(2) Władze związku pip! Przestańcie opowiadać na czepkowych konferencjach, że polskie pielęgniarki wyjeżdżają za granicę. To nie wasza sprawa. Nie od tego jesteście!

Działalność związku pip.

 

Zobacz także:

(1) Władze związku pip! Przestańcie opowiadać na czepkowych konferencjach, że w Polsce zabraknie pielęgniarek.

 

 

 

(2) Władze izby pip!

Kiedy wreszcie pokażecie, że "macie jaja"?

 

Władze związku pip. Przestańcie narzekać, że pielęgniarki wyjeżdżają za granicę.

Im mniej pielęgniarek tym lepiej dla naszego środowiska, czy nie?

Każda pielęgniarka, która emigruje poprawia naszą pozycję negocjacyjną.

A wy nad tym biadolicie. Po co?

Należy tylko pogratulować zdrowego rozsądku pielęgniarkom, które "emigrują za chlebem".

A absolwentów pielęgniarstwa ostrzegać, przed podejmowaniem pracy w zawodzie, ukazując "rzeczywistość polskiego pielęgniarstwa" i gdzie ma swoje miejsce w Polsce ...

 

Wyjazdy pielęgniarek za granicę, to nie wasz problem ani środowiska pielęgniarskiego.

To problem rządzących!

 

Waszym problemem powinny być płace pielęgniarek. Jak nas co raz mniej, tym łatwiej, będzie o wzrost płac. Czy to trudno zrozumieć?

Czy żądanie wzrostu płac dla pielęgniarek i położnych, wynika z faktu, że nas jest mało, także z powodu emigracji zarobkowej? Czy z faktu, że wykonujemy odpowiedzialny zawód i jesteśmy profesjonalistami, a płace są żenująco niskie?

Na razie udało się wam "wywalczyć" 1 zł netto podwyżki dla pielęgniarek i położnych w szpitalach. Dla reszty pielęgniarek i położnych od września nic nie wywalczyliście. 

Władze izby pip! Kiedy wreszcie pokażecie, że "macie jaja"?

Mariusz Mielcarek

 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.08.09 10:35:58 ~pielęgn.

Może referendum w sprawie podwyżek dla Nas.Społeczeństwo Nas w większości docenia,natomiast rządzące PO liczy się jedynie z lekarzami(P.Kopacz też lekarz),a nasi lekarze generalnie nie doceniają pielęgniarek(z nielicznymi wyjątkami.Lekarze nie posiadają "pielęgniarskiego pierwiastka",z tym człowiek się rodzi.A i wiedza pielęgniarska jest ogromna,inna od lekarskiej.To "samobój"kształcić pielęgniarki po to ,aby płaciły podatki innym krajom !

#2  2015.08.09 13:02:34 ~też piel.

Nie jestem przekonana,że większość społeczeństwa nas docenia ! Znakomita większość myśli,że pielęgniarka na dyżurze jest "osobistą przynieś,wynieś,pozamiataj" każdego pacjenta,że pielęgniarka nic nie robi,tylko spija kawki i siedzi cały dyżur.Społeczeństwo nie ma pojęcia,czym tak rzeczywiście jest obarczony biały personel.Może tak w każdej placówce wywiesić minutowy(nie godzinowy)rozkład czasu pracy pielęgniarki.Zapewniam,że w tym rozkładzie nie będzie czasu nawet na przerwę,która każdemu się należy !

#3  2015.08.09 13:20:21 ~Marzena

W moim miejscu pracy są przerwy na kawę i to kilka razy dziennie, a po godzinie 15.00 możemy pić ta kawę z ordynatorem do 18.00 , wymieniając się komórkami, długopisami i opowiadaniem o autach:). Zresztą w przyszła sobotę idzie z nami na "firmową" imprezę, mam zamiar jak mi się uda oczywiście go poderwać:) także polecam pracę w moim szpitalu w powiecie gliwickim.

