(4) HWAŁA ZWIĄSKOWCOM! Treść porozumienia ministra zdrowia z władzami związku i izby pielęgniarek i położnych.

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

 

 

Zobacz treść porozumienia .....

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.09.28 17:51:40 ~Graż

Czyli będziemy tyrać dalej za grosze, a lekarze mają z nas beke!

#2  2015.09.28 17:52:19 ~Szok!

Oto dowód dał melcarek ,że tylko liczba wejść się liczy dla niego! Tytuł napisał a treści nie dał bo nie ma jeszcze tego uzupełnienia rozporządzenia! Skandal! Jeszcze ty mielcarku żerujesz na nas bawiąc się naszą trwogą .Skandal! Mielcarek= zysk z naszych kliknięć. Ta zagrywka jest chamska i hamska - jak cały ty!

#3  2015.09.28 17:55:18 ~Dno

Ta pisanina MMielcarka to dno: sama treść jest niczym bez uzupełnienia rozporządzenia. Gdzie ono? Czemu blefujesz?

#4  2015.09.28 18:06:05 ~dodno

Bo w rozporządzeniu zapisano 400 zł do podstawy? A tu 400 dodatku?

#5  2015.09.28 18:07:59 ~gość

Do szok> treść jest poniżej, i to jest szok. czytaj uważnie Pani "Szok". jest nawet co czytać. sprzedały nas koleżanki za 1.38 zł. tyle jestesmy warte. super związki! i niech ktoś powie że murem za nami stały to nie uwierze. Dziekujemy Starszym Paniom za walkę.

#6  2015.09.28 18:10:42 ~gag

Przecież w nocy to było, panie starsze , minister starszy.

#7  2015.09.28 18:16:41 ~gościnnie

Cóz, nic dodać nic ująć. to naprawdę szok! ZZ dziękujemy. Czas na zamiany. Zadna grupa zawodowa nie została tak potraktowana jak my. Lekarz ma za godz dyżuru średnio tyle co ja za za cały dzień! skandal! Odpowiedzialność zawodowa mamy taką samą. to nie była walka, to nawet porozumienie nie było, to farsa, i groteska. Dziękujemy Paniom starszym za poświęcenie i trud. może ustąpcie miejsca młodszym kadrom, już i tak macie stabilizacje zapewnioną. Niech to bęą osoby kreatywne i rozumiejące pracę w oddziale.zapomniał wół jak.ukłony

#8  2015.09.28 18:20:33 ~Dokument.

W Porozumieniu są dwie daty jako pierwsze "kroki": - do 25 września miał być projekt MZ uzupełniający rozporzadzenie ( a tu ni widu ni słychu od ZZ czy spełnił MZ obietnice czy nadal tere-fere) - do dziś tzn. 28 września Prezes NFZ miał dać zarzadzenie tematyczne - i też nic nie wiemy. Zatem dalej nie wiemy niczego dopóki tzw. porozumienie nie zostanie przekute w akty prawne! Treść porozumienia to NIC nie znaczy i nie daje- bez tych aktów!

#9  2015.09.28 18:23:37 ~gościnnie

400 do podstawy, tylko jakiej? próżno szukać tej podstawy. na tej "podstawie" to my Wam kochane ZZ i PIP pomniki za to postawimy.jak nam wystarczy tej podstawy.z kim to porozumienie i kompromis był? bo już nie bardzo wiem czy ja jeszcze w Polsce czy na zachodzie pracuję.od tej podwyżki to mi sie w głowie już przewraca, doprawdy nie wiem co ja z takimi pieniędzmi zrobić mam? kupić kieckę w MONARI

#10  2015.09.28 18:24:40 ~?dlaczego?

Dlaczego OZZPiP oraz NRPiP milczą? Ich strony - milczą! Komunikaty "nowości" maksymalnie z dnia porozumienia i koniec! Dlaczego? Nie dziwi was to lekceważenie nas totalne? Przecież w dzisiejszej dobie informacja to podstawa! Informacja nam się należy! Tylko pan MMielcarek nas informuje----reszta milczy i olewa nas!

