Przewodnicząca związku pielęgniarek i położnych została powołana...

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych

 

 

Prezydent Andrzej Duda powołał Lucynę Dargiewicz

 


"W dniu 22 października 2015 r. Prezydent RP Andrzej Duda powołał Radę Dialogu Społecznego. Rada zastąpiła funkcjonującą od 2001 roku Trójstronną Komisję do Spraw Społeczno-Gospodarczych. W skład Rady weszli przedstawiciele central związkowych, pracodawców, strony rządowej, Prezydenta RP, Głównego Urzędu Statystycznego oraz NBP. Członkiem RDS została Lucyna Dargiewicz – Przewodnicząca OZZPiP."

                                                                                                                                                                                                                        *komunikat pochodzi ze strony OZZPIP

 

20 października 2015 roku - sprawdź końcowe wyniki sond: ocena porozumienia oraz negocjatorek.

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.10.23 13:44:35 ~a

I stała się jasność.

#2  2015.10.23 14:05:13 ~Kasia

Teraz mamy odpowiedź na wcześniejsze pytanie ZA ILE NAS SPRZEDANO.

#3  2015.10.23 14:05:46 ~piel

Ja dziekuje . bedzie nam jalmuzny zalatwiac i kaze jeszcze nam sie z tego cieszyc . zenada

#4  2015.10.23 14:08:13 ~piel

i wszystko juz jasne za co nas sprzedano .

#5  2015.10.23 14:47:18 ~piel

To juz wiemy co nas czeka . trzeba niestety wyjechac i szukac szczescia za granica . tu juz nic sie nie zmieni zostaje nam tyko szczerze informowac o naszym zawodzie przyszle pokolenia by wybieraly inne zawody . brak slow

#6  2015.10.23 14:59:30 ~,,,,,,

Nic się nie zmieni,bo my same nie potrafimy o siebie zawalczyć.Większość się cieszy,reszta się godzi na zaproponowane podwyżki.

#7  2015.10.23 15:01:59 ~aura

Zenada jak mogla nas tak zalatwic .wywiesc ja na taczce !

#8  2015.10.23 15:17:43 ~ancia

Jak zwykle sprzedała się za marne srebrniki, zdradziła nas i "swój" zawód, żednada

#9  2015.10.23 15:21:40 ~;;;;

,Dlaczegoś biedny,boś głupi,

#10  2015.10.23 15:27:29 ~,,,,,

Wesprę P.Kukiza,razem zaśpiewamy,Bo tutaj jest jak jest , ,Czasami pytasz mnie dlaczego tak tu jest Chcesz, żebym odpowiedział Dlaczego tyle zła i dokąd zmierza świat Kto wiarę naszą sprzedał Odpowiem ci, że ja do końca nie wiem sam Choć już widziałem wiele I uwierz, trudniej mi niż tobie tutaj żyć Tyle mogę odpowiedzieć Ref. Bo tutaj jest jak jest po prostu I ty dobrze o tym wiesz Bo tutaj jest jak jest po prostu I ty dobrze o tym wiesz Wierzę w to, że przyjdzie czas Wierzę w to, że zmieni się Wierzę w to, że ty i ja Obudzimy nowy dzień ,

#11  2015.10.23 17:36:13 ~Marko

Miało być po 400, u mnie w szpitalu dają po 150 dodatku. Te qrwy co podpisały to porozumienie na stryczek !

#12  2015.10.23 18:01:38 ~goska

Wszystkie LUCYNY są takie same, szczególnie oddziałowa na wewnętrznym ta stara komunistyczna głupia baba!

#13  2015.10.23 19:28:46 ~do# 1-12

A może by tak użyć mózgu i pomyśleć za nim się coś takiego głupiego napisze? Myślenie przecież nie boli.

#14  2015.10.23 23:55:42 ~do 13

Powiedziała psiapsiółka LD, której obiecano stanowisko asystentki. BTW, nim wyruszysz na posady zakup słownik ortograficzny i dowiedz się, że pomiędzy "za nim" i "zanim" jest różnica.

