Głos w sprawie porozumienia o 2.30 zabiera władza izby pip.

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

W dniu 23 września 2015 roku po wielotygodniowych rozmowach z Ministrem Zdrowia zakończyły się negocjacje dotyczące wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych, w wyniku których podpisano porozumienie pomiędzy: Ministrem Zdrowia, Prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia, Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych i Naczelną Radą Pielęgniarek i Położnych.

Podwyżką zostały objęte pielęgniarki i położne wykonujące zawód u świadczeniodawców posiadających zawarte umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej. Wzrost wynagrodzenia dla pielęgniarek i położnych nastąpi od dnia 1 września 2015 roku, natomiast dla pielęgniarek i położnych realizujących świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej (pielęgniarka poz, położna poz) oraz środowiska nauczania i wychowania od dnia 1 stycznia 2016 roku. Porozumienie przewiduje wzrost wynagrodzenia o 400 złotych brutto brutto przez 4 kolejne lata.

Komunikat (pisownia oryginalna) opublikowany na stronie władz izby pip

 

Z komentarza prezesa władz izby pip:

"Niemal w ostatniej chwili udało się podpisać porozumienie dotyczące podwyżek dla pielęgniarek i położnych. To sukces. Jak duży i na ile faktycznie poprawi sytuację każdej pielęgniarki i położnej, okaże się już po wyborach parlamentarnych." 

 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.09.24 20:27:00 ~p

To nie kupa forsy tylko kupa FARSY. Nie wiem dlaczego ogłoszono sukces i wmawia się że są to pieniądze do podstawy skoro nie ma nic do podstawy a jedynie coroczne dodatki począwszy od ok 270 zł do ręki od br?

#2  2015.09.24 20:29:01 ~piel...

Brutto ale czy do podstawy ?

#3  2015.09.24 20:38:52 ~Do 2

Http://www.pielegniarki.info.pl/article/view/id/5144

#4  2015.09.24 21:14:49 ~gosc

.to jest obluda ,a nie podwyzki.jak dostaniemy po 100 zl to bedzie cud.a przy wyplacie roznicy nie bedzie .same sie przekonamy.prosze nie siac klamstw ,bo juz ludzie uwierzyli w wasze perfidne klamstwa

#5  2015.09.24 22:55:55 ~obserwator

Zauważyłam jedno: - polskim pielęgniarkom, wystarczy poklepanie po plecach, - wystarczy powiedzieć, że są ważne , że się je ceni, że mają misje społeczną, - że, bez nich byłoby ciężko.Za, te słowa pielęgniarki: wykonują pracę za lekarza, salową rehabilitanta, księdza, rodzinę itd. Jesteście bezcenne a za Waszymi plecami mówią półszeptem: jak można być tak głupim aby zostać pielęgniarką i nadal pracować w polskim systemie zdrowia.

#6  2015.09.24 22:56:54 ~ktoś

No właśnie. Tak wałkują temat tych podwyżek, że społeczeństwo słyszy ile to pielęgniarki dostały pieniędzy! I w to wierzą.

#7  2015.09.24 22:57:30 ~piel

Przez taką propagandę pacjenci naprawdę myślą, że za miesiąc będę miała podwójną pensję: http://www.radio.rzeszow.pl/informacje/40770/niemal-dwukrotnie-wyzsza-pensja-dla-pielegniarek

#8  2015.09.25 07:51:51 ~do 5 -

Masz rację ! .Pewien lekarz powiedział za takie pieniądze nigdy bym nie pracował,

#9  2015.09.25 09:03:11 ~Ja.

Uważam,że skandalem jest owianie tajemnicą porozumienia ,a jednocześnie minister społeczeństwu głosi coś czego nie można zweryfikować! Mama już mi tego 400i 1600 gratuluję w przekonaniu,że to pewniak!

#10  2015.09.26 16:25:19 ~Ala

Polityka jest taka , aby sklucic pielegniarki ustanawiajac ,srednie, podwyzki,negocjowane w zakladach pracy.zasada DZIEL I RZADZ.Powinny byc podwyzki do podstawy po 400 zlotych rowno dla kazdej pielegniarki--wtedy uwierzylabym w dobre intencje rzadu z Zebala na czele