty tych 400 złotych musi został opłacone wynagrodzenie netto pielęgniarki i położnej oraz "koszty pracodawcy".

I tak z kwoty 400 zł brutto pozostaje kwota około 226 zł na rękę!

Czyli średni wzrost płacy pielęgniarki i położnej w szpitalu od września 2015 roku, pracującej 170 godzin miesięcznie, wyniesie około 1,38 zł na godzinę netto.

Czyli około 1 procent kwoty, którą otrzymuje lekarz za godzinę pracy na dyżurze w szpitalu. 

Mariusz Mielcarek

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.08.06 18:40:08 ~Barbara

Mam 50 lat, ale niebawem emigruję do Niemiec. Emerytura pielęgniarki w naszym kraju to kpina z ciężkiej pracy i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Zakładam, że zostało mi około 15 lat zawodowego życia nie mogę tych lat zmarnować, bo w jesieni życia nie będę miała na podstawowe potrzeby. A osoby, które dziś uważają, że moja praca to powołanie i bluźnierstwem jest domaganie się godnego wynagrodzenia nie pomogły mi dotąd i nie pomogą w przyszłości. Więc dobre okulary na oczy, intensywna nauka języka i pora zadbać o siebie.

#2  2015.08.06 21:16:25 ~piel

I dobrze pani zrobi, ja już się uczę niemieckiego bo nie mam zamiaru na stare lata z głodu umrzeć, ale wcześniej chciałabym dożyć chwili aby wszystkie pielęgniarki i położne podjęły taką decyzję. Niech sobie w nos wsadzą te 300 zł

#3  2015.08.07 09:38:19 ~Anna K

Pielęgniarki są kosztem - lekarze zyskiem. Tzn. praca pielęgniarek w szpitalach jest traktowana jako wydatek (koszt), lekarze przynoszą kasę bo chorzy za nimi idą z prywatnych przychodni i NFZ przy kontrakcie wymaga określonej liczby odpowiednio wyszkolonych lekarzy. Pielęgniarki są KOSZTEM !

#4  2015.08.07 12:07:50 ~nurse

Ja wyjeżdżam do Norwegii.

#5  2015.08.07 12:44:09 Ellzbieta

Brawo dla ministerstwa,brawo dla pana Ministra! Dla Pielęgniarek to nie ma pieniędzy o podwyżkę 1,500.zł,ale dla lekarzy to wynagrodzenia z kontraktów to są! Czasami dwukrotnie,lub trzykrotnie więcej niż zarabiają pielęgniarki.Więc niech pan Minister zajmie się opieką nad chorym za 2tys.brutto.Życzę powodzenia!

#6  2015.08.07 13:04:17 ~ja

Również uczę się angielskiego i zmykam stąd.Żaluję,że nie podjęlam tej decyzji parę lat wcześniej.Ciągle łudzilam się,że może wreszcie się tu coś zmieni.Minister pokazal jak mu zalezy na opiece pielęgniarskiej,więc najwyższy czas pokazać i jemu,że BARDZO SIĘ MYLI,myśląc,ze 172zł nas zaptrzyma.ŻENADA! Mam coprawda 46 lat,ale wyjeżdżają kolezanki po 50tce i są zadowolone,więc chyba nie ma na co czekać.

#7  2015.08.08 09:14:11 ~spredawca

Jestem pielęgniarką w takim wieku i sytuacji, że niestety wyjazd za granicę do pracy nie wchodzi w grę. ale również postanowiłam wziąć swój los w swoje ręce, od pażdziernika zmieniam zawód na sprzedawcę. Myślę, że dobrze robię.

