Zobacz poziom dyskusji na FB związku pip z pielęgniarkami. Taki poziom jak porozumienie!

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

Zobacz także: 10 pytań do Pani Przewodniczącej

 

Poniżej publikujemy fragmenty dyskusji (z dnia 29 października) na profilu FB władz związku pip:

 

Beata Pudełko Wiadomo, że pielęgniarki pracujące z POZ otrzymają dodatek od stycznia. Czy dotyczy on tylko pielęgniarek, które zbierają deklaracje (pielęgniarki środowiskowe, położne)? Co z pielęgniarkami zatrudnionymi w POZ, przy gabinetach lekarzy rodzinnych ale niezgłoszonymi do NFZ? 
 
Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych Prosimy o kontakt z infolinią: 506 705 444 albo z Przewodniczącą Regionu OZZPiP.
 
 
Beata Pudełko Dziękuję za kontakt. Odpowiem w takim razie sama. Pani z infolini poinformowała mnie, że Związek zna problem i pracuje nad jego rozwiązaniem. Pewne jest, że rozporządzenie dotyczy pielęgniarek środowiskowych i położnych, które zbierają deklaracje. Pielęgniarki "gabinetowe", pracujące w godzinach pracy POZ (np. w gabinetach zabiegowych) nie są zgłoszone w NFZ i na razie nie ma technicznej możliwości wykazania ich jako pielęgniarki POZ. Na dzień dzisiejszy nie "łapią" się na styczniową "podwyżkę"...
 
 
Aleksandra Teraz Już Czerwińska A co z położnymi przebywającymi obecnie na urlopie macierzyńskim. W szpitalu dostałam odpowiedź, iż w związku, że otrzymuję zaisłek nie dostanę podwyżki.
 
 
Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych Prosimy o kontakt z infolinią: 506 705 444 albo z Przewodniczącą Regionu OZZPiP.
 
 
Kasieńka Kania Mi tez tak powiedziano! A na numer podany wyzej nie mozna sie dodzwonic
 
 
Gośka Aulejtner Myślę, że będziecie miały jeszcze więcej pytań niż do tej pory. Może trzeba było na każde pytanie odpowiedzieć w tzw. notatce. Byłaby wtedy możliwość zadania pytania i odniesienia się do każdego problemu. Jak słyszę określenie "brutto brutto" to dostaję dreszczy Emotikon tongue
 
 
Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i PołożnychZamierzam tu urządzić wielki spam "odpowiadając" po kolei na każde pytanie z bazy Emotikon tongue
 
 
Gośka Aulejtner Bardzo proszę, ale ja uciekam Emotikon grin
 
 
Dominika Łubkowska Dziękuję Wam za wszystko co zrobiliście złego w Warszawie. Dziękuję za podwyżki, które nie otrzymałam i za to że nie mogę strajkowac i przez najbliższe cztery lata nie mogę starać się o podwyżkę
 
 
 
 
 

Komentarze użytkowników

#1  2015.10.29 18:16:25 ~ANNA

Rzeczywiście, jakiego porozumienia można oczekiwać po tych osobach. Jacy negocjatorzy - takie porozumienie. Sądząc po poziomie tych odpowiedzi, panie same nie wiedzą co "wynegocjowały". Żenada nawet nie roku, ale czterech.

#2  2015.10.30 07:40:51 ~Halina

Dlaczego "podwyżki" nie są wliczane do podstawy uposażenia tylko koło pensji ? OPUBLIKUJCIE TO PSEUDO- POROZUMIENIE ! Pan Ziembala ZADOWOLONY a MY POKONANE ! Kolejny raz rękami koleżanek pielęgniarek(? ) !

#3  2015.10.30 07:51:31 ~Halina

Proszę o sprostowanie w ogólnopolskich mediach jakie podwyżki wynegocjowano dla pielęgniarek i położnych ,gdyż w "eter "poszła propaganda 4 razy 400 zł a fakty są zupełnie INNE ! Klasyczny przykład jak związki zawodowe "ułożyły się " z ministrem kosztem pielęgniarek ! Dokonały tego przedstawicielki zawodu ,którym ZAUFAŁA rzesza pielęgniarek ! SKANDAL !

#4  2015.10.30 07:53:46 ~Halina

Dlaczego komentarze nie są publikowane ? Cenzura ?

#5  2015.10.30 09:21:34 ~a jednak

PO poszło w niepamięć. Teraz musimy zrobić wszystko, aby również nasze partyjne PO - wskie przedstawicielki też tam się udały. Ich Układy prysły. Teraz jest dobry moment. Zacznijmy od Warszawy Okręgowe i Naczelna. Największa zgnilizna. Reszta odejdzie sama. Czas na reformy i regulacje Ustawowe minimalnych warunków zatrudniania. Ten Rząd nam to obiecał.

#6  2015.10.30 09:53:38 ~teraz

Tak. To dobry czas. Teraz, po tym ogólnopolskim upokorzeniu należy uderzyć. Cała góra do wymiany. Korupcjogennym i układowym reprezentantkom mówimy - nie.

#7  2015.10.30 10:08:53 ~pielę..

