Materiał tv o tzw. podwyżkach dla pielęgniarek i położnych. Oczywiście nie pada kwota 226 zł na rękę. Tylko 400 zł. Bez brutto brutto.

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.10.09 19:53:25 ~No tak!

Tak jak już pisałam:z pensją październikową wypłatą plus wyrównanie od września! Super! Polecam str.int.izby gdańskiej-tam umieszczono rekomendację dotyczącą podziału tych środków finansowych-to bardzo przyśpieszyć sprawę! W pomorskim zatem mają bdb. bo na 100% się wyrobią! Oto wyniki współpracy:zgodą buduje,niezgoda rujnuje. ZZ i izby śpieszcie się z opiniami,bo my na kasę już czekamy!

#2  2015.10.09 20:22:24 ~Gd

Izby w Gdańsku się mylą. A co z pielegniarkami na zwolnieniach i urlopach macierzynskich? Im sie nie należy. 400 zl do podstawy dla kazdej pielegniarki, to jest sprawiedliwy podział.

#3  2015.10.09 20:32:27 ~do1

Izby i związki najpierw dają dupy przy porozumieniu a teraz tłumacza porozumienie i jak to fajne ono jest. Czy myślicie ze jesteśmy debilami. Za komuny nie był takiego zakłamania jak wy teraz robicie.

#4  2015.10.09 21:08:55 ~Szok!

MZ ma ubaw czytając ewentualnie ten bełkot tutaj oraz język nienawiści.Kto nie chce niech nie bierze tych 300 a potem 400.Oddajcie koleżance! Będzie miło! A tu jad i jad!

#5  2015.10.09 22:01:58 ~piel

Do SZOK . skonczyly sie czasy kiedy pielegniarki siedzialy cicho i nic sie nie oddzywaly kazdy ma prawo do swojego zdania i wyrazania niezadowolenia skoro tak odczuwaja . Tobie to nie pasuje to tego nie czytaj . skonczyly sie czasy glupich pielegniarek ktore nic sie nie odezwaly tylko pokornie przyjmowaly kazdy chlam !

#6  2015.10.10 09:11:07 ~goja

Aj bys się pomylila ,ale mam nadzieje ze to się kiedyś zmieni jak przyjdą młode dziewczyny ,bo uważam ze to nowe pokolenie nie da sobie w kasze dmuchac.Sa wyszczekane wiedza czego chcą ,nie pozwalają sobą pomiatać jak My.stare pielęgniarki ,które robia co im się kaze boja się odezwac,ktore można zastraszyc,ktore się nie cenia niestety takie sa moje koleżanki.

#7  2015.10.10 10:56:30 ~Do5

Uwierz,że lepiej wiedzieć cicho niż robić z siebie pośmiewisko pod egidą mielcarkowy.Żenadą jest ten język nienawiści WOBEC SIEBIE! Jak się odzywać to jedynie z kulturą i argumentami.Tego tu niestety brak.MZ powoływał się że śmiechem na te wypisywanki!

#8  2015.10.10 12:26:33 ~kaja

A co ma zrobić pielegniarka która odnowiła sobie prawo wykonania zawodu,pracując 3miesiące za darmo, ma 6 lat pracy i rozpoczyna pracę na umowe o pracę od listopada.Czy nie dostanie podwyżki w nastepnych 4 latach? czyli bedzie pracowac za 1750 brutto przez 4 kolejne lata a koleżanki na tym samym oddziale będa miały 3450 brutto? to chyba jakies dziwne jest, przeciez będzie bunt miedzy nimi i nienawiśc

#9  2015.10.10 12:49:48 hazze75

W mieleckim szpitalu pielęgniarki nie dostały żadnej podwyżki. Brak jakiegokolwiek wytłumaczenia ze strony dyrekcji, nasze związki tez milczą.

#10  2015.10.10 13:05:08 ~ada

Maków Mazowiecki - zero podwyżki . Może za miesiąc.

#11  2015.10.10 13:29:42 ~piel

Lublin -zero podwyżki

#12  2015.10.10 13:46:09 ~Kk

A co z tymi na macierzynskim? W rozporzadzeniu jest ze naleza im sie te 300 ale kiedy? Po powrocie czy jak? Ktos to wytlumaczy?

#13  2015.10.10 13:48:35 ~70asia

Wrocław bez podwyżki i tak jak u koleżanek bez wyjaśnień co dalej.

#14  2015.10.10 14:00:28 ~gaga

Do ,7'' -Żenadą to jest to Twoje ,pisanie'',MZ powoływał się że śmiechem na te wypisywanki! - co to znaczy? To jest po Polsku?

#15  2015.10.10 14:20:03 ~Gd

To jest coś niesamowitego że związki siedzą cicho w momencie kiedy część szpitali wyplacila podwyżki a część nie. Dlaczego niektórzy dyrektorzy potrafili przelać pieniądze z 1 rozporzadzenia a inni nie? Nie obowiązuje ich to samo prawo?

#16  2015.10.10 15:10:11 ~jk

U nas w Rzeszowie również cisza,jedynie ratuje odejście od łóżek!

#17  2015.10.10 16:30:15 ~goscinnie

.to nie nienawiść, to rozgoryczenie i smutna prawda. Każdy ma prawo glosu,uważam ze w sposób przyzwoity, bez epitetów i wyzwisk. Najwazniejsza rzecza ktora powinniśmy zrobic to prostowac informacje w mediach.panstwo dziennikarze w sposób celowy pomijają nasze netto. Wyglaszaja z celebracja nasze 400 zl i spoleczenstwo w to wierzy. Nie ma nad czy debatować. Nikt nie wie za bardzo o co chodzi w tym rozporządzeniu oprócz p.L.D. I MZ. Tylko oni znają tajny szyfr? .prawdopodobnie pieniążki dostaniemy wszyscy w styczniu albo w ogóle. P.MZ nie zdąży podpisać przed wyborami, po wyborach nie będzie musial, inna ekipa rzadzaca odlozy na potem.ale to tylko ta bardziej optymiztyczna wersja

#18  2015.10.10 19:24:31 ~plg

Już jestem tym wszystkim zmęczona,

#19  2015.10.10 19:39:46 ~piel

W jednym z lubelskich szpitali dyrekcja ma podwyżki różnicować,tylko jakie będą kryteria skoro obecna władza działa od pół roku? Mielcarek miał rację,że to będzie jeden wielki przekręt.

#20  2015.10.10 19:57:55 ~re

Częstochowa również bez kasy, cisza

#21  2015.10.10 23:05:40 ~piel.

W naszym szpitalu również bez podwyżek-śląsk-

#22  2015.10.10 23:20:30 ~gaga

Troll napisał: ,#10 ~Konto! Data: 2015-10-07 19:47:52 Na koncie będzie z pensją październikową z wyrównaniem od września! I co ? Qpa! Wszystkie województwa już tu napisały- podwyżek NI MA! Szpital Kliniczny na Szopena w Rzeszowie.

#23  2015.10.11 03:48:43 ~piel

Dlaczego zarząd i izby milczą skoro wobec pielęgniarek takie bezprawie

#24  2015.10.11 08:08:39 ~Gd

Do "piel"bo tylko na to zwiazki i izby stać. Teraz pewnie po staremu będą siedzieć cicho jak myszki. Zresztą ostatnio premier kopacz także ratownikom obiecała 1600 zł podwyżki na 2 tygodnie przed wyborami. Tyle wlasnie znaczą slowa polityków. Protest i odejście od łóżek do czasu aż na koncie 3x500 netto!

#25  2015.10.11 09:42:53 ~ata

Moją ostatnią podwyżkę dostałam w 2008r szalone 50zł, od tego czasu najniższa krajowa wzrosła o 474zł.Pierwszej części podwyżki nie mogę traktować jako podwyżki tylko jako wyrównanie(jeszcze nie mam jej na koncie dyrekcja milczy).

#26  2015.10.11 19:35:33 ~mk.szcz.

Oczywiście znowu będzie niesprawiedliwy podział kasy,bo to zależy od dyrektora.Szczecin jeszcze nie dostał.

#27  2015.10.11 20:15:15 ~inna

Zastanawiam się,czy tą kwotę 400 brutto brutto otrzymają te osoby ,które nie pracują na noce,w święta lub nie wypracowały jeszcze stażowego ,bo pracują mniej niż 5 lat.Jak czytamy w treści porozumienia kwota brutto brutto zawiera właśnie te składniki.Może ktoś potrafi to logicznie wytłumaczyć ?

#28  2015.10.12 14:06:34 ~,,,,,,

Dolnośląskie,również ,0,na koncie.Dotarło porozumienie z 8.09.2015 ,ale jeszcze to nic znaczy. Ogólnie to porozumienie to porażka,niech upadnie,i strajk generalny.

#29  2015.10.12 14:24:45 ~plg

,Polska Federacja Szpitali jest zmuszona rozważyć zaskarżenie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 września 2015 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej do Trybunału Konstytucyjnego. http://www.medexpress.pl/…/prezes-polskiej-federacji…/61613/ Czy coś wiadomo w tym temacie ?

#30  2015.10.12 16:32:30 ~wew

A w szpitalu powiatowym w oświęcimiu pani dyrektor chce od 400 zł odliczyć jakieś 100 zł co ponoć dała pielęgniarką ze dwa lata temu.To się nadaje do prasy hehe.

#31  2015.10.12 16:41:56 ~wew

Jak pisałem w oświęcimiu pani bigos potrąci od 400zł jakąś 100co ponoćdała na podwy jakieśdwa lata wstecz heheh to się nadaje do prasy

#32  2015.10.12 19:52:42 ~plgh

Zasiłek dla bezrobotnych w krajach Europy wynosi 1000,-euro.Uciekajcie z tego kraju.

#33  2015.10.12 19:56:49 ~piel

Dokładnie. Dzisiaj w Rybniku pielęgniarki zaczęły głodówkę o 400zł. Kobiety, czy wy nie macie do siebie szacunku? Jak już głodujecie to zwiększcie stawkę, o którą walczycie, bo 400zł to jest śmieszna kwota.

#34  2015.10.12 20:03:15 ~piel

A rozwiązanie było i jest bardzo proste - mianowicie wystarczy, żeby pielęgniarki odeszły od pacjentów na 1 dzień i Wasze problemy zostaną dostrzeżone od razu, skończą się Wasze dywagacje, czy do podstawy, czy obok, czy brutto, czy netto itd. Po prostu raz a dobrze trzeba pokazać, że się ma jaja

#35  2015.10.12 20:07:52 ~Ola

To prawda, poza tym kogo to wzruszy?

#36  2015.10.12 23:40:20 ~położona

To prawda. Nawet Brutto - Srutto ucichnie po Wyborach i skończy się kolejnym wielomiesięcznym skomleniem po Sądach - każdy Szpital osobno. Czas jednogłośnie zakończyć to bagno - upokarzające, zamiast zadawalać. Ogõlnopolski Strajk i mamy gdzieś ZZ i Izdebki. Przedstawicielki Tych - usunąć.

#37  2015.10.13 08:29:54 ~do34

To jedyna skuteczna recepta na nasze problemy,inne działania nie mają sensu

#38  2015.10.13 10:02:16 ~mila

To podle.Mamy strajkowac i prosic o cos, co już nam :niby" przyznano

#39  2015.10.13 15:11:11 ~Ciekawa.

Panie Mariuszu-ani na str. NRPiP ani ZZ nie ma info o rozporządzeniu nt.400zł? Czy legislacja nadal rozwlekle trwa? Kopacz mówiła,że we wtorek 13-go.10. MZ podpisze. Czy wie Pan coś o tym?

#40  2015.10.13 16:12:17 ~do 39

Dlaczego tego pytania nie kierujesz do "negocjatorek"? przecież mają telefony i maile. Niech mają jakiś odzew ze strony szarych pielęgniarek, a nie Pan MM odwala za nie robotę w zakresie informowania środowiska pielęgniarskiego.

#41  2015.10.13 18:23:24 ~Do 40

Nie komentuje,bo ciebie nie pytam! Do MM mam zaufanie a u innych nie udało się konkretnie dowiedzieć.Mówią by czekać.

#42  2015.10.13 19:59:51 ~p

No właśnie, panny czepkowe powiedzą, żeby czekać i wszyscy pokornie czekają i nikt im d. nie zawraca, a przecież one tam są za Wasze pieniądze. Bardzo się cieszę, że już nie za moje.

#43  2015.10.13 20:48:03 ~Nie to nie

Nie trzeba odpowiedzi. Właśnie ukazało się to Rozporządzenie o 4x400 - znalazłam. Hurra! Jest okay. Przekaże moim Koleżankom.

#44  2015.10.13 21:04:10 ~do 43

Coś masz chyba leki źle ustawione, bo masz odjazd

#45  2015.10.13 23:55:56 ~Do 43

Współczuję poziomu wypowiedzi:-)

#46  2015.10.14 11:28:17 ~lily

Wspaniale Panie się odnoszą do siebie. Nic dziwnego, że zarabiamy głodowe pensje, skoro środowisko jest podzielone, potraficie pyskować jedna na drugą, a upominać się o swoje wyżej już nie. Pielęgniarka wyrwałaby krtań położnej z powodu błachego problemu, a przed lekarzem klęka. Nauczyłyście lekarzy swoim służalstwem tyle, że jestem w szoku jak wiele pracy muszę wykonywać ZA lekarza. Brawo! Oby tak dalej. Pracuję w swoim zawodzie od 5 lat. Nie męczy mnie praca, lubię ją. Męczy mnie ta sytuacja, w której się znajduję.

#47  2015.10.14 15:03:12 ~Bea

Właśnie sie dowiedziałam że dostaniemy 170zl na reke jako dodatek do wynagrodzenia. Pan minister i świnie ze związków sobie d.z gęby robą. Łódz:/

#48  2015.10.14 15:12:00 ~do 46

Młoda koleżanko! Jak popracowałabyś 30 lat na oddziale szpitalnym,w systemie zmianowym,tresowana przez niereformowalne oddziałowe,zarabiając przez cały czas niemal najniższą krajową, to wtedy zrozumiałabyś skąd nasza irytacja.Życzę Ci pracy w normalnej rzeczywistości.

#49  2015.10.14 15:42:38 ~GDDA

Kochane koleżanki czytam i aż radują się me oczy gdy widzę wpisy 400, 300 zł. a nam proponują 174 zł jako dodatek! Odcinek wyślę do teleexpress'u jeszcze przed wyborami!

#50  2015.10.16 09:27:21 ~sandra

Kochane koleżanki nie będzie żadnych podwyżek przynajmniej w ciągu najbliższych miesięcy. Minister zdrowie dokładnie wiedział, że nie może dogadywać się z jednym związkiem bo jest to niekonstytucyjne, dlatego może nam obiecać wszystko.

#51  2015.10.16 10:26:34 ~JULKA

Skoro związki zawodowe i przedstawicielki izb pielęgniarskich nas wystawiły to my też powinnyśmy tak zrobić. Wystarczyłoby wypisać się ze związków zawodowych, które żyją z naszych składek i zobaczymy jak będą gadać, tak naprawdę w razie jakieś draki i tak za nami się nie wstawią. Pozdrawiam Panie z IZB PIELĘGNIARSKICH ze Ślaska, które to dziś maja imprezę (pewnie także z naszych składek)- ŻYCZĘ UDANEJ ZABAWY

#52  2015.10.16 11:33:53 ~UWAZNA

PRZECZYTAJCIE DOBRZE TO pOZPORZADZENIE PODPISANE WCZORAJ NIE MA PODWYŻKI 300 ZŁ OD 1 WRZESNIA TYLKO 100 ZŁ ( PARAGARAF 2 PUNKT2 USTEP 1 . cZY TO POMYŁKA W DRUKU , CZY CELOWA ?

#53  2015.10.16 14:33:10 ~mara1230

A co powiecie na to że ja i moich 5 koleżanek pielęgniarek pracujemy w zespole wyjazdowym s i p i nie dostaniemy żadnej podwyżki bo nasz szpital ma podwykonawstwo a nie umowę z NFZ i nam się nie należy podwyżka. Tak nas załatwiono.Wszystkie pracujemy w zawodzie ponad 25 lat

#54  2015.10.16 17:21:53 ~kcm

Czy pielęgniarki zatrudnione przez lekarza poz w gabinecie zabiegowym lub punkcie szczepień dostaną podwyżkę. Całkiem nie wiem. A doktory mają to gdzieś, ważne że oni mają kupe kasy. Proszę o odpowiedź. kcm

#55  2015.10.16 18:26:39 ~poz

Pracuję w poz (SPZOZ) lat od 8 lat nie było podwyżek (prawda zapomniałam o tych marnych 50 zł)i teraz też nie ma czy tak się postępuje, wszyscy wokoło nagłaśniają jakie podwyżki dostały piel. i nikomu nawet nie przyjdzie do głowy że ktoś został wykluczony, wszyscy pracujemy w jednym przedsiębiorstwie czy tak to miało wyglądać, mam nadzieję że to się jeszcze wyjaśni.

#56  2015.10.16 20:54:38 ~Gd

Do uważniej- rozporzadzenie podpisane wczoraj pisze 100 zł poniewaz wczesniejsze rozp. Ministra zdrowia dawało nam "podobno"300 zł. Ale wiadomo uwierzę jak bedzie na koncie:)

#57  2015.10.17 08:12:53 ~kcm

Oby się wyjaśniło z pielęgniarkami zatrudnionymi u lekarzy POZ pracującymi w gabinetach zabiegowych i puntach szczepień. Nie było by to w porządku.

#58  2015.10.18 10:52:05 ~gdzie ??!

Gdzie ? No gdzie te podwyżki ! . Draństwo i hucpa z Nas Wszystkich ! To zniewaga Całej kadry pielęgniarskiej, a zniewaga ofiar wymaga ! Drogie towarzyszki negocjatorki związkowe i izbowe; czy nie czujecie kresu waszego handlowego urzędowania - handlowego, bo sprzedałyście honor Kadry Pielęgniarskiej. Sprzedałyście się :MZ i Resortowi Zdrowia. Z Nas uczyniłyście niewolników systemu. Poczyniłyście gwałt pielęgniarskim wzorcom i wartościom. Jesteście niegodne Zawodowego Sztandaru. Nie chcemy was w Naszej przestrzeni Zawodowej !

#59  2015.10.18 14:25:26 ~kaaja

Szpital w Warszawie SP CSK zwiazki "po cichu" podpisaly porozumienie z dyrekcja. 229 zl DODATKU do pensji przez okres 10 mies. Potem.mozemy "spadac".

#60  2015.10.18 14:28:46 ~EWA

Bujałyśmy w obłokach i żyłyśmy iluzjami ,pokładając nadzieje,że tym razem nasz zawód w wyniku ogólnopolskiego sprzeciwu zyska prestiż,siłę ,zadowolenie. .Rezultat negocjacji mierny.Jesteście panie usatysfakcjonowane? Ja nie.Zaprzepaszczono kolejną szansę! Gdzie zapis do podstawy zaszeregowania ,gdzie dla każdej pielęgniarki,gdzie normy zatrudnienia,gdzie wyższy przelicznik emeryturalny(rekompensata dziadowskich pensji).Albo jesteśmy takie spolegliwe, albo mało wymagające,albo żle zorganizowane a może o skłonnościach masochistycznych,a może mamy ugodowy zarząd, ale gdzieś jest przyczyna, żeby taka masa ludzi mająca słuszne żądania nie umiała czy nie chciała realnej poprawy. .Gdzie tkwi problem!

#61  2015.10.18 18:34:28 ~Ola

Problemów jest cała góra lodowa. Podstawowy tkwi w sposobie myślenia pielęgniarek, od reprezentantek naszego środowiska począwszy po wszystkie koleżanki wykonujące swoją codzienną pracę.Potrzeba daleko idących zmian-same nie jesteśmy już w stanie tego ogarnąć. Wśród nas jest za duże rozwarstwienie w wielu aspektach i mimo wszystko indywidualizm. Brak spójności i konsekwencji w działaniu, brak koncentracji na tożsamości zawodowej, brak szacunku do swojej pracy i samych siebie. Jeżeli nie zmienimy swoich postaw zawodowych to nigdy nie będzie dobrze. Decydenci mają tego świadomość - wiedzą, że jesteśmy bardzo liczną, ale nadal słabą grupą zawodową.

#62  2015.10.19 12:54:49 ~Zyta

Czy w waszych szpitalach padają jakieś konkrety? U nas (lubelskie)tylko ploty, podobno dyrektor zaprosi związek do rozmów jak będzie miał aneks z funduszu co do 400zł, na razie ma 300zł. Piszcie jakie propozycje mają wasi dyrektorzy i czy związki podpisują to rozporządzenie?