(3) Władze związku pip! Przestańcie kierować postulaty płacowe do wojewodów, marszałków, starostów, burmistrzów, dyrektorów szpitali. To bicie piany.

Działalność związku pip.

 

Zobacz także:

(1) Władze związku pip! Przestańcie opowiadać na czepkowych konferencjach, że w Polsce zabraknie pielęgniarek.

(2) Władze związku pip! Przestańcie opowiadać na czepkowych konferencjach, że polskie pielęgniarki wyjeżdżają za granicę. To nie wasza sprawa. Nie od tego jesteście!

 

 

 

 

(3) Władze izby pip!

Kiedy wreszcie pokażecie, że "macie jaja"?

 

Władze związku pip. Przestańcie kierować postulaty płacowe do wojewodów, marszałków, starostów, burmistrzów, dyrektorów szpitali. To bicie piany. 

To tak samo, jakbyście negocjowały zmianę rozkładu jazdy pociągów, kierując postulaty do dróżnika obsługującego szlaban kolejowy na przejeździe w miejscowości Bezradność.pl 

Ministerstwo zdrowia przez lata stało na stanowisku, że nie ma kompetencji w zakresie ingerencji w sprawy płac pielęgniarek i położnych w poszczególnych szpitalach.

Teraz prezentując projekt rozporządzenia w sprawie tzw. podwyżek, pokazało, że jednak może mieć wpływ. Droga jest otwarta ... na poziomie systemowym. Nie gminy, powiatu, województwa. Na poziomie ogólnokrajowym! 

Wniosek: poziom ogólnokrajowy! A wy podobno jesteście związkiem pip ogólnokrajowym. No to do dzieła!

Na razie udało się wam "wywalczyć" 1 zł netto podwyżki dla pielęgniarek i położnych w szpitalach. Dla reszty pielęgniarek i położnych od września nic nie wywalczyliście. 

Władze izby pip! Kiedy wreszcie pokażecie, że "macie jaja"?

Mariusz Mielcarek

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.08.10 08:53:42 ~piel

Uwazam ze pielegniarki powinny zarabiac 3000 zl netto , powinny przestac pracowac w kilku miejscach bo inaczej tego nie wywalczymy, zastanowcie sie kolezanki co wam daje praca na kilku etatach owszem zarobicie wiecej bo macie wiecej ilosc godzin wypracowanych ale czy o to chodzi by wiecej pracowac , czy moze o to by pracowac wydajniej na jednym etacie i zmienic System pracy warunki pracy i placy . jesli tego nie przewarosciowujecie i nie zmienicie do tego nastawienia bedziecie jeszcze wiecej godzin pracowac dla rodziny czy siebie nie bedziecie miec wogole czasu bo bedziecie siedziec caly czas w pracy pewnie juz takie osoby sa ale czy tego naprawde chcecie, czy nie kazdej z nas zalezy na godnych zarobkach

#2  2015.08.10 08:57:58 ~piel

Dlateggo przypuszczam ze wiele z was chodzi do pracy zmeczonych sfrustrowanych i to odbija sie na pacjencie na kolezankach w pracy z ktorymi wspolpracujecie , czy naprawde nie wolicie pracowac na jednym dobrze platnym etacie ? Czy do smierci chcecie tak pracowac , gwarantuje wam ze nie dacie rady . Dlatego pomyslcie juz teraz czy nie warto tego zmienic , ale zmienic mozna tylko wtedy jesli kazda bedzie miec jeden Etat i zazadamy podwyzek !

#3  2015.08.10 15:33:28 ~piel*

Ja zarabiam 3 tys. na jednym etacie,ale to jest za mało, 5 tys. dla mnie to najmniej,doceniajmy się trochę koleżanki, ja rzuciłam kiedyś pracę w jednym szpitalu, bo za mało płacili i poszłam do drugiego szpitala, gdzie dostałam więcej,a do dodatkowej pracy za 100 zł za dyżur, ani myślę wstawać.

#4  2015.08.10 16:39:23 ~,,,,

Wiele pielęgniarek nie wie kim są,a kim powinny być.Jest to zahukana grupa,a ZAHUKANY to «taki, który jest niepewny i zgodny, gdyż długo ulegał despotycznemu traktowaniu lub żył w trudnych warunkach» .A pielęgniarki i ulegają despotyzmowi i pracują w trudnych warunkach. Jak można w XXI wieku pozwolić na takie traktowanie ludzi,przecież tworzy się patologię pielęgniarską.Gdzie są przedstawicielki piel?

