Mamy dobrą informację dla pielęgniarek i położnych, które dostały się na dofinansowaną specjalizację poza limitem!

Dofinansowane specjalizacje pielęgniarek i położnych 2015.

 

Ministerstwo zdrowia zapisało w specyfikacji przetargowej na wyłonienie organizatorów dofinansowanych specjalizacji następujący warunek:

 

"UWAGA: Organizator Szkolenia nie może pobierać od osób zakwalifikowanych do odbywania specjalizacji,  poza limitem miejsc dofinansowanych, opłat wyższych niż cena miejsca szkoleniowego podana w ofercie."

 

Wobec powyższego, jeżeli w ofercie na prowadzenie dofinansowanej specjalizacji dla pielęgniarek i położnych organizator podał kwotę 2 000 zł, to nie może poza limitem (25 osób) przyjmować osoby na specjalizację i wymagać od nich np. 6 000 zł. Ma to być w przedmiotowym przypadku kwota nie wyższa niż 2 000 zł. 

Bardzo dobre posunięcie ministerstwa. Brawo!

Może osoby, które dostały się na specjalizację poza limitem napiszą w komentarzu jak to nowe rozwiązanie wprowadzone od roku 2015 wygląda w praktyce? Może organizatorzy w tej sytuacji w ogóle nie mają miejsc "poza limitem"?

Sprawdź jakie ceny zaoferowali w przetargu organizatorzy, którzy poprowadzą dofinansowane specjalizacje pielęgniarek i położnych.

Ze specyfikacji przetargowej wybrał:

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz także:

Dofinansowane specjalizacje 2015 - zobacz informator redakcji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, nakład 90 tysięcy egzemplarzy.

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.08.17 20:13:39 ~ja

Drogie Panie z Izb Piel, Panie Ministrze Zdrowia . Uwazam ze wszystkie kursy powinny byc terminowe czli: Kursy specjalistyczne wazne na rok. Specjalizacje wazne 3 lata. Po tych okresach koniecznie wykonywanie ponownych kursow by utrzymac uprawnienia z danych kursow . .Czyli wszyscy ktorych daty ukonczenia kursow sie przedawnily powinni ponownie odbyc kursy i egzaminy.

#2  2015.08.17 21:06:58 ~mn

Oj,oj, coś mi się wydaje ,że to napisała osoba organizująca szkolenia dla pielęgniarek.Już powiało apetytem na nową KASĘ!

#3  2015.08.17 21:09:52 ~też ja

Taaaaaaaak! Popieram i podpieram! I koniecznie powinny to być kursy wysoko płatne bez możliwości dofinansowania. Wtedy każdy poczuje jak ważne jest kształcenie się :)Specjalizacja powinna być ważna rok a nie aż TRZY lata- kto to widział ! Nie chcemy pracować z takimi niedoukami!

#4  2015.08.17 21:12:00 ~gaga

Do ja - kobieto Ty zrób sobie kurs na rozum! :))

#5  2015.08.17 21:51:30 ~andzia

PO CO WAM KURSU I specjalizacje. Ten film pokazuje jasno i wyraźnie jaka powinna być pielęgniarka. Nie profesjonalna tylko DOBRA,MIŁA,CIERPLIWA,OPIEKUŃCZA. Tak więc Dorotko życzę więcej uśmiechu i cierpliwośći kochana:)))oto link:HiNT sykehjem - Hva er god sykepleie?

#6  2015.08.17 22:36:14 ~andzia

Tzn chodziło o to:Sykepleier Solfrid

#7  2015.08.17 23:12:27 ~ktoś

Nie żartujcie! Jak trzeba będzie co rok ponawiać kursy i specjalizacje, które już zrobiłam, t nie zdążę do emerytury zrobić tych, które jeszcze nie mam!

#8  2015.08.17 23:13:40 ~ktoś

Których jeszcze nie mam.

