Widziały gały co brały! Negocjatorki porozumienia z ramienia związku pip pogrążają się coraz bardziej ...

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych

 

Związek pip w dniu 5 października wysłał pismo do ministra zdrowia. Jego treść publikujemy poniżej. 

 

 

 

Natomiast minister zdrowia odpowiedź przesłał już 7 października. Jej treść znajdziesz tutaj

 

Warto zauważyć, że minster Zembala zakończył korespondencję z paniami ze związku słowami:

"Z wyrazami szacunku i wolą kontynuowania naszej współpracy".

 

Wiadomo, z takimi negocjatorkami to minister zapewne negocjowałby bez końca...

 

 

 

Teraz przejdźmy do meritum sprawy. Panie ze związku pip piszą do ministra zdrowia w sprawie terminu wejścia w życie nowelizacji rozporządzenia. Piszą także, że one wywiązały się z zapisów porozumienia i podjęły decyzję o zawieszeniu ogólnopolskiej akcji protestacyjnej. 

Drogie panie! W porozumieniu zapisano, że minister zdrowia przedstawi Wam projekt nowelizacji rozporządzenia do dnia 25 września 2015 roku. Natomiast nie wpisano do porozumienia daty granicznej terminu wejścia w życie przedmiotowej nowelizacji.

Takie podpisałyście porozumienie!

Widziały gały co brały?

Poniżej zapis z porozumienia dotyczący przedmiotowej sprawy.

Mariusz Mielcarek 

 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.10.07 12:43:36 ~piel

Jak mozna sie brac za cos na czym kompletnie sie nie zna. Placimy prawnikom bo w kazdej izbie jest dostep do prawnikow , dlaczego nie zabraly osob ktore sie na tym znaja ? Dlaczego zajmuja sie tym osoby ktore nie maja o tym pojecia, malo tego podejmuja decyzje za setki pielegniarek nie konsultujac tego z nami, nie pytajac nas czy zgadamy sie na ustepstwa , jak mozna !

#2  2015.10.07 12:47:31 ~piel

Malo tego przewodniczaca twierdzila ze kazde zdanie bylo dyskutowane i ogladane z kazdej strony . jaki wstyd ze nie mamy osob ktore potrafia merytorycznie nas reprezentowac , przeciez jesli idzie sie na negocjacje zwykle zawyza sie swoje oczekiwania bo kazdy wie ze trzeba z czyms ustapic i ustala sie ze srodowiskiem pielegniarek wczesniej do jakich ustepstw moga sie zgodzic ! Jaki wstyd

#3  2015.10.07 12:47:41 ~Pielęg

Panie ze związku pip chyba nie były świadome czasu, jaki jest potrzebny, aby projekt nowelizacji rozporządzenia (które i tak nie jest korzystne dla większości pielęgniarek) trafiło do podpisu do MZ. Taki spór o taki ochłap (gwarantowany jedynie do 2016 roku! ). Ale MY poczekamy ! Nie zdziwię się, że po wejściu w życie tej nowelizacji podwyższą się nam składki za ich "DOBRĄ ROBOTĘ" :)

#4  2015.10.07 13:07:13 ~piel

Z tego co czytalam i zrozumialam o owe podwyzki walczyly panie ze zwiazkow zawodowych dla pielegniarek ktore do nich naleza , czyli mnie ktora do nich nie naleze to porozumienie i podwyzka nie dotyczy , czyli ja moge walczyc o swoja podwyzke i swoje porozumienie i osoby ktore do zwiazkow nie naleza tez . Wnioskuje to z wpisow pan ze zwiazkow zawodowych ktore tak twierdza ze skladek nie oplacamy to wszelkie zapisy dotycza tylko tych pan ktore do zwiazku naleza i prawdopodobnie glownie one dostana podwyzki jesli wogole dostana jak widac z informacji nie wiadomo kiedy:) Rasumujac pielegniarki ktore do zwiazkow nie nalezymy my dalej mozemy walczyc o podwyzki bo nas ten zapis nie dotyczy :)

#5  2015.10.07 13:11:32 ~aga20

Brak słów komentarz musiał by byc stekiem wulgaryzmów.znów społeczenstwo komentuje ile obecnie zarabiamy .a prawda,po 20 latach pracy ponizej 1.800.życze obywatelom zdrowia ,niedługo jedynymi osobami na oddiałach beda lekarze,panie od konserwacji powierzchni i portierzy a i grono dyrekci wraz ze swita biurokratyczna;-)

#6  2015.10.07 13:14:36 ~gosia

To jest walka z wiatrakami a,trzeba walczyć o wpis naszego zawodu tam gdzie są ujęci lekarze.Jako zawód poszukiwany będziemy dobrze opłacane. ot tyle

#7  2015.10.07 13:16:28 ~On.niemcy

Wiedzialem ze tak bedzie pozdrawiam kolezanki zza zazhodniej granicy :-) jak sie od łóżek nie odejdzie i od obowiązków nie odstapi to nic z tego nie wyjdzie. Co za podłe traktowanie ludzi.

#8  2015.10.07 13:24:47 ~xDDxD

Do Piel. - bo stare baby poczuły się ważne to im prawnik niepotrzebny.

#9  2015.10.07 16:04:33 ~gościnnie

.a już dzielilsmy skóre na niedźwiedziu. Pan Minister zabezpieczył sobie strone prawniczą, my nie potrzebujemy, my sie znamy na wszystkim. P. Lucyno zamiast inwestować w wyjazd do Paryża w prawnika trzeba było zainwestować i to dobrego i nie stronniczego. Na takie negocjacje wybierać się bez zabezpieczenia prawnego to brak profesjonalizmu, chyba że Pani Przewodnicąca ma studia prawnicze ukonczone o czym nie wiemy. mysle że z tm nowym rozporządzeniem borykać sie bedzie nowy rzad.bo przecież o to chodziło Panu MZ.taka tam drobnostka. Jaki z tego wniosek dla nas? kochane głosujmy na PO aby po wyborach dalej MZ był nasz kochany P. Zembala:)))).

#10  2015.10.07 16:53:17 ~:)

Pani BARTUSEK jest przeszczęśliwa i już ucałowała Zembalę za to porozumienie. Będzie mogła nadal pełnic funkcje przewodniczącej na czas nieskończony i nigdy nie stanie przy łóżku chorego, a to wszystko dzięki pani Dorocie, która ochoczo uczestniczyła w sponsorowanych akcjach:)różnica jest tylko taka że pani Dorota stoi przy łózku jusz od wielu lat:)Niestety jej się nie udało.

#11  2015.10.07 17:50:08 ~do 4

Z tego co czytalam i zrozumialam o owe podwyzki walczyly panie ze zwiazkow zawodowych dla pielegniarek ktore do nich naleza , czyli mnie ktora do nich nie naleze to porozumienie i podwyzka nie dotyczy , czyli ja moge walczyc o swoja podwyzke i swoje porozumienie i osoby ktore do zwiazkow nie naleza tez . Wnioskuje to z wpisow pan ze zwiazkow zawodowych ktore tak twierdza ze skladek nie oplacamy to wszelkie zapisy dotycza tylko tych pan ktore do zwiazku naleza i prawdopodobnie glownie one dostana podwyzki jesli wogole dostana jak widac z informacji nie wiadomo kiedy:) Rasumujac pielegniarki ktore do zwiazkow nie nalezymy my dalej mozemy walczyc o podwyzki bo nas ten zapis nie dotyczy :) OCZYWIŚCIE PROSZĘ WALCZYĆ SAMEMU O PODWYŻKĘ ! Przy okazji gratuluję wygranej!

#12  2015.10.07 18:03:14 ~@@

A coś kobieto myślała,że za friko coś Ci dadzą? Prawda jest taka, że te Pańcie zawsze dbają o swoje a ogół im daje składki z których to czynią. I tu rola komisji rewizyjnej wreszcie to sprawdzić i zaniechać dalszych takich poczynań.U nas właśnie tak jest, że tylko jedna grupa jest hołubiona a reszta j/w.Jest pora żeby to zmienić.

#13  2015.10.07 18:09:14 ~asia

Szkoda było przeznaczyć naszych składek na dobrego prawnika, który sformułuje i sprawdzi treść zawieranego porozumienia?

#14  2015.10.07 19:09:02 ~Ja.

Nic z tego nie będzie! Już wiadomo,że rozpoczął.jest niezgodne z prawem i nawet te z 8 będzie niebawem anulowane!

#15  2015.10.07 21:25:18 ~betina

Nie ma co kombinować i bić pianę. Pytanie jest jedno- co dalej ? Czy zawalczymy o swoją godność? Góra zawiodła,ale ich jest kilka ,a nas ładnych kilka tysięcy. Czemu tego nie wykorzystujemy?

#16  2015.10.07 22:15:46 ~mariola

Nalezalo sie po prostu tego spodziewac! Gdy moje kolezanki polozne i pielegniarki cieszyly sie z podwyzek i wrecz klocily ile ktora dostanie to ja wiedzialam JEDNO; Dopóki nie zobacze pieniedzy na koncie nie uwierze! Ciesze sie OGROMNIE,że w szpitalu w ktorym ja pracuje personel jest po przeprowadzonym referendum strajkowym-oczywiscie na TAK! .A jedynym wyjsciem jest zlozenie wypowiedzen przez wszystkie pielegniarki i polozne i pozostaly personel pomocniczy.Moze wtedy dobrze OPŁACANI LEKARZE wykonaja naszą prace.Oby tylko nie zabili pacjentek,bo naszej pracy nie znaja i nie umieja jej wykonac i mysle,ze wtedy napewno padnie propozycja GODNYCH podwyzek dla calego personelu pielegniarek,poloznych,laborantow,technikow Ekg,Rtg itp.

#17  2015.10.08 07:40:39 ~do marioli

Jedyny rozsądny głos . Nie wolno walczyć tylko o siebie. W szpitalach pracuje też inny personel. Podwyżka tylko dla jednej grupy, doprowadzi tylko do nieporozumień i niezgody. Taki powinien być cel i efekt? Myślę że podwyżki nie powinny być równe dla wszystkich. Te które pracują dobrze, owszem niech będą dobrze wynagradzane, ale sa i takie , którym nie dałabym nawet złotówki. Chyba każdy z nas zna takie osoby.

#18  2015.10.09 18:57:35 ~Ola

Koleżanki jestem właśnie po wypłacie i w naszym szpitalu przyznano nam po 200 zł do pensji o 400 możemy tylko pomarzyć jak zwykle nas oszukano i okradziono gdzie te pieniądze o których usłyszała cała Polska

#19  2015.10.11 09:21:46 ~do17

Ale bredzisz,jak jesteś po ciężkim dyżurze nocnym,to idż się wyśpij.