Przewodnicząca związku pip o porozumieniu: "Musiałyśmy ustąpić z czegoś na koszt czegoś". A kto panią upoważnił do tak dalekich ustępstw? To nie kompromis! To wywieszenie białej flagi. Nikt panią o to nie prosił.

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

Zapraszamy do uczestnictwa w sondzie pt.:

Jak oceniasz porozumienie z Zembalą?

Głosowało dotychczas ponad 1400 osób! Zagłosuj i TY!

Wejdź na facebook i zagłosuj!

Zapraszam Mariusz Mielcarek

 

 

 

RMF - Podwyżki dla pielęgniarek nie takie, jakich chciały. "To cena kompromisu"

 

 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.10.06 19:49:50 ~gościnnie

.nit nie bedzie traktowal poważnie osób, ktore zwolują manifestację, domagają się spełnienia konkretnch postulatów, by następnie ulec złamać sie.nazwać to kompromisem i jeszcze mam oklaskiwać te znamienita cześć reprezentujach nas osob by strona przeciwna mogła osiagnać swój cel. Ptam jaki kompromis jest ze stron MZ? 4x400 osiagnał! do podstawy." sprytnie formułujac zdanie tak, by nikt za bardzo nie wiedział o co chodzi, osiągnął! .kochani nie dajmy sie robić w trabę. to minister drowia ustala place minimalna dla lekarzy, nie NFZ! . zobacz rozporzadzenie z 2012 o wsokosci zarobków lekarz. tak dla przkładu. p. ministrze zadamy placy minimalnej dla pielegniarki min 2500 zl.

#2  2015.10.06 20:16:19 ~~~ancik

Zgadzam się z poprzedniczką.Kto potraktuje poważnie nasze środowisko,skoro mamy takie przedstawicielki! Płaca marna.a wymagania odgórne i pacjentów rosną! Z.j się,a nie daj się przeciętnie 48letnia pielęgniarko! Najlepiej z uśmiechem na twarzy!

#3  2015.10.06 20:27:11 ~piel

2500? i znowu ci dadzą brutto brutto, tu trzeba dobrze opłaconych prawników,stać nas, płacimy wysokie składki, na rękę to teraz mam 3000 i to jest dla mnie za mało.

#4  2015.10.06 20:45:52 ~gość

Do 3: ale to chodzi o płacę minimalną, twoja jest z dodatkami 3000. chodzi tez o to by nasze wpłat były ustalone odgórnie na szzeblu ministerialnym. niektóre z nas zarabiaja 16 zł na rękę. płaca minimalna błaby zabezpieczeniem ze juz mniej dostać nie możesz a tylko więcej. jak lekarz ma stawkę minimalną + dyzury + dodatki, itd. a jaka mamy gwarancję ze jak bedzie nowy rzad to NFZ będzie jeszze istniał? przecież juz sie słysz o likwidacji tej insttucji! .

#5  2015.10.06 21:25:04 ~ja

Podwyżki rozłożono nam na 4 lata w wiadomym celu.Patrząc na średni wiek pielęgniarki i położnej,to po 4ech latach połowy z nas już nie będzie.Moja córka studiuje Pielęgniarstwo i śmieje się z tego co wywalczyłyśmy.Mówi,że "TAKA KASIORA" jej na pewno nie zatrzyma w Polsce.Jej zdanie podzielają jej studiujące koleżanki.Niech więc się nasza pani przewodnicząca zastanowi,CO ZAŁATWIŁA? Narobiła szumu,ruchu,a tak naprawdę nic nie osiągnęła.Ani dla nas obecnie pracujących,ani dla przyszłych pielęgniarek.

#6  2015.10.06 22:25:39 ~Uwaga!

U nas już konkretnie kasę w pomorskim dzielą i ludzie są zadowoleni,bo jest proporcjonalnie równo! Jak MMielcarek załatwili nam drugie tyle będziemy happy! Czyny! nie słowa Mariuszu buntowniku jałowy !

#7  2015.10.06 22:45:01 ~Ja.

Ja otrzymałam aneks o 650zł! Nie narzekanie! Czekała na te konkrety.Aldona z GD.

#8  2015.10.06 22:49:00 ~Dziękuję

Dziękuję ZZ wreszcie mam konkretną podwyżkę! Dziś z koleżankami to radośnie ucztujemy! Cudny dzień! Dziękujemy naszym ZZ!

#9  2015.10.06 23:15:58 ~do 6,7 i 8

W jakim szpitalu i na jakim oddziale te podwyżki?

#10  2015.10.06 23:18:45 ~Monia

Była i jest w nas siła. Chęć do walki jeszcze nie zgasła. Tylko nasze niby koleżanki wywiesiły za nas białą flagę i nas poddały:-( ŻENADA

#11  2015.10.06 23:36:30 ~Co?

Biała flaga? Nie! Ja otrzymałam aneks o 300zl!

#12  2015.10.06 23:44:05 ~e

#6, #7, #8 - proszę podać szpital, gdzie takie zadowolenie panuje - bo ja też mogę tu napisać niestworzone rzeczy!

#13  2015.10.07 00:19:42 ~piel

Nie napiszą jaki szpital,bo dostali niektórzy więcej niż inni,tzn.więcej kosztem innych,widać różnie dzielą.

#14  2015.10.07 00:29:04 ~pielęgn-

Nie wierzę w to że takie brednie wypisują pielęgniarki.Skąd się u Was nagle wzięły takie kwoty do 7 i 12-chyba z kosmosu, albo się ktoś świetnie tutaj bawi naszym kosztem. U nas 230 dodatku obok pensji i to dopiero w październiku z wyrównaniem od września, ale dotychczas nikt nie dostał aneksu tylko odbyło się zebranie ZZPiP i stąd te informacje.Ogólnie jesteśmy zawiedzione i uważamy że kolejny raz ktoś z nas zakpił.A gdzie kodeks etyki, lojalność i empatia u Pań negocjatorek? O to było tyle szumu żeby narazić się na śmieszność i kpiny lekarzy?

#15  2015.10.07 01:27:50 ~pielęgn..

Negocjatorki spod 6,7 i 8 - kompromitujecie się do końca. wasze postawy i pomysły niestety kompromitują Całe Środowisko.

#16  2015.10.07 02:28:44 ~pielęgn-

Do ja i do co? Skoro u Was tak szczodrze od ręki dzielą pieniędzmi to może Wasza dyrekcja już wcześniej odkładała dla pielęgniarek na podwyżki.A może to zwyczajny blef żeby sobie poszydzić z pielęgniarek? Słabe to jest.

#17  2015.10.07 06:43:03 ~,,,,,,,,

Przewodniczące cały czas tajemnicze ,rezygacja z czegoś na coś,Więc zrezygnowały z pieniędzy.Ale na co ?

#18  2015.10.07 08:27:40 ~do 17

Zasada brzmi: " dziel i rządz ". Tym indywiduum zależy na rządzeniu, a więc dzielą od lat środowisko. W mętnej wodzie dobrze rybki łowić. Drwią z Nas. To, co zrobiły teraz jest haniebne i obrzydliwe - ustawiły się z Zębalą przeciwko Nam.

#19  2015.10.07 08:41:41 ~vvv

Nie będzie podwyżki będzie dodatek i to na osobnym kwitku ale jaja ale was związki zrobiły nie ma co hehe a w świat poszło ze dostaną podwyżkę 4x400 nie no jak by nie patrzeć to jakaś podwyżka na jeden miesiąc jest powiem tak albo wasze związki nie wiedzą co podpisywały albo to największy wałek jaki widziałem w życiu nie no gratuluję to co z powrotem do Warszawy tym razem o co strajkować hahahahaahaha

#20  2015.10.07 10:03:40 ~wizja ?

Czy główne bazy problemów nie mieszczą się na:Pory 78 i Nowy Świat 53 w Warszawce ! . Taczuszki i na Stolicę ! . Grzyby się wynosi z lasu ! . Nie znały Angielskiego - pojechały na Unijne rozmowy i Polską pielęgniarkę przedstawiły jako niedouczoną z zawodowym wykształceniem ( wielomilionowe składki podzieliły między siebie- żal było na tłumacza - biedulki ), wywołały konieczność dokształcania dla głupich Polskich pielęgniarek. Opłaciło się - otrzymały dotacje. Gruba kasa i wakaty dla całych Ich rodzin i pociot. Uplotły krąg zależności i układzików. Stały się silne. Rozdzieliły Zawody Pielęgniarki i Położnej - dla zamętu i podziałów. Udało się. Dalej kontrowersyjna Ustawa 203 z 2002 R - znowu chaos - sprawy Sądowe. Dalej w chaosie wiły pajęczynę. Dziś one wraz z skorumpowanym ZZ PiP - kontrowersyjne i wątpliwe, po raz kolejny pchające do Sądu 4*400- dzielące i nic nie wnoszące, a My co ? pod ich siedziby ! .

#21  2015.10.07 10:10:34 ~x

Kiedy. Wystarczy myślę data. Szara Masa ? w przeciwieństwie do Nich posiada godność ! .

#22  2015.10.07 10:21:03 ~gość

I niech " grzybki " w Sądzie, do którego nas spychają zawalczą o jakiś socjal dla siebie. Do niczego już się nie nadają. Ni to pielęgniarki, ni przedstawicielki, ni negocjatorki ! Forowicze. Uwierzcie w Siebie. ! .

#23  2015.10.07 10:42:48 ~piel

Ja wam powiem z zrezyglnowaly z walki o nas za co ? Za miejsce w sejmnie ! Czyli nic sie nie zmieni bo tam kaza im skakac jak zagraja a wy naiwne ktore na nie zaglosujecie dalej wierzcie w ich ideologiczne obietnice i cieszcie sie z tego co spadnie z panskiego stolu tylko szybko lapcie !

#24  2015.10.07 10:43:29 ~ania

Nastąpiła zdrada w środowisku pielęgniarek,zdrajców trzeba karać,a jak dopowiedzcie sobie sami.Na miejscu negocjatorek to palnęłabym sobie w łeb,ale to trzeba mieć honor.Znowu jesteśmy szare,nic nie warte,leniwe i krzykliwe,a miało być tak dobrze.

#25  2015.10.07 11:07:58 ~ dziś !

Odejść ze Związku Zawodowego - szkodzi. Wystarczy deklaracja. Odmówić płacenia składek na Izby Pielęgniarskie - wniosek w Kadrach. Pójdą do Sądu - ale, co tam. Wyrok Sądowy za 2 - 4 lata. Zmieni siė rzeczywistość, pielęgniarki pokarzą, że mają jaja. Wnioski grupowe ponad 50 % będą nie do obalenia, a one w tym czasie przestaną istnieć i szkodzić. Rząd sam przystąpi do negocjacji, bo Opieka Zdrowotna bez Nas - nie istnieje.

#26  2015.10.07 11:33:22 ~Wiol

A co z pielęgniarkami i położnymi zatrudnionymi w jednostkach budżetowych, żłobkach, domach pomocy społecznej, stacjach sanitarno – epidemiologicznych oraz pielęgniarkami medycyny pracy. Czy przeprowadzono rozmowy dotyczące tej grupy pielęgniarek i położnych? Jest to dzielenie środowiska pielęgniarskiego, już 2007 roku Rząd wycofał się z podwyżek w tej grupie. W jednostce budżetowej zastosowanie ma Rozporządzenie MZ z dnia 17 lipca 2014 w sprawie warunków wynagrodzenia za pracę pracowników podmiotów leczniczych działających w formie jednostek budżetowych.

#27  2015.10.07 11:35:54 ~Wiola

Cd. W jednostkach tych przede wszystkim muszą się zmienić kategorie zaszeregowania pielęgniarek, obecnie utrzymano kategorie od XIII do XVI, w grupach tych miesięczna stawka wynagrodzenia brutto to: gr. XIII 1470-2420 (położna, pielęgniarka, pielęgniarka środowiskowa), XIV 1480-2600 (starsza pielęgniarka, pielęgniarka środowiskowa), XV 1580-2850 (zastępczyni pielęgniarki przełożonej, pielęgniarka koordynująca, zastępczyni pielęgniarki oddziałowej, specjalista pielęgniarka, specjalista położna) i gr. XVI 1520-3100 (przełożona pielęgniarek. Czy coś się zmieni w tej grupie pielęgniarek?

#28  2015.10.07 11:55:51 ~dziś !.

Przyłączcie siė do protestu i walczmy ramie w ramie. Też raczej płacicie składki.

#29  2015.10.07 12:31:10 ~Wiola

Tak. Oczywiście, że płacimy.

#30  2015.10.07 16:57:30 ~ewa

Będę pracować w szpitalu od listopada, i nie dostanę podwyżki pomimo iż mam kilkanaście lat pracy. NIECH ŻYJA izbianki, chwała im za to:)

#31  2015.10.08 13:00:44 ~ala

Uważam, ze każda koleżanka, która nie należy do związków zawodowych pip nie powinna otrzymać nawet złotówki!

#32  2015.10.08 13:48:33 ~PL.piel.

Też tak uważam, trzeba należeć do zwiazków aby otrzymaa co kolwiek.

#33  2015.10.08 21:44:54 ~gaga

Do ,e''- To są trolle ,to nie pielegniarki! Ten egzaltowany ton przypomina kandydujących na posłów z pewnych ugrupowań :))

#34  2015.10.12 20:11:59 ~fuj

Panie negocjatorki i przedstawicielki tzw. Izbowe. To wy w obliczu własnej dewizy :zrezygnować z czegoś- za coś ; za swą bezczynność, głupotę i upodlenie Rangi Zawodu pielęgniarki- ustąpcie z zajmowanych bezproduktywnie i bezowocnie stanowisk, a najlepiej złóżcie odchodząc Prawa Wykonywania Zawodu bo nie jesteście Jego godne.

#35  2015.10.16 10:54:37 ~Dorota

Podpisane porozumienie to teraz problem na terenie poszczególnych zakładów pracy podpisywanie porozumień z Dyrektorami to farsa i tak zrobią jak będą chcieli taką możliwość daje im podpisane porozumienie. Zarządy otrzymują projekty porozumień zabezpieczające tylko szpital oczywiście wszystko w formie dodatku i nie koniecznie równo dla każdej pielęgniarki i położnej, a o podwyżki walczyły wszystkie bez względu na staż pracy czy wykształcenie.

#36  2015.10.17 14:30:49 ~barbara

D alej doksztalcajcie sie bo tylko wysokie wyksztalcenie jest wszystkim w glowach lecicie na wszystkie kursy pedem a lekarze ciesza sie,tak i z porozumieniem podpisano co chciano.