Prośba do pielęgniarek i położnych. Piszcie w komentarzach jak na dzień dzisiejszy w waszych szpitalach wygląda sprawa tzw. podwyżek po podpisanym porozumieniu związki pip - Zembala.

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

 

 

Prośba do pielęgniarek i położnych. Piszcie w komentarzach jak na dzień dzisiejszy w waszych szpitalach wygląda sprawa tzw. podwyżek po podpisanym porozumieniu związki pip - Zembala.

Odbyły się jakieś negocjacje płacowe? Jakieś pierwsze ustalenia? Jaki jest stanowisko władz zakładowych organizacji związku pip w waszych szpitalach? Jak podzielono te średnio 226 zł netto przypadające na jeden wymiar etatu pielęgniarki lub położnej?

Jeśli ktoś jest w posiadaniu projektu rozporządzenia ministra zdrowia to proszę o przesłanie na adres: biuro@pielegniarki.info.pl Niestety związki pip wraz z Zembalą utajniły ten dokument. Uwaga!!! Projekt już mamy! Przesłano go nam po godzinie od zamieszczenia prośby na Portalu. Serdecznie dziękuję.

Dziękuję i pozdrawiam

Mariusz Mielcarek

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.10.04 15:53:36 ~Ania

U nas nic cisza. Rozmowy dopiero mają się odbyć.

#2  2015.10.04 16:22:05 ~Mała

U nas w szpitalu przedstawiciel związków powiedział że będzie 135zł pod kreske tj nie do stawki. Tak się robi w BALONA pielęgniarki i nastawia przeciwko nim pacjentów którzy są pewni że dostaliśmy 400zł. Czekamy do 10 na wypłatę zobaczymy paski:(

#3  2015.10.04 16:26:08 ~piel.

Stanowisko zgodne -po równo przy takiej kwocie bez względu na zajmowane stanowisko.

#4  2015.10.04 16:26:10 ~;;;;;

U mnie cisza,nic na temat.

#5  2015.10.04 16:29:24 ~Ela

Rozmowy sie odbyly. Prawdopodobmie 400 jako dodatek

#6  2015.10.04 16:37:15 ~pola

Nic sie nie dzieje oprocz dokladania obowiazkow

#7  2015.10.04 16:43:29 ~ja

U nas CISZA! Nikt nic nie wie,nikt nic nie mówi.Związki mają się spotkać z dyrekcją,ale na razie nic jeszcze nie wiadomo.Osobiście wkurza mnie ta sytuacja na maxa.Kłaniałyśmy się przed ministrem,teraz przed dyrektorem-DOKĄD BĘDZIEMY SIĘ PONIŻAĆ? Przecież,nie robią nam łaski.Muszą nam zapłacić i tyle!

#8  2015.10.04 16:58:04 ~piel.

W Zabrzu związkowe nic nie wiedzą,na jakiej zasadzie będą wypłacane podwyżki o ile bedą.

#9  2015.10.04 16:59:57 ~;;;Anka;;;

U nas czekają na aneks do rozporządzenia MZ, wstępne ustalenia: po równo dla każdej pielęgniarki

#10  2015.10.04 17:03:48 ~piel.

A do zwiazkow w danym zakladzie miala ponoć dotrzec szczegołowa wiadomosc,co dalej a zwiazkowe nic nie wiedza,to jak to jest do chol.y.

#11  2015.10.04 17:07:48 ~Pielęg. R

Witam serdecznie Chciałabym uzyskać informację na temat pielęgniarek pracujących w Ratownictwie Medycznym pod Szpitalem a nie WPR-em gdzie Szpital jest podwykonawcą WPR-u ? My mamy jako pracownicy umowy ze Szpitalem a nie z WPR- em. Nie przeszliśmy całkiem pod WPR jak inne stacje. Bardzo proszę o jakieś informacje jak ta sytuacja wygląda w innych tego typu placówkach .

#12  2015.10.04 17:10:22 ~piel

Po rozmowach wiadomo, ze 400zł brutto jako dodatek dla wszystkich pielęgniarek bez względu na zajmowane stanowisko i rodzaj umowy (czyli zatrudnione na czas określony włącznie)

#13  2015.10.04 17:14:38 ~piel

No,ale przecież miało być do podstawy? Tyle artykułów,tyle dyskusji,a my nadal nic nie wiemy.Coś tam próbuje się nam tłumaczyć,ale czy tak na prawdę wiecie o co chodzi? Nie jestem debilem,ale w żaden sposób nie jestem w stanie zrozumieć tego chaosu.

#14  2015.10.04 17:21:49 ~~pandora

U nas jak zwykle nikt się z nami nie liczy.dyro twierdzi że około 200 zł w zależności od stażu, wykształcenia itp. I oczywiście jako dodatek. No i zaczyna straszyć kontraktami przy okazji tej śmiesznej podwyżki.

#15  2015.10.04 17:38:21 ~ja

A,postępowanie naszego dyrektora jest dopiero mega hitem! Twierdzi,że chcąc wypłacić podwyżki będzie musiał zwolnić część pielęgniarek! Wyobrażacie sobie? W takiej sytuacji NADAL STRASZY! Pisze jak byk,ze pieniądze mają pochodzić z NFZ,a ten z takimi tekstami wyjeżdża.

#16  2015.10.04 17:50:19 ~Pielęgn.

W szpialu w Janowie Lubelskim, dyrektor chce podwyżki podzielić dla wszystkich pracowników.Fajnie,nie!

#17  2015.10.04 17:52:39 ~,,,,,,

Pensja w małych miejscowościach np.1750,-podstawa./Równa salowej/.Co to za podniesienie płacy pielęgniarek. Jak najdalej od tego zawodu. Jeśli ktoś bardzo chce,tylko za granica.

#18  2015.10.04 19:38:45 ~poł

U nas chcą tymi poniedziałek wyrównać grupy

#19  2015.10.04 19:39:54 ~poł

U nas chcą tymi pieniędzmi wyrównać grupy *wybaczcie błąd, slownik

#20  2015.10.04 20:49:13 ~~ancik

U nas też cisza! mam koleżanki w innych miejscowościach i tam też cisza.Myślę,że każdy dyrektor placówki ma teraz czas,by wykombinować jak nas oszukać i przy okazji porozumienia coś zyskać!

#21  2015.10.04 20:51:40 ~..sandra..

A jak sytuacja na kujawach? U nas jak w większości cicho!

#22  2015.10.04 20:57:26 ~Dorcia

U mnie cisza nie wiemy nic jedna do drugiej dzwoni i pyta co z podwyżką no i lipa

#23  2015.10.04 21:13:36 ~Akuszerka

No nic poczekajmy do jutra, może nowy dzień coś przyniesie konstruktywnego. Moja dyrekcja skomentowała całą sytuację tak: Wrzucili problem dyrektorom na głowę skąd wziąć na to pieniądze .

#24  2015.10.04 21:24:01 ~~ancik

Drogie koleżanki.Przez DŁUGIE lata zapracowałyśmy na to,co teraz dostajemy.Zawsze byłyśmy pracowite,ciche,ustępliwe,zadowalałyśmy się każdym ochłapem.OTO EFEKTY! Nawet nasze przdstawicielki nas ZDRADZIŁY! Lekarze nie mieli kiedyś skrupułów,by zwalniać się grupowo! mając w d.e pacjentów,których przewożono do innych szpitali! Nawet w takiej sytuacji nikt ich nie potępił! NIKT! Przeciwnie! ich dostrzeżono i dano im wszystko,co chcieli! A dlaczego? BO LEKARZE SIĘ SZANUJĄ! a my NIE.nie szanujemy ani siebie,ani naszej,ciężkiej,odpowiedzialnej pracy! Liczyłam,że teraz pojawiła się szansa,by to zmienić,ale jak widać GRUBO SIĘ POMYLIŁAM!

#25  2015.10.04 21:32:54 ~ancia

Jak na razie w Bydgoszczy - cisza,czeski film nikt nic nie wie.

#26  2015.10.04 21:40:11 ~ojojoj

Ja to bym wam w ogóle nic nie dała.Z takim poziomem inteligencji to nadajecie się ,co najwyżej do obierania kartofli. Potwierdzam, lekarze się szanują ,bo myślą a wy ujadacie jak trzęsący się ratlerek. I cieszcie się ,że tyle wam wynegocjowały, bo jakby przyszło strajkować do portki byłyby pełne. Potraficie tylko drzeć ryja anonimowo na portalu, nic więcej. Amen

#27  2015.10.04 21:45:48 ~gaga

Do ,ojojoj'' - Ojojoj! :))

#28  2015.10.04 21:52:00 ~joko

A TY OJOJOJ WYNOCHA STĄD OBIERAC ZIEMNIAKI,TAKA Z CIEBIE INTELIGENCJA.

