W godzinę od zmieszczenia prośby redakcji Portalu, o przesłanie nam utajnionego przez związki pip projektu nowelizacji rozporządzenia mz (z 300 na 400 zł), przesłano nam przedmiotowy projekt. Bardzo dziękuję. Mariusz Mielcarek. A projekt oczywiście publikujemy do wiedzy wszystkich pielęgniarek i położnych.

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

 

 

Zobacz przedmiotowy projekt nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia. Nowelizacja została "wywalczona" w porozumieniu z 1.50 w nocy. 

Jurto przedstawię szczegółową analizę zapisów powyższego projektu i jakie mają znaczenie dla tzw. podwyżek pielęgniarek i położnych. 

Jeszcze raz dziękuję! Bardzo.

Mariusz Mielcarek

 

 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.10.04 17:23:50 ~ja

Ten projekt wcale nie był utajniony , mam go w domu - dostałam w swoim szpitalu , pozdrawiam wszystkich .

#2  2015.10.04 17:31:48 ~ta

Utajniony, związki w moim zakładzie nie pokazały go nikomu. Chamstwo i tyle.

#3  2015.10.04 17:42:37 ~minka

Jakie 100 zl od wrzesnia do czerwca,co to ma znaczyc.

#4  2015.10.04 17:46:53 ~ja

Tez nie rozumiem tego"100zł".Znowu jakaś nowa kwota? Coraz niżej zjeżdżamy.Poza tym uważam,że pielęgniarki nie sa prawnikami i nie mają obowiązku prawidlowo interpretować zapisów prawnych.Przeczytalam to,ale w żaden sposób mnie to nie oświeciło.Co tekst,to jakies nowości typu 100zł.

#5  2015.10.04 17:47:52 ~e

Najgłośniej szczekają te, które nie należą do związków, a pierwsze wyciągają rękę po pieniądze

#6  2015.10.04 17:54:00 Redakcja Portalu

100 zł. To różnica pomiędzy rozporządzeniem 300 zł, które było podpisane 8 września. Nasze kochane związki pip wywalczyły 400 zł. I podpisały porozumienie dnia 23 września o 1.50 w nocy. I teraz minister musi znowelizować to rozporządzenie i dołożyć stówkę. Dlatego mowa o 100 zł. To cały sukces związków. Stówka. 300 zł nie chciały podpisać a podpisały 400 zł. Brutto brutto! Tutaj to jest wyjaśnione: http://www.pielegniarki.info.pl/article/view/id/5163

#7  2015.10.04 18:12:10 ~........

Nie będzie większych podwyżek,ponieważ wtedy wiele pielęgniarek zrezygnowałaby z dodatkowych prac, powstałyby braki piel.Wniosek wiadomo jaki:rezygnacja z dodatkowych prac. Nikt tego nie zrobi,więc nic się nie zmieni.Nawiasem,dlaczego pozwala się pracować pielęgniarkom po 48h i więcej,godzin.Zmieniają tylko zakłady.Gdzie tu bezpieczeństwo. Rzecznicy nie bronią pacjentów?

#8  2015.10.04 18:19:15 ~gyt

Znów winne pielęgniarki, a nie stare ślepe śpiące czepkowe związkowe działaczki.

#9  2015.10.04 19:59:14 ~........

Nie uważam,że tej sytuacji winne są pielęgniarki,rozumiem sytuację wielu pielęgniarek,które borykają z dużymi problemami finansowymi,kształcą dzieci itd.Podejmują dodatową pracę,jest to jakieś wyjście. Chyba już nic nie zrobimy,panie związkowe nie wysiliły się.

#10  2015.10.04 21:22:17 ~mt

Do . Chyba jeszcze możemy odejść od łóżek! U nas 6.10 ma być negocjator, problem jeszcze nie rozwiązany.Dodatek do podst. to żadna podwyżka, jak zechcą to zabiorą i dadzą lekarzom, oni przecież biedni.

