No to super! Cieślukowski wczoraj w sejmie: "praca pielęgniarki będzie atrakcyjna, stabilna, a zatrudnienie w tym zawodzie będzie rosło, a nie malało." Teraz rozumiem, to jednak ważna sprawa, dlatego była konieczność podpisania porozumienia o 2.30 w nocy!

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

 

Posiedzenie plenarne sejmu w dniu 24 września 2015 roku

 

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Cezary Cieślukowski:  

 

"(...) Ostatecznie minister zdrowia, przy akceptacji pani premier, zaproponował, żeby to była podwyżka, żeby ta regulacja objęła okres 4-letni: 4 × 400 zł. Takie porozumienie podpisaliśmy przedwczoraj za równo ze związkiem, jak i z szefami Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych i naczelnej rady. W tej chwili trwają prace Ministerstwa Zdrowia, które w trybie pilnym pozwolą na nowelizację rozporządzenia o ogólnych warunkach umów, które będzie rozstrzygało o trybie uruchomienia tych środków, i nowelizację zarządzenia prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, które będzie wdrażało w życie rozwiązania zapisane w rozporządzeniu o ogólnych warunkach umów. Oczywiście działanie ministra zdrowia, które uruchomiło środki na podwyżki 300 + 300, w tej chwili jest aktualne i trwa procedura zbierania informacji ze szpitali o liczbie pielęgniarek, które wykonują zawód w podmiotach leczniczych. Można powiedzieć, że taka informacja napłynęła już z kilkuset podmiotów. W ślad za tym ma oczywiście iść informacja dotycząca tego, jakie środki otrzymają podmioty, jeśli chodzi o poszczególne rodzaje świadczeń i poszczególne umowy. Ale jest to tylko jedno z działań, prowadzone równolegle do innych, które de facto mają sprawić, że praca pielęgniarki będzie atrakcyjna, stabilna, a zatrudnienie w tym zawodzie będzie rosło, a nie malało."

Ze stenogramu wybrał:

Mariusz Mielcarek

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.09.25 08:08:22 ~Kłamstwo.

Nigdy nie było mowy,że 1500jednorazowo. Nigdy o tym nie było mowy,bo to jest niemożliwe! Zawsze był podawany interwał czasowy 3x500. Gdyby pan Mielcarek był prezesem NFZ i wiedział,że mamy 300tys. pielęgniarek i położnych to by wiedział,że oczekiwanie 1500jednorazowo jest do włożenia między bajki.Chociaż z całego serca życzę Paniom nawet 100%wzrost wynagrodzenia to nie dajcie się bajerować kłamstwami MariuszaM.

#2  2015.09.25 08:17:00 Redakcja Portalu

PAMIĘTAMY! Biuletyn OZZPiP styczeń 2014: Cytat: "Pierwszy KOPiP powstał 13 października na Pomorzu, który zorganizował dniu 6 listopada 2014 r. pod Urzędem Marszałkowskim w Gdańsku protest pod hasłem „Tylko prawda nas wyleczy&rdquo. Głównymi postulatami akcji były: - podwyższenie płacy podstawowej o 1500 złotych brutto," Pozdrawiam Mariusz Mielcarek

#3  2015.09.25 08:28:17 ~marianna

A czas sobie tyka spokojnym tyk tak ,a pielęgniarek brak i pieniędzy brak .Kolejny raz daliśmy się zrobić jak jakieś niedorozwiniete.Na szczęście można wyjechac i zarobić 100 z tyle co w Polsce bez takiego poświęcenia. Szkoda

#4  2015.09.25 08:49:12 ~Ale

Ale nie było to postulatem OZZPiP ani NRPiP! Sam KOPiP szczegółowo w postulatach opisał:3x500. Proszę zapoznać się czegółowo nim ludzi PAN w błąd wprowadzi. Gdańszczanin-mąż Pielęgniarki.