#5  2015.08.10 17:54:21 ~monika

Błagam nie podpisujcie tych śmiesznych propozycji ugodowych, które dostajecie od przedstawicielek izb teraz będąc na dyżurach. To kpina. Jeśli to podpiszecie, to znaczy, że mogą z nami zrobić co chcą. Miało być 1500 do podstawy dla każdej i tej wersji powinnyśmy się trzymać. A jeśli nie, to strajk generalny we wrześniu. Po podpisaniu tego "umarł w butach".

#6  2015.08.10 20:08:04 ~AGA

DATA STRAJKU JUŻ POWINNA BYĆ WYZNACZONA . DO BOJU W JEDNOŚCI SIŁA

#7  2015.08.10 20:09:40 ~piel

To prawda,że jesteśmy najbardziej zahukaną grupą społeczną.Tylko stajk generalny może ocalić resztki naszej godności,bo wszelkie recepty,czarne koszulki i pobożne życzenia wszyscy mają w d.

#8  2015.08.10 21:44:08 ~mgr p-arz

Witam Państwa . Jestem na urlopie w Polsce i co i NIC ! Ten zembalA i cieślukowskI nie powinni zajmować głosu w sprawie pielęgniarstwa w Polsce bo nie mają pojęcia o idei pielęgniarstwa i są matołami w tym temacie ! Już nic nie pomoże tylko STRAJK GENERALNY z odejściem od łóżek pacjentów , tak jak się to robi w cywilizowanych krajach i nikt nie będzie Nas za to zwalniał.Chyba , że My zwolnimy zembalE i cieślukowskiegO . Pamiętajcie W JEDNOŚCI SIŁA . Jeżeli nie wykorzystacie tej szansy to koniec , nadal będziecie robolami na ich wysokie pensje . magister pielegniarz / jesteśmy z Wami !

#9  2015.08.11 08:36:30 ~,,,,,

Tak,TYLKO STRAJK,powinniśmy tego żądać od naszych przedstawicielek,które prowadzą te ,pożal się,negocjacje. Niech w końcu przestaną myśleć ugodowo,i z lękiem.

#10  2015.08.11 10:25:43 ~ira

Pielegniarstwo w Polsce niestety wymiera, ale na szczęście za granicą kwitnie. Moze tez nie jest slodko, ale trzeba zebrac sie do kupy i sprobowac, inaczej sie czlowiek nie dowie jak jest w rzeczywistosci. Ja NIE WIERZE W ZMIANY W TYM KIERUNKU TU W POLSCE, bo za duzo jest stolkow dobrze platnych dla szefostwa typu oddzialowe, PiP, naczelne, przelozone itd. One musza zwyczajnie umrzec, zeby ktos inny cos innego zrobil w tym kierunku. Dlatego szanowne kolezanki i koledzy WYJEZDZAMY! i niech szlag trafi te polskie bandy w szpitalach lacznie z przekletymi pajacami lekarzami! TU ZMIAN NIE BEDZIE, NIE LUDZCIE SIE!

#11  2015.08.11 11:37:03 ~KOPiP

Panie Mariuszu, trzeba było zacząć od władz lokalnych by skupić ich uwagę na problemie naszym i pacjentów. Dopiero jak nas olali! trzeba uderzyć było wyżej. takie są zasady negocjacji (stopniowanie decydentów)-teraz czas na mega poruszenie! Wręcz rewolucję przy udziale całej naszej Białej Armii. Ania W.

#12  2015.08.12 09:42:49 ~st.pie

Kiedy w końcu przestaną nas poniżać, stańmy razem, strajkujmy, nasza praca jest potrzebna wszystkim a nikt tego nie docenia, cały czas wymagania, dodawanie pracy, zmniejszenia etatów a gdzie godziwa zapłata

#13  2015.10.03 09:22:46 ~mgr piel-

A dlaczego tak nas traktują bo my same nie mamy szacunku dla siebie. Jak któraś zasiądzie na stołku to wybiega przed dyrektora żeby dokręcić śrubę pielęgniarkom-karierowiczki. Zapomniały jak się pracuje na oddziale.Zacznijcie pracować na jednym etacie to wyjdą takie braki że sami dadzą podwyżki bo młodzi mają w nosie znosić upokorzenia i tyrać za grosze.Niech zamkną te gabinety i pseudo kliniki gdzie bazują na pielęgniarkach na umowy zlecenia.Jaj ktoś będzie się z nami liczył, same sobie gotujemy taki los!