TROSKA! Tak troska, kierowała ministrem zdrowia. A ta troska podyktowana była "zapewnieniem WŁAŚCIWEGO miejsca pielęgniarkom i położnym w systemie ochrony zdrowia".

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

Zapraszamy do uczestnictwa w sondzie pt.:

Jak oceniasz porozumienie z Zembalą?

Głosowało dotychczas ponad 1250 osób! Zagłosuj i TY!

Wejdź na facebook i zagłosuj!

Zapraszam Mariusz Mielcarek

 

 

 

W uzasadnieniu do nowelizacji rozporządzenia w sprawie wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych - średnio miesięcznie 400 zł brutto brutto minister zdrowia napisał:

 

 

Naprawdę wzruszyłem się. Myślałem, że w XXI wieku, w kontekście organizacji i zasad wykonywania zawodu pielęgniarki i położnej, należy kierować się racjonalnością, a nie troską. 

Teraz po 30 latach pracy doświadczam TROSKI. Nie traktowania jak profesjonalisty! Ale troski. I ta troska jest drogą do wskazania mi WŁAŚCIWEGO miejsca w systemie ochrony zdrowia oraz średnio 226 zł w formie dodatku lub 0 zł, gdyż może tego dodatku nie otrzymam w ogóle. Tak zdecydował zatroskany minister i związki oraz izba pip. A taki stan rzeczy zaakceptowały związki i izba pip, w porozumieniu podpisanym o 1.50 w nocy. To starczyło, aby odwołano ogólnopolską akcję strajkową. Czyli jest Ok?

To dlaczego mam poczucie, że naszą grupę zawodową OSZUKANO?

 

Minister w przedmiotowym uzasadnieniu twierdzi także, że:

1. dzięki temu dodatkowi nie zrezygnuję z pracy w zawodzie,

2. absolwenci kierunku pielęgniarstwo i położnictwo chętniej będą podejmować pracę w Rzeczpospolitej Polskiej,

3. natomiast młodzież zwiększy zainteresowanie wykonywaniem powyższych zawodów.

 

 

Mariusz Mielcarek 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.10.05 17:43:23 ~aneta

żałosne.brak mi słów na dzialania Naszych(? )Koleżanek.To ma być to ustepstwo na rzecz pana ministra? Położyly nas na łopatki.tylko jaki mialy w tym cel? Ktoś to rozumie?

#2  2015.10.05 17:52:52 ~Kasia

Mnie właściwie bardziej interesuje czy osoby które tak nas wystawiły zostaną pociągnięte do odpowiedzialności za to co zrobiły.Skoro całe środowisko odebrało to jako policzek i sprzeniewierzenie się głównym założeniom to chyba należałoby albo podac się do dymisji albo zostac wyrzuconym.

#3  2015.10.05 17:54:16 ~Mgr

W Polsce od dawna pielęgniarstwo przez naszych rządzących nie jest traktowane poważnie - zawód "specjalnej troski".

#4  2015.10.05 17:54:45 ~piel

Też pracuję 30 lat i wiem,że wszyscy mają pięlęgniarki w dupie! Jest to najbardziej zdegradowany zawód w Polsce.Młode koleżanki wyjeżdżajcie do normalnych krajów,bo tu zrujnujecie przedwcześnie zdrowie i czekają was długie lata pracy ponad siły i życia w niedostatku

#5  2015.10.05 18:11:47 ~piel

A pielegniarki co nie maja umowy na stale sa brane pod uwage pod wzgledem podwyzek?

#6  2015.10.05 19:38:31 ~gość

Niestety pielęgniarki to ciemna, ubezwłasnowolniona masa wyrobników. Nie potrafi skorzystać z metod już stosowanych, choćby przez lekarzy. Oni nie jęczeli i nie upokarzali się. Mediatorzy i prawnicy, a nie ugrzecznione gadki i trele morele, że jutro kupimy futro. Kolejna spie. okazja, obciach.