#8  2015.08.08 10:41:48 ~piel

Tylko ze sprzedawca czy to pracownikiem biurowym moze byc kazda z nas natomiast pielegniarka moze byc tylko osoba ktora ma odpowiednie wyksztalcenie tak to wyglada i jak czytam niekiedy wypowiedzi wlasnie osob ktore zarzucaja nam ze chcemy podwyzek to jak mozna porownac odpowiedzialnosc sprzedawcy czy pani z biura do odpowiedzialnosci za zycie ludzkie i tu powinnismy klasc nacisk dlaczego naleza nam sie podwyzki , a nie dlatego ze ciezko pracujemy bo kazdy ciezko pracuje tyko nie kazdy jest odpowiedzialny za ludzkie zycie

#9  2015.08.08 12:37:56 ~kasia

Nasze przedstawicielki to żenada już ustępują w negocjacjach, a lekarze drwia sobie z nas,wystarczyłoby, aby każda zrezygnowała z dodatkowej pracy i po kłopocie,ale my nie jesteśmy solidarnie i czekamy aż ktoś coś zrobi, a ja poczekam, tylko pytam uprzejmie na co?

#10  2015.08.08 13:06:00 ~sprzedawca

Do -piel nie sądze że ma pani rację, bo pielęgniarka nie może być pracownikiem biurowym, a pracownik biurowy pielęgniarką. Słusznie pani napisała trzeba mieć ODPOWIEDNIE WYKSZTAŁCENIE. Jest również wiele zawodów, w których odpowiada się za życie ludzkie jak np pilot, mechanik, kierowca, diagnosta stacji pojazdów itd.Należy szanować i doceniać wszystkie zawody. Pielęgniarka obecnie jest zawodem niedocenianym zarówno przez pracodawców jak i przez większość społeczeństwa.Dlatego ja jak już pisałam dziękuję, zmieniam zawód. Ale za resztę pielęgniarek trzymam kciuki,aby udało się Wam pracować w lepszych warunkach i za godziwe wynagrodzenie.Pozdrawiam gorąco.

#11  2015.08.08 19:30:30 ~Ula

Ja też drogie koleżanki czekałam, czekałam i czekałam na poprawę ale to co się teraz dzieje to już apogeum. Ja mam 43 lata i też planuję wyjazd do pracy za granicę. Mam nadzieję, że mi się uda. Tym co zostają nie wiem co powiedzieć, czy życzyć powadzenia bo może kiedyś coś się zmieni na lepsze, czy też współczuć.

#12  2015.08.09 12:42:19 ~Ada

Mam 52 lata i również zbieram się do wyjazdu. Zrobiłam licencjat i magisterkę i uczę się języka. W decyzji utwierdza mnie wiadomość z ZUS-u w sprawie mojej emerytury.

#13  2015.08.09 14:24:52 ~irena

Tak PO uczy wszystkich kłamać- najniższe wynagrodzenie w Polsce to też kwota brutto, dla pielęgniarek 300 zl brutto.kpina! nie dajcie się wykiwać, dość poniżania dla tej grupy zawodowej, lekarze się z tego śmieją, dla nich Fundusz daje pieniądze poprzez naszych Dyrektorów a dla personelu, który dba o pacjentów dzień i noc, stoi przy nich i wykonuje mordercza pracę - pieniędzy brak , kpina! kpina! Panie Duda pokładam w Panu nadzieję, proszę przywrócić w Polsce lad i porządek, proszę aby prawo stanowiło było prawem także dla pacjenta, proszę spojrzeć na reformę służby zdrowia z poziomu chorego czlowieka a nie wypychać lekarskie porfele - bez granic!

#14  2015.08.10 17:53:03 ~monika

Błagam nie podpisujcie tych śmiesznych propozycji ugodowych, które dostajecie od przedstawicielek izb teraz będąc na dyżurach. To kpina. Jeśli to podpiszecie, to znaczy, że mogą z nami zrobić co chcą. Miało być 1500 do podstawy dla każdej i tej wersji powinnyśmy się trzymać. A jeśli nie, to strajk generalny we wrześniu. Po podpisaniu tego "umarł w butach".

