(1) Władze związku pip! Przestańcie opowiadać na czepkowych konferencjach, że w Polsce zabraknie pielęgniarek.

Działalność związku pip.

 

 

 

 

(1) Władze izby pip!

Kiedy wreszcie pokażecie, że "macie jaja"?

 

Władze związku pip. Przestańcie opowiadać, że w Polsce zabraknie pielęgniarek.

Im mniej pielęgniarek tym lepiej dla naszego środowiska, czy nie?

Zdecydowanie lepiej! Nasza pozycja negocjacyjna wzrasta! A wy nad tym biadolicie.

Brak pielęgniarek, to nie wasz problem ani środowiska pielęgniarskiego.

To problem rządzących!

Waszym problemem powinny być płace pielęgniarek. Jak nas co raz mniej, tym łatwiej, będzie o wzrost płac. Czy to trudno zrozumieć?

Czy żądanie wzrostu płac dla pielęgniarek i położnych, wynika z faktu, że nas jest mało? Czy z faktu, że wykonujemy odpowiedzialny zawód i jesteśmy profesjonalistami, a płace są żenująco niskie?

Na razie udało się wam "wywalczyć" 1 zł netto podwyżki dla pielęgniarek i położnych w szpitalach. Dla reszty pielęgniarek i położnych od września nic nie wywalczyliście. 

Władze izby pip! Kiedy wreszcie pokażecie, że "macie jaja"?

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz także:

(2) Władze związku pip! Przestańcie opowiadać na czepkowych konferencjach, że polskie pielęgniarki wyjeżdżają za granicę. To nie wasza sprawa. Nie od tego jesteście!

 

 

 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.08.08 09:07:26 ~Toja

Panie Mielcarek,brawo! Panie z zarządu pip tak biadolą bo im mniej pielęgniarek tym mniejsza pula kasy ze składek, przecież im nie zależy na pensjach pielęgniarek pracujących w oddziałach ani na ich warunkach pracy! Tylko na swoich stanowiskach! Łatwo jest siedzieć w klimatyzowanych pokoikach i korespondowac z ministrem(który zresztą ma tą panią w nosie bo wie że ona nie ma nic do powiedzenia) potem pojechać na wczasy dofinansowane składkami - przymusowymi zresztą. Tak więc jaja to one sobie robią z koleżanek.

#2  2015.08.08 11:38:07 ~Zuza

Nomi wynika z ustawy o samorządzie, ale dość tego. Ja nigdy już nie będę włączać się w jakieś bzdurne akcje dające możliwość otrzymania korzyści przez tylko niektóre pielęgniarki, ja tym razem nie dostanę NIC. Mam to gdzieś, nie będę więcej "walczyć", to jedna, wielka bzdura i ściema! Nikt, nigdy się z nami nie licz i nie będzie się liczył, to koniec. Może jak zabraknie pielęgniarek, to będzie lepiej.Dziękuję za taką pomoc i wywiązywanie się władz Izby ze starań o lepsza płace dla pielęgniarek.

#3  2015.08.08 11:41:33 ~Zuza

Nerwy mnie poniosły i komentarz cały nie zmieścił się dlatego nie można go zrozumieć. Przepraszam. Brawo panie Mielcarek za odwagę! Wszystkie tak myślimy tylko jakoś nikt nie miał odwagi tego powiedzieć.

#4  2015.08.08 11:48:00 ~Kasia

I kto ma nas traktować poważnie jak nasze przedstawicielki nie mają klasy i godności, żenada, wstyd i hańba, a koniec jak zwykle przewidywany, nasi lekarze śmieją się z naszych negocjacji

#5  2015.08.08 12:42:57 ~nurse

Ciekawe kiedy przestaną się przebierać siostry

#6  2015.08.08 13:20:25 ~mały

Szcunek Panie Mielcarek ma Pan wyrobioną pozycje w społeczeństwie Pielęgniarek/ rzy. Może pomysłem było by ogólnokrajowa akcja wypisywania się z izb?