#29  2015.10.04 23:22:39 ~XXXXXX

Pracuję w POZ-ie. Już wiem że nie będzie żadnych podwyżek od stycznia.

#30  2015.10.05 01:03:44 ~Biziel

U nas w szpitalu im J. Biziela w Bydgoszczy też szanowna dyrekcja zapragneła obdarować tymi pieniędzmi wszystkich pracowników od salowych począwszy po lekarzy kończąc. 5 października ma się odbyć spotkanie z związkami zawodowymi ( innych grup zawodowych niż pielęgniarki) i wtedy zapadną konkrety. KPINA trzeba coś z tym zrobić najprawdopodobniej będziemy odchodzić od łóżek pacjenta.

#31  2015.10.05 07:49:05 ~ancia

Jeżeli Dyrektor tak podzieli kasę to zapłaci karę z tego co mi wiadomo. Podwyżki są tylko do podziału dla pielęgniarek, tak wynika z porozumienia, jeżeli zrobi inaczej trzeba to zgłosić do NFZ

#32  2015.10.05 07:55:43 ~ancia

Jeżeli chodzi o odchodzenie od łóżek, to niestety musicie mieć trochę więcej "jaj" i być bardziej zgrane i solidarne, inaczej nic nie zrobicie. Zrozumcie ,że jest nas coraz mniej i należy się szanować, aby powiązać koniec z końcem pracujemy po godzinach na innych etatach. Jeżeli zastrajkujemy to naprawdę nikt nas nie zastąpi, zdajmy sobie z tego sprawę.

#33  2015.10.05 09:45:25 ~ja

Włoszczowa świętokrzyskie- cisza absolutna.

#34  2015.10.05 11:17:08 ~karla

Iława-cisza,nikt nic nie wie!

#35  2015.10.05 11:58:38 ~gosc

W Tomaszowie Lub. cisza ale jak coś to na pewno LEKARZE, EMERYTKI W BIURACH ,SALOWE a pielęgniarki g.

#36  2015.10.05 12:53:54 ~regina

U nas niestety też cisza , nie mamy żadnej informacji ze strony izb , zarządu szpitala ani ministerstwa

#37  2015.10.05 13:21:10 ~gość

Jabyśmy wszystkie w całej Polsce odeszły od łóżek, to nie mieli by wyjścia jak dacgodne podwyżki

#38  2015.10.05 13:22:46 ~lol

My pracujemy poz i oczywiście nam się nie należy i nie mogę zrozumieć dlaczego w czym jesteśmy gorsze,czy mniej pracujemy a może mamy gorsze szkoły, dziękujemy za podzielenie i poniżenie nas.

#39  2015.10.05 13:23:10 ~gosc

Przeciez wszystkich nie zwolnia, a na nasze miejsce tez nie znajda całej obsady szpital, tylko solidarnie jak lekarze

#40  2015.10.05 13:36:32 ~M m

Szpital strusia w Poznaniu - zero inf na temat podwyżek, koleżanka z Wrocławia dostała 120 zł jako dodatek. Kpina.

#41  2015.10.05 14:07:32 ~Ziutek

Moi drodzy, teraz jest cisza bo to czas dla dyrektorów szpitali żeby ugrać coś dla siebie z tych podwyżek (czyt. okraść pielęgniarki jak tylko mozna). Nie dajcie się! p.s. to odpowiedni czas dla wykazania się związkom zawodowym przy jednostkach.

#42  2015.10.05 14:10:11 ~ja

A my jesteśmy świeżo po zebraniu ze związkami i panią dyrektor ds.pielęgniarstwa-jak na razie stanęło że dostajemy wszystkie po równo do podstawy-tylko nie 300,a mniej,tak,że z pochodnymi ma wyjść 300,tą stówkę po nowym roku dopiero doliczają,ale nie wiadomo kiedy dokładnie będą wypłacane pieniądze z transzy 400 zł :( dopóki związki nie podpiszą porozumienia z dyrekcją nie ma nic :(

#43  2015.10.05 14:24:50 ~poł

Polecam analizę prawną porozumienia: http://oipip.gda.pl/index.php/aktualnosci/130-analiza-prawna-porozumienia-w-sprawie-podwyzek-wynagrodzen

#44  2015.10.05 15:40:04 ulka7121@tlen.pl

U nas ponoć brutto,od listopada.Nasze związki nie pytały nikogo o zdanie.Szkoda gadać.

#45  2015.10.05 15:46:39 ~lubelskie

Moi drodzy nie ma się co cieszyć.Podwyżki 300 - 400 zł to jest nic naprawdę zbierzmy się wszystkie i jedziemy na Warszawę niech zostaną pielęgniarki na oddziałach dziecięcych (dzieci szkoda) a z innych oddziałów ruszajmy . Każdy pluje na naszą grupę zawodową niech zobaczą jak pracuje się gdy niema nas w oddziałach. Czytam różne fora i naprawdę nie wierzę jakie my jesteśmy zastąpione

#46  2015.10.05 15:58:39 ~fela

Śląsk Ochojec u nas również cisza, mówi się jedynie że koło podstawy

#47  2015.10.05 16:40:55 ~Justa

U nas na Podkarpaciu cisza przynajmniej w szpitalu miejskim podobno dyrektor nic nie dostał z NFZ wiec w tym miesiacu nie będzie podwyzki,czyli dalej wyplata1720zl

#48  2015.10.05 16:46:08 ~Ania

U mnie jest referendum w sprawie strajku. Większość za strajkiem- tak mówią.

#49  2015.10.05 16:56:21 ~wolna

Toruń - są informacje, że pieniądze mają wpłynąć do 14.10, a ich podział ma nastąpić do 29.10. Oczywiście chodzi o kwotę 300 zł brutto, bo jeżeli chodzi o obiecane przez ministra 400 zł - jest to zapisane w porozumieniu, a nie w przepisach prawnych. Jeżeli nie zmusimy ministra do podpisania stosowanego rozporządzenia, to po wyborach - porozumienie to pęknie jak bańka mydlana.

#50  2015.10.05 17:21:55 ~Dorota

Moi drodzy, a czy ktoś pomyślał o pielęgniarkach pracujących w DPS, zarabiających najniższą krajową? NIESTETY NIE.

#51  2015.10.05 17:40:22 ~hop

Heh u mnie zwiazki szykuja referendum w sprawie strajku a dyrekcja obiecuje podwyzki :)Czy ta obiecywana podwyzka to sciema zeby nie glosowac za strajkiem?

#52  2015.10.05 17:42:37 ~W-wa

U nas było wstępne zebranie ze związkami, pytano nas o zdanie, czy chcemy po równo - prawie wszystkie były za, ale.jeśli to będzie dodatek, to łatwo podzielić po równo, jeśli do podstawy to będzie problem. Podział musi nastąpić wyliczając każdą piel. oddzielnie, tak żeby finalnie(razem ze wszystkimi dodatkami, noce, wysługa itd.)każda otrzymała o te 226zł więcej. Jest to trudne do zrobienia, a poza tym coś co w tej chwili będzie po równo, w następnych latach się zmieni, bo piel.z wysługą 20% musi dostać do podstawy mniej niż ta z 5% wysługą, a w ten sposób młodszej z każdym rokiem będzie rosła wysługa od wyższej podstawy, a starsza zostanie na tym samym poziomie - czy to jest sprawiedliwy podział? pozostawiam wam do oceny były to rozważania czysto teoretyczne, bo wszyscy czekamy na nowelizację i wtedy zobaczymy, czy będzie co dzielić.

#53  2015.10.05 20:56:08 ~Zakopane

Cisza jak makiem zasiał :(

#54  2015.10.05 21:02:36 ~ktoś

U mnie w CENTRUM ONKOLOGII w BYDGOSZCZY zrobiono też Nas na szaro.obiecywane podwyżki do pensji- są minimalnym dodatkiem do pensji w kwocie 170 zł.podobno jakiś wat muszą nam pobrać

#55  2015.10.05 21:07:51 ~szczecin

CISZA CISZA ! ARKOŃSKA WRAZ Z PANIĄ DYREKTOR MILCZĄ !

#56  2015.10.05 21:13:22 ~Kinga

U nas na Lindleya nic.Związki czekają.Dyrekcja czeka.Naczelna czeka.Na pismo z ministerstwa i NFZ.

#57  2015.10.05 22:16:56 ~ramzes

Może bardziej konkretnie" u nas " czyli gdzie. u nas w Katowicach cisza.

#58  2015.10.05 23:01:55 ~położna

W szpitalu Klinicznym w Szczecinie ponoć najwięcej dostaną "ósemkowe" i najmłodsze(niby zachęta do zawodu), bo te z długim stażem wyrównają sobie pochodnymi. Oczywiście będzie nierówny podział kwotowy (pewnie oddziałowe najwięcej) i jako dodatek - czyli minus wszystkie odliczenia. Aby jednym dodać, innym trzeba odjąć. Draństwo! Trzeba to wszystko nagłośnić w mediach!