#7  2015.10.05 20:11:39 ~gość

W Lublinie dzisiaj skazano pielęgniarkę na karę w zawieszeniu,bo niedopilnowała,nie dała rady.Niedługo to nie będzie pojedynczy przypadek i sądu nie obchodzi brak norm zatrudnienia i nieludzki ogrom obowiązków dla pielęgniarki.

#8  2015.10.05 20:19:11 ~mgr

Dalej pracujcie ponad siły w kilku miejscach za grosze, a potem zdziwienie że nikt nas nie traktuje poważnie.Zrobiono z nas wyrobników, narzucono obowiązków ponad miarę, a my zamiast stanowczo przeciwstawić się tym praktykom obrzucamy się nawzajem błotem, kto ważniejszy, kto ciężej pracuje, jakie ma wykształcenie.W jedności i konsekwencji siła. Należy solidarnie walczyć o godziwe warunki pracy i płacy, nie odpuszczać i nie godzić się na ochłapy bo życia nam braknie będziemy dziadować do śmierci. Obudźcie się koleżanki narzekanie nic nie da działać trzeba!

#9  2015.10.05 20:28:36 ~Dziś!

Dziś na konferencji w Warszawie NT.POZ mówiono jedynie o lekarzach! A K.Radziwiłł powiedział,że najbardziej fatalną decyzja to wyprowadzenie pielęgniarki spod koordynowania przez lekarza! Szok! Powrót do PRL! -im się marzy! Może PAN Mariusz to odszukać bo leciało online.Zero szacunku do nas! Co powiedział ostatni prelegent-pan prof.musicie usłyszeć bo powtórzyć się nie da.Zero szacunku do pielęgniarek POZ-szokujące!

#10  2015.10.05 20:53:58 ~Ja.

Oj tak,słyszałam,masakra! Wstyd w całej UE jak oni nas traktują! Nie damy się! Zakompleksieni lekarze rodzinni jak w żadnym innym kraju!

#11  2015.10.05 21:22:36 ~marta

Same jesteśmy sobie winne,że tak jest,w naszym środowisku jest miliony przydupasów i nigdy dobrze nie będzie U nas podczas strajków w szpitalu brałyśmy uż a inne kol piel. przychodziły za nas do pracy do pomocy paniom oddziałowym ZENADA dla środowiska więc nie dziwcie sie drogie koleżanki ,koledzy że tak mamy bo tak sobie wyrabiamy opinię Skora w jednym szpitalu jest taki podział to co mówic o całej POLSCE

#12  2015.10.05 21:47:18 ~lol

To oburzające. Tych wszystkich przedstawicieli Związkowych i panie z Izb - Szczególnie z tej Warszawskiej na Kamczatkę. Wstydziły by się te pozbawione honoru i skrupułów nieroby - od lat przez Nas utrzymywane. Wywieźć je z tych posadek na taczkach. Dość szkodzenia grupie zawodowej

#13  2015.10.05 22:59:36 ~:-) p

Tak się spieszyły, aby zdążyć na wypoczynek do Paryża - sponsorowany, za ponowne sprzedanie grupy zawodowej. Zablokowały zmiany na okres 4 lat. Porażka. Czy nie czas ich rozliczyć ! . Same nie zrezygnują z tych ciepłych posadek. Okopały się układami i znajomościami. Wpływami ze składek i durnych kursików, które organizują głównie dla siebie ustawicznie się dokształcając nie widząc od lat stanowiska pracy i jeszcze za to łykają dotacje.

#14  2015.10.05 23:55:15 ~prawdziwa

Dla pielęgniarki czy położnej postawa władz związkowych i samorządowych jest żałosna. Piastują od lat stanowiska, bo są płytkie i oderwane od rzeczywistości i realiów pracy. Liżą zadki MZ, bo nie potrafią nic innego. Zawiodły przy wprowadzaniu Kadry do UE, dla zamentu rozdzieliły zawody pielęgniarki i położnej, dopuściły do dzikiego i tajnego przekształcania Zakładów Opieki Zdrowotnej. - dzielą środowisko, bo tylko tak nad Nim panują. Jedynie wyeliminowanie ich uzdrowi sytuację - agresywne, bo wybory mają ustawione. Ich snute od lat układy można jedynie solidarnie zerwać- eksmitując je z posadek.