Sprowadziły naszą profesję na dno. Upokorzyły nas wszystkie ( wszystkich ). Tworzy się nowy Rząd, do którego wnioskujemy, o eliminację naszych przedstawicielek Samorządowych, które przywłaszczyły sobie stanowiska - przeprowadzają ułożone wybory i zawsze wiadome osoby zwyciężają. Otoczone nie specjalistami, lecz znajomościami. My pielęgniarki i położne mamy dość. Chcemy pracować i żyć - lecz nie w takich realiach.

#8  2015.10.30 10:37:33 ~położna

Poziom.Jaki poziom. Jedyne odczucia jakimi dziś darzę Samorząd Zawodowy, to uczucie pogardy. Sprowadziły realia wykonywanego przeze mnie Zawodu na dno. Dziś wstydem jest powiedzieć, jaki Zawód się wykonuje. Bazujemy ciągle na opinii Społecznej i wdzięczności pacjenta. To za mało. Rząd nas ignorował kupując sobie milczenie naszych przedstawicielek. My dziś mówimy im NIE. Prawie 20 lat Samorządu, i 20 lat zacofania.Od nowego Rządu oczekujemy wyeliminowania ICH. Nasz brak zaufania- nie rokuje dalszej współpracy.

#9  2015.10.30 10:37:39 ~położna

Poziom.Jaki poziom. Jedyne odczucia jakimi dziś darzę Samorząd Zawodowy, to uczucie pogardy. Sprowadziły realia wykonywanego przeze mnie Zawodu na dno. Dziś wstydem jest powiedzieć, jaki Zawód się wykonuje. Bazujemy ciągle na opinii Społecznej i wdzięczności pacjenta. To za mało. Rząd nas ignorował kupując sobie milczenie naszych przedstawicielek. My dziś mówimy im NIE. Prawie 20 lat Samorządu, i 20 lat zacofania.Od nowego Rządu oczekujemy wyeliminowania ICH. Nasz brak zaufania- nie rokuje dalszej współpracy.

#10  2015.10.30 10:37:39 ~położna

Poziom.Jaki poziom. Jedyne odczucia jakimi dziś darzę Samorząd Zawodowy, to uczucie pogardy. Sprowadziły realia wykonywanego przeze mnie Zawodu na dno. Dziś wstydem jest powiedzieć, jaki Zawód się wykonuje. Bazujemy ciągle na opinii Społecznej i wdzięczności pacjenta. To za mało. Rząd nas ignorował kupując sobie milczenie naszych przedstawicielek. My dziś mówimy im NIE. Prawie 20 lat Samorządu, i 20 lat zacofania.Od nowego Rządu oczekujemy wyeliminowania ICH. Nasz brak zaufania- nie rokuje dalszej współpracy.

#11  2015.10.30 10:40:51 ~gość

Wypiszmy się wszystkie ze Związku sam upadnie.Nie jest nam do niczego potrzebny.

#12  2015.10.30 12:30:56 ~teraz

Teraz widać kto nas reprezentuje. Motłoch, który nie potrafi sklecić zdania. Tak się pchają, aby NAS dokształcać - nie zarabiać kasę na kursikach i specjalizacjach. Tym czasem same winny wrócić do szkoły średniej popracować nad gramatyką. Władze Związku porażka. Władze Samorządowe porażka. Bądź tu pielęgniarką, czy położną w tym kraju. Układy, konszachty, dno. Negocjatorki od 7 boleści. Upodliły przedstawicieli Zawodów na maxa.

#13  2015.10.30 12:54:45 ~gaga

A gdzie zniknęły teraz tajemniczo te wszystkie ,zadowolone''? Pozwolę sobie na przypomnienie ; , #9 ~Panika MM! Data: 2015-10-06 22:29:38 Mielcarek panikował a mi zaproponowano 700zł,wow! Jest okay! ''

#14  2015.10.30 13:18:51 ~blokada

Sprytnie z tymczasowym Ministrem zablokowały zmiany na 4 lata, wiedząc z sondaży, że PO - idole naszych przedstawicielek przegrają wybory. Liczą na przetrwanie pod nowym Rządem. Liczą na powrót aferzystów, którzy je kryli. Nagłaśniajmy problem, składajmy wnioski o ich dymisje. Dość wyzysku i pomiatania naszą grupą Zawodową. Dość utrzymywania systemu opieki zdrowotnej naszym kosztem. Kosztem naszych rodzin. Samorządowi i przedstawicielkom ZZ - NIE.

#15  2015.10.30 13:38:09 ~fox

Sama gorycz wylewa się z waszych wypowiedzi. Uważacie , iż skandalem jest , aby rządziły wami osoby o tak niskim poziomie intelektualnym, A NA WYBORY JAK NIE CHODZILYSCIE TAK PEWNIE NIE POJDZIECIE. Miejcie pretensje do samych siebie. Wystarczyłoby iść na wybory obsadzajac w komisji swoją neutralna obserwatorke.Macie nad mini miażdżaca przewagę liczebna. Która z was krytykujacych była na wyborach? Byłoby pewnie wszystkich 1 cz 2%. GDYBYŚCIE CHODZILY JUŻ DAWNO ZARZĄD BYLBY WYMIENIONY. Nie chodzicie na wybory to nie krytykuje. Ba, nie macie nawet do tego prawa.Pozdrawiam

#16  2015.10.30 14:20:28 ~wawa

Do 15: Mówimