Przewodnicząca władz związków opowiada przed kamerą o porozumieniu. Redakcja Portalu komentuje ...

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

Najpierw oddajmy głos pani przewodniczacej związków pip:

 

 

 

KOMENTARZ REDAKCJI

PORTALU PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

 

Szanowna Pani Przewodnicząca, 

1. Nikt nie neguje faktu, że w podpisanym przez panią porozumieniu nie ma pielęgniarek i położnych POZ oraz pielęgniarek szkolnych. Są. Ale dlaczego zgodziła się pani, aby tzw. wzrost płac dla tej grupy pielęgniarek i położnych był nie od września tak jak w szpitalach, tylko od stycznia 2016 roku? Dlaczego nie potrafiła pani tego wywalczyć? Dlaczego dopuściła Pani do takiej niesprawiedliwości swoim podpisem o 1.50 w nocy? Do tej kwestii w swojej wypowiedzi pani się nie odniosła. Dlaczego? Co z pielęgniarkami DPS?

2. Po co pani opowiada, że nowe porozumienie "wprowadza wszystkie pielęgniarki – te które należą do związków lub nie."  Dobrze pani wie, że w starym porozumieniu oraz w obowiązującym rozporządzeniu, nie było podziału pielęgniarek i położnych ze względu na przynależność związkową. Po co pani opowiada takie banialuki, z którymi nawet trudno polemizować?  

3. Dlaczego zgodziła się pani, aby to minister zdrowia do 10 października wskazał wysokość podwyżek dla pielęgniarek pracujących w instytutach i punktach krwiodawstwa? Jaki będzie miała pani wpływ na "wskazaną" wysokość podwyżki dla tych grup pielęgniarek? Czy tak powinna wyglądać strategia negocjacyjna związku pip? Dlaczego dopuściła pani do tej sytuacji poprzez podpis złożony o 1.50 w nocy?

4. Mówi pani teraz o kwocie 400 zł. Jest pani niekonsekwentna. Jak minister proponował 300 zł, to z ochotą mówiła pani, że to "tylko 174 zł netto". I miała pani rację. Ja mówiłem, że to 1 zł netto na godzinę! Teraz mówi pani 400 zł. Zamiast, że jest to kwota brutto brutto i to jest "tylko 226 zł netto". Czyli 1,38 zł netto na godzinę. W powyższym kontekście jest pani niewiarygodna! Pani punkt widzenia zmienił się, dlatego, że złożyła pani podpis pod porozumieniem o 1.50 w nocy? Teraz to 400 zł? Dlaczego złożyła pani podpis pod porozumieniem, przyznającym średni wzrost płac pielęgniarek i położnej w wysokości 1,38 zł netto na godzinę? Czy takiego wzrostu płac oczekiwały polskie pielęgniarki i położne?

5. Po co używa pani argumentu  o możliwych "negocjacjach związków zawodowych na poziomie zakładów pracy o dodatkowe jeszcze kwoty". Czy pani nie było w Polsce przez ostatnie 20 lat? Dobrze pani wie, że gdyby były możliwe skuteczne "negocjacje na poziome zakładów pracy" to nie było by obecnego ogólnopolskiego protestu. To pielęgniarka i położna nie zarabiała by przez miesiąc na rękę tyle co lekarz za 24 godzinny dyżur! Podnosząc powyższy argument ubliża pani zdrowemu rozsądkowi. 

6. Dlaczego w trakcie wielomiesięcznych negocjacji nie podniosła pani argumentu w postaci "spłaty - rekompensaty" dla pielęgniarek i położnych za przepracowane lata, na warunkach płacowych nie odpowiadających profesji naszych zawodów?

7. Dlaczego zgodziła się pani, aby sprawy norm zatrudnienia nie zostały uregulowane w porozumieniu z dnia 23 września? To pani niewybaczalny błąd negocjacyjny. Mówimy o OGÓLNOPOLSKIM PROTEŚCIE PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH, a nie konferencji kilku osób w czepkach pielęgniarskich! Dlaczego pani zbagatelizowała tą kwestię i teraz słyszymy, że normy zatrudnienia nie są wcale dogadane do końca? 

8. Dlaczego dała się pani wkręcić ministrowi w kwestię,  którą opisałem w artykułach pt.: Widziały gały co brały oraz  związek pip podpisał porozumienie. Teraz widzi co podpisał. A kluczowa jest w tym wszystkim data - 25 października. WYBORY!

9. Dlaczego dogadała się pani z Zembalą w zakresie "nieujawniana" treści podpisanego porozumienia do następnego poniedziałku? Czemu to miało służyć? 

10. Dlaczego pani jeszcze nie ustąpiła z zajmowanej funkcji?  

 

pielęgniarz Mariusz Mielcarek

 


 

 

Zapraszamy do uczestnictwa w sondzie pt.:

Czy negocjatorki porozumienia powinny podać się do dymisji?

Zagłosuj i TY!

Wejdź na facebook i zagłosuj!

Zapraszam Mariusz Mielcarek

 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.10.07 20:08:04 ~x

Najistotniejsza jest kwintesencja. Dlaczego Pani jeszcze nie ustąpiła z zajmowanej funkcji ! .

#2  2015.10.07 20:11:06 ~,,,,,,,,

P.przewodnicząca powinna pokazać konferencję z pielęgniarkami. , Dlaczego pani jeszcze nie ustąpiła z zajmowanej funkcji? , Również zgadzam się z tym punktem,jak i z pozostałymi.

#3  2015.10.07 20:12:00 ~Jaś

Do1. Popieram. Może Zembala potrzebuje sprzątaczki.

#4  2015.10.07 20:20:58 ~dorota332

Normalnie nie mogę zrozumieć głupoty naszych przedstawicielek, jest mi wstyd za te panie.

#5  2015.10.07 20:30:37 ~Ro

Zostało nam tylko wywiezienie tego całego towarzystwa wzajemnej adoracji na gnoj

#6  2015.10.07 21:11:53 ~Powinna!

Powinna powrócić D.Gardias! To była klasa i wyniki poważnych działań!

#7  2015.10.07 21:12:37 ~betina

Trudno słuchać co mówi Pani Przewodnicząca,ale widać,że kobieta jest przerażona odzewem negatywnym całej grupy zawodowej.Dlatego te żałosne apele do Ministra i Premier. W pewnym sensie im współczuję PANIE NEGOCJATORKI trafią kiedyś pod naszą profesjonalną opiekę.Dały ciała,ale czy my teraz zawalczymy o swoją godność?

#8  2015.10.07 21:22:04 ~piel

Ja na zadna pania pielegniarke nie zaglosuje i nie ulatwie im zycia na poselskiej pensji bo one dla nas nic nie zrobily i nie zrobia i bardzo intensywnie zasatnawiam sie nad Kukizem bo ani PiS ani PO nic nam nie daly i w przyszlosci nie dadza to juz wiemy.

#9  2015.10.07 21:33:08 ~zzz

Witam serdecznie. jezeli zaczne prace od 01.11.2015r czy mam mozliwość otrzymania dodatku w kwocie 400zl brutto? ktora ma przysługiwać od 01.09.15r w rozporzadzeniu MZ jest napisane ze nie przewiduje zgloszenia dodatkowych osob po 15.09.15r jezeli nie to w jaki sposob chca zachecic mlode osoby do zawodu PiP? nikt o zdrowych zmyslach nie przyjdzie do pracy wykonywac te same czynnosci co inne PIP za mniejsze wynagrodzenie, Pozdrawiam

#10  2015.10.07 21:59:06 ~maria

Ja dostałam aneks na 300 , a nie 400 zł. Czy to wynika z treści porozumienia? Pielęgniarka opieki długoterminowej domowej.

#11  2015.10.07 22:42:02 ~piel

Niestety, ale muszę się zgodzić z powyższym i zapytać - Dlaczego pani jeszcze nie ustąpiła z zajmowanej funkcji?

#12  2015.10.08 00:28:18 ~zuza

Same nie odejdą bo nie mają honoru, ktoś je wybrał przecież. nie wiem jak jest w statucie związku ale gdyby ktoś podjął oddolną inicjatywę i zebrał w każdym okręgu podpisy to musiały by ustąpić bo następnym razem podpiszą, że każda pielęgniarka zamiast urlopu(nie wczasy nad wodą! tylko sprzątanie, malowanie domu i 100 innych zaległych rzeczy) będzie za darmo w ramach wolontariatu pracować w szpitalu bo przecież jest taka trudna sytuacja. dziewczyny pomożecie-pomożemy! i osiołki do pracy a wcześniej do urn i jeszcze na koniec ale czy kiedyś jakiegoś lekarza (tu kopacz zębala) obchodziły pielęgniarki?

#13  2015.10.08 01:40:49 ~ale

Ale w tym celu powołany został Samorząd. Pielęgniarki i położne, to Zawody wolne. Problem polega na tym, że ten skostniały twór potrafi jedynie ściągać składki, zarabiać na kursach, wydawać prawa wykonywania Zawodu i dbać o własne d.y. Nie inreresują je warunki pracy i płacy. . Od lat te same osoby w strukturach. Status dostosowały dla ochrony siebie. Organizują lipne wybory same licząc głosy. Od lat nie dopuszczają świerzej krwi - zmieniają jedynie funkcje i stanowiska. Jeśli czegoś z tym nie zrobimy to biada Nam. Okopały się Układami z MZ i Dyrektorami i raz w roku organizują spęd odznaczeniowy dla naiwnych.

#14  2015.10.08 06:04:46 ~piel

Jak czytam lub slysze ze nasz zawod to wolny zawod to naprawde mi sie smiac chce :)))) Jakito wolny zawod, boicie sie odpowiedzialnosci i nic tylko piszecie na okraglo wolny zawod, wolny zawod wiaze sie z samodzielnoscia i odpowiedzialnoscia wiec nie piszcie glupot ! No chyba ze uwazacie ze toaleta to samodziena czynnosci i bierzecie za nia odpowiedzialnosc no to tak ale to chyba opiekunki maja wolny samodzielny zawod. Rzucili haslo recepty to Taki Alarm sie zrobily ogrom pielegniarek ze za lekarza nie beda to robic , robisz to za lekarza kiedy ona sie pod tym podpisuje , ale kiedy ty sie podpisujesz i wpisujesz do historii choroby i tam tez jest twoj podpis to zanda to czynnosc wykonana za lekarza , mysle ze wiele osob boi sie odpowiedzialnosci za wypisany lek i podpisany na recepcie przez pielegniarke , wiec przestancie mowic o wolnym zawodzie jak boicie sie odpowiedzialnosci !

#15  2015.10.08 06:14:04 ~piel

I jak sie boisz i nie chcesz wypisywac recept to tego nie rob masz prawo odmowic uzasadniajac swoja decyzje i poprostu nie rob korsu ktory cie by do tego upowaznial ale nie zatrzymuj innych ktorzy chca to robic i nie boja sie wzwan i nowych odpowiedzialnosci bo zatrzymujesz nasz zawod w epoce kamienia lupanego! To samo ze specjalizacjami co z tego ze je robicie jak sie boicie robic zabiegi same robicie je tylko na zlecenie lekarza wiec pytam po co te spejalizacje robicie ? Wiec zaden wolny zawod i tyle . do osob ktore robia spejalizacje i boja sie samodzielnosci w zawodzie pytam po co je robicie i cofacie nasz zawod do epoki kamienia lupanego ?

#16  2015.10.08 07:18:50 ~e

No dokładnie, specjalizacje dają uprawnienia na SAMODZIELNE wykonanie pewnych zabiegów - te same zabiegi NA ZLECENIE może wykonać inna pielęgniarka (bez specjalizacji), zobaczcie - jedno słówko "samodzielny" i już jest nabijanie kabzy organizatorom kursów a głupie się cieszą, że podnoszą kwalifikacje hihihi :)

#17  2015.10.08 07:56:15 ~mop

I po co ta samodzielnosc w wykonywaniu niektorych czynnosci,po to żeby ulżyc w pracy lekarzom? Za marne grosze bedą naskaiwać i pokazywac jakie to sa ważne.ŻENADA.

#18  2015.10.08 08:22:01 ~do 17

Zgadzam się,zmienia się pielęgniarstwo,ma zmienić się płaca. Równocześnie,nowe obowiązki,nowa płaca. Np.p.salowa przejęła obowiązki magazynu,i dostała za to dodatkowe pieniądze.A inteligentna pielęgniarka pracuje,nie tylko za lekarza,ale i za salową, za darmo ! /w/wym.przykład z życia/

#19  2015.10.08 08:37:37 ~ludka

Co się zmieniło w ciągu 45 lat po przyjściu do pracy zakwalifikowana byłam do grupy IV P tj 1450 zł w okresie przedemerytalnym miałam dostać 2350zł. Co się zmieniło jedynie, że teraz o każdą podwyżkę należy "wystrajkować" a kiedyś bez łaski było przegrupowanie po 5 latach. Teraz pielęgniarki mają wyższe kwalifikacje i większe kompetencje ale nie mają możliwości żyć godnie . w Ochronie zdrowia jedynie zmieniły się nieosiągalnie płace lekarzy w stosunku do lat ubiegłych.

#20  2015.10.08 09:46:36 ~paniusia

Przyjdzie czas na rozliczenie negocjatorek tyle tylko ,że wyrok już wydałyśmy SĄ WINNE! wszystkie kierujemy naszą agresje i niezadowolenie.KTO NAPRAWDĘ powinien być ADRESATEM naszego wkurzenia? Czy nie POlitycy, którzy po raz kolejny siadając do stołu założyli jedno OSZUKANIE UPODLENIE WSZYSTKICH BEZ WYJĄTKU PIELĘGNIAREK i POŁOŻNYCH w tym popapranym kraju! Jeśli myślałyście ,że po jednej manifestacji dostaniemy 400 zł podwyżkę podstawy to znaczy ,że nie znacie realiów. TYLKO co dalej? jakiś pomysł?

#21  2015.10.08 09:52:49 ~ancia

Również przychylam się do wniosku o odwołanie aktualnego zarządu. Jest to skostniały stwór, praktycznie beton. Zakres obowiązków pielęgniarki jest w tej chwili bardzo szeroki, niestety wiąże się z tym duża odpowiedzialność za zdrowie osób chorych. Niestety Państwo Polskie ma nas w głębokim poważaniu. Prezydent podpisał już ustawę o pielęgniarkach i położnych tym dostępu cudzoziemców do tego zawodu. Dał tym samym wolną rękę dyrektorom, jak będą chętne to nam powiedzą ,że możemy się zwolnić. Ukrainka będzie pracować na kontrakcie za 1500 zł i OK. Trzeba nasz zawód wpisać tak samo jak lekarzy jako deficytowy i wówczas cos może uda się zrobić

#22  2015.10.08 10:14:05 ~snicky

Warmińsko – Mazurski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia uprzejmie informuje, iż zgodnie z §2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 września 2015r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz.U. 2015 poz.1400) przesyła świadczeniodawcom aneksy do umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej. Aneksy te zawierają wysokość dodatkowych środków na świadczenia opieki zdrowotnej udzielane przez pielęgniarki i położne po stawce 300 zł w przeliczeniu na etat. Jest to zgodne z dzisiejszym stanem prawnym. Jednocześnie informujemy, iż aneksy uwzględniające treść warunków zawartego porozumienia z dnia 23 września 2015r. zawierające stawką miesięczną 400 zł zostaną przesłane niezwłocznie po znowelizowaniu ww. rozporządzenia.

#23  2015.10.08 10:22:49 ~EWA

.niebawem odchodzę na emeryturę-marną i pełną wyrzeczeń .Czemu nie domagamy się dla tych co odchodzą teraz, i następnych osób ,większego mnożnika emerytur.Przecież my już przepracowałyśmy wiele lat w systemie za marne pieniądze ,a was młodsze czeka to samo.Dyskwalifikujecie nas z racji wieku ,wypracowania ,i pozbywacie się nas jak niepotrzebnej rzeczy. W szpitalu wojewódzkim w którym pracuję, dyrektor nie chce nawet myśleć o włączeniu chociażby części kwoty do podstawy.

#24  2015.10.08 11:18:04 ~Piel

Dlaczego Pani podpisała porozumienie nie pytając środowisko pielęgniarek o to, czy jest ono dla nich zadowalające? ! Jakim PRAWEM ! Zdradziła Pani swoje środowisko !

#25  2015.10.08 11:21:57 ~mgr

Szkoda, że Pani umie tylko GADAĆ! Pokazała nam Pani, że nie nadaje się do negocjacji!

#26  2015.10.08 12:34:11 ~anonim1

Powiem tak:Wy tu wszystkie(cy)potraficie teraz tylko narzekać i krytykować to wszystko, co wynegocjowano! To skoro zrobiono was na szaro z tymi podwyżkami to zróbcie coś do cholery z zarządem! Odwołajcie go, zaprotestujcie, sprzeciwcie się temu. Przecież to wy decydujecie większością, a skoro większość jest nie zadowolona(i słusznie), to odwołajcie ten zarząd,przestańcie płacić na izby i wypiszcie się ze związków, skoro nic nie potrafią załatwić! Postawcie ultimatum, że albo teraz 1500zł do podstawy wynagrodzenia, albo strajk z odejściem od łóżek włącznie i niech się oni martwią. Nie dajcie się ponownie robić na szaro, tak jak teraz zrobił to zarząd podpisując to beznadziejne porozumienie! Płacicie składki na izby i związek i co? ROBIĄ CO CHCĄ!

#27  2015.10.08 12:56:52 ~hilary13

jak zwykle rzucono nam ochłap aby zapchać pysk. Myślicie biedactwa,że wykonujecie ,wolny zawód,wypełniacie powołanie itp."? Bardzo się mylicie,jesteście wyzyskiwane jak większość ,roboli"w RP.Spróbujcie zrezygnować z członkostwa w izbach PIP-łatwiej wypisać się z listy członków kościoła katolickiego. Poza tym czy masz licencjat czy magisterium w prowincjonalnym szpitalu będziesz ,panią od mycia dup" bo ,pan doktor" wszystko wie lepiej i tylko spróbuj mieć własne zdanie.

#28  2015.10.08 13:22:17 ~do27

NARESZCIE ktoś MYŚLI TAK JAK JA OD JUŻ BARDZO DAWNA. otóż pielęgniarka jest nikim w systemie zdrowia, przecież nawet nie są tam ujęte. Gdyby było inaczej nigdy bym nie odeszła od tego zawodu. LEKARZE I SAME PIELEGNIARKI TO CHORE SPOŁECZEŃSTWO. MÓWIE TUTAJ JAKO JEDNA Z NIEWIELU, ALE WIADOMO, ŻE CZOŁOWI NAUKOWCY:) RÓWNIEZ BYLI SPYCHANI NA BRUK.

#29  2015.10.08 14:50:48 ~ktoś

Ja też nie jestem zadowolona z tego co się dzieje. Właśnie dostałam 100 zł obniżki.Podwyżek jeszcze nie widzę. Ale zadaję sobie pytanie dlaczego teraz wszyscy przeciwko związkom PiP. Na zebraniach w szpitalach sale świecą pustkami. Chętnych do pracy w związkach brak. Na wyborach połowa wchodzi pod stół.

#30  2015.10.08 15:36:51 ~do29

.bo takie są własnie pielegniarki. jakie to juz wiem od nastu lat, a ci co to tylko widzą i w tym siedzą to mimo wszystko są takie same:)

#31  2015.10.08 15:55:54 ~do ktoś

W zupełności się z tobą zgadzam.Poza tym to nie tylko panie ze związków podpisały porozumienie ale również reprezentantki izb a najbardziej obrywa zarząd związków.To o czym piszesz ma miejsce w większości szpitali ,jeśli nie we wszystkich.

#32  2015.10.08 16:00:32 ~A

A jakie mają być do cho.y skoro jeżeli są aktywne i efektywne, to są eliminowane, a co gorsza we współpracy z Izbą - z cichym przyzwoleniem ZZ, bez reakcji środowiska. . Nie widzicie tego ? . Od Was zależy wasz i pielęgniarstwa los. Dotychczasowe praktyki mocno zawiodły. Myślcie.

#33  2015.10.08 16:17:28 ~Ustawa ?

Ustawa o Samorządzie miała chronić i zapewniać niezaleźność Kadry pielelęgniarskiej - wprowadzając Ją do grupy Zawodów wolnych. Po to powstały Izby Pielęgniarskie. Nie jest tak. Po wielu latach grupa Zawodowa spada na dno. Czyja wina. Oczywiste Izb Pielęgniarskich, które nawet nie rozumieją Idei Samorządowych ( uwiły sobie fajne posadki i nic nie robią ). Ustawa jest dobra i chrońmy jej. Nie została jednak zrealizowana, co upadla i ośmiesza grupę Zawodową, a jej sytuacja to tego konsekwencje. Rozliczmy Izby i zacznijmy logicznie realizować zapisy Ustawy, a zyskamy godność i miarodajne płace. WNIOSEK - Nie obecnym władzom Samorządowym i Związkowym ! .

#34  2015.10.08 16:33:15 ~Lata

Lata upodlania przez członkinie Samorządu i układania się z MZ, Dyrektorami Zakładów Opieki Zdrowotnej - sprawiły, że otwarta furtka do Samodzielności Zawodowej jest cągle zamknięta. To fikcja ! . Te indywidua poza stagnacją nic nie wniosły i nie wniosą- nie rozumieją zapisów Ustawy sprzed lat. ZMIANY możliwe jedynie po ich usunięciu. Za długo powstrzymują rozwój- wypędzić je i rozliczyć ! .

#35  2015.10.08 16:40:57 ~jestem

Do 34. Potwierdzam i zgłaszam gotowość. Poza mną znajdzie się jeszcze trochę koleżanek. Oponuję jednak, aby rozpocząć od Warszawy. To tu jest dystrybuowana zaprawa na beton i głuchotę wobec środowiska - dokładnie - Nowy Świat.

#36  2015.10.08 16:49:41 ~A

Cieszy mnie konstruktywne myślenie. Oby tak dalej. Usunąć dotychczasowe struktury w Całości i rozpocząć świadomie i niezależnie budować System. Dotychczasowym przedstawicielom Związkowym i Samorządowym dziękujemy. Najlepiej ustąpcie, bo wcześniej, czy później spotka Was Sąd - za te lata działania przeciwko Ustawie i grupie Zawodowej.

#37  2015.10.08 16:57:28 ~Tak jest

Popieram. Usunąć nierozumną płyciznę! Przeczytajcie Ustawę z bodajrze 1995 r, a zobaczycie, co te izbowe krety.i Nam zrobiły. Rozwinęłły interesy na użytek własny, nie dbając o los i sytuację Kadry Pielęgniarskiej. Bazują jedynie na chaosie. ! .

#38  2015.10.08 16:59:43 ~AnnaW.

Rok temu wszędzie wokół słyszeliśmy,że nie ma pieniędzy na podwyżki Pielęgniarek i Położnych i basta! Przypominam,że 8 września MZ bojąc się strajku zwiazkowego podpisał samodzielnie wymyślone rozporządzenie podwyżkowe w strachu i obawie przed buntem naszym. Porozumienie rozszerzyło zakres tych podwyżek! Wynegocjowano co było możliwe na obecny czas z tym betonem politycznym! Dziś mamy "problem" jak dzielić podwyżki i jak rozszerzyć dalej grupę np. o DPS itd.Podłe jest zatem wypisywanie,że ZZ nic nie zrobiły. Ja tym Paniom dziękuję! Anna z Gdańska

#39  2015.10.08 17:08:14 ~,,,anka,,,

Zgadzam się z większością wpisów. Czas skończyć z tym MARAZMEM. Panie z "góry" muszą przejrzeć na oczy że nie są WYROCZNIAMI i że nie mogą same decydować za tysiące. Koleżanki i koledzy przestańmy KRZYCZEĆ na forach, a bierzmy się do DZIAŁANIA! Pokażmy tym zadufanym "tworom" lekarzom i całej tzw. "elicie" że nie są BOGAMI, tylko zwykłymi śmiertelnikami jak MY. SIŁA tkwi w zjednoczeniu a nie w podziałach, więc wreszcie zacznijmy działać i mówić jednym GŁOSEM!

#40  2015.10.08 17:17:50 ~do p. M.M.

Mam pytanie do p. Mielcarka w sprawie komentarza w.w.wystąpienia pkt.3 Czy w porozumieniu jest gdzieś mowa o tym ,że pielęgniarki pracujące w instytucie są "wyłączone" z podwyżek? Cy te pielęgniarki nie obowiązuje w.w. porozumienie?

#41  2015.10.08 17:26:00 ~do 40

Sprawmy, aby to porozumienie wraz z osobami, które je zawarły poszły w niepamiėć. I tak pójdą po wyborach. Zawalczmy o realia dla wszystkich. To co powstało, to hucpa. REWOLUCJA. 34. Masz rację.

#42  2015.10.08 18:05:01 ~ja

Pani Przewodnicząca! Miała Pani rozmawiać tak aby to pielęgniarki i położne były zadowolone,a nie minister! Coś się Pani chyba pokręciło? Trzeba było gadać w południe,a nie po północy! Nie wstyd Pani teraz spojrzeć nam wszystkim w oczy? Miałyśmy zaufanie do Pani.Myśli Pani,że jakieś brutto,brutto,srutto,srutto nas uszczęśliwi? Po pierwsze tego nadal nie ma,po drugie,jak będzie to się nawet nie zorientujemy ile tego jest,bo zniknie w wypłacie,to brutto srutto.Bokiem mi wyłażą te wasze rozmowy,artykuły,filmiki.Lekarz dostaje podwyżkę,to jedzie na wczasy za granicę,a my co mamy z tym srotto zrobić? Starczy na chociaż na fartuch do roboty?

#43  2015.10.08 19:01:09 ~Karol

Rok temu wszędzie wokół słyszeliśmy,że nie ma pieniędzy na podwyżki Pielęgniarek i Położnych i basta! Przypominam,że 8 września MZ bojąc się strajku zwiazkowego podpisał samodzielnie wymyślone rozporządzenie podwyżkowe w strachu i obawie przed buntem naszym. Porozumienie rozszerzyło zakres tych podwyżek! Wynegocjowano co było możliwe na obecny czas z tym betonem politycznym! Dziś mamy "problem" jak dzielić podwyżki i jak rozszerzyć dalej grupę np. o DPS itd.Podłe jest zatem wypisywanie,że ZZ nic nie zrobiły. Ja tym Paniom dziękuję!

#44  2015.10.08 20:13:15 ~Popieram

Popieram Karola 43! Też tak uważam. Mi wyliczono 290netto.

#45  2015.10.08 20:55:04 ~piel

Dzisiaj dostałam wyplate. Dostałam cale 0 zl podwyżki. Udlawie sie ta kasa. Niech zyje MCZ

#46  2015.10.08 21:31:21 ~mgr piel-

A #38 i 43 to klony? Na głupotę nie ma lekarstwa. Popieram #39 też uważam że czas skończyć z bezowocnym narzekaniem a zacząć działać. Powstańmy wreszcie z kolan. Jesteśmy dużą grupą zawodową nie zastąpią nas kimś z łapanki bo jesteśmy profesjonalistami zacznijmy wymagać merytorycznych rozwiązań od przedstawicieli samorządu zawodowego i polityków,teraz a nie za 5 czy 10 lat, egzekwujmy, bądźmy konsekwentni i solidarni.Mamy nowoczesne narzędzia do komunikacji co znacznie ułatwia uzgadnianie działań.Nie dajmy się tak traktować bo nigdy nie będzie pozytywnych zmian. Nadal chcecie czekać na cud? Chcecie pracować po 300 godz. w miesiącu za grosze i padać na twarz ze zmęczenia. Potrzebne są systemowe radykalne zmiany bo idziemy na dno. Domagajmy się tego głośno.

#47  2015.10.08 23:10:37 ~DoMgrPiel

A co konkretnie organizujesz? Poza gadaniną swą? Konkretnie? Gdzie,kiedy i jak? Włączę się do akcji! Oby mądrej magister! Karol

#48  2015.10.08 23:53:05 ~Ola - mgr

Do 47 - Dobrze, że mgr chce działać - popieram. Myśli o wspólnym działaniu, a swoje uwagi kieruje do mądrych ludzi!

#49  2015.10.09 03:40:28 ~46,47,48

Uluczcie się najpierw z kompleksów.

#50  2015.10.09 03:46:31 ~hajterzy

Mgr L. Dargiewicz rzeczywiście dużo zdziałała. Wstyd na całą Europę.

#51  2015.10.09 09:23:32 ~gaga

Do ,Karol''- Karoluuuu! Anka do Ciebie:38 ~AnnaW. Data: 2015-10-08 16:59:43 Rok temu wszędzie wokół słyszeliśmy,że nie ma pieniędzy na podwyżki Pielęgniarek i Położnych i basta! Przypominam,że 8 września MZ bojąc się strajku zwiazkowego podpisał samodzielnie wymyślone rozporządzenie podwyżkowe w strachu i obawie przed buntem naszym. Porozumienie rozszerzyło zakres tych podwyżek! Wynegocjowano co było możliwe na obecny czas z tym betonem politycznym! Dziś mamy "problem" jak dzielić podwyżki i jak rozszerzyć dalej grupę np. o DPS itd.Podłe jest zatem wypisywanie,że ZZ nic nie zrobiły. Ja tym Paniom dziękuję! Anna z Gdańska #39 ~,anka, Data: 2015-10-08 17:08:14 Jesteście komiczni :))

#52  2015.10.09 11:02:08 ~,,,anka,,,

Do "51" w czym jesteśmy komiczni? Może jesteś zbyt młoda żeby pamiętać Ustawę "203" była klapą! My nie dostałyśmy wtedy podwyżek, potem pozwy, sprawy sądowe. Zgadnij kto je wygrał? LEKARZE! "Nachapali" się kasy, a z nas mieli ubaw i dalej bawią się naszym kosztem i mają nas w głębokim poważaniu! Jestem wdzięczna paniom z ZZ i Izb że walczyły o podwyżki dla NAS, tylko co tak naprawdę wywalczyły? Gdzie konkretne ustawowe zapisy? Gdzie obiecane podwyżki? My ich nie dostałyśmy!

#53  2015.10.09 11:15:27 ~,,,anka,,,

I nie mamy gwarancji że je otrzymamy, bo PFSz już się burzy i rozważa zaskarżenie rozporządzenia MZ z dn. 8.IX.2015 do TK. Na dziś PFSz zorganizowała "Strategiczne" spotkanie na temat włączenia podwyżek dla pielęgniarek i położnych do rozporządzenia MZ w sprawie Ogólnych Warunków Umów.

#54  2015.10.09 16:19:02 ~keruj

ZAPIS: ".realizujących świadczenia opieki zdrowotnej w formie indywidualnej praktyki pielęgniarskiej WYŁĄCZNIE w przedsiębiorstwie podmiotu leczniczego."? Z treści § 2 ust. 1 r.o.w.u. wynika, że prawodawca nakazuje uwzględniać w wyliczeniach jedynie pielęgniarki wykonujące kontrakty indywidualna praktyka pielęgniarki lub położnej wyłącznie w przedsiębiorstwie podmiotu leczniczego na podstawie umowy z tym podmiotem. Pielęgniarka wykonują zawód w ramach praktyki indywidualnej ( praktyka nie jest podmiotem leczniczym ) na podstawie kontraktu z NFZ ( opieka długoterminowa ) PODWYŻKI NIE DOSTANIE.

#55  2015.10.09 18:52:51 ~gaga

Do ,anka, - Aniu przecież to nie było do Ciebie. Tak się składa ,ze jestem starą pielegniarą i uczęszczałam do sądu w tejże sprawie(203) a każdy dzień w pracy (jednozmianowa) był ubarwiany przez ówczesnego dyrektora ,który zastraszał nas ,snuł insynuacje i skłócał jak tylko mógł wszystkie grupy zawodowe! Czytaj proszę uważniej:)

#56  2015.10.10 13:31:42 ~,,,anka,,,

Anna z Gdańska #39 ~,anka, Data: 2015-10-08 17:08:14 Jesteście komiczni :)) co źle zrozumiałam Aniu?

#57  2015.10.10 21:07:48 ~pani

Panie Mariuszu błagam podaj się Pan do dymisji! Nie da się już tego czytać. Co Pan na tym portalu wywalczył dla środowiska pielęgniarek? Jeśli chodzi o POZ to on kontraktowany jest nie za wykonaną pracę tylko na wykonaną. POZ-y dostały już pieniądze na początku roku i mają je lekarze rodzinni. Szkoda, że Pan takich rzeczy nie wie!

#58  2015.10.10 23:13:06 ~też pani

To nie czytaj - proste!

#59  2015.10.21 10:17:48 ~Pani

Panie Mariuszu a co z pielęgniarkami medycyny pracy zatrudnionymi w jednostkach budżetowych?