#15  2015.08.12 17:15:30 ~iwona68

Drogie koleżanki moim zdaniem ,a jestem pielęgniarką z 25 letnim doświadczeniem ,jedynym sposobem aby wszyscy się dowiedzieli ile nas jest faktycznie, bo jak widać pan wiceminister nie wie,byłoby aby każda z nas chociaż przez tydzień nie brała dodatkowych dyżurów poza macierzystym miejscem pracy. Jestem pewna że cały system padnie.Nigdy nas nie docenią jeżeli za marne grosze nadal będziemy ciągnąć po kilka etatów .

#16  2015.08.15 18:22:23 ~Alicja

Wszystkie powinny zrezygnować z dodatkowej fuchy( minus 22% też żenada) od 1.09. dość skamlenia czy upodlenia skoro nikt nie słucha, każdy ma prawo do godnego życia A w wborach eliminuj złodzieii i oszustów z pO ipisowskich szowinistów i szyderców

#17  2015.09.16 20:24:12 ~~ Beata

A co mają powiedzieć pielęgniarki pracujące w DPS-ach.My nawet tych 300zł.nie dostaniemy.Pensje mamy jak opiekunki,choć pracujemy jako pielęgniarki.A gdy upominamy się. o wywalczone podwyżki to mówią że nas nie ma w systemie i nam się nie należą.U nas podwyżek nie było 7 lat.A teraz chcą nam dać150zł.brutto i mamy się cieszyć.Czuję się upokożona.28lat pracy i emerytura z ZUSu na dzień dzisiejszy to 1100zł. MASAKRA TRZEBA WYJECHAĆ STĄD.Pozdrawiam.

#18  2015.09.28 11:19:03 ~mb

Czy wszyscy są pewni że te 400 zł to ma być dodane do pensji co miesiąc? Zapisy rozporządzenia można przeczytać tak że te 400 zł to jest kwota podwyżki na cały rok.

#19  2015.09.28 11:22:30 ~Grażyna

Ja też chcę wyjechać za granicę.Mam niespełna 30 lat, nauczę się języka, bo nie chcę tyrać za pół darmo. Czy jest wśród Was jakaś pielęgniarka, która wyjechała z dziećmi? Mam dwoje małych dzieci i męża.To są jedyne osoby które trzymają mnie w Polsce.

#20  2015.09.28 11:33:19 ~piel

Grazynka dasz sobie rade wyjedziesz ty jako pierwsza przygotujesz grunt dla rodziny maz tez musi uczyc sie jezyka kiedy dojedzie do ciebie spokojnie znajdzie prace byc moze tez w szpitalu. Szpital to nie tylko zawody medyczne jest wiele wakatow nie medycznych a jak ty sie zatrudisz latwiej wam bedzie znalezc jemu prace

#21  2015.09.28 11:36:40 ~Piel

W 1998 roku podjęłam pracę w szpitalu. Byłam na oddziale najmłodszą pielęgniarką, po 18 latach pracy nadal jestem najmłodszą pielęgniarką w oddziale.Kiedy rządzący się opamiętają?

#22  2015.09.28 11:50:08 ~sza

Od trzech lat jeżdże do niemiec jako opiekunka w między czasie robie certyfikat z niemieckiego(trzeba mieć B2) ale juz sa miejsca gdzie nie potzrebuja nostryfikacji dyplomu taka tam dziura do zapchania! płace jako opiekunka w zależności od poziomu języka i stanu podopiecznego 1000-1600 nie płacisz za mieszkanie i wyżywienie, pielęgniarka przed nostryfikacją ma 1600 po 1800-2500 jak doliczyc lata pracy w kraju , szkolenia itp nawet 3500 euro popracujesz rod dwa język podszkolisz i do pracy jako pielęgniarka idziesz , zupełnie inna bajka

#23  2015.09.28 12:19:22 ~Pielęg.