#4  2015.08.09 14:10:29 ~Alicja

W wyborach pogonić nOJMANA i kOPACZ ( oszuści którzy ogłupiali pielęgniarki - zamrożenie pensji tylko nie swoim) DAJECIE sie upodlać zamiast zrezygnować z dodatkowych dyżurów w innych szpitalach ( od 1 września-zwolnienia lekarskie lub opieka nad bliską osoba - i szybka renegocjacja kontraktów nastąpi )

#5  2015.08.09 23:45:38 ~szczecin

Poczytajcie "Bunt białych czepków" dr Kubisa, wiele wyjaśnia-a jak jest diagnoza to łatwiej o prawidłowe lekarstwo

#6  2015.08.10 05:26:30 ~Ala

Tylko metody radykalne,dość już lania wody

#7  2015.08.10 10:23:42 ~gliwice

Dlatego już nie pracuje w tym kurewskim szpitalu i innych, gdzie jesteś pachołkiem od wszystkiego, a lekarz traktuje cię jak służącą. absolutnie nie dpowiada mi taka rola i nigdy nie wrócę do tego śmieci. Pan Mariusz ma rację,chwała mu za to,że prowadzi ten portal, bo ja już od 15 lat wiem,że pielęgniarki sa nikim w środowisku medycznym

#8  2015.08.10 15:50:14 ~,,,,,

Piel.to jedyna grupa,która nic nie potrafi sobie wywalczyć,/ kryminaliści wiele potrafili wywalczyć/,a pielęgniarki ? wieczne służące,itd itp.brak słów.

#9  2015.08.10 19:52:44 ~piel

Głupie,zahukane siostry jesteśmy, nikt normalny w XXIwieku nie dałby sobą tak pomiatać jak my w szpitalach

#10  2015.08.11 00:48:03 ~ EWA

.niech nikt nie robi zarzutów dla tych pielęgniarek ,które pracują ponad etat .Gdybym czekała na większe pieniądze w tym zwodzie ,musiałabym żyć tak długo jak sekwoja .Moim zdaniem ,teraz tez nic nie zmienimy.Już wycofujemy się ze swoich żądań.Ostrzegam te osoby ,które mogą się z zawodu wycofać,nie zwlekajcie.Potem zostanie wam tylko wegetować ,a dopóki starczy sił dorabiać ponad normę . .

#11  2015.08.14 11:24:55 ~Halina

Ataki na OZZPIP i NRPIP to domena działania tego portalu. Emigracja pielęgniarek to sprawa pielęgniarek a informowanie o tym społeczeństwa to obowiązek. Najłatwiej jest krytykować, na każdym etapie, nie czekając na ostateczne wyniki prac. A co Pan zrobił aby pomóc naszemu środowisku w walce z Rządem, poza "naganianiem " zagranicznym pracodawcom pielęgniarek i położnych do wyjazdu.

#12  2015.08.20 09:50:10 ~też piel.

Do HALINY(11) Całe szczęście,że ten portal istnieje,kochana działaczko,ew.zwolenniczko.O wielu sprawach nie dowiedziałybyśmy się,bo szanowne "nasze władze" nie widzą potrzeby informowania białego "plebsu" !

#13  2015.10.03 10:07:40 ~mgr pielę

Brawo Panie Mariuszu tak trzymać. Doceniam Pana wkład pracy w ten portal.Proszę się nie zrażać złośliwymi uwagami i robić swoje jak śpiewał W. Młynarski. Mam nadzieję że dzięki temu otworzą się oczy i umysły naszym koleżankom/kolegom i w końcu przestaną robić z siebie cierpiętników a zaczną walczyć o swoje prawa do godziwej płacy i pracy. Czas abyśmy powstali z kolan na które rzucono nas w szkole pielęgniarskiej i tak nas utrzymano do dzisiaj, tylko zakazy, nakazy i obowiązki, a gdzie nasze prawa, godność, honor-brak! A zahukanymi najlepiej się manipuluje. Panie podpisały porozumienie bo była cudowna atmosfera, a jaką my teraz mamy w szpitalach dzięki nim? Gorycz, poniżenie,oszustwo brak jedności i miało być lepiej wyszło jak zawsze! Tyle zachodu o ochłap,postulaty zrealizowane w małym %.Czy na to liczyliśmy, to jest powód do dumy?

#14  2016.02.29 20:48:08 ~też mgr

Przerwa w pracy jest świętą rzeczą. Na zachodzie w szpitalach na drzwiach dyzurki wisi kartka z tekstem: od godz. do godz. proszę nie przeszkadzać jest przerwa. Albo. Od.do . proszę nie przeszkadzać trwa raport. To się nazywa szacunek. Pielegniarka to taki sam zawód jak każdy inny. Przestańmy się płaszczyć i ciągle w kółko wałkować o poświęceniu się w imię drugiej osoby. Poswiecamy się wystarczająco dużo. Jestem ciekawa czy adwokat też tak się poświęca? ;)i słyszy te same teksty od przełożonych?