#11  2015.09.28 18:30:47 ~Wykluczona

W POZ pracuje około 30 tysięcy pielęgniarek i położnych - nie są z gorszej gliny! Pielęgniarki ze żłobków i szkół - to również pielęgniarki! Epidemiologia, stacje krwiodawstwa i sanepidy! Pielęgniarki i Położne łączmy się! Łączmy siły gdy tylko opublikują co i jak . Nie dzielmy się i nie dajmy się podzielić! Trzeba zawalczyć też o koleżanki z DPS!

#12  2015.09.28 18:32:16 ~Piel

A tak podobno minister dotrzymał słowa ! pytam się ku. gdzie jest napisane, że do podstawy. Pieprzenie cwaniacy, już mnie w tym kraju nie zatrzymają. Związki milczą, brawo Panie Mielcarek, tylko pan zachował zimną krew i nie wierzył w gruszki na wierzbie.

#13  2015.09.28 18:58:44 ~gaga

Do ,10''-? dlaczego? Dlaczego? A czym teraz mogą się pochwalić? Kiedy czarno na białym mamy już wynik ich ,negocjacji'' W piatek jeszcze próbowały za pomocą różnej maści oszołomów wmówić nam jak jest WSPANIALE ,cytuję: ,#2 ~Dziekuję! Data: 2015-09-23 15:48:11 Ocena artykułu: Ocena! Ocena! Ocena! Ocena! Ocena! Dziękuję kobietom za zaangażowanie i 11 męczarni swej w negocjacjach! Dziękuję za wynegocjowanie podwyżki wynagrodzenia czyli 4x400 do podstawy.To dopiero początek, bo wiem,że ustawa koszykowa jest już domykana i wielkimi krokami zbliżają się poprawy systemowe. A Pan Mariusz widać ,że ferment sieje bo nie będziemy chciały wyjeżdżać! Te pieniadze zapewnią mi i moim 2 dzieciom godny byt-kino,książka,wymarzone spodnie czy buty. Ania z Gdańska '' -

#14  2015.09.28 19:08:17 ~gaga

Ze strony naszego kochanego Ministerstwa Zdrowia: Uzasadnienie do stanowiska ministra zdrowia w sprawie wynagrodzeń dla pielęgniarek Poleć artykuł Powiększ tekst drukuj Drukuj do PDF 28.09.2015 Uzasadnienie do stanowiska ministra zdrowia w sprawie wynagrodzeń dla pielęgniarek --- Uzupełnienie do stanowiska Ministra Zdrowia w sprawie § 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 września 2015 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. poz. 1400): Świadczeniodawca przy przekazywaniu informacji o liczbie pielęgniarek i położnych zgodnie z § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 września 2015 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. poz. 1400) powinien również uwzględnić pielęgniarki i położne realizujące świadczenia wysokospecjalistyczne, wykazując je, w towarzyszącej tym świadczeniom, umowie – w rodzaju leczenie szpitalne, którą ma zawartą z Narodowym Funduszem Zdrowia.

#15  2015.09.28 19:26:01 ~EWA

W szpitalach spory zbiorowe,gotowość strajkowa,czas przed wyborami(to dobry czas na negocjacje),nadziej rozpalone,oczekiwania że do podstawy zaszeregowania.i kolejne "203zł".Czemu to podpisałyście! Zawiodłyście nas,odebrałyście nam szansę,kolejny protest może za kilkanaście lat.Tylko że my będziemy już na anemicznej emeryturze i nie będziemy już się liczyć! Jesteście z siebie zadowolone ,że ugrałyście nam dodatek do pensji?

#16  2015.09.28 19:35:20 ~iza

nie wierze.po raz kolejny nasze władze dogadały się z ministrem.Oczywiście zapewne zadbały o swoje interesy ,bo o nas nie pomyslały.To żałosne ,bo niestety utwierdziły wszystkich w przekonaniu ,że nasza grupa zawodowa jest podzielona i nawet w takich momentach nie potrafi się jednoczyć aby zadbać o dobro ogółu! Tylko lekarze potrafią walczyć i zawsze osiągają wszystko co zamierzą, a z nas wszyscy drwią.

#17  2015.09.28 20:13:44 ~Dziękuję

Ja dziękuję,że wreszcie mamy podwyżki! Inni walczą dziś pod sejmem i nikt im nawet 1zł nie chce dać. Moje 260do podstawy to do świąt już na luksus dzieciom uzbieram.Już czekają.

#18  2015.09.28 20:16:19 ~Polecam.

Polecam na FB KOPiP nowy filmik! Ciekawie podkreślają korelację godności z walką o jedność! Ciekawe co Wy na to?

#19  2015.09.28 20:23:06 ~Aga

Czyli jak mam umowę na zastępstwo to nie dostane podwyżki ? Jak to rozumieć?

#20  2015.09.28 20:40:51 ~EWA

Co niektóre zadowolone są nawet z tego co innym z brody skapnie.Miało być od podstawy zaszeregowania.

#21  2015.09.28 20:48:41 ~Miska

To jest kpina by pielęgniarki w Pozetach dostały tyle samo co my tyrajace na oddziałach. Niech się z nami zamienia jak są takie mądre. Siedzą dupami na stołkach i łaskę robią jak odbiorą telefon. To jest jakąś kpina!

#22  2015.09.28 20:55:03 ~Jaro

Wielka porażka ZZ i PiP oraz nas wszystkich.Koleżanki i koledzy obudźmy się wreszcie ! Odejdźmy w końcu od łóżek ! Z tego co zrozumiałem to średnio 400 z uwzględnieniem pochodnych(nocki,świąteczne).Czyli dostaniemy grosze do podstawy.

#23  2015.09.28 21:10:50 ~piel

Dalej płaćmy za szkolenia i specjalizacje izbowe to nam tak wypiorą mózgi,że będziemy bredzić jak koleżanka #17 i cieszyć się że nie pomrzemy z głodu

#24  2015.09.28 21:12:41 ~Pigułek

Akcja Ostatni dyżur poszła o kant bo z takim postanowieniem nie zmienia się deficyt w pielegniarkach, młode dziewczyny zatrudnione po 15 września podwyżek nie dostaną. reasumując podwyzki są dla PIP które krzyczaly ale nikt nie pomyślał żeby zachęcić młode osoby do wykonywania zawodu

#25  2015.09.28 21:21:15 ~Piel1

O pielęgniarkach z Dps - o profilu psychiatrycznym nikt nie pamięta ani minister zdrowia ani pracy i polityki społecznej , tylko koleżanki z Izb Piel . gdy im składek nie zapłacimy

#26  2015.09.28 21:36:00 ~wow

Miska-jak ci tak źle w szpitalu to przenieś się do pracy w POZcie ale po co jak ty na nocce się wyśpisz a dyżur zaliczony kasa wzięta. Każdy pracuje gdzie mu wygodnie i nie oceniaj pracy innych bo nie masz do tego żadnego prawa. Uderz się w pierś jak nie masz sobie nic do zarzucenia.No ale właśnie taka jest nasza grupa zawodowa że jedna drugą by w łyżce wody utopiła dla własnych korzyści.

#27  2015.09.28 22:19:54 ~karol

Nareszcie sprawiedliwość! Mgr specjalizacja piel. Anest. I oraca na bloku lub ojomie. Logiczne jest źr powinnam dostać więcej niż panie w poz które mało z piel mają do czynienia. Jak ktoś śmie porównywać tak dwa skrajne stanowiska! Zapraszam do mnie na dyzur. Żeby nie być goloslownym, dwa lata pracowałam w poz- rano kręw pobralo się a potem to kawa i rejestrowanie pacjentów. Ja dostane około 1400 finalnie a Wy około 900 a powinna być jeszcze większa dysproporcja! Brano !

#28  2015.09.28 22:43:52 ~tam

Jestem pielęgniarka zpoz. Mam wyższe wykształcenie pielęgniarskie i nie czuje się gorsza od tych koleżanek ze szpitali.Każde miejsce pracy wymaga wiedzy merytorycznej praktycznej wiec uważam ze tak samo pwinnysmy być ujęte ( poz) do podwyżek plac. Koleżanki które twierdza ze w poz jest tak lekka praca wiec nic nie stoi na przeszkodzie aby przeszły ze szpitali do poz.

#29  2015.09.28 22:47:02 ~piel

Czy ktoś może mi powiedzieć, czy my musimy się zgadzać na te warunki? A może jest możliwa sytuacja, aby nie odwieszać pogotowia strajkowego i walczyć dalej?

#30  2015.09.28 23:05:13 ~JARO

TYLKO RAZEM PIELEGNIARKI MOGA WYGRAC NIE LICYTUJMY SIE STAWKA NIE JEST TEGO WARTA

#31  2015.09.28 23:28:07 ~ja

Wszystkie zarabiamy mało więc przestańmy się kłócić która ma mieć więcej! Najpierw niech dadzą nam podwyżkę, a potem będziemy walczyć o większą kasę za studia, specjalizację,pracę na ojomie, bloku itp.Popieram JARO- tylko razem w zgodzie coś ugramy.

#32  2015.09.28 23:33:46 ~majka

Po 30 latach pracy w oddziałach szpitalnych przeszłam do pracy w POZ(powód utrata zdrowia)Nie rozumię tych podziałów.Pensja głodowa pracy dużo oprócz POZ-u pracuję w poradni endokrynologicznej.Czy to mało za grosze?

#33  2015.09.28 23:41:48 ~obserwator

Miłe Panie jak się czyta te komentarze to niestety muszę przyznać że to właśnie ,Starsze Panie" ze Związku i Izb miały rację podpisując to porozumienie.Przykro trochę ale z komentarzy widać że lubicie pogadać, opluć jedna drugą a Pan Mariusz się cieszy bo wie z czego.

#34  2015.09.29 02:12:47 ~działaczk

Zgadzam się z Obserwatorem, jak się czyta te komentarze to aż zgroza jakie naprawdę jesteśmy. Krzykaczki anonimowe, harde w tłumie, ciche i was nie ma w realu, a i tak nigdy nie dogodzisz. Już przywykłam i żal mi was.

#35  2015.09.29 08:35:01 ~mąż

Obserwuję te Wasze poczynania z boku. Powiem Wam jedno - macie taką reprezentację jaką same wybrałyście, po co więc teraz płacz.Płacicie te pseudo składki na izby, związki, które dbają tylko o własne tyłki. O Was pamiętają tylko przez pryzmat składek .To Wy jesteście społecznością pielęgniarską, izbami, związkami i całą resztą a nie grupa psiapsiułek z czepkami na pustych głowach.Powodzenia.

#36  2015.09.29 08:44:31 ~hania

Pewnie to co najwięcej mają do powiedzenia nie byly na manifestacji i tylko psioczą na swoje związki ,że nic nie robia,chociaż byscie milczały tak pomożecie więcej

#37  2015.09.29 08:50:16 ~gaga

Do ,17'' -Spadaj trollu!

#38  2015.09.29 10:01:44 ~jagyy

Żadna młoda pielegniarka Nie przyjdzie do pracy żeby zarabiać mniej od pozostałych które obowiązuje podwyżka,za tą samą ciężka prace,główne Postulaty z Akcji ostatni dyżur nie zostały spełnione, mianowicie mieliśmy walczyć o młodzież! Aby te tragiczne statystyki zmienić, Mz oraz Panie przewodniczace wstyd mi za was. czekam na komentarz do tego porozumienia bo najwyraźniej ktoś pod stołem dostał łapówkę

#39  2015.09.29 10:18:54 ~ddd

Przestańmy się dzielić! To nas jedynie osłabia i dlatego nie potrafimy skutecznie walczyć. Porozumienie jest tragiczne! Potrzebujemy rozwiązania systemowego, określenia wysokości min. pensji przedstawionej jako % średniej krajowej, procentowo określonych dodatków w zależności od kwalifikacji, sprecyzowanych przepisów co do czynności jakie mamy wykonywać, przede wszystkim "PRAWDZIWYCH I OBOWIĄZUJĄCYCH " norm zatrudnienia! Szanujmy siebie, swoją pracę i nie dajmy się skłócić.

#40  2015.09.29 13:02:23 ~piel

Porozumienie jest -niestety żenujące - jakieś pieniądze są - napewno nie takie jakie chciałyśmy-i nie w takiej formie w jakie chciałyśmy - jest to skutek negocjacji niestety - osób -pseudopielęgniarek jakie negocjowały- postulaty były proste- wyniki akcji mierne-poraz kolejny- jak widać szczyty naszej pielęgiarskiej włądzy okazały się tylko szczekaczkami -co by wulgaryzmów nie używać- a rzucic im tylko ochłap - to odrazu się zadowolą-a tyle mają zawsze do powiedzenia na zebraniach, niemal terroryzują koleżanki jak któraś nie przyjdzie- jak mogłyby to by z zawodu wykluczyły-bo się nie jest solidarnym- w ich mniemaniu- a co zrobiły- NIC- tylko ciekawe jakie one mają korzyści z tych negocjcji ? Może tańsze bilety do w-wy?

#41  2015.09.29 13:39:03 ~pielęgn_

Podpisuję się pod komentarzem -ddd.A dodatkowo: Koleżanki dajcie spokój z tymi podziałami, skłóconymi ludźmi łatwiej się manipuluje. Zacznijmy się szanować, zamiast sobie robić przytyki skrzyknijmy się wszystkie i zrezygnujmy na pewien czas z dodatkowej pracy, to pokaże jakie braki są w naszym zawodzie i zmusi decydentów do zapewnienia godziwej płacy.

#42  2015.09.29 14:27:39 ~gość

Panie Przewodniczące Okręgowych Izb,jak można było w tak niegodziwy sposób podzielić pielęgniarki.Jedne dostają podwyżkę inne nie.Według unijnych wytycznych wszystkie mamy uznane nasze kwalifikacje,więc jak można,godzić się na takie podziały. Czy pielęgniarki POZ mają prowadzić osobny strajk? ,przecież korzystacie z naszych co miesiąc opłacanych składek na Izby,czyżby to były pieniądze przeznaczane wyłącznie na wasze wyjazdy zagraniczne.Ciekawe co zrobicie jak pielęgniarki POZ podejmą strajk.Ważne,że Wy sobie zapewniłyście odpowiednie wynagrodzenie.Niegodziwość DZIEWCZYNY ZACZNIJMY TRAKTOWAĆ SIEBIE Z SZACUNKIEM,BEZ PODZIAŁÓW I WALCZMY O SWOJE PRZED WYBORAMI,PÓŻNIEJ JUŻ BĘDZIE ZA PÓŻNO

#43  2015.09.29 14:58:01 ~BEATA

DROGIE KOLEŻANKI! PEWNIE WIECIE ŻE W JEDNOŚCI SIŁA,ALE CZY STAĆ NAS NA TO? CZY POTRAFIMY STANĄĆ PONAD PODZIAŁAMI? PO PRZECZYTANIU TYCH KOMENTARZY -NIE! NIE STAĆ NAS NA TO. WYTYKAMY SOBIE GDZIE, KTÓRA PRACUJE,JAK CIĘŻKO,ITD.A PRZECIEŻ KAŻDA Z NAS PRACUJE RÓWNIE CIĘŻKO,BEZ WZGLĘDU NA TO GDZIE. ! CZY SŁYSZAŁ KTO NP. W ŚRODOWISKU LEKARZY TAKIE PODZIAŁY? NIEEEEEEEEE! ONI SĄ SOLIDARNI, BEZ WZGLĘDU NA MIEJSCE GDZIE PRACUJĄ STOJĄ MUREM ZA SOBĄ.A MY CO? JESTEŚMY ZAWISTNE WOBEC SIEBIE TAK W MIEJSCU PRACY JAK I TU NA FORUM, WYLICZAMY SOBIE MINUTKI ŚWIĄTECZNE,KTÓRA MA WIĘCEJ I SZCZUJEMY SIĘ NAWZAJEM. A MOŻE PRZYSZEDŁ CZAS NA PRAWDZIWĄ WZAJEMNĄ SOLIDARNOŚĆ, CZAS NA KOLEŻEŃSKOŚĆ,WZAJEMNE WSPARCIE. SIŁA W JEDNOŚCI BO TAM GDZIE "DWÓCH SIĘ BIJE TO TRZECI KORZYSTA". KOLEŻANKI! CZAS SIĘ PRZESTAĆ KŁÓCIĆ MIĘDZY SOBĄ BĄDŹMY WRESZCIE PRAWDZIWIE SOLIDARNE A WTEDY MAMY SZANSE.KAŻDA Z NAS CIĘŻKO PRACUJE BEZ WZGLĘDU NA MIEJSCE.

#44  2015.09.29 15:39:03 ~POŁOŻNA

DZIEWCZYNY PRZESTAŃCIE SIĘ OCZERNIAC BO INNI NA TYM KORZYSTAJĄ A RZĄD BEDZIE SIĘ CIESZYŁ ŻE SKŁÓCI NASZĄ GRUPĘ ZAWODOWĄ

#45  2015.09.29 16:16:54 ~wkurzona

Dziewczyny dosyć tego kłamstwa jeżeli na 10 października nie dostaniemy 400zł do podstawy to teraz pojedziemy nie pod sejm tylko wywalić na zbity pysk nasze przewodniczące przed siedzibę związku.

#46  2015.09.29 16:48:02 ~ZMIANA

Tak WYNEGOCJOWAŁY ŻE DOSTANIEMY MNIEJ I PÓŹNIEJ A TERAZ ZADOWOLONE Z SIEBIE HRABIANKI JADĄ ZA NASZE DO PARYŻA U NAS W SZPITALU ZAPADŁA DECYZJA ŻE JEŻELI NA 10 PAŹDZIERNIKA NASZA PODSTAWA NIE WZROŚNIE O 400ZŁ WSZYSTKIE W TEN DZIEŃ WYPISUJEMY SIĘ ZE ZWIĄZKU I PROSIMY WSZYSTKIE DZIEWCZYNY ŻEBY W INNYCH SZPITALACH ZROBIĆ TO SAMO DOSYĆ UTRZYMYWANIA BANDY DARMOZJADÓW

#47  2015.09.29 17:06:42 ~piel.

Wlasnie.Jak nie dostaniemy10 09 wyplaty,to ich wywalimy ze związku.

#48  2015.09.29 17:10:34 ~nina

Precz z izbami pielęgniarskimi,oni nie robia nic.

#49  2015.09.29 17:49:14 ~pielęgn-

Jak to nic nie robią.Na początku prężnie działają w związkach lub izbach, a jak już pozałatwiają sobie wygodne stołki to od razu zmienia im się optyka i to co kiedyś je irytowało teraz jest akceptowalne. Tylko szeregowym pielęgniarkom podnosi się poprzeczkę na konkursach na oddziałowe (bo z góry wiadomo kto wygra),i wymyśla się coraz to więcej procedur, papierów i obowiązków nie bacząc na to, że pracują za grosze i w okrojonym składzie,tylko wymagania rosną.Guzik mamy z tych składek i tak brak wsparcia z ich strony.A tyle mówi się o etyce w tym zawodzie.

#50  2015.09.29 21:23:44 ~maria

Beata ma racje nie wazne gdzie kazda znas pracuję, jestesmy wszystkie Pielegniarkami i Połoznymi , chodzi tylko o to , żeby znaleścwspolny jezyk i działac wspolnie , a nie jedna drugiej wytykac , uczyłysmy sie tych samych zawodów , zawodu Poloznej i zawodu Pielegniarki , wiec w czym rzecz ,nie ma lepszych , ani gorszych , jedna ma predyspozycję pracy w szpitalu , inna w Poz-tach , w specjalistyce w dpsa-ch, itp.bezwzględu gdzie pracujemy , to jestesmy Pielęgniarką albo Połzna ,dajecie niektore z Was poklask dla idiotów , którzy rozpatrywali i przyznawali podwyzki dla naszej grupy zawodowej ,ta hałastra tylko cieszy się z takiego stanu rzeczy , nie pozwólmy , aby ochłap podwyzkowy był przyczyna do podziału nas na lepsze i gorsze , jestesmy fachowcami i tego należy się trzymać i jednoczyć.