#11  2015.10.04 22:06:16 ~ooo

Do redakcji. Pismo w ramce - uciekła litera. Nie zwierając , tylko zawierając. Pozdrawiam

#12  2015.10.05 00:40:12 ~ANNA

Pieniądze są bardzo ważne ale znowu zapomniano o dwóch zasadniczych sprawach tj.uzgodnienie ilości pielęgniarek na pacjenta oraz dokładne ustalenie zakresu obowiązków pielęgniarki.Nadal będziemy sekretarkami,sprzątaczkami itp a nasza praca nigdy nie będzie dobrze postrzegana przez społeczeństwo

#13  2015.10.05 09:44:06 ~iwa

Każdy czepia się związków ,ale pomyślmy w zespole negocjacyjnym było 4 panie ze związku a 7 pań z izb piel.Te panie to dopiero są oderwane od rzeczywistości pielęgniarek. Mają nas za nić,skoro uważały że każdy ochłap nas zadowoli.Podpisując coś takiego ukazały Mega poziom ignorancji lekceważenia naszej grupy zawodowej.

#14  2015.10.05 10:00:51 ~ina

Sprytnie i jak zwykle w zawoalowany sposób oszukuje się tę grupę zawodową. Nieoficjalnie wiem, ze są pielęgniarki, które już wyjeżdżają z Polski, gro odejdzie od zawodu- praca w markecie a praca pielęgniarki jest bez finansowych różnic a odpowiedzialność dużo mniejsza. A tak z ekonomicznego punktu widzenia - pielęgniarki nie mogą więcej zarabiać, bo nie dorabiałyby - no i wyszło by,ze ich na rynku brakuje ZUS także czuwa, żeby nie wypłacać wyższych emerytur pielęgniarkom a wiedzą że za jakiś czas ich trochę będzie, więc niech emerytki jeszcze same dopracują do wyższej emerytury a nie ze wcześniej dostaną to w podwyżce - nie wiedziałam że nowy Minister to taki strateg, prawda?

#15  2015.10.05 11:41:56 ~do 38

O tym we własnym gronie zawsze mówiłyśmy,dziwię się tylko,że panie negocjujące są,albo udają, niezbyt inteligentne.Sprzedali nas dla własnych korzyści,ZDRAJCY ! . jedni i drudzy. Co do stratega np.jeden z terminów w starożytności , powierzenie spraw finansowych strategowi owocowało wysoką korupcją oraz dość dużym obciążeniem finansowym prostego ludu.Nic się nie zmieniło od czasów starożytnych.

#16  2015.10.05 11:44:42 ~15 do 14

Przepraszam pomyliłam numerację ma być do -14

#17  2015.10.05 15:04:42 ~pola

Wladzy otworza sie oczy na brak pielegniarek gdy kazda bedzie pracowac na jeden etat my nie musimy robic nic wiecej system pada

#18  2015.10.05 15:58:23 ~nina

Masowe zwolnienia z pracy,tylko to moze nas uratowac.

#19  2015.10.05 17:34:09 ~Pieleg..

Witam wszystkich .chcę powiedzieć że ja też dostałem to porozumienie u siebie w szpitalu.i zgadza się wszystko tak jak było ustalone. Panie Mielcarek proszę nie wprowadzać ludzi w błąd pisząc na swojej stronie że jest to projekt utajniony.zaczyna Pan tracić wiarygodność poprzez wypisywanie takich bzdur.Koleżanki i Koledzy nie dajcie się zwieść i podpuszczać takimi artykułami.Panie Mielcarek kiedyś często wchodziłem na Pana Portal ale teraz coraz rzadziej bo odnosze wrażenie że Pan robi tu za Pieniacza.Pozdrawiam .

#20  2015.10.05 19:27:51 ~gościnnie

Do 19> a ciekawe kiedy Pan to porozumienie dostał. 24.09. Cynik z Pana. wiarygodność? .a pan zapewne zachwycony z podwyżki.coż więcej takich jak Pan i naprawde wiele zdzialamy.dokument powinien byc umieszczony na stronie OPZZ i IP do ogólnej wiadomości z rzetelnym zrozumialym wyjaśnieniem. ten dokument pozostawia wiele do zyczenia i daje daleko idącą wolność ZZ w rozporządzaniu tymi pieniędzmi.śmieciowe dodatki.przykre.

#21  2015.10.05 21:07:26 ~gaga

Do 19 i 20 - Taaak! Najlepiej w ogóle tutaj nie wchodź trollu ! Najbardziej ,zgadza się'' to ,że w obu postach widać, jak baaardzo lubisz kropeczki ;))