(2) HWAŁA ZWIĄSKOWCOM! Porozumienie podpisano jednak o 1.50 w nocy. A kwota brutto to 400 zł, netto 235 wraz z pochodnymi. Czyli podpisano porozumienie nie 4 razy 400, lecz 4 razy 235 netto. Ale jak brzmi!

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

 

W dniu dzisiejszym po wyczerpujących negocjacjach, które rozpoczęły się 22 września 2015 r. o godz. 15.00 i trwały do 23 września do godz 1.50 podpisano porozumienie ws płac dla pielęgniarek i położnych. W negocjacjach uczestniczyli przedstawiciele NRPiP w osobach:

Grażyna Rogala - Pawelczyk Prezes,

Teresa Kuziara Wiceprezes,

Joanna Waleweander Sekretarz,

Mariola Łodzińska Przewodnicząca ORPiP w Radomiu,

Justyna Laska Przewodnicząca ORPiP w Koszalinie,

Sabina Wiatkowska Przewodnicząca ORPiP w Opolu

i Andrzej Tytuła Przewodniczący ORPiP w Lublinie

oraz uczestniczyli przedstawiciele OZZPiP w osobach,

Lucyna Dargiewicz Przewodnicząca OZZPiP,

Longina Kaczmarska Przewodnicząca Zarządu Regionu Mazowsza,

Halina Zaraś Przewodnicząca Zarządu Regionu z Wielkopolski,

Zofia Czyż Siedlce

po tronie Ministerstwa Zdrowia, Marian Zembala Minister Zdrowia a NFZ reprezentował Tadeusz Jędrzejczyk Prezes oraz osoby z departamentów i prawnicy. Minister Zdrowia wywiązał się z  obietnicy, którą przedstawił w dniu 10 września na pikiecie w Warszawie i w postanowieniu znalazły się zapisy dotyczące podwyżek 4 x 400,00 zł brutto, brutto czyli 235,00 zł netto (czyli od 1 września 2015 r. zgodnie z rozporządzeniem w/s OWU, z dnia 8 września podwyżki w kwocie 300 zł + 100,00 zł, od 1 września 2016 r - 400,00 zł, od 1 września 2017 roku - 400,00 zł, od 1 września 2018 r. - 400,00 zł) Po tym okresie od 1 września 2019 r. wysokość kwoty ma być utrzymana na dalsze lata na tym samym poziomie. Szczegółowe postanowienia umowy mają być wpisane w nowelizację rozporządzenia w/s OWU z 8 września. Tuż po podpisaniu porozumienia odbyła się konferencja prasowa. Szczegóły porozumienia będą podane wkrótce.

Zobacz zdjęcia z podpisania porozumienia

Powyższy komunikat opublikowano na stronie internetowej izby pip w Radomu

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.09.27 17:38:58 ~400

Zarobki oraz kwoty czy np.faktury to zawsze brutto.Mielcarek nie kuma? to niech kolegi z dyżuru ratownika zapyta skoro już ich na oddziały wpuścili mimo "wojownika"-hi hi mielcarka! Dla pielęgniarek na um.o pracę to 400brutto a dla kontraktowych lepiej,bo różne sprawy sobie odłączają od podatku np.składki,bo obowiązkowe czy koszty doskonalenia zaw. Brutto to brutto czyli 4x400. Zembala Zenon

#2  2015.09.27 17:53:34 ~piel.

Od początku było wiadomo,że to jest kwota brutto.Co niektórzy chyba urwali się z choinki.Zawsze podwyżki są ustalane brutto.Pozdrawiam

#3  2015.09.27 18:06:01 ~ZYTA

Z 400 NA 235? 58,75%? CO TO JEST?

