Pielęgniarki anestezjologiczne i instrumentariuszki strajkują. Szpital ogłasza konkurs na ich świadczenia. Konkurs wygrywa ...

Pielęgniarstwo 2015.

 

 

 

 

Pielęgniarki anestezjologiczne i instrumentariuszki strajkują od 17 dni! Ponad 40 z nich jest na zwolnieniach lekarskich. Mają do tego prawo! 

 

 

 

Szpital ogłasza konkurs na udzielanie świadczeń przez... pielęgniarki anestezjologiczne i instrumentariuszki. Ma do tego prawo!

 

 

 

 

Konkurs wygrywa... niepubliczny zakład opieki zdrowotnej Sp. z o. o. 

Obecnie ten podmiot, poprzez ogłoszenia poszukuje chętnych pielęgniarek, z kwalifikacjami w zakresie pielęgniarstwa anestezjologicznego i operacyjnego. Ma do tego prawo! 

 

Jak powinny zachować się pielęgniarki, które potencjalnie byłyby zainteresowane dodatkową pracą?

Jak powinny zachować się władze naczelne związku i izby pip, w tym negocjatorki wrześniowego porozumienia z Zembalą? Do tej pory milczą ich strony internetowe!

Jak powinien się zachować Komitet Obrony Pielęgniarek i Położnych? Do tej pory milczy!

 

Proszę użytkowników Portalu o opinię w przedmiotowej sprawie.

 

Warto podkreślić jeszcze jedną rzecz. Pani Szydło, przyszły premier, kiedy udała się do pielęgniarek w Wyszkowie powiedziała: "Waszym sukcesem jest głównie to, że wytrwałyście do końca". Jakże szlachetne byłoby ze strony przyszłej premier, gdyby udała się do Rybnika i powtórzyła pielęgniarkom słowa z Wyszkowa.

Mariusz Mielcarek

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.10.28 17:00:24 ~ewa

Cóż mogę powiedzieć. Dopóki pielęgniarki się nie zjednoczą, dojrzeją do zmian, nie zmienia uchwały, nie zlikwidują izb pielęgniarskich,gdzie w innych krajach ich w ogóle nie ma, nie znajda dobrych prawników, nie pokażą że są silne i odważne dopóty państwo i urzędnicy typu dyrektorzy,ordynatorzy,izbianki będą wam chodzić po głowach i niestety mówiąc kolokwialnie na nie srać.

#2  2015.10.28 17:01:39 Ellzbieta

Dziewczyny wytrwajcie! Jeżeli jakakolwiek pielęgniarka będzie chciała zareagować na to ogłoszenie,będzie łamistrajkiem i to w najgorszym stylu! Olały nas "władze"Związków i Izb,oraz Ministerstwo.Może jak zamkną jeden szpital z powodu braku pielęgniarek i położnych,to coś się ruszy co do naszego uposażenia.Solidarnie pomóżmy dziewczynom z Rybnika.

#3  2015.10.28 17:51:30 ~fela

Na pytanie jak powinny się zachować pielęgniarki które ewentualnie są zainteresowane zająć etaty zwalnianych pielęgniarek anestezjologicznych, myślę że powinno się odpowiedzieć: nie powinny w ogóle aplikować na te stanowiska, żeby dyrekcja się przekonała że nie ma kim ich zastąpić. A poza tym z uwagi na "solidarndość" która w końcu powinna zacząć funkcjonować.

#4  2015.10.28 18:25:09 ~bozena

Zgadzam się z komentarzem podpisanym #3 fela.Pielęgniarki powinny być solidarne jako grupa zawodowa jeżeli chcą być traktowane poważnie.W końcu zaczyna brakować pielęgniarek i co dalej może przyjadą z Afryki ?

#5  2015.10.28 18:54:27 ~mn

APELUJĘ DO EWENTUALNIE ZAINTERESOWANYCH TĄ PRACĄ! NIE BĄDŻCIE JUDASZAMI ZA PARĘ SREBRNIKÓW I NIE SKŁADAJCIE OFERT!

