Władze związku pip na FB: "Przewodnicząca OZZPiP Lucyna Dargiewicz wyjaśnia szczegóły porozumienia z MZ z dnia 23 września. Film zostanie opublikowany po zmontowaniu w okolicy środy."

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

Zapraszamy do uczestnictwa w sondzie pt.:

Jak oceniasz porozumienie z Zembalą?

Głosowało dotychczas ponad 1250 osób! Zagłosuj i TY!

Wejdź na facebook i zagłosuj!

Zapraszam Mariusz Mielcarek

 

 

Poniżej prezentujemy przebieg dyskusji na profilu władz związku pip w dniu 5 października:

 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.10.05 18:52:54 ~......

Nie trzeba było zgadzać się na te bzdury .Strajk strajk strajk. do końca.Do grupy 1500,-zł To co jest,to jest jeden bełkot.A widzimy po wpisach,co wyprawiają dyrektorzy.Tylko dlatego, bo im na to pozwala ,porozumienie,

#2  2015.10.05 20:30:43 ~Strajk!!!

Strajk! Nic innego nie zadziała!

#3  2015.10.05 23:47:33 ~misia

Napiszcie proszę, czy ktoś dostał podwyżkę w związku z ustawą podwyżkową 2011? w moim szpitalu żadna nic nie dostała, bo "szpital ciągle się remontuje" i nie było nadwyżek! ustawa jakoś umarła, nikt się nie upominał. tak samo będzie teraz. szum, zamęt, nikt nic konkretnego nie wie i guzik dostaniemy, no może ochłap teraz, a w następnych latach i tak wszystko jakoś zaniknie

#4  2015.10.06 07:15:41 ~piel

Niektore pielegniarki martwia sie ze panstwo nie ma pieniedzy zeby dac nam podwyzki 2000 zll do podststawy . Oj to naprawde jestesmy bardzo nie doinformowane dlaczego nie dadza nam . Powod jest jeden dla siebie i sowich potrzebuja . obejzyjcie sobie wywiad z Kukizem zrozumiecie jak System drenuje pieniadze .https://www.youtube.com/watch? v=edVXhnjs4oA I nie ma im co odpuszczac powinnysmy zatrudnic profesjonalistow by nam to wynegocjowali owe panie ktore probuja nie nadaja sie do tego juz nam to wiele razy pokazaly

#5  2015.10.06 08:03:43 ~,,,,,

Do 4:Zgadzam się.Tylko profesjonalni negocjatorzy.Rzadzący są bezlitośni. Obecne negocjatorki są słabiutkie,nie nadają się na dzisiejsze czasy.

#6  2015.10.06 08:17:30 ~Gość

Zacofana,niedouczona "elita"pielęgniarska sprowadziła ten zawód na samo dno.Izby i związki mają się świetnie i nie mają powodów do narzekania.O siebie zadbały.

#7  2015.10.06 08:20:53 ~odp

Wątpię czy same zadbały,czy zostało im to dane,aby trzymać resztę za przepraszam ,mordy,

#8  2015.10.06 08:30:23 ~piel

Ostanio dostalam na e-Mail informacje za prosba o poparcie. Jestem osoba konkretna i chce by osoba mnie reprezentujaca byla konkretna i twarda negocjatorka ale dostajac to cytuje. "Zawód pielęgniarki wymaga poświęcenia, odpowiedzialności i zaangażowania. W uznaniu dla wykonywanej pracy podjęłam decyzję o starcie w wyborach parlamentarnych, aby w swoim i Waszym imieniu mieć wpływ na działania służące dobru pacjenta i rozwojowi zawodu. cdn.

#9  2015.10.06 08:31:29 ~piel

Cd .Ciągłe doskonalenie własnych umiejętności, samorealizacja i wytrwałość muszą przynosić wymierne korzyści." . Nie chce by ktos taki mnie reperezentowal w sejmie z tego co ta pani ze soba i tym wpisem reprezentuje wnioskuje ze jej zdaniem to ja sie powinnnam poswiecic i cieszyc i pracowac za darmo bo Taki poziom tego listu i prosby poparcia jest , nie ma konkretow jakie sa jej poglady na rozne nasze problemy jest tylko ideologia i nic wiecej . Dlatego zastanowcie sie kolezanki czy warto na te Panie glosowac bo niby czego mozemy sie spodziewac powiem wam niczego po takich osobach i takich pogladach . zastanowcie sie czy znowu nie wybierzecie tylko gornolotnych ideolbiczynch slow zamiast osoby ktora zawalczy o nas o nasze pensje o nasz szacunek

#10  2015.10.06 08:48:42 ~piel

Trochę czytam to forum i tak myślę,że Mielcarek ma głowę na karku,wie chłop o co biega.Nadaje się na naszego przedstawiciela jak nikt!