#59  2015.10.05 23:27:27 ~poł.szcze

Przecież to farsa jakaś! Podpisano porozumienie na konkretne kwoty, dyrektorzy dostaną te kwoty na podwyżki dla nas, a robią z tymi pieniędzmi co chcą! Jakim prawem dyrekcja według własnego klucza pozwala sobie rozdzielać nasze pieniądze! Obudźcie się! Gdyby to dotyczyło tych biedaków lekarzy, nie byłoby takiego zamętu, dostaliby do podstawy każdy jeden, a wszystko byłoby jasne i rzetenie wypłacone!

#60  2015.10.06 00:25:58 ~niki

U nas nic, ale za to dołożono nie wiem, który to już z kolei papier, tzw. kartę geriatryczną (coś o upadkach)dla pacjentów > 65r.ż. A pielęgniarki będą miały 67 lat i będą się ciągnąć przez oddział uważając żeby się nie wywalić. Taki bezsens, że wstyd się ludzi pytać, bo patrzą jak na głupie i wścibskie baby, bo to się kupy nie trzyma. Ale polewkę miałyśmy z tego niezłą. Takiej papierologii i marnotrawstwa w dobie komputerów i informatyzacji nie ma nigdzie na świecie. A o podwyżkach cicho sza.

#61  2015.10.06 12:01:44 ~ada

U nas nie dosc ze w papierach trzeba siedziec to powiela sie to jeszcze w komputerze zlecenia sa i papierowe i komputerowe i wielokrotnie zle wpisane roznia sie od siebie,a pielegniarka ma decydowac ktore zlecenia za wazne i pilnowac lekarzy zeby poprawiali ,bo przeciez im sie wolno mylic tyle maja roboty ,po 2 pacjentow na jednego przypada i jeszcze nie potrafia dobrze zlecen pisac.Reszta papierow tez sie powiela w komputerze ,do tego musimy kazda strzykawke ,igle, gazik wpisywac w komputer na danego chorego.Podpisywac i pieczetowac zlecenia i odklikiwac je w komputerze.

#62  2015.10.06 13:24:31 ~piel kato

Mamy dostać COŚ ale pod paskiem Słyszałyśmy też że wysokość podwyżki leży w gestii prezesa. Jeden wszystko drugi g.

#63  2015.10.06 16:05:17 ~iza

Katowice. U nas nikt nic nie wie, nawet związki zawodowe, nadal spekulacje czy do podstawy czy obok.Wszystkie natomiast wiemy, że chcemy równego podziału pieniędzy bo pracujemy tak samo bez wyjątku.

#64  2015.10.06 22:05:30 ~diwa

No baqrdzo mi przykro ale wiecie koleżanki Pielęgniarki cały bajzel z tymi Wirtualnymi Podwyżkami to wino i Nasza i Nadzego zespołu Negocjacyjnego my około 3 w nocy dostałyśmy SMSa , że POROZUMIENIE PODPISANE od koleżanki z Wołowskiej i co potem okazało się to JEDNĄ WIELKĄ LIPĄ ale to nic nam mówią trzeba być wdzięcznym bo trudno było a mnie to WISI KALAFIOREM za co mam być wdzięczna była akcja przygotowano pod MINISTERSTWEM ale ją odwołano i podpisano WIELKĄ DUPĘ a teraz PANIE BYŁY W PARYŻU ZA NASZĄ KASĘ I CO PYTAM SIĘ FAJNIE BAWIŁYŚCIE SIĘ ZA NASZĄ KASĘ MYŚLE ŻE TAK te porozumienie to KUR.WA kpina tyle zachodu ,tyle nas wyszło na ulice i jakn zwykle powstało wielkie NICCCCCCCCCC! niech zespółnegocjacyjny się wypcha . A MAM PYTANKO NIECH KTOŚ MI DA WSKAZÓWKĘ JAK NIE PŁACIĆ NA DRUGIE PANIUSIE Z NASZYCH IZB PIELĘGNIARSKICH

#65  2015.10.07 11:44:09 ~n-d

Nowogard-też cisza. najpierw 300 miało być dla wszystkich jako dodatek,a teraz nic nie wiemy.

#66  2015.10.07 14:35:18 ~Położna

W Gdyni brak podwyżki na koncie,wypłata po staremu.