#4  2015.09.27 18:18:24 Redakcja Portalu

Tu jest wytłumaczenie: http://www.pielegniarki.info.pl/article/view/id/5044

#5  2015.09.27 18:21:50 ~gościnnie

Pytanie: dlaczego Panie mimo naszych protestów i braku zgody na wiecu 10.09. co do 4X400 zł nie walczyły by zapis był do podstawy! przecież nie było ogólnej zgody i był ogólnopolski sprzeciw głośno skandowany. czyżby Panie tego nie słyszały: brutto powinno wrosnąć o 1600 zł jednorazowo do podstawy! Myslę że jak Panowie posłowie zwrócą swoje nagrody i odprawy to i dla nas wystarczy i dla innych zawodów medycznych zostanie. niedługo to chyba serbskie kobiety P. Zembala obsadzi w szpitalu, ale męzowie tych kobiet napewno nie pozwolą im za takie wynagrodzenie pracować. dziękujemy paniom przewodniczącym za wsparcie i walkę w naszej sprawie.

#6  2015.09.27 19:01:43 ~Dziękuję

Dziękuję Osobom ww.za negocjacje i moją podwyżkę! Ania

#7  2015.09.27 19:17:20 ~Teraz..

Właśnie teraz leciał na Polsacie super materiał o ratownikach.Chcą teraz podwyżek i walczą o założenie swego Samorządu Zawodowego! Brawo! Kibicuję Wam! Powodzenia.Jesteście zgranie i mądrzy!

#8  2015.09.27 19:22:30 ~Aldona

A jak to się ma do personelu medycznego średniego np; sekretarki medyczne, rejestratorki? a jak to się ma do pielęgniarek z NZOZ czyli podpisanych z Funduszem ale prywatnych placówkach?

#9  2015.09.27 19:26:37 ~Do Aldony

Zapytanie swoje związki o to.

#10  2015.09.27 19:53:23 Redakcja Portalu

Do 1. Myślę, że możesz się mylić. Kontraktowi maja umowy długookresowe np. na rok i dłużej. Dyrekcja powie, dlaczego ma im teraz podwyższyć? Umowa to umowa. A związki ich nie kochają . bardzo i przyklasną dyrekcji. I nie dostaną . Władza w zakładach pracy należy teraz do władz związków pip. To tylko jeden z licznych aspektów porozumienia z 1.50 w nocy.

#11  2015.09.27 19:55:46 Redakcja Portalu

Czyli kontraktowa ma dostać 400 zł, a na umowę o pracę 235 z pochodnymi. Już to widzę.

#12  2015.09.27 20:32:24 ~L e n k a

Czy w naszym zwariowanym kraju ktoś kto siedzi na stołku myśli o innych raczej tylko o sobie panie przewodniczące tez i mają nas i nasze komentarze w nosie i kto nas reprezentuje? Wstyd i hańba

#13  2015.09.27 20:54:44 ~Tak Lenko

Czytając te komentarze pełne jadu trudno was kochać i o was dbać!

#14  2015.09.27 21:10:59 ~ewa

Na konferencji prasowej mówiły że ma być do podstawy,a później że im chodziło o twardą podstawę,one myślą że ciemny lód czyli pielęgniarki to kupią.

#15  2015.09.27 21:24:04 ~mk

Skąd niby wzięła się suma 235zł? żadna z nas nie płaci podatku powyżej 40%

#16  2015.09.27 21:48:15 ~do 15

Tu jest wytłumaczenie: http://www.pielegniarki.info.pl/article/view/id/5044

#17  2015.09.28 06:38:51 ~piel

Tyle szumu,a podwyżki całe g.Może panie z izb i zaząd związku popracowałyby trochę na odcinku, to wtedy dostrzegłyby potrzebę lepszych negocjacji w kwestii docenienia zawodu o którym nie mają widać pojęcia.Te pojedyńcze głosy uwielbienia to chyba jakieś ofiary systemu.

#18  2015.09.28 08:29:36 ~,,,,,

To wszystko było zrobione,mówiąc kolokwialnie na odwalonego.

#19  2015.09.28 08:43:08 ~,,,,,

Czyli pielęgniarka dostała ,podwyżkę,/bo jeśli jest to dodatek,to dla mnie żadna podwyzka/235,-a resztę z 400,-otrzymał dyrektor. Ma być wilk syty,a owca cała.Śmieszne.

#20  2015.09.28 09:44:25 ~aas

Wiadomo, że brutto! Tyle tylko, że wszystko jest brutto! Podstawowe wynagrodzenie, pieniądze za nocki i święta też są brutto! Czyli ta podwyżka, 400 pln brutto miała być do podstawowej! A czytam,że pielęgniarki po raz kolejny zostały oszukane i zgodziły się na ochłapy! Skandal! Same się nie szanujemy i czekamy aż coś spadnie ze stołu pańskiego! Lekarze jakoś nie mają problemów z wyszarpaniem dużej kasy dla siebie! Mają gdzieś wszystko i wszystkich jak chcą podwyżek!

#21  2015.09.28 09:46:10 ~lolo

Czas pakować walizki zachód czeka ! kolejny raz zrobili nas w konia,już mi wstyd za ten kraj.

#22  2015.09.28 11:56:35 ~Piguł

Jak nie będzie zapisane w rozporządzeniu 400 zł podwyżki zasadniczej chcemy strajku generalnego pielęgniarek i położnych Proszę o rozpowszechnienie tego komentarza!

#23  2015.09.28 12:38:47 ~księgowa

Na 400 zł składa się: 331,65 brutto dla pracownika i 68,35 składki społeczne od pracodawcy(różnica może być niewielka w zależności jaką składkę wypadkową płaci zakład, ja policzyłam 1,8 %). 331,65 brutto - 45,47 składki społeczne pracownika - 25,76 składka zdrowotna - 29,33 podatek czyli 231,09 netto dla pracownika

#24  2015.09.28 12:54:03 ~aneta

Mam pytanie.Czy wiadomo kiedy bedziemy mieli to wyplacone?

#25  2015.09.28 13:37:51 ~Gość

Witam, czy wiadomo już kiedy poznamy treść porozumienia? Jest juz poniedziałek, po 13.a my dalej tylko spekulujemy.reszta milczy.

#26  2015.09.28 14:19:29 ~,,,,,

Wszyscy czekamy,a tu cisza ! Znowu lekceważenie.

#27  2015.09.28 15:27:56 ~piel

To nawet nie lekceważenie tylko wyrachowana bezczelność.Do pracy na odcinek dać to towarzystwo to zobaczy co to praca pielęgniarki i jak powinna być opłacana!

#28  2015.09.28 16:40:26 ~Fik

Jak te stare grube zaspane baby podpisały jako dodatek 400 zł podwyżki a nie do ZASADNICZEJ to ustalmy sami dzień ogólnopolskiego strajku generalnego pielęgniarek i położnych i odchodzić od łóżek pacjentów!

#29  2015.09.28 18:08:22 ~ALA.

CZY MOŻNA WYPISAĆ SIĘ Z IZB PIELĘGNIARSKICH! CZY PIELEGNIARKI POZ TO TEŻ PIELĘGNIARKI KTÓRE PŁACĄ NA IZBY PIELĘGNIARSKIE! CZY NAM TEŻ NALEŻY SIĘ PODWYŻKA! PIP TO POMYŁKA!

#30  2015.09.29 13:28:26 ~sekretarka

Może zaczniecie myśleć o chorych , kiedyś pielęgniarką zostawało się z powołania a dziś chciałybyście dostawać pensje jak lekarze i nic nie robić.Do roboty siostry do roboty !

#31  2015.09.29 19:06:51 ~........

Kwestia czasu,jak sekretarkę zastąpi pielęgniarka.

#32  2015.09.30 14:34:51 ~do sekr

Nie bądź taka pewna posady sekretarki bo komputer już wypycha te stanowiska natomiast pielęgniarki nie zastąpi żadna elektronika

#33  2015.10.03 10:22:11 ~MAGDA

A opiekunki są jak dźwigi O nas zapomniano.Toalety całego ciała- stolec,kąpiele,karmienia To wszystko wykonuje rodzina w szpitalach albo opiekunki w DPS

#34  2015.10.03 10:30:06 ~MAGDA

Pracuje w Domu Pomocy Społecznej Praca Opiekunki kwalifikowanej z dyplomem to ciężka praca-DŹWIGANIE 20 os X dziennie to 40 dźwignięć na 3 opiekunki to nieludzko ciężkie. Kąpiele, karmienia PIELĘGNIARKI nam nie pomagają.