#9  2015.08.18 06:20:41 ~ja

W innych krajach caly czas cie testuja i sprawdzaja twoja aktualna wiedze i umiejetnosci dlaczego nie tu . Kursy nie powinny byc dofinansowane jestesmy tak bogate ze same sobie zaplacimy i jesli osoba zrobila kurs w 2011 roku to jaka ona ma aktualna wiedze . A specjalizacje to niby jaka to aktualna wiedza kiedy one tej wiedzy nie wykorzystuja w codziennej praktyce tylko dalej to samo co przed specjalizacja . Uwazam ze na Specjalizacje powinny byc dopuszczone tylko osoby z conajmniej licencjatem. A Panie po liceach to powinno sie napisac nowe uprawnienia dla nich i zmniejszyc ich range dlatego ze boja sie odpowiedzialnosci i umniejszaja range zawodu Licencjata i Magistra prosze napisac nowa ustawe o zawodzie pielegniarki i nadac uprawnienia odpowiednie do wyksztalcenia

#10  2015.08.18 06:27:21 ~ja

Prosze sie nie kierowac specjalizacja pielegniarska bo to obecnie nic nie znaczy umiejetnosci tch pan sa takie jak przed specjalizacja i zakres obowiazkow rowniez jest taki sam ,co im ta niby speajcjalizacja przyniosla nic dalej to samo robia boja sie odpowiedzialnosci za pacjenta i poszezenia tej odpowiedzialnosci czy pielegniarki po specjalizacji robia np badanie fizykalne pacjentowi , no i wiele wiele innych przykladow jest wiec uwazam ze te specjalizacje obecne powinno sie odpowiednio ustosunkowac do nich i potraktowac jak tymczasowe kursy natomiast nadac range specjalizacji na nie uprawnic osoby po ukonczyonych studiach

#11  2015.08.18 10:20:05 ~małgosia

A TO PIELEGNIARKA KOŃCZĄC SPECJALIZACJE NIE JEST DO KOŃCA ŻYCIA SPECJALISTKĄ? to po co te kursy?

#12  2015.08.18 10:22:00 ~małgosia

A TO LICENJAT PIELEGNIARSTWA ILE JEST WAŻNY? BO NIE WIEM CZY DO KOŃCA ZYCIA CZY ZA 5 LAT MUSZĘ IŚĆ PONIOWNIE NA STUDIA LICENCJACKIE

#13  2015.08.18 10:23:01 ~małgosia

A LEKARZE PO SPECJALIZACJI SA NA ZAWSZE SPECJALISTAMI,WIĘC O CO KAMAN?

#14  2015.08.18 10:36:44 ~znalezione

"Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni pielęgniarkę z orzeczeniem o niepełnosprawności na terenie Katowic." A CZEMU NIE SZUKAJĄ KALEKICH LEKARZY DO PRACY?

#15  2015.08.18 12:29:48 ~ja

Ha ha ha ha ahahahahahhahahahhah

#16  2015.08.18 16:33:28 ~Ula

Nie no, czytając te komentarze można boki zrywać. -"ja"- jesteś bezbłedna ;) Dzięki za poprawę nastroju po ciężkim dyżurze. Fajnie się czasem tak zdrowo pośmiać.

#17  2015.08.25 21:25:12 ~gaga

A mnie wcale nie jest do śmiechu- takie sytuacje i wypowiedzi mamy, gdy z idioty zrobisz magistra :(

#18  2015.10.29 11:20:35 ~Gość

Proszę nam w 100% sfinansować kursy, które mamy powtarzać, a na nich wprowadzać w większości nowe treści. Tak czy inaczej, wymagania te to śmieszność!

#19  2015.10.29 11:22:57 ~Gosc2

Czy specjalizacja lekarska też jest terminowa?

#20  2015.12.30 13:46:18 ~Piel-rka

A najgorzej jak niedouczomy i niekompetenty prowadzi kurs. Co niestety jest na porządku dziennym. Ten co chce natrętnie powtarzać kurs niech to robi, bo nikt bogatemu nie zabroni :-))) Ale niech nie narzuca innym paradoksu