#6  2015.10.28 19:05:32 ~Piel anest

Dziewczyny trzymajcie się! Wiele bloków operacyjnych patrzy na Was i zastanawia sie nad tym samym! U nas dyrektor straszy, że przyjmie na nasze miejsca opiekunki medyczne. Już to widzę jak opiekunki zastępują instrumentariuszki i piel. Anestezjologiczne. Jeśli natomiast na Wasze miejsce znajdą się inne pielęgniarki to będzie bardzo źle o nich świadczyło i prędzej czy później czkawką się to im odbije!

#7  2015.10.28 19:31:52 ~ewa

Panie Mariusz M. czy może pan zorganizować obywatelską (pielęgniarską) inicjatywa ustawodawcza, której celem jest zebranie 100 tys. podpisów, żeby zmienić ustawę o pielęgniarkach. Chodzi konkretnie o przekazywanie składek i obowiązkowemu uczestniczeniu w tej farsie? Jak do tej pory nie widzę żadnej konkretnej osoby która by mogła to zorganizować.

#8  2015.10.28 19:34:36 ~ewa

Oprócz pana oczywiście. jestem pana fanką.

#9  2015.10.28 20:08:56 ~piel anest

Panie Mariuszu - popieram inicjatywę pani Ewy.Trzeba wreszcie coś z tym zrobić ! Prosimy o POMOC !

#10  2015.10.28 20:29:48 ~Olek

Pani Ewo również tak uważam, szkoda że w tym zawodzie nie pracuje spora część mężczyzn. Duża część jak pan Mariusz M. została niesprawiedliwie potraktowana przez urzędy typu izby,dyrektorzy,ordynatorzy jak również przełożone. Najwyższy czas z tym skończyć z tą niesprawiedliwością.Prawda zawsze zwycięża choć potrzeba czasem więcej czasu.

#11  2015.10.28 21:02:44 ~piel

Jeżeli jakaś tępa strzała chce aplikować na stanowiska zwalnianych pielęgniarek, to niech w końcu zrozumie to, że w obecnej sytuacji te pielęgniarki walczą dla każdej z nas. Jeżeli one wygrają tą walkę to będzie to kamień, który ruszy lawinę. Dlatego niech żadna pielęgniarka nawet nie myśli, żeby iść tam pracować.

#12  2015.10.28 22:20:26 ~Olsztyn

Cholernie to smutne .Trzymajcie się .w jedności siła .pozdrawiam .

#13  2015.10.28 22:27:23 ~piguła

WYTRWAŁOŚCI I JEDNOŚCI JESTEM Z WAMI CAŁYM SERCEM

#14  2015.10.28 22:39:12 ~malwina

Złożyłam tam swoją ofertę i czekam na odowiedź. to bedzie moja dodatkowa praca

#15  2015.10.28 22:46:01 ~Hmmmm....

Malwina, powiadasz. Ciekawe, która z czepkowych kryje się pod tym imieniem. Albo i tutaj zawitała ruda ze świtą.

#16  2015.10.28 22:50:36 ~piel.oper

JESTEŚCIE WIELKIE,POZDRAWIAM,TRZYMAM KCIUKI.

#17  2015.10.28 22:55:04 ~piel

Dyrekcja tego szpitala jest już w takiej desperacji, że dzwonią bezpośrednio do pielęgniarek anest. ze śląskiego regionu, czy są zainteresowane podjęciem pracy i obiecują cuda na kiju. Jak na razie, z tego co wiem, bez skutku.

#18  2015.10.28 22:57:05 ~piel

Trzymajcie się dziewczyny jestem całym sercem zwami ,niech nikomu nie przyjdzie do głowy was zastąpić. niech kolega lekarz asystuje koledze ,to takie PROSTE PRAWDA więc o co chodzi do dzieła przecież pielęgniarki to nikomu niepotrzebny motłoch . Niech operują ,szerokiej drogi

#19  2015.10.28 23:01:48 ~też anest

Praca w szpitalu, w którym tak wykwalifikowany personel walczy o godne warunki pracy i płacy? Nie dziękuję. A dyrektor do dymisji-taki pracodawca to wstyd.

#20  2015.10.28 23:31:49 ~do15

Malwina-jestem mała czarna i noszę okulary

#21  2015.10.29 00:10:02 ~ktoś

Zaraz się znajdą chętne.na umowę zlecenie. U mnie w szpitalu też, wysłali kogo mogli na świadczenia przedemerytalne.a zapychają dziury zleceniami.i oczywiście chętne są. A jakże. Ja tam pracuję na 1 etacie,nie mam zamiaru nigdzie dorabiać.