#15  2015.10.06 00:16:02 ~niki

To może w trosce o los Pana Zembali dajmy mu 200 zł netto i niech zwolni stołek oszust. Co mówił publicznie 10.09. ,Po 400 zł przez 4 kolejne lata czyli 1600 zł" Dla mnie to jasna deklaracja w publicznym wystąpieniu.

#16  2015.10.06 08:07:16 ~Ważne!

Teraz trzeba zawalczyć o całą resztę pielęgniarek pominiętych tym dodatkiem-tak chociaż pokażemy naszą jedność! Może na tym się skupmy! Trzeba działać!

#17  2015.10.06 08:10:18 ~gość

Największym wrogiem pielęgniarek nie jest żaden rząd,ani minister,tylko zabetonowane przedstawicielki,począwszy od naczelnych,a skończywszy na izbach i zarządzie związków.Lekarze mają mądrych,kompetentnych przedstawicieli,wiedzących jak zadbać o środowisko,a u pięlęgniarek zacofanie wyziera z każdej strony.Dlatego taka "elita" doprowadziła do degradacji zawodu.

#18  2015.10.06 08:56:07 ~ina

LEKARZE SIĘ SZANUJĄ, A NIE TAK JAK WY, CO TO ZMAZY ,ZACOFANIE''? LEKARZE SZANUJĄ SWOICH FELCZERÓW, NIE WYPOMINAJĄ JAKIEKOLWIEK BRAKI DOT. WIEDZY. PIELEGNIARKI- ZACZNIJCIE OD TEGO - SZANUJCIE SIEBIE, SWOJE KOLEŻANKI PO FACHU - BYĆ MOŻE WÓWCZAS ROZPALI SIĘ PŁOMIEŃ NADZIEI NA LEPSZE JUTRO

#19  2015.10.06 09:36:21 ~gosc

.drogie kolezanki.wiec nic innnego nie pozostalo tylko zorganizowac strajk generalny kategorycznie odejsc od lozek.niech pracuja sami lekarze i oddzialowe.nie bojcie sie -pacjenci przeciez beda z nimi bezpieczni-no-! mozna przeciez poprosic siostry zakonne te napewno okarza swoje milosierdzie a lekarze i dziennikarze dowiedza sie jak wyglada 'SIOSTRA'

#20  2015.10.06 12:06:34 ~do 19 goś

Absolutnie masz rację,tylko jak ten strajk wykonać jak nie ma normalnych przedstawicielek,które go zorganizują?

#21  2015.10.06 12:50:55 ~ufo

Zróbmy zrzutkę po 20 zł i wpłaćmy je wszystkie do końca października na konto np. p. Mielcarka - ten niech wynajmnie za te pieniądze prawników do negocjacji. Następnie w listopadzie zjedzmy się z całej Polski pod Ministerstwo Zdrowia i walczmy o honor i godność Zawodu. Godne warunki pracy i płacy, a nie zaoferowaną jałmużnę. Nie posiadają planu finansowego na 4 lata do przodu. Rezerwy obliczono na dziś. Nam ochłap, a sobie wielotysiėczne premie na koniec roku. To Nasze pieniądze. Znowu prubują Nas okraść. 1600 od MZ już dziś i to do podstawy. NFZ zapowiedział, że taką rezerwę posiada.

#22  2015.10.06 13:05:55 ~położna

Popieram. Ilość kadry razy 20 PLN pozwoli na dobrych negocjatorów i znawców Prawa Pracy, którzy zapewnią pomoc nie tylko w wywalczeniu godnych warunków pracy i płacy, ale także w likwidacji skostniałego i bezurzytecznego tworu Samorządowego blokującego postęp w pielęgniarstwie i zastąpienie go nowymi, niezależnymi,demokratycznymi strukturami. Panie Mariuszu. Od Pana dużo zależy.