#15  2015.10.24 00:20:25 ~HAHAHAHAHA

HAHAHAHAHA,MÓWIEŁEM ŻE LUCYNA WAS ROBIO W KONIA,HAHAHAHA,TRZĘSIE SZCZĘKĄ,HAHAHAHA,RĘCE JEJ LATAJA,HAHAHAH,MÓWI TAK BEZ CHARYZMY,HAHAHA,OTYŁOSC JEJ "SŁUŻY",HAHAHA,NAWET LEKARZ DAŁ SIE NABRAĆ,HAHAHAH,WIDAĆ GŁUPSZY OD PIELEGNIARKI,HAHAHAHAHAHA

#16  2015.10.24 08:15:46 ~ŻENADA

Żenada. Została powołana ? . Zyskała posadę sprzedając dążenia grupy Zawodowej. Negocjatorka ? Handlarka. Na rynek z pietruszką - nie na salony.

#17  2015.10.24 08:33:45 ~pacjentka

W żadnej grupie zawodowej takiego pustogłowia i prostactwa nie ma. I wy chcecie, by was szanował pacjent i lekarz !

#18  2015.10.24 08:53:21 ~do17

To prawda! Dowalają im robotę za lekarzy z pisaniem recept,a te mają największy problem z kursem na te recepty.Że za darmo to mają robić i że już i tak przeciążone pracą to dla nich nieważne.Co za tępe mózgi!

#19  2015.10.24 10:45:29 ~jagoda

Ręce opadają ,że to piszą pielęgniarki .To dlatego pielęgniarek nie ma w sejmie tylko lekarze ,prawnicy i nauczyciele.Z tego co ja wiem to nie negocjowały z prezydentem.Może by się ktoś puknął w głowę co pisze.To nie jest żadne stanowisko,tylko docenienie pielęgniarki i liczenie się ze zdaniem tego środowiska.GŁUPIE.Pacjentka ma racje

#20  2015.10.24 10:57:53 ~ola

A może ruszycie D.y i same załatwicie lepsze podwyżki, a nie krytykować innych i czekać z założonymi rękami,aż manna sama spadnie

#21  2015.10.24 11:40:22 ~piel

Do Ola . to za co one biora pieniadze ze jeszcze same mamy o wszystko sie starac ? Po co placimy skladki na izby i na zwiazki ? Skoro jeszcze sama mam sobie wszysko zalatwiac . to zlikwidujmy izby i zwiazki i wtedy pisz ze mam sobie 4 - litery ruszyc . co ty myslisz ze ja im bede placic i sama o wszysko sie starac . co ty wygadujesz !

#22  2015.10.24 11:45:21 ~piel

Po piersze Izby i zwiazki REPREZENTUJA nas a nie za nas decyduja ! Zastanow sie co ty piszesz . Dyktature nam tu urzadzacie ? Te Panie nas REPREZENTUJA a nie decyduja na co mamy lub nie mamy sie zgodzic . Cos sie wam ludzie pomylilo ! Reprezentuja glos wiekszosci pielegniarek, a nie decyduja co jest lub nie jest dla pielegniarek dobre ! Panie powinny sie zastanowc co robia bo dyktatura to sie juz dawno temu skonczyla !

#23  2015.10.24 12:20:33 ~ola

Przynależność do związków nie jest obowiązkowa . Najlepiej dać 10 zł miesięcznie i czekać na podwyżki A niech inni tracą czas zdrowie i nerwy

#24  2015.10.24 13:59:16 ~iza

Teraz to by bylo najlepiej ,jakby te panie zrezygnowaly ze swoich stanowisk, a nie trzymaly sie przy zlobie do upadlego.

#25  2015.10.24 14:12:57 ~basia

Iza to je zastąp może więcej wywalczysz POWODZENIA i jeszcze coś zarobisz np stanowisko

#26  2015.10.24 15:02:58 ~piel

Z wypowiedzi Pani Oli , wnioskuje ze wogole zwiazki to nam laske robia ze od nas przyjmuja to podle 10 zlotych przypuszczam ze powinnysmy wogole je prosic by ta skladke przyjely i pomimo placenia niebowiazkowej skladki to powinnysmy same walczyc o swoje podwyzki . brak slow

#27  2015.10.24 15:04:41 ~piel

Związek to nie ochronka, tylko czynne uczestnictwo i praca. W moim szpitalu 2 osoby zostały wyrzucone z ZZ , za szkalowanie organizacji. Jeżeli komuś nie podoba się to co robi ZZ nie musi należeć. PPZYNALEŻNOŚĆ JEST DOBROWOLNA. Moim zdaniem związkowcy powinni walczyć tylko o swoich członków, reszta "mądrych" niech walczy sama, niech zakładają same swoje związki. Wtedy zobaczą jak to wygląda i zapewne zamkną ryj, jak się okaże ,że jest to karkołomna walka.

#28  2015.10.24 16:21:22 ~ola

Trzeba czytać ze zrozumieniem NIKT nikomu nie robi łaski Lekarze nie krytykują swoich związków Pani pacjentka ma racje ,że w żadnej grupie zawodowej nie ma takiego pustogłowia i prostactwa A kto ma walczyć o podwyżki jak nie same pielęgniarki TRZEBA PRACOWAĆ RAZEM W TYM KIERUNKU

#29  2015.10.24 17:41:35 ~do 17

Liderki jak widać ukrywają się już pod pseudo pacjentów. Teraz widzicie na co te kanalie stać, gotowe słać obelgi wobec osób, których przez lata mianowały się przedstawicielkami, a gdy już nie są w stanie zataić gó.na, do którego sprowadziły i sprowadzają Nasz Zawód, to pod szyldem pacjenta łżą na Nas. Tak, to PERFIDNE KAMELEONY z czepeczkami, które przywdziewają na okazje. Jedyną rzecz, która jeszcze łączy je z pielęgniarstwem.

#30  2015.10.24 17:53:10 ~piel

Do 27 i 28 . bez komentarza .

#31  2015.10.24 21:00:40 ~Kesi

Ja uważam że to bardzo dobrze że Pani Lucyna będzie w komisji trójstronnej,i że będzie nas ktoś reprezentować.I myślę że czas najwyższy abyśmy przestały się nawzajem opluwać.

#32  2015.10.24 23:09:50 ~oj oj!

Uprzejmie dziękuję, za taką reprezentacje. Dowiodła już swej skuteczności w negocjacjach. Ustąpiła przed obliczem MZ z honoru i wieloletnich dążeń grupy Zawodowej. Nic poza wstydem nie osiągnęła - jeszcze Społeczeństwo wprowadziła w błąd. Na szczęście jest szansa na pozytywne zmiany po 25.

#33  2015.10.24 23:17:37 ~tak jest !

Do 32 : Gudbaj madam. Gudbaj. GOODBYE MADAME. Gudbaj, i nie zapomnij o koleżankach działaczkach. Popieram. Warszawa.

#34  2015.10.25 10:50:27 ~socjolog

Pewien amerykański prezydent powiedział coś mądrego NIE PYTAJ CO AMERYKA ZROBIŁA DLA CIEBIE,TYLKO CO TY ZROBIŁEŚ DLA AMERYKI .Pielęgniarki widocznie czekają,żeby za nie wszystko robić.Dlatego Ameryka jest bogata ,a pielęgniarki biedne

#35  2015.10.25 11:09:53 ~piel

Pielęgniarki rozpoczęły wojnę między sobą. Super! I oto chodzi rządowi! Jeżeli się okaże, że rozporządzenie zostanie skutecznie zaskarżone przez "solidarność" już żaden działacz ze ZZ nie podejmie dalszej walki. Będziecie radzić sobie same, ups! z Panem MM na czele.

#36  2015.10.25 11:13:59 ~c.d piel

I w ramach sprzeciwu powinnyście zrzec się tej podwyżki.

#37  2015.10.25 15:46:55 ~xxx

Jakiej do ch.y podwyżki, gdzie ona.

#38  2015.10.25 16:53:48 ~ratownik

My ją chętnie weźmiemy. Widzieć ją też widzimy.

#39  2015.10.25 17:17:07 ~wiedzmin

Widzicie. tłustą pensje z Naszych składek. średnio 15 000 PLN.

#40  2015.10.25 20:11:09 ~dobre !

Do 34, 35 : dobre. Czy wy jeszcze nie rozumiecie, czy wespół z pozostałymi negocjatorkami i strażniczkami samorządności pielęgniarek - siedzicie przy jednym korytku ! . No. No. Jesteście w błędzie. Pospolite Ruszenie jednoczy się przeciwko wam i waszym sprzedajnym dążeniom. Wasze ostatnie porozumienie dzielące kadrę pielęgniarską coraz bardziej dostrzega waszą perfidię i jednoczy się przeciwko wam.