Witam! Nie moge uwiezyc w to co sie w ostatnim czasie mówi o Nas pielegniarkach. Juz krążą opinie od osób co usłyszały ,COŚ, ze juz dostałysmy do pensji 1600zł na miesiac. MZ zrobił rozgłos ale nikt nie wnika w to ile tak naprawdę dostaniemy, a szkoda:( Bo 56zł na miesiac to nie 400 ani nie 1600 zł tak jak mówia pacjenci,którzy cos usłyszeli ale nie sa w temacie. A najgorsze jest to ze znów dostaniemy ochłap, a bedzie sie mówic ze pielegniarki tyle dostały i znów narzekaja.

#24  2015.09.28 12:39:21 ~EWA

Przez tyle lat miałam nadzieję i zarazem wątpiłam w zmiany na lepsze.Dziś już wiem,nic się nie zmieni.Czekając zestarzałam się i przegrałam siebie ,dziś boję się biedy na emeryturze .Drogie koleżanki nie powielajcie mojego błędu, zmieńcie zawód albo wyjedzcie z kraju.Dopóki pracujecie wystarcza wam na wydatki, ale co potem? Chcecie tak żyć,nadzieja to.

#25  2015.09.28 12:54:51 ~piel.

Własnie w tv wypowiadali sie ratownicy medyczni (którzy tez pojechali do W-wy na protest)ze tez chca podwyzek tak jak My pielegniarki, bo niby dlaczego maja byc traktowani gorzej jak wykonuja ta sama prace i z ust ratownika padły słowa takie iż nie chca zarabiac 2 razy mniej od pielegniarek! I w tym momencie usmiałam sie, bo nie mogłam uwiezyc w to co usłyszałam! Jak 2 razy wiecej? To ja mam mgr i różne kursy i zarabiam 1610zł, a moje kolezanki 1800 z 25 letnim doswiadczeniem zawodowym to ile Ratownicy zarbiaja? 800zł? Bo tak wychodzi z ich obliczeń. ZENADA. Niech nie mówia głupot, bo maja więcej od nas. A MY STRAJKUJEMY PO TO ZEBY GODNIE ZYC ZA TAK CIĘZKA PRACE JAKĄ WYKONUJEMY. I tylko my pielegniarki wiemy jaka prace wykonujemy, bo ci co tylko słysza lub widza prace pielegniarek jak przyjda do szpitala to nic. Nie maja pojecia ile trzeba sie poswięcic dla tego zawodu.CD_>

#26  2015.09.28 12:56:03 ~piel.

.cd. Musimy ciagle sie uczyc, robic kursy, specjalizację i trzeba to wykonywac za własne pieniadze i nasz wolny czas. Jest nas mało dźwigamy pacjentów otyłych we dwie na dyzuze. Musimy byc nie tylko pielegniarkami a le i tez rehabilitantkami, dietetykami,sprzataczkami, czasami nawet i lekarzami, bo wykonujemy zadania które nie naleza do nas a musimy! Mamy duzo papierkowej roboty, a pacjent domaga sie zeby pielegniarka była przy nim najlepiej cały czas. A czasem jak nie przyjdzie na zawołanie albo na dzwonek to juz krzycza co one takiego robia ze nie przyszły od razu tylko za jakis czas. Bo pacjenci nie maja pojecia ile pracy mamy i ile pacjentów pod opieka. Mamy tez kontakt z krwią, wydzielinami, wydalinami, jestesmy non stop na cos narazone. Nie mówia o pacjentach agresywnych, pijanych którzy bija wyzywaja od jakich tylko a my musimy o nich dbac i wysłuchiwac tych obrazliwych słow.cd.

#27  2015.09.28 12:57:19 ~piel.

.cd.Jestesmy psychicznie wyczerpane, poniewaz musimy non stop byc w gotowosci na ratowanie zycia ludzkiego, mamy kontakt ze smiercia, pacjentami którym ciagle sie cos nie podoba,słuchac slow ktore padaja z ust osób nielogicznych, pijanych itp. I NIKT NAS NIE ZROZUMIE DOPÓKI NIE BEDZIE NA NASZYM MIEJSCU!