#11  2015.10.06 09:22:28 ~piel

Kazda z nas ma ogromna empatie dla pacjenta i przestrzega praw pacjenta i o prawa pacjenta naprawde ma kto walczyc jest od tego rzecznik praw pacjenta, moze uznacie manie za nie wiem osobe ktora patrzy talko na pieniadze , ale jak sie ich nie ma to jest bardzo ciezko wychowac dzieci wyksztalcic je by mialy lepiej niz ja dlatego uwazam ze powinnysmy zawalczyc przedewszystkim o siebie o nasze pensje o uznanie kwaliwikacji bez zmuszania nas do durnych kursow specjalizacji ktore do naszego zawodu nic nie wnosza zrozumialabym gdyby nas usamodzielnily ale powiedzcie tak naprawde czy wykonujecie smodzielnie zabiegi badania bez zlecenia cokolwiek oprocz toalety dlatego zastanowcie sie czy ulatwiac zycie pania ktore probuja zagniezdzic sie w sejmie . cdn

#12  2015.10.06 09:23:16 ~piel

Cd .i zyc sobie w dostatku nie robiac dla nas nic jak narazie te panie ktore startuja dla nas nie zrobily nic myslicie ze zrobia jak juz sie tam dostana beda grac jak im zagraja , skoro do tej pory nie wykazaly sie niczym konkretnym dla pielegniarek chodzby w uznaniu kwalifikacji magistrow, dlaczego projekt ktory nadawal uprawnienia szerokiej grupie pielegniarek nie zostal przyjety dlaczego te panie ktore kadyduja nie wykazaly sie i zawalczyly o to a teraz prosza by na nie glosowac mowie stanowcze NIE . Zaglosuje tylko na ta osobe ktora wykarze sie walka o nas pielegniarki zanim tam bedzie chciala grzac kszeslo .

#13  2015.10.06 09:37:48 ~,,,,,

Kończmy z tymi negocjatorkami,wstydu oszczędźmy. Ich myślenie,wiedza o pielęgniarstwie wymaga ogromnej edukacji. Nawet mi ich żal.

#14  2015.10.06 09:42:51 ~gość

To wstyd podkreślać wykształcenie magisterskie,a robić podstawowe błędy ortograficzne! Cóż to za magister?

#15  2015.10.06 09:53:23 ~piel

Dziekuje za poprawe moich bledow

#16  2015.10.06 09:55:33 ~piel

Ach i dodam nie jestem magistrem polonistyki i przyznaje sie robie bledy ortograficzne .

#17  2015.10.06 09:57:53 ~,,,,,,

Wyżej napisane,Zawód pielęgniarki wymaga poświęcenia, odpowiedzialności i zaangażowania.Ciągłe doskonalenie własnych umiejętności, samorealizacja i wytrwałość , Proste,że za tym musi iść odpowiednie wynagrodzenie w postaci dużo wyższej pensji,niż jest.Takie są obecne czasy. Należy też wziąć pod uwagę to,jakie warunki nam stworzono do ich realizacji,za marne wynagrodzenie.

#18  2015.10.06 09:58:53 ~piel

Do 14 i jak lepiej sie czujesz ze mi to wytknales/las jesli tak to ciesze sie ze bedziesz miec cudowny dzien z tego wzgledu

#19  2015.10.06 11:04:39 ~Do18

Przepraszam jeśli Cię uraziłem,ale dajcie spokój z tym magisterskim wykształceniem.Wy bez tego wykształcenia zasługujecie na dwukrotnie wyższe dochody,bo profesjonalnie ratujecie nam życie.

#20  2015.10.06 12:28:01 ~piel

Chce zeby bylo jasne nie chodzi mi o to by na identyfikatorze nosic wspomniany tytul . chce by ustawowo bylo to uwzglednione . Chcialabym tez podac przyklad jesli chodzi o zwracanie sie "siostro" do pielegniarki nie mowie ze mi to przeszkadza ale to tak jak w jezyku angielskim Pan = Ty You=You zwracasz sie w obu przypadkach You ale nie zawsze to you znaczy ty tylko w przypadkach kiedy znasz osobe jesli kogos nie znasz zwracasz sie you ale w tym przypadku oznacza to Pan i z tym idzie odpowiedni dystans i to samo dotyczy siostro nie mozna do osoby do ktorej zwracasz sie siostro mowic na ty a czesto tak jest dotyczy to lekarzy i pacjentow . Ale pewnie wiele osob powie ze sie czepiam tak jak z tym magistrem chce zeby to bylo zrozumiane dopoki tego w naszych rozporzadzeniach i dziennikach ustaw nie bedzie uwzglednione tak nas beda traktowac jak nas traktuja . i naprawde nie mam nic zlego na mysli nie chce tez sklocac srodowiska

#21  2015.10.06 13:34:43 ~piel

Ktos zapyta dlaczego ciagle wy o tym magistrze, a ja sie pytam dlaczego w innych zawodach jest to uregulowane a w naszym zawodzie musimy sie o to upominac i jeszcze jest nam to wytykane i wysmiewane powiedzcie dlaczego , dlaczego mgr farmacji nie musi sie o to upominac i nie jest wysmiewany z tego powodu a dlaczego nam ciagle wypomina sie i wysmiewa kiedy upominamy sie o sprawiedliwosc i o swoje

#22  2015.10.06 17:05:22 ~do21

Bo biedoty nikt nie szanuje,więc i taki magister nic nie znaczy

#23  2015.10.06 17:16:56 ~mnn

Kiedyś mówiono,do noszenia basenów mgr jest niepotrzebny,

#24  2015.10.06 19:44:55 ~piel

23. i dlatego nas nie szanuja bo z twoimikomentarzami mamy to co mamy i to sie nigdy nie zmieni bo takie komentarze swiadcza .

#25  2015.10.07 07:44:07 ~do24

Nie szanują nas,bo jesteśmy tanią siłą roboczą

#26  2015.10.07 11:09:36 ~,,,,,,,

Nasze wykształcenie jest również potrzebne wyrachowanym lekarzom.Pieniądze,wszelkie laury,biorą dla siebie.Smiejąc się nam w twarz.