Sprawdź końcowe wyniki sond: ocena porozumienia oraz negocjatorek.

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych

 

 

 

OCENA POROZUMIENIA MINISTRA ZE ZWIĄZKIEM PIP

 

 

 

 

W październiku br. redakcja Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych przeprowadziła sondę na temat oceny porozumienia ministra zdrowia ze związkiem pip.

 

W sondzie głosowało ponad 1 744 osób. Respondenci mieli do wyboru następujące odpowiedzi: oceniam bardzo pozytywnie, pozytywnie, nie mam zdania, negatywnie, bardzo negatywnie.

Wynik sondy? 97,93% respondentów porozumienia zawartego o godzinie 1.50 w nocy, w dniu 23 września 2015 roku oceniło negatywnie lub bardzo negatywnie.

 

 

DYMISJA?!

 

 

 

 

W październiku br. redakcja Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych przeprowadziła sondę w sprawie ewentualnej dymisji negocjatorek porozumienia.

W sondzie zagłosowało ponad 1000 osób. Pytanie brzmiało: „Czy negocjatorki porozumienia powinny podać się do dymisji?” Respondenci mieli do wyboru odpowiedzi: tak lub nie. Wynik sondy? Na 1039 głosujących 1007 osób wybrało odpowiedź „tak”. Odpowiedź „nie” zaznaczyło 32 głosujących. Czyli 96,92 % repondentów jest zdania, że negocjatorki porozumienia powinny podać się do dymisji.

 

Zobacz komentarze na facebooku

 

 

Powyższy artykuł pochodzi z Ogólnpolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych

 

 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.10.20 15:42:39 ~Jan.

Jestem ratownikiem medycznym i chcę traktować wasze wypowiedzi poważnie-zatem nie bierzcie tej kasy skoro tak ją krytykujecie a MZ już powiedział,że chętnie nam ją da.Ja będę i moi koledzy szczęśliwi z takiej podwyżki, bo póki co to wciąż słyszymy,że złotówki na nas nie ma! Zrzeknijcie się proszę! Każda zgodnie z sondą Mielcarka!

#2  2015.10.20 16:07:38 ~do1

I NIE WEŹMIEMY TEJ podwyżki, bo to jest dodatek a nie podwyżka. Dalej pielęgniarki będą tanią siłą roboczą szczególnie w tych piżamach w kolorowe serduszka. Może se weźmiecie i tą kasę i te pseudomundurki ?

#3  2015.10.20 17:19:13 ~Do do1

Umundurowanie mamy okay! A kasę chętnie przytulimy. Napiszcie petycję o zrzeczeniu się do MZ. Z góry dziękuję. Jan

#4  2015.10.20 20:38:43 ~możliwoś

Te pielęgniarki, które nie są zadowolone z tej podwyżki niech solidarnie przeznaczą te pieniądze na szczytny cel,założą konto i niech przekazują innym! np. na rozwój tego portalu.

#5  2015.10.20 21:01:59 ~Kasia

Drogi ratowniku medyczny.zabieraj sobie ten ochłap, który wynegocjowały dla nas niekompetentni ludzie.Ja się dla Ciebie zrzeknę tego skoro tylko na to zasługujesz to zabieraj i już się nie odzywaj.My pielęgniarki się cenimy za nasze wykształcenie, profesjonalizm i ciężka pracę.a Wy cóż do roboty w końcu podwyżkę wam oddały pielęgniarki.

#6  2015.10.20 21:21:57 ~gosia

Wszystkie LUCYNY są takie same, nawet na wewnętrznym! czekamy .wiadomo na co. Komuchów z wsi nam nie trzeba

#7  2015.10.20 22:20:57 ~Do4!

Rewelacja! Może niech się zrzekną co druga a wtedy po 600zł będzie.Hurra! Fajny sondaż!

#8  2015.10.20 23:01:28 ~Ola

Kasiu - pięknie i godnie to przekazałaś, dziękuję. Myślę, że w tym stwierdzeniu nie jesteś sama. Pozdrawiam serdecznie.

#9  2015.10.21 10:19:47 ~piel

Kasiu ! czy już założyłaś to konto, gdzie można będzie wpłacić tą podwyżkę.

#10  2015.10.21 10:23:40 ~super

Kasiu i Olu. Nie chcecie podwyżki bo uważacie ,że za mała - to strajkujcie ! Ogłoście strajk np.głodowy. My was będziemy wspierać tu na portalu.

#11  2015.10.21 11:35:33 ~Kaaja

Jaka podwyzka sie pytam? podwyzka pensji, to COS co powinno byc dodane do podstawy! A w moim szpitalu jest jedynie DODATEK do pensji,przez okres 10 mies w wysokosci 226 zl. jak to wam wystarcza, to biezcie sobie ten rarytas .ha ha ha

#12  2015.10.21 12:02:38 ~nina

Co tu oddawac,jak jeszcze nic nie ma.U mnie w szpitalu nikt jeszcze nic nie dostal.

#13  2015.10.21 13:02:50 ~keruj

W podwyżkach pominięto pielęgniarki i położne prowadzące praktyki indywidualne w ramach umowy z NFZ. Dlaczego ?

#14  2015.10.21 13:45:28 ~bobi

Ratownik medyczny to nie pielegniarka,niech nie zabiera glosu albo niech sobie z innymi ratownikami walczy o podwyzki a od naszych niech sie odczepi.

#15  2015.10.22 01:52:17 ~a

Działania pseudo-negocjatorek nie przyniosły nic dobrego,a kilka dziewczyn z Rybnika, które zachowały resztki godności i honoru oprócz szykan ze strony dyrekcji musi jeszcze bronić się przed atakami własnej grupy zawodowej. Tak wygląda solidarność pielęgniarek w Polsce. I niestety dopóki czas nie przetrzebi w naszych szeregach prostackich, chamskich, zazdrosnych i tępych jednostek, to wszystkie dziewczyny, które mają szersze horyzonty są ściągane do ich poziomu.

#16  2015.10.22 01:52:42 ~a

Http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,strajk-pielegniarek-podzielil-szpital-and-8222;w-takiej-sytuacji-jeszcze-nie-bylismyand-8221,wia5-3266-28518.html

#17  2015.10.22 10:07:42 ~kiedy

Kiedy, do Resortu Zdrowia dotrze, że tak nie można. Kiedy MZ zrozumie, że pielęgniarka, położna - to istotne ogniwo systemu ochrony zdrowia. Wywindowali warunki pracy i płacy lekarzy - różnicując, skłócając kadrę pielęgniarską i degradując rolę grupy zawodowej, wraz z odwiecznymi i nie do ruszenia tzw. przedstawicielkami Zawodu ( Izbówki - przykłute do stanowisk Układami ). Oczekujemy Reform i ich dymisji.

#18  2015.10.22 22:05:47 ~piel

Myślę, że w obecnej sytuacji na straży zostaną tylko lekarze, każda mądra pielęgniarka wyjedzie tam, gdzie jej praca będzie szanowana i odpowiednio wynagradzana. http://fakty.interia.pl/polska/news-kopacz-do-lekarzy-chce-dac-wam-tyle-zarobic-zebyscie-zostali,nId,1908782

#19  2015.10.23 16:47:04 ~marta

drogie panie pielgniarki.Dostałyśmy angaż w sprawie dodatku w kwocie 250,19 brutto. Czy nie powinno być napisane 300, oo.Niby ta kwota jest po odotrąceniu skaładek , od tej kwoty będą odtrącone pochodne nocy i świąt.Czy można to podpisywać czy nie przyjmować.

#20  2015.10.26 19:43:32 ~hmm

Do a. Te, cytuję "prostackie, chamskie, zazdrosne jednostki" to reszta pielęgniarek w tym szpitalu? I nie tylko? Hmmm. gratuluję tych "szerszych horyzontów"! Cieszmy się, że ich nie mamy w takiej postaci!

#21  2015.11.05 15:00:21 ~mala

Panie Mielcarek, czemu Pan tak szczuje dziewczyny? Przecież to wszystko trwa i trwać będzie. Rozporządzenia uzupełniają się wzajemnie. Są różne kwoty, różne miesiące. Przecież to wszystko się jakoś znormalizuje. Trochę spokoju i wiary. Przecież nikt nam tego nie zabierze, wypłacą wyrównanie. I chwała dziewczynom, ze tyle wynegocjowały. Nigdy takich podwyżek nie miałyśmy. Wypadałoby podziękować negocjatorkom a nie szczuć na nie środowisko. Nie podoba mi się taka działalność. Krytykujmy się ale merytorycznie a nie jak baby z rynku.

#22  2015.11.06 14:46:55 ~sówka

W moim szpitalu 172 zł jako dodatek wyć ze szczęścia.