#7  2015.08.08 19:41:05 ~addkm

Nam nigdy nie dadzą zarobić właśnie dlatego,że jest nas tak mało.Niska pensja-idę dorobić.Kolejny etat ma obsadę.Kiedy dostanę godne wynagrodzenie nie będę już obsadzać dwóch etatów.Większość z nas nie będzie.I wtedy będzie krach jeśli idzie o pielęgniarki.Na to nasze władze nie są przygotowane.To zaszło za daleko.Czy Wy tego nie widzicie?

#8  2015.08.09 10:41:52 ~gaga

Oczywiście ,że widzimy ,mało tego ja przewidziałam to już dość dawno. Wystarczy tylko chwilę się zastanowić nad sytuacją ,wyciągnąć wnioski! Ale najwyrażniej nasze władze czekają ,że ,samo się wyrówna''.Jest też druga opcja- po wyborach to inni będą musieli się tym martwić - albo i nie:))

#9  2015.08.09 11:14:29 ~Marii

Chce sie wypisac z izb pip tyle kasy im place co rok jestem zla

#10  2015.08.09 11:44:45 ~Danuta

Wreszcie ktoś jasno określił, o co walczą pielęgniarki. Całkowicie popieram

#11  2015.08.09 14:35:00 ~irena

Drogie pielęgniarki - szykujcie się do strajku generalnego! bez tego się nie obędzie, Na strajk przygotujcie się jednak bez czepków i hałaśliwych butelek .Czas podejść do sytuacji bardziej biznesowo- tak jak lekarze to robią- on nie biegają ze słuchawkami po ulicach. A więc do dzieła- jasno określona petycja - 1500 od września - Fundusz pieniądze ma tylko Dyrektorzy i zrzeszenia powiatów pod szumną nazwą ,konwent''próbują przechwycić pieniądze , a no co - na długi, tylko dlaczego kosztem pielęgniarek, czy one te długi narobiły, czy złe zarządzanie Dyrektorów? no właśnie.

#12  2015.08.10 22:35:02 ~Suza

To kiedy ten strajk? Tylko mówimy o nim

#13  2015.08.11 01:16:33 ~ EWA

.im bliżej 19 września tym ciszej domagamy się 1500złotych,już rozkładamy na raty i w czasie.Zapewne zostanie z1500 tylko 1,50 zł.Tak będzie?

#14  2015.08.24 22:39:03 ~gosc

Dać im zamiast kilkanaście tysięcy miesięcznie, te 1700 z dyżurami, dopiero będą biedolić, a potem na taczki i na wiejską

#15  2015.08.31 19:19:53 ~GRAY

Kazda pielegniarka powinna w dniu planowanego strajku wziasc 1 dzien urlopu na zadanie,a inni niech sobie radza

#16  2015.09.10 00:44:48 ~piel

No może w końcu odważna pielęgniarka poprowadzi nas do celu

#17  2015.10.03 09:43:45 ~mgr piel-

Pani Ewo tu nie chodzi o czynienie zarzutu tylko o uzmysłowienie tego że łatając wszystkie dziury w systemie nigdy nie wyegzekwujemy swoich praw do godziwego wynagrodzenia za ciężką i odpowiedzialną pracę.Dlatego tak jest bo każda z nas tak mówi i z tego wychodzą setki załatanych etatów.Za to ja widzę jak wygląda życie moich koleżanek które w domu są gościem bo biegną z pracy do pracy, są przemęczone, mają problemy ze zdrowiem, są poirytowane a zarabiają pieniądze które normalnie powinny mieć na jednym etacie. Tak na pewno jeszcze długo nic nie zmienimy a nasze życie zamienia się w koszmar bo potem oby tych pieniędzy starczyło na leczenie, o wycieńczeniu organizmu nie wspomnę.