#22  2015.10.29 00:16:11 ~Seba

Powinno się nowoprzyjęte panie, postawić pod sąd koleżeński.

#23  2015.10.29 00:36:17 ~koleżanka

Współczuję koleżankom! Trzymam kciuki i mam nadzieję,że nie znajdą się inne koleżanki,które Was zastąpią! mam nadzieję ,ze dyrekcji nie uda się ten manewr,brak słów co oni z nami wyprawiają! Pozdrawiam

#24  2015.10.29 00:40:19 ~koleżanka

Wstyd malwina! Takie jak Ty to parszywe draństwo!

#25  2015.10.29 07:59:46 ~,,,,,

Już,pielęgniarki całej Polski,powinny pójść w ślady piel.z Rybnika,albo przynajmniej pokazać solidarność z nimi,i po koleli dołączać,robić to samo.Przecież to niesamowita okazja ! Bo w pojedynczych placówkach zniszczą pielęgniarki.

#26  2015.10.29 08:02:15 ~piel

Zrobimy może składkę dla biednej Malwiny, bo widać nie przeżyje bez akurat tej dodatkowej pracy! Albo takie to jest puste i bezmyślne.

#27  2015.10.29 08:10:42 ~do 14 ,,,,

Tego rodzaju piel.to środowisko głupie,zdemoralizowane. Przez takie osoby nie wiedzące czym jest honor,jest jak jest w pielęgniarstwie. Kto Was wychowywał ? Przecież,nie krzywdzić drugiego,to podstawy wychowania. Wyrachowane zdrajczynie,mutanty do odstrzału.

#28  2015.10.29 08:57:06 ~urwis

Konkurs wygrywa. niepubliczny zakład opieki zdrowotnej Sp. z o. o. Obecnie ten podmiot, poprzez ogłoszenia poszukuje chętnych pielęgniarek, z kwalifikacjami w zakresie pielęgniarstwa anestezjologicznego i operacyjnego. Ma do tego prawo! I to jest największe świństwo. Na rynku istnieją takie firmy słupy jak ta, która wygrała ten konkurs i szuka pielęgniarek i jeszcze będzie je doić z godziny, jakby pielęgniarka bezpośrednio z podmiotem nie mogła podpisać kontraktu. Tak na marginesie oby ta firma nikogo nie znalazła na miejsce naszych koleżanek.

#29  2015.10.29 09:03:14 ~gita

To piel.kontraktowe tak nas zalatwily.Porwaly sie za pare groszy na dodatkowa prace i teraz cierpimy.

#30  2015.10.29 09:20:46 ~piel

Zgadzam sie z 29 doklanie tak pamietam jak kilka pielegniarek walczylo o te kontrakty ,a mowilam ze to nie ten kierunek ze powinnysmy walczyc o wysokie place na etacie i lepsze warunki pracy , ze nas wydoja i beda pomiatac , to mi mowiono trzeba umiec negocjowac , a ja mowilam ze jak jest was w tej chwili kilka to mozecie negocjowac ale jak wszystkie bedziemy na kontraktach to jak ty chcesz negocjowac zawsze znajda taka ktora sie zgodzi na niska place i po nogach jeszcze bedzie calowac i mamy to co mamy teraz powinny wszystkie pielegniarki odpowiednio podziekowac tej osobie ktora nas w to wplatala i do tego doprowadzila !

#31  2015.10.29 09:26:51 ~piel

Zgadzam sie z ta petycja z Ewa nr 8 , chetnie ja podpisze . Wiecie Izby ciagna tez pieniadze od osob ktore nie pracuja i nie sa zarejestrowane w urzedzie pracy ! Od pielegniarek ktore nie pracuja zadaja skladek , ja sie pytam jakim prawem , przeciez latwo jej jest udowodnic ze nie zarabia , moze przyniesc z urzedu pracy zaswiadczenie ze nie jest zarejestrowana tam oraz z urzedu skarbowego ze nie miala w danym roku zadnego dochodu , wiec jakim prawem zada sie od takiej pielegniarki skladek to sie nadaje do trybunalu konstytucyjnego zeby to zaskarzyc ! dlatego popieram chetnie podpisze PETYCJE .

