Dlaczego o 2.30 związki pip podpisały porozumienie o płacach pielęgniarek i położnych z Zembalą? "Niemal w ostatniej chwili ....".

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

 

 

Od kilku dni zastanawiam się dlaczego podpisano przedmiotowe porozumienie o 2.30 w nocy?

Władze izby pip w komunikacie po podpisaniu porozumienia piszą: "Niemal w ostatniej chwili udało się podpisać porozumienie  ...".

Być może spowodowane to było kalendarzem .... ministra Zembali.

23 września godzina 2.30 podpisanie porozumienia.

24, 25 września  minister Zembala przebywa w Luksemburgu na nieformalnym spotkaniu ministrów zdrowia Unii Europejskiej.

 

26 września 2015 roku minister Zembala ... rozpoczyna kampanię wyborczą jako kandydat na posła. A wspiera go PO. 

Może powiedzieć: dałem pielęgniarkom i położnym 1600 zł. Tak PO rozwiązuje sytuacje konfliktowe!

Zobacz info w sprawie porozumienia z pielęgniarkami na stronie PO

 


 

Przypomina się sytuacja z 2010 roku, z 30 czerwca, kiedy na kilka dni przed wyborami podpisano z pielęgniarkami porozumienie ...., a historia pokazała, że nic nie warte.

 

     

Zdjecia pochodzą ze strony MZ

 

Mariusz Mielcarek

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.09.26 17:20:54 ~PO won!!!

Nie głosujcie na PO!

#2  2015.09.26 19:33:29 ~pigułka

Jak zwykle pielęgniarki nigdy nie były traktowane poważnie co robią izby pielęgniarskie dlaczego decydują o nas tak bez walki no tak one mają wystarczająco pieniędzy co ich obchodzą inne pielęgniarki tańczą jak im zagrają może niech idą do tańca z gwiazdami

#3  2015.09.26 21:39:37 ~???

Ktoś nie rozróżnia izb że związkami!

#4  2015.09.26 22:10:55 ~piel

No i co z tego,że chce być posłem z PO ? jeżeli rzeczywiście dostaniemy podwyżki do podstaw, tak jak napisano w porozumieniu to się ucieszę, a profesor Zembala będzie skutecznym posłem; każdy ma jakiś interes w tym co robi,a wy to dla idei pracujecie ?

#5  2015.09.26 22:21:45 ~do piel

To będzie dodatek a nie do podstawy!

#6  2015.09.27 00:38:49 ~piel

Nie wiem jak brzmi to porozumienie,w poniedziałek się dowiemy,nie chcę się nakręcać.

#7  2015.09.27 11:06:53 ~Ona

Jeśli porozumienie faktycznie tak wygląda, to znowu nas oszukano. Zdążono nagłośnić sprawę, że pielęgniarki dostaną około 400 zł do podstawy - pacjenci i ich rodziny już patrzą na nas złowrogo.Wygląda na to, że dostaniemy parę groszy. To chore.

#8  2015.09.28 06:46:50 ~gość

Czy my do kurwy nędzy zawsze musimy mieć widownię np. media? Agresja społeczna wobec nas jest wystarczająco duża i niepotrzebne jest dolewanie oliwy do ognia. Uczmy się od lekarzy - oni zawsze cichutko osiągają swoje. Proponuję na kilka dni zaprzestanie chodzenia do drugiej pracy! Zobaczycie jaki będzie efekt. Wiem coś w tej sprawie - sami dali mi podwyżkę i prosili żebym pracowała dalej!

#9  2015.09.28 06:56:11 ~piel

Jakie negocjacje takie porozumienie.A ciemny lud niech się cieszy że władza się pochyliła.

#10  2015.09.28 09:27:24 ~mika

Przewodnicząca Izb zarabia około 10 tyś.Co ich obchodzi reszta.Miało być po 400 ,rozumiem minus pochodne,ale 235 z 400.W szpitalach już mówi się o premiowaniu tej podwyżki.Czyli szefostwo dostanie więcej,a reszta .Miało być równo ,znów nas oszukano.

#11  2015.09.28 12:28:36 ~piel- ŁÓ

A WYSTARCZY PRZEZ 1-2 MIESIĄCE ZAGRYŹĆ ZĘBY, ZAPOŻYCZYĆ SIĘ I PRACOWAĆ TYLKO W 1 RODZIMYM ZAKŁADZIE PRACY. ZOBACZYCIE CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO, WTEDY WYBRAĆ JEDEN DOBRY ODDZIAŁ, PRACOWAĆ 160 GODZIN A RESZTĘ SPĘDZAĆ Z RODZINĄ.POZDRAWIAM PRACUJĄCYCH NA DWÓCH PEŁNYCH ETATACH I GRATULUJĘ ODWAGI.

#12  2015.09.28 16:18:13 ~do miki

Izby zarabiają na tym,że my za ostatnie,ciężko zapracowane grosze biegamy resztkiem sił na kursiki i spescjalizacje przez nich organizowane.Na głupich dobrze się zarabia.

#13  2015.09.28 17:48:11 ~piel

Głupie siostry,oj głupie.

#14  2015.09.28 21:10:35 ~gaga

Do ,12'' - Szkoda,że dopiero teraz to dociera do większości :(