#5  2015.09.25 08:52:06 Redakcja Portalu

Spoko. W najbliższym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, przedstawimy wypowiedzi "cytaty" władz związku pip, kiedy mówiono o 1500 zł do podstawy. I wycofano się z tego postulatu. Czemu? Z czyją zgodą? Pozdrawiam Mariusz Mielcarek

#6  2015.09.25 08:54:34 ~Piel

Bardzo się cieszę z tego 4x400brutto brutto.To już coś! A ustawa koszykowa też wiele ureguluje.Każdy powinien uszanować zdanie innych.Nie opluwajmy się-choć ten portal skłania w teń deseń.

#7  2015.09.25 08:56:41 ~Ważne.

Proponuję byście gazetę zrobili bardziej miękką to się do czegoś.przyda!

#8  2015.09.25 08:59:16 ~KOPiP

Polecam konkrety: www.protestpielegniarek2015.pl

#9  2015.09.25 09:09:51 ~Do MM

Pan MM dobrze nam życzy,dziękuję.Prawdą jest,że info jakie poszło do społeczeństwa nie może nawet być przez nas zweryfikowane,bo porozumienie utajniono.Wiem,że obejmie tylko piel.i poł.pracujące na dzień do 15września, inni już się nie załapują: ani wchodzące po osobach co odeszły np.dziś na emeryturę,ani inną przyjęta do pracy po 15września,ani powracającą z wychowawczego itp,bo pieniądz przydzielając na nr prawa wyk.zaw.a nie na etat.Ot tak MZ wydumał!

#10  2015.09.25 09:22:22 ~gaga

Panie mężu -Gdańszczaninie czyli co ? Nie jest pan za tym ,żeby pana osobista żona zarabiała jak najwięcej? Dziwne bo ja chciałabym by moja najbliższa osoba tak zarabiała.A teraz serio - podstawione ludziki piszcie proszę bardziej inteligentne teksty inaczej nie zdołacie zdyskredytować Mielcarka ha ha ha!

#11  2015.09.25 09:27:28 ~Mąż.

Ja niestety żyję w realu a nie w bajaniu czy tworzeniu miraży budujących złudne nadzieje.A tak apropos wpisu gagi: każdy swoją miarą mierzy!

#12  2015.09.25 09:39:56 ~Anka

Polecam zapoznać się z raportemNIK nt. kontroli płac lekarzy: 140zł za godzinę a 90za godz.za gotowość DP pracy. Czy dalej dacie im spokojnie spać robiąc za nich robotę? Sznujmy się! Błagam!

#13  2015.09.25 09:44:34 ~Do piel 6

Masz prawo się cieszyć z czego tam chcesz,ale pielęgniarstwo to zawód który zasługuje na więcej niż mgliste obiecanki i wciskanie kitu jak najgłupszemu elektoratowi.

#14  2015.09.25 10:03:58 ~Widz

Dlaczego pani Dargiewicz w wywiadach wyraża podziękowanie MZ ,że dał do podstawy jak wiemy,że nie jest to zagwarantowane?

#15  2015.09.25 10:20:03 ~wkurzona

Proszę pana MM i WSZYSTKIE " NIE CZEPKOWE PANIE" na kontraktach, nie IZBOWE i nie ZWIĄZKOWE,zamiast czekać na podwyżki weżcie się do działania WYWALCZCIE DLA PIELĘGNIAREK PODWYŻKI, a my wam PODZIĘKUJEMY .Panie Mariuszu NIE WYSTARCZY KRYTYKOWAĆ I NAŚMIEWAĆ SIĘ. My rzekomo takie mądre, wykształcone nie potrafimy odważnie walczyć o własną godność kobiety, pracownika, pielęgniarki kiedy nam każą tyrać, to bez gadania włazimy w d.e, byle doktorka nie budzić i żeby się nie przemęczał biedaczek!

#16  2015.09.25 10:30:24 ~piel

Zastanowcie sie kolezanki co za 4 lata beda warte te pieniadze . tyle samo co teraz . bedziemy nadal zarabiali najmniej tak jak niewyksztalcony personel bez stazu bez praktyki . teraz strajkuja pracownicy sadu i inni dostana napewno godne podwyzki a my jak zwykle ochlapy jalmuzna nic nie znaczaca tyle co inflacja jak mogly panie nas reprezentujace tak nas sprzedac !