#32  2015.10.29 09:31:04 ~Ola

To prawda - oby żadna pielęgniarka nie podjęła tam pracy - to jest jeden z wymiarów solidarności zawodowej i z całą pewnością jeden z podstawowych "sposobów" na zmiany na "wymuszenie zmian" w pielęgniarstwie. Co do recept bardzo duży dystans - nie bierzmy na razie tego - jest tyle innych spraw do uporządkowania - w razie niepowodzenia nie mamy żadnego wsparcia.

#33  2015.10.29 09:34:18 ~piel

Taka pielegniarka ktora nie pracuje i nie placi skladek z roznych przyczyn osobistych w okresie nie placenia skladek poprostu nie uzyskuje praw do korzystania z kursow , nabywa je dopiero kiedy zaczyna placic skladki , przeciez to latwo jest na tym zapanowac ale pazernosc IZB nie zna granic

#34  2015.10.29 09:58:37 ~piel oper

Dziewczyny jesteśmy z wami całym sercem.Niestety nie możemy czynnie strajkować.Ta sytuacja naszej grupy społecznej jest wręcz urągająca.Za taką CIĘŻKĄ I OBCIĄŻAJĄCĄ fizycznie i psychicznie pracę płace są poniżające.Wiemy doskonale na ile rzeczywiście nasza praca jest wyceniona przez podmioty prywatne! Ipomyśleć CZŁOWIEK CZŁOWIEKOWI WILKIEM a pomocy potrzebuje każdy z NAS prędzej czy póniej!

#35  2015.10.29 10:05:39 ~do 28

Bo na tych pielęgniarkach pewnie zarabiają jeszcze znajomi królika, stąd ten nzoz jako pośrednik

#36  2015.10.29 11:57:22 ~pig oper.

Jestem dziewczyny z wami.jestem instrumentariuszką i dostałam przeniesienie na oddz.przewlekle chorych.P.pielegn.instrument.z kliniki przyszły i obaliły wszelkie zasady jakie były wypracowane na bloku oper,mało tego używają jednor. narzędzi wielokrotnie przesterylizowanych, naczelna szpitala umywa ręce od tego, oddziałowa nie widzi problemu. instr. etatowe są niedobre,bo np.nie wezmą pacjenta gdy sala jest jeszcze brudna po zabiegu,a wielkim klinicznym paniom to nie przeszkadza,itp.zastanawiam się po co kursy, specj.studia to jest fikcja.pozdrawiam

#37  2015.10.29 12:20:53 ~Asia

Mam nadzieję , że żadna z pielęgniarek nie odpowie na ogłoszenie.Pielęgniarki muszą być solidarne.Dyrektor otworzy wtedy szeroko oczy ze zdziwienia jak nie znajdzie nikogo.Trzymam kciuki i życzę wytrwałości.

#38  2015.10.29 12:26:15 ~do36

Kursy i specjalizacje są po to,żeby izby doiły kasę z naiwnych.Rozejrzyjcie się dookoła,niewiele pielęgniarek pracuje zgodnie z uzyskanymi kwalifikacjami,bo te papierki niczego nie gwarantują,są bezwartościową makulaturą do szuflady.

#39  2015.10.29 12:46:41 ~promyczek

Czy można skontaktpwać się z pielęgniarkami z Rybnika by im coś wysłać? Np list, paczkę?

#40  2015.10.29 13:02:04 ~ja

Mam nadzieję,że nie znajdzie się ani jedna pielęgniarka,która odpowie na ofertę pracy tego dyrektora.To idealna sytuacja,aby dyrektorzy szpitali przekonali się,że żaden zabieg bez pielęgniarki się nie odbędzie.Gdyby jakakolwiek pielęgniarka odpowiedziała teraz na tę ofertę pracy pogrążyła by nasze strajkujące koleżanki.Mam nadzieje,że żadna rozsądnie myśląca pielęgniarka nie zrobi czegoś takiego.Pozdrawiam strajkujące koleżanki!

#41  2015.10.29 13:13:48 ~popieram

Popieram i pytam, gdzie w tej sprawie przedstawiciele Samorządu sowicie przez Nas opłacane, gdzie przedstawicielstwo ZZ, tak niedawno zagrzewających Nas do strajku ! . Popieram protest, ale od góry. Nie ma ich w Rybniku, nie ma gdzie rozgrywają się ludzkie dramaty - pojedzmy do nich, złużmy im wizytę i ruszmy w końcu z nienależnych im stołeczków. Pielęgniarstwo dziś, to farsa. Niewolnictwo, jakie nam te egoistki zgotowały.

#42  2015.10.29 15:03:39 ~pig.instr.

Koleżanki nie wtrącajcie się w rozgrywki w Rybniku,bądzcie solidarne i nie składajcie ofert do pracy.Dziewczyny walczą o godne zarobki, nie zniszczcie im tego,tak jak u nas w szpitalu na podlasiu.nie potrzeba kwalifikacji, abyś się uśmiechała, robiła co ci palcem pokażą(asystowała za asystę lekarską,używała narzędzi jednorazowych wielokrotnie.etc.).Izy plg.naczelna, dyrektor wiedzą o wszystkim i po kolei będą pozbywać się plg.na etatach,bo przyszły z kliniki na umowę zlec. pozdrawiam i trzymam kciui za pg. z Rybnika

#43  2015.10.29 16:19:54 ~On32

Trzymamy za Was kciuki, nie dajcie się, nie dajcie się dyrekcji. Niech żadna nie alplikuje do tej firmy! Bądźmy jako środowisko SOLIDARNE i SOLIDARNI!

#44  2015.10.29 19:06:28 ~piel

Trzymamy kciuki za Was wytrwajcie!

#45  2015.10.29 22:55:34 ~Zuzka

Pielęgniarki z Zor trzymają za was mocno kciuki.jesteśmy z wami.bądźmy solidarnie.

#46  2015.10.30 09:31:20 ~KOPiP

Uprzejmie informuję, iż KOPiP nie jest organizacją ogólnopolską. Natomiast KOPiP zawsze apelował i wskazywał główną siłę w JEDNOŚCI! Zatem: najważniejsze by być solidarnym z walczącymi Pielęgniarkami i życzymy by ani jedna osoba nie wkroczyła w miejsce strajkujących Koleżanek! W Jedności siła i Godność! Powodzenia!

#47  2015.10.30 12:47:13 ~Ola

Koleżanki - bądźmy solidarne - to się opłaca, nawet jeżeli teraz trochę stracimy to w przyszłości taka postawa musi zaprocentować. Żadna z nas nie może się zawahać w decyzjach na nie w przyjmowaniu dodatkowej pracy, a szczególnie wtedy gdyby miała zastąpić koleżanki strajkujące. Jest to jedyna realna metoda na poprawę naszej sytuacji - bardzo szybko okaże się jakie są deficyty w pielęgniarstwie i co jest tego przyczyną. Od zawsze było źle, aktualnie pielęgniarstwo zostało zniszczone, a wszystkie działania rządzących i naszych przedstawicielek są pozorne i zmierzają do tego, aby nas podzielić i dalej czerpać zyski z naszej pracy.

#48  2015.10.30 15:05:57 ~plg0a

Proszę.niech żadna pielęgniarka nie idzie tam do pracy.wszystkim pielęgniarkom tam strajkującym, czapki z głów.Ukłony w Waszą stronę. Wygracie! Trzymajcie się.

#49  2015.10.30 17:23:59 ~Margaretka

.trzymajcie się. Z pewnością żadna pielęgniarka z Jastrzębskiego szpitala się nie skusi.nie ma takiej opcji.

#50  2015.10.30 18:03:31 ~Dominika

Dzięki wszystkim za słowa wsparcia! To bardzo dużo dla nas znaczy.

#51  2015.10.30 22:30:23 ~ja

BRAWO DZIEWCZYNY! CAŁA RESZTA NIECH BIERZE PRZYKŁAD.

#52  2015.10.31 11:39:28 ~miki..

Dzięki za wsparcie i cieszy nas że tak dużo osób jest z nami .Mamy nadzieje że łamistrajków nie będzie ,jak nam się uda następne mają prostszą drogę.