#28  2015.09.28 12:58:52 ~piel.

A jesli chodzi o picie tzw.kawki przez pielegniarki to smiac mi sie chce jak ludzie nas widzą, poniewaz z naszej strony wyglada to tak pijemy kawe czy inne płyny poniewaz jestesmy ludzmi i musimy i jak kazdy w pracy pije (nie znam osoby która w pracy nic nie pije) a ludzie widza nas pijace poniewaz nie mamy czasu isc do pokoju socjalnego wypic ta kawe i robimy ja szybko i idziemy z nia na oddział zeby czasu nie tracic na przerwy tylko pracowac.A dlaczego nie mówi sie o innych zawodach ze pija kawki? Bo ludzie ich nie widza.cd.

#29  2015.09.28 12:59:41 ~piel.

.cd. Kazdy idzie na przerwe do jakiegos pomieszczenia i tak je, pije i nikt nie widzi (np. ludzie pracujacy w suparmarketach)A o lekarzach sie nic nie mówi bo ich nie idac, oni wiekszośc dyzuju siedza w pokojach lekarckich i tak pija, jedza, odpoczywaja, spia, ogladaja tv. My nie mamy takich luksusów i dlatego musimy pic na oczach ludzi którzy przychodza do szpitali i nas widza. MAM TYLKO NADZIEJE ZE KIEDYS NASZ ZAWÓD BEDZIE SZANOWANY JAK INNE ZAWODY MEDYCZNE I DOCENIONY!

#30  2015.09.28 13:10:54 ~PIELEG

SZKODA, ZE JESLI MY O COŚ WALCZYMY DLA DOBRA NASZEGO ZAWODU MUSIMY WALCZYC NA OCZACH LUDZI. A LEKARZE JAK CHCA PODWYZEK DOSTAJA JE BEZ ZADNYCH NAGŁOSNIEŃ. NIKT NAWET NIE WIE ZE NIE TAK DAWNO LEKARZE DOSTALI 1000ZŁ podwyzki do pensji na miesiąc, bo oni jak chca to dostana i pieniadze sie znajda. A my musimy sie prosic i tak na koncu dostaniemy ochłapy :( DOPÓKI NIE ODEJDZIEMY OD ŁÓZEK N IKT NAS NIE DOCENI BO WTEDY LUDZIE ZOBACZA JAKI WTEDY BEDZIE CHAOS JAK PACJENCI ZOSTANA SAMI BO LEKARZE DO NICH NIE PRZYJDA.

#31  2015.09.28 13:21:28 ~gościnnie

.jeśli większość z nas sie nie zgadza na warunki porozumienia, to jakim prawem te leciwe Panie które nie maja pojecia o dyskusji podpisały. a gdzie prawnik nas reprezentujacy czy naszych IP nie stac było na opłacenie prawnika? MZ przyprowadził prawników a nasze Panie takie obeznane w prawie ze ho,ho.nie wiem czy wiedziały co podpisuja o tej godzinie. walczmy dalej aby nam i naszym dzieciom zyło sie godnie

#32  2015.09.28 13:47:59 ~Iza

Jest juz godzina 14,czekam na treść porozumienia ,kiedy się nareszcie pojawi!

#33  2015.09.28 13:59:21 ~rumcajs

Kiedy powiedza co ustalili w tym porozumieniu?

#34  2015.09.28 14:21:09 ~Co z tym?

Co z tą oczekiwaną treścią porozumienia? Głuch i głupia ta cisza. Czy ktoś już to gdzieś oficjalnie przeczytał? gdzie jest ta treść umieszczona? Pomóżcie odszukać.

#35  2015.09.28 14:36:48 ~Gość

Szczegółów porozumienia jesszcze nie podali? Jest już po 14.ile mamy czekać.czuje sie znowu jak pomiotło.