#41  2015.10.25 22:49:55 ~wiedźma

Komisja Trójstronna została przekształcona w Radę Dialogu Społecznego, proszę sprawdzić składy KT. Problemem negocjacyjnym jesteśmy my same. Nawet najlepszy negocjator nic nie osiągnie jak nie ma argumentów, a argumenty chcą zarabiać 5 tys. ale koniecznie na 3-etatach.

#42  2015.10.25 23:46:23 ~dziś

Dziś padły mądre słowa : " prawo będzie respektowane " - tej myśli dziś się trzymajmy. To szansa dla Nas. Wierzę, że układy Naszych liderek i kupczenie Nami zakończy się, jak skończyły się Rządy PO. Od dziś liczy się praca, a darmozjadom mówimy dość. Dziś wierzymy, że Nasz trud zostanie nagrodzony, a leniwe i układowe przedstawicielki odejdą w niepamięć. Gratulacje dla PIS. Wnioskujemy o Reformy regulujące kryteria Naszego Zawodu i określenie Naszego miejsca w Ochronie Zdrowia.

#43  2015.10.25 23:53:47 ~ZMIANY

Tak jest. Czas na zmiany. Zapowiedz padła. Jesteśmy w dyspozycji do realizacji. Gratulacje dla PIS.

#44  2015.10.26 00:07:56 ~zapowiedź

Drogie negocjatorki i liderki. Przez lata budowałyście Titanika, co się z nim stało ! . Wasze i Nasze dążenia rozmyły się. Nie chcemy łożyć na Pasożytów ! . Gratulacje dla PIS. Chcemy zmieniać Naszą rzeczywistość i Polskę.

#45  2015.10.26 00:14:48 ~brawo

Pan Prezydent ją jedynie chwilowo rozbroił. To bomba zegarowa w okłamywaniu kadry pielęgniarskiej - obszerny elektorat. Gratulacje dla PIS.

#46  2015.10.26 11:25:08 ~fakt

Do 41. Droga wiedzmo. Nie pielęgniarki chcą zarabiać na 3 etatach - tylko 3 etaty za grosze to skutek waszej polityki i uczynienie Zawodu nieatrakcyjnym, mało opłacalnym odstraszającym kandydatów. Dziś te 3 etaty kamuflują waszą porażkę i zapaść opieki zdrowotnej - nienależytą opiekę nad pacjentem, ubogą profilaktykę zdrowotną - zagrożenie zdrowia Polaków, a dla samych pielęgniarek są koniecznością - panaceum na przetrwanie. Dość kłamstw i bałwochwalstwa niczym. Gratulacje dla PIS. Czas na zmiany. Wam i waszej układowej - egoistycznej polityce - NIE.

#47  2015.10.26 11:45:06 ~wyrobnik

do 41 : to co pisze wiedźma, to perfidia i kolejny przykład mowy ignorancji liderek - negocjatorek wobec grupy zawodowej. Nie chcemy was. Zapracowałyście sobie w Naszych oczach na pogardę. Historia zapamięta was, jako osoby, które czynnie uczestniczyły w zdestebilizowaniu Opieki Zdrowotnej; które współtrwały w polityce niosącej zagrożenie Zdrowia Polaków. ZMIANY. To to, na co dziś czekamy. Zniany ze zwycięzką Partią. Gratulacje dla PIS.

#48  2015.10.27 11:25:19 ~wiedźma

To, że wiem gdzie jest reprezentacja pielęgniarek i byłam uczestnikiem wszystkich protestów pielęgniarskich jako przyłóżkowy wyrobnik, słuchałam tłumaczenia koleżanek, że one muszą przyjść do pracy jak my strajkowałyśmy, mam wiedzę na temat tych, które przychodzą, a raczej przyjeżdżają dobrymi samochodami na umowię-zlecenie i kolejny kontrakt, w sumie ok 300h zabierając nam kasę za święta, noce i nadgodziny to jest perfidia? To, że muszę dodatkowo zasuwać jak wiele twardych dziewczyn nie w zawodzie pielęgniarki(! ) to pewnie polityka. Ostatnie 8 lat to upodlenie pielęgniarek od dołu do góry z wyłączeniem partyjnych, tak jak nas traktują to i naszą reprezentację, czy trudno to zrozumieć? Czy wszystkie staniemy za plecami związkowych w strajku bez wynagrodzenia i z wypowiedzeniem? Mogę tylko podziwiać dziewczyny z Rybnika.