#53  2015.10.31 12:03:51 ~zlośnica

Dodam że łamistrajki są na bloku Panie specjalistki i Panie magister

#54  2015.10.31 12:33:56 ~Beata

Trzymajcie się dzielnie, nie rezygnujcie, czyny dyrekcji to czyny zdesperowany dyrekcji a do pozostałych pielegniarek: wasza postawa to postawa złośliwa nie utrudniajcie bo to przecież i wasz interes by im się udało

#55  2015.10.31 14:53:25 ~Bożena

Koleżanki! Popieram Was, życzę sily i bądźmy lojalne wobec siebie nawzajem, mam nadzieję, że Wasz pracodawca nie znajdzie chętnych do pracy za niskie place,a jeśli tak, to będzie świadczylo o tym, że się nie cenimy i nie wspieramy.

#56  2015.10.31 16:19:44 ~mamara

Trzymajcie się. Mam nadzieję, że żadna pielęgniarka nie zgłosi się tam do pracy, a jeśli się zgłosi, to pod sąd koleżeński.Ukłony w Waszą stronę.

#57  2015.10.31 16:46:05 ~piel.

Wielki szacunek dla strajkujących Jesteście Wielkie ! pogarda dla tych które zgłosiły by się na wasze miejsca do pracy (niestety u mnie się to zdarzyło :-(

#58  2015.10.31 22:39:34 ~mgr piel-

Koleżanki trzymajcie się, jesteście wielkie, wielki ukłon dla Was za odwagę i determinację. Dziewczyny gdybyśmy wszystkie miały te cechy co Wy to dzisiaj nasza pozycja, warunki płacy i pracy byłyby znacznie lepsze. Podziwiam Was i życzę wytrwałości i siły. Proszę każdą pielęgniarkę- przez szacunek i solidarność zawodową nie aplikujcie na miejsca tych dziewczyn bo wyrządzicie krzywdę nie tylko im ale całemu naszemu środowisku.Pokażmy że umiemy być razem, a nie przeciwko sobie, bo w jedności siła. Bądźcie solidarne z nimi bo przechodzą ciężkie chwile. Pozdrawiam- pielęgniarka chirurgiczna.

#59  2015.11.01 09:09:14 ~x

Jak strajkowały pielęgniarki z rybnickiego psychiatryka to wiele pielęgniarek z WSS w Rybniku chodziło tam na dyżury, w tym pielęgniarki zrzeszone w związku pielęgniarek anestezjologicznych

#60  2015.11.01 10:33:44 ~y

No i kupa dupa. Nie wierzę w zmiany w tym zawodzie w tym kraju. Dlatego jutro: witaj Rzeszo! Ale trzymam kciuki.

#61  2015.11.01 12:06:16 ~gośka

To wszystko kiedyś się skończy tylko musi odejść pokolenie naszych mam. bo kult lekarza i strach przed dyrekcją powoduje że ciągle dochodzi do takich sytuacji jak strajki które upadają bo koleżanki lecą na dyżury za parę złotych. mówię wam skończy się to dziadowstwo jeszcze rok do pięciu lat i będą nas prosić abyśmy przyszły do pracy! młodzież jest wykształcona i świadoma swojej wartości! wierzę w przyszłość!

#62  2015.11.01 17:53:37 ~słoneczko

5 lat temu w moim szpitalu był strajk,miało być solidarnie,mieliśmy walczyć,niestety znalazły się łamistrajki,pielęgniarki z zewnątrz brały dyżury by mieć judaszowe srebrniki.nie wywalczyliśmy nic. od tamtej pory mam wszystkiego dość,czekam emerytury.

#63  2015.11.01 19:16:44 ~gi

Precz z kontraktami.

#64  2015.11.15 19:05:48 Mania2015

Do 63 Niestety nie wszystkie pielęgniarki maja możliwość zatrudnienia się na umowę o pracę. Szpital w którym obecnie pracuje jako piel.anest. zatrudnił mnie .pod warunkiem że będę pracowała na umowę cywilno-prawną.Po kilkudziesięciu latach pracy na etacie musiałam zmienić miejsce pracy i przyjąć ich ofertę albo wyjeżdżać z kraju/ nad tym się też zastanawiam/Niestety nie znalazł się nikt żeby mi pomóc.Byłam niewygodna bo za dużo się pytałam i żądałam.Nie pomogły związki i izby. jestem również za rozwiązaniem izb lub ustaleniem kadencyjności władz .Jedna kadencja 6 letnia i następni .