#67  2015.10.07 17:24:57 ~pigula

W szpitalu w Iłży cisza,nikt nic nie wie.

#68  2015.10.07 17:53:58 ~ooo

Centrum Onkologii w Bydgoszczy - dostałyśmy 300 zł brutto brutto, czyli 248 zł brutto jako dodatek, od 1 września do 30 czerwca, wszystkie po równo. Czekamy na jeszcze 100 zł po nowelizacji rozporządzenia. Szkoda, że nie zapisano w porozumieniu wzrost podstawy wynagrodzenia, tylko samo - wzrost wynagrodzenia. Czyli nie mamy żadnej gwarancji,że po 10 miesiącach dostaniemy cokolwiek dalej.

#69  2015.10.08 14:08:55 ~iza

Dostałam gołą pensję bez żadnej podwyżki

#70  2015.10.08 20:43:46 ~Pieleg

Ja rowniez dostalam gola pensje.

#71  2015.10.09 11:02:58 ~piel

W Wodzisławiu Śl. też bez podwyżek.

#72  2015.10.10 19:59:35 ~piel

Lublin jana bożego bez podwyżki

#73  2015.10.10 23:10:24 ~piel

Ostrow mazowiecka , zero podwyzki.

#74  2015.10.11 08:15:21 ~Piel

Gdynia- szpital morski bez podwyżki.

#75  2015.10.11 08:22:59 ~piel

Co wobec powyższego mają do powiedzenia izby i pani dargiewicz?

#76  2015.10.11 12:09:20 ~piel

Katowice CP - póki co cisza, nikt nic nie wie.

#77  2015.10.11 17:38:19 ~położna

Kraków Szpital Żeromskiego, bez podwyżek i cisza nikt nic nie wie

#78  2015.10.12 16:42:47 ~gosc

W Zabrzu tez zero na koncie.

#79  2015.10.13 11:48:37 ~ancia

Może "nasze Panie negocjatorki" byłyby się w końcu wypowiedziały, a nie głowy w piasek.

#80  2015.10.18 20:56:15 ~piel.

Kraków dziecięcy szpital uniwersytecki 300zl jako premia- obok

#81  2015.10.21 13:00:18 ~mona40

W Środzie Wlkp panuję samowolka prezesa, starosty i innych władz! Ani podwyżek, ani socjalnego- wszystko nam zabrano ponoć żeby ratować szpital.teraz zwalniają kolejne 11 osób. Przyjęto za to za grube pieniądzę panią doradcę Pachciaż, na nią szpital stać. Jeśli nie pomoże nam nikt z zewnątrz, nie mający układów z tutejszym starosta, to po nas. Nic nie wywalczymy.

#82  2015.10.22 07:26:24 ~ancia

Nie wiecie co to jest strajk, lecz jeden warunek - WSZYSTKIE BEZ WYJĄTKU.

#83  2015.10.22 21:40:35 ~gosc

Tomaszów lubelski ZERO dyrektor nie jest sw. mikołajem

#84  2015.10.22 22:02:47 ~aa

Warszawa - na razie zatwierdzono 300zł jako dodatek, tzn.ok.170zł na rękę, następne 100zł nie wiadomo kiedy.

#85  2015.11.05 12:23:20 ~piel

Częstochowa wiem tylko tyle że pielęgniarki mają podkreślam mają dostać 174 zł nie wiem czy z pensją listopadową czy grudniową, a ile dostały funkcyjne tego nie wie nikt. Nie ma żadnego pisma związki milczą.

#86  2015.11.11 10:55:12 ~piel.

SPSK1 Wrocław- 10.11.2015 Nie wypłacono podwyżek z listopadowymi poborami.

#87  2015.12.06 20:03:13 ~Q

Szpital Bielański w Warszawie. Wynikła wojna z dyrektorką, powiedziała, że dla niej pielęgniarek może nie być a ona nie ma i woli dać podwyżki lekarzom. Oczywiście żadna się nie zgodziła, żeby z ich pieniędzy dawać innym premie świąteczne. Teraz terroryzuje pielęgniarki i grozi im że będzie jedna na oddział bez salowych, czyli innymi słowy radźcie sobie.

#88  2016.02.26 09:54:45 ~Kontrakt

Mam umowę kontraktowa na średnio 100h w miesiącu. Jest potrzeba obstawy (braku w personelu) to wyrabiam 120. Firma powiedziała że nie zapłaci za te 20h nadgodzin dodatku. Traktują ludzi jak w obozie.tak funkcjonuje dodatek.