#51  2015.09.29 21:51:07 ~Obecnie:

Http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-pielegniarki-nadal-bez-podwyzek-resort-zdrowia-nie-wywiazal-,nId,1894874

#52  2015.09.29 22:03:45 ~Gość

Koleżanki, u nas w Izbach na Pomorzu i w OZZPiP u Przewodniczącej Regionu Pom. - ja i moje koleżanki dowiadujemy się wszystkiego na bieżąco. Problem jest jedynie taki,że aneksu do rozporządzenia z 8 września jeszcze nie ma czyli: nie ma jeszcze oficjalnego aktu prawnego-więc konkretów też nie ma. Póki co obowiązuje do realizacji rozporządzenie Zembali z dnia 8 września. Na resztę czekamy . pewnie ze 2-3 tyg

#53  2015.09.29 22:46:22 ~Do Gość

Pozdrawiam Was i dziękujemy za newsy! Nie będę więc szukała czegoś czego nie ma.

#54  2015.09.30 07:36:38 ~Wkur...

Do Gość no właśnie za trzy tygodnie czyli po wyborach żadna rozsądna pielęgniarka i jej rodzina nie powinni głosować na PO jeżeli ci KRĘTACZE Z PO przed wyborami nie zrobią tego co obiecali a drugie to czas na rozwiązanie tych wszystkich pseudo związków czas zrobić z nimi porządek

#55  2015.09.30 07:52:25 ~Zocha

Dlaczego MY pielęgniarki nie umiemy się zjednoczyć? Zazdrość zżera nas żeby tylko koleżanka nie miała lepiej. Przepracowałam długie lata na oddziale ratunkowym.Jestem po dwóch operacjach kręgosłupa szyjnego,musiałam odejść do przychodni chociaż wcale nie chciałam. Każda z nas zaczynała pracę w szpitalu i wy kiedyś odejdziecie z niego. Zazdrość znowu daje znać o sobie. Oj nie ładnie KOLEŻANKI nie ładnie. Same wystawiamy się na pośmiewisko. Zamiast opluwać się zjednoczmy nasze siły ,w tym będzie nasza MOC.

#56  2015.09.30 22:53:18 ~Byr777

Trochę jesteście same sobie winne. Zrobiłyście to co kilka lat temu lekarze wypieli się na resztę i załatwili tylko sobie. Teraz wy zapominacie o całej reszcie salowych, techników, magistrów a to spora grupa. W 80 latach jak podjąłem pracę w ZOZ przez lata stawaliśmy wszyscy razem do strajku i to skutkowało. Daliście się rozbić na małe grupki i zapominacie że w jedności siła.Pozdrawiam mgr fizjoterapii 36 lat stażu 1800 na rękę.

#57  2015.10.01 08:02:25 ~BEATA

DROGIE KOLEŻANKI! CZY NIE UWAŻACIE,ŻE PRZYSZEDŁ CZAS NA ZMIANY. ZJEDNOCZMY SIĘ BO W JEDNOŚCI SIŁA,A MOŻE RZECZYWIŚCIE PRZYSZEDŁ CZAS ABY PRZYJRZEĆ SIĘ DZIAŁALNOŚCI NASZYCH KOLEŻANEK W ZWIĄZKACH,JA MAM WRAŻENIE,ŻE MAMY RÓŻNE CELE.POCZEKAJMY JESZCZE CHWILĘ I ZOBACZMY CZY I ILE DOSTANIEMY! DO PODSTAWY CZY JAKO DODATEK! RÓWNO DLA KAŻDEJ CZY PO UWAŻANIU-KTO BLIŻEJ"ŻŁOBU"! NIE POZWÓLMY SIĘ JUŻ WIĘCEJ OSZUKIWAĆ.DOŚĆ OBIETNIC.CZAS NA DZIAŁANIE.I PAMIĘTAJMY :BĄDŹMY SOLIDARNE BO TYLKO WTEDY MAMY SZANSE. BĄDŹMY JAK LEKARZE,NAUCZYCIELE. ONI POTRAFIĄ WALCZYĆ SOLIDARNIE, A MY?

#58  2015.10.29 12:29:14 ~Paweł

Zachłanne jesteście na maxa a o reszczie pomyślałyście