#17  2015.09.25 10:41:46 ~piel

Ja jeszcze tak glupich ludzi jak pielegniarki nie widzialam , martwicie sie ze panstwo nie ma pieniedzy i nam na podwyzki 1500 zl do podstawy jednorazowo nie da hahahh , zastanowcie sie co wy piszecie czy lekarze martwia sie o to robia swoje i zadaja nie zastanawiaja sie czy panstwo ma czy nie i co . oczywiscie dostaja , a my co jak te dziunie glupie bo przeciez dla lekarzy musza dac dla sedziow dla nauczycieli itp. i martwimy sie ze przeciez nie mozemy zadac 1500 zl moze lepiej na 100 lat rozlozyc i blagac na kolanach po 10 zl przez te sto lat buhahah . nigdy do niczego nie dojdziemy bo jestesmy glupie dziunie cieszace sie z podwyzki inflacyjnej ktora pewnie ciut nizsza ale i tak bysmy dostaly bez strajku !

#18  2015.09.25 10:49:02 ~do 17 piel

Masz racje-głupie,zahukane kobieciny jesteśmy,które przepraszają że żyją i jeszcze niektóre na tym forum dziękują,że na chlebuś podwyżki wystarczy i nie pomrą z głodu.

#19  2015.09.25 12:24:29 ~Pigułek

Z tego co widzę to podwyzki mają obowiązywać pielegniarki zatrudnione do 15.09.2015 po tym terminie mz nie przewiduje podwyżek, a więc cała akcja Ostatni dyżur o kant bo deficyt nie będzie się zmniejszal przy takich placach.

#20  2015.09.25 12:36:22 ~piel

Przecież w tej akcji chodziło również o to, aby przyciągnąć młodych ludzi do tego zawodu, a teraz słyszę, że ich te podwyżki nie dotyczą - po prostu wyszło jak zwykle!

#21  2015.09.25 12:41:02 ~Pigułek

Jak widać, problem nie został rozwiązany. jedynie ministerstwo przymknie buziaki dla pielęgniarek aby nie krzyczaly, niedługo rodziny pacjentów będę pełniły dyzury na oddziałach aby pacjenci w odchodach się nie potopili

#22  2015.09.25 12:47:38 ~Czy?

Czy to znaczy,że na 4lata porozumienie zablokowało możliwość naszej walki?

#23  2015.09.25 12:59:08 ~gaga

Do 11- Mąż- Panie nie ośmieszaj się już kolejnym wpisem! Dam Ci 1600zł i żyj sobie zdrowo w realu no chyba ,że dorobisz sobie pisaniem durnowatych tekstów- tylko dlaczego akurat na portalu dla pielęgniarek ? Pierwsza strona Onetu już nie wystarcza?

#24  2015.09.25 13:00:48 ~,,,,,,

A co z podwyżką 1600,-dla pielęgniarek,które odchodzą na emerytury za 1,2,3,4 lata.Reszta zostanie dla p.ministrów,jako napiwek.O kant d.y rozbić takie negocjacje ! .

#25  2015.09.25 13:04:49 ~gaga

Pigułku dlaczego martwisz się o to ,że nie będzie pielęgniarek? To nie jest Twoja sprawa- PAŃSTWO POLSKIE ma konstytucyjny obowiązek zadbać o to by naród był otoczony opieką lekarską i pielęgniarską:)

#26  2015.09.25 13:13:27 ~piel

W znanym mi szpitalu osoba świeżo po studiach, wchodząca do zawodu dostaje 1500,00zł na rękę i chętnych do tej, jakże atrakcyjnej, pracy nie widać :)

#27  2015.09.25 13:47:06 ~Pigułek

Droga gaga! Martwię się dlatego bo obchodzi mnie moja rodzina,najbliżsi o swoje zdrowie i zycie także się martwię, chciałbym aby tymi ludźmi zajmowali się profesjonalne osoby, a nie zmarnowany człowiek który pracuje po 300 i lepiej, ciężko w takim człowieku znaleźć empatie i chec do pracy i człowieka, wybacz ale w nasze państwo nie wierze, ten kraj nie inwestuje w człowieka tak jak w innych wysoko rozwiniętych państwach. Pozdrawiam

#28  2015.09.25 13:50:32 ~Do 23.

Ja handlowiec zarabiam7tys. a żona moja Pielęgniarka profesjonalistka 3500.Kwoty brutto.Nie uda się Wam nas urazić.Szkoda tylko,że poziom rozmowy taki zerowy.Chyba Pielęgniarki tu nie piszą-bo znam same mądre.To ludzie od MM działają.Dziękujemy za 400zł podwyżki.A 4x400to rewelacja! Jak MM wywalczy nam więcej to również POdziękuję.

#29  2015.09.25 13:52:11 ~Gaga

Jestem grillem i dajecie się pod puszczać.Ale zabawie!

#30  2015.09.25 14:17:54 ~Do Gaga?

Co ty bierzesz? Przystań:-)

#31  2015.09.25 15:10:55 ~Ela

Czy te podwyżki dotyczy wszystkich pielęgniarek czy tyko pielęgniarek pracujących w szpitalach? A pielęgniarki z przychodni, SPZOZ- ów? Proszę o wyjaśnienie, bo jestem pielęgniarka z SP ZOZ - u, a nasza księgowa mówi, że nam nic się nie należy! Bo my co ; nie pielęgniarki?

#32  2015.09.25 16:12:28 ~Do Ela!

Zapytanie swoich ZZ! Pewnie nie macie-więc macie co macie.

#33  2015.09.25 17:38:32 ~wiem

Księgowa nic nie ma do pielęgniarek to pionek podwyżki są dla wszystkich a jeśli nie strajkujcie - GENERALNY I KROPKA !

#34  2015.09.25 20:43:36 ~gaga

Do ,28'' - A dlaczegóż to żonka sama nie podziękuje? Handlowcu ? Idż Ty raczej komentować cycki Pameli na Onecie :)

#35  2015.09.26 08:33:36 ~Do gaga

Mielcarka Gaga,moja żoną ma wasz portal w poważanie,a ją chociaż ubaw z ciebie mam.Fajnie się dajesz pod podpuszczać:-)

#36  2015.09.26 16:27:36 ~Ala

Polityka jest taka , aby sklucic pielegniarki ustanawiajac ,srednie, podwyzki,negocjowane w zakladach pracy.zasada DZIEL I RZADZ.Powinny byc podwyzki do podstawy po 400 zlotych rowno dla kazdej pielegniarki--wtedy uwierzylabym w dobre intencje rzadu z Zebala na czele

#37  2015.09.26 20:32:57 ~Do Ali

Teraz wszystko zalezy od Związków Zawodowych w naszych szpitalach.To one będą wspólnie z Dyrekcją ustalać jak podzielić podwyzkę.U mnie w szpitalu Panie ze Związków obiecują,że nie dopuszczą do sytuacji aby te 400 zł było dzielone na mniejsze kwoty.Każda pielęgniarka ma dostać te 400,nie mniej!

#38  2015.09.26 22:30:17 ~zazula

400zł to jest żenada, miało być 1500zł do podstawy! minister Zembala jaja sobie z nas robi Koleżanki już zapomniały jak 8 lat temu pani Kopacz nas''udupiła'' miały być podwyżki a wyszło wielkie nic. jedyne wyjście aby dostać godziwe wynagrodzenie, żeby nas szanowano to odejście od łużek innej obcji nie ma! ludzie bez wykształcenia zarabiają więcej.nie zarywają nocy i nie pracują w święta

#39  2015.09.27 11:04:14 ~gaga

Do ,35'' -Człowieku przeczytaj to co napisałeś jak wytrzeżwiejesz - wszyscy widzą kto tu się daje podpuszczać - Kim Kardashian CZEKA!