#36  2015.09.28 14:58:15 ~Amanda

Moja siostra robi w Pińczowie za 1300 zł. Czasami mniej. Kucharze wynoszą jedzenie a pacjentom na oddziałach co wymagają stałej opieki (ZOL) wsypują garść makaronu na 60 pacjentów DOSŁOWNIE! Nikt nic z tym nie robi. dyr. to nie inetresuje (ale mam nadzieje, ze nazarl sie tym jedzeniem w ktorym an zolu odkryto larwę muchy w gulaszu), plastry szynki lepkie ze starości. Totalna samowolka. dyr. zamyka ginekologię i niedlugo chirurgie bo mówi, że KOSZTA! a chce udostępnić piętro chirurgiczne i ginekologiczne na prywatną neurologię (jak to z kardiologia zorbili). Pielegniarki zapierdzielaja o dobro pacjenta, bo kto widzial, zeby ciezarna rodzaca 15km jechala (chyba autobusem) do Buska Zdroju bo dyr. chce zarobic 100 zl zysku. Ale to pielegniakri sa złe, a nie lekarze ktorzy dostakja stanowiska z samorządu bo z innych szpitali wywalili ich na zbity pysk. Bo to nie problem zeby lekarz zarabial 40 tys. miesiecznie a pielegniarki 1.300 od 30 lat. Pierdole to. Wyjeżdzam.

#37  2015.09.28 15:05:54 ~gość

Na zbity pysk ten motłoch z izb i związków pogonić

#38  2015.09.28 15:16:21 ~SAM

CO ONE K.A ZROBIŁY ! OPADAJĄ RĘCE JAKO DODATEK A NIE DO PODSTAWY!

#39  2015.09.28 15:23:46 ~rumcajs

Gdzie to jest napisane?

#40  2015.09.28 15:33:50 ~Gość

Właśnie, skąd wiecie jak nie ma poki co oficjalnego komentarzea ani szczegółów z izb ani MZ?

#41  2015.09.28 15:44:22 ~SAM

O 13 MIAŁEM ZEBRANIE ZE ZWIĄZKAMI I wyraźnie! ZOSTAŁO POWIEDZIANE ŻE NIE DO PODSTAWY TYLKO DODATEK SZKODA GADAĆ !

#42  2015.09.28 15:45:15 ~,,,,,,

Gdzie Ci dziennikrze,już mnie to pielęgniarstwo śmieszy.A jak powiedział Napoleon: ,kiedy żołnierze się śmieją to robi się b.niebezpiecznie. Już nie dokształcajcie się za własne pieniądze,nie dać nic darozjadom.

#43  2015.09.28 15:49:16 ~cd...

Jednak obecni rządzący biją na głowę PZPR-owców.

#44  2015.09.28 15:51:11 ~SAM

NALEŻAŁO BY POJECHAĆ DO WARSZAWY I PODZIĘKOWAĆ ODPOWIEDNIO PANIĄ ZA NEGOCJACJE AAHAAH PO PROSTU DRAMAT I KOMEDIA

#45  2015.09.28 15:51:30 ~rumcajs

A po równo czy bedą dzielić?

#46  2015.09.28 15:51:39 ~Jula

Taki sukces ,aż wstyd go opublikować

#47  2015.09.28 15:55:13 ~ha ha ha

Krzywo,równo.będzie wielkie gówno!

#48  2015.09.28 16:09:30 ~Piguł

Jak te stare grube zaspane baby podpisały jako dodatek A nie do ZASADNICZEJ to ustalmy sami dzień ogólnopolskiego strajku generalnego i odchodzić od łóżek!

#49  2015.09.28 16:12:35 ~SAM

Kiedy nasz grupa zawodowa w końcu się obudzi! i weźmie sprawy w swoje ręce bez ozzpip! i tym podobnych, panie które nas reprezentują nie mają żadnego pojęcia o naszej pracy.ale my nadal będziemy trwać w tym gównie zwanym polską służbą zdrowia ! .Już na oddziale się z nas szlachta (lekarze)śmieje .

#50  2015.09.28 16:13:11 ~Fik

Jak te stare grube zaspane baby podpisały jako dodatek A nie do ZASADNICZEJ to ustalmy sami dzień ogólnopolskiego strajku generalnego i odchodzić od łóżek A ty admin nie usuwać mi komentarzy

#51  2015.09.28 16:31:13 ~piel

Płaćmy jeszcze więcej izbom za kursy i secjalizacje,to będą miały nas jeszcze głębiej w d.

#52  2015.09.28 16:33:14 ~gosc

Ktos robi z nas wala.dzis mielismy zapoznac sie z tresca.a tu tresci brak a moze i porozumienia brak. Z lekarzami nikt by tak nie pogrywal.dostaliby 2tys. od reki bez gadania.przyklad z zycia

#53  2015.09.28 16:46:12 ~Rozum

Treść porozumienia na stronie www.porozumieniepoz, dział aktualności. Pozdrawiam!

#54  2015.09.28 17:06:10 ~,,,,,

To nie były negocjacje,to były narzucone warunki min.Zembali,a panie to grzecznie podpisały.

#55  2015.09.28 18:15:44 ~Aga

Jak zwykle liczą na empatię i służebność .Jak długo potrawa jeszcze ta "bardzo smutna zabawa "?

#56  2015.09.28 18:45:50 ~gaga

A gdzie dzisiaj te wszystkie ,ZADOWOLONE'' - co to ,szyneczki dzieciom'' , ,wymarzone buty'' będą kupować - klęczą i biją uniżone pokłony przed ołtarzem porozumienia? Ciekawe kto zatrudnił to trollstwo,żeby mąciło i wprowadzało ludzi w błąd?

#57  2015.09.28 19:44:33 ~Marita

Od lat słyszę ze pielęgniarki są głupie. I chyba musze stwierdzić to samo mimo że pielęgniarką jestem. Szanowne Pielęgniarki nie umiecie czytać ze zrozumieniem. Przeczytałam porozumienie i doczytałam ze 400 zł to nie dodatek do pensji, tylko kwota do podstawy wynagrodzenia. Byście lepoej nic nie pisały, jak macie pisać tu cały stek bzdur i rzucać takie światło na całość pielęgniarstwa.

#58  2015.09.28 22:52:57 ~p

Czy ktoś może mi powiedzieć, czy my musimy się zgadzać na te warunki? A może jest możliwa sytuacja, aby nie odwieszać pogotowia strajkowego i walczyć dalej?

#59  2015.09.29 22:32:00 ~Do gaga

Ja jestem zadowolona! Byłam i wywalczyła 4x400! Do tej pory było 8lat zamrożonej pensji. Moje dzieci oraz koleżanki z pracy radosne.Kupię sobie kozacki ecco.Wow! Takie szaleństwo! Dziękuję sobie i innym z manify!

#60  2015.09.29 22:35:14 ~Tak

Gdyby tyle nas było co tu narzeka to byśmy po 4000 wywalczyli-a jest ile jest! Kłapaniem dziobem nic nie utracie gagi czyli mielcarkiem-to w jednym.Tu wiele mielcarek sam że sobą pisze a nawet trolluje Gaga jedna! Oj jakie to łatwe do obserwacji:-)

#61  2015.09.30 00:58:19 NOWHERE MAN

Witam skąd wzięło się 226 netto , a tym bardziej cytat "nastąpił wzrost o całe 56 zł netto miesięcznie" bo mnie wyszło ok 240 zł netto (ok 332zł brutto) jeżeli te 400 będzie jako dodatek, a nie dodany do podstawy, bo wtedy pochodne typu (dodatek stażowy, dodatek za noce, święta) to brutto i netto od "gołej pensji" obniżą, ale sumarycznie z nocami, świętami i stażowy wyjdzie na to samo netto (przynajmniej powinno ) - ja to tak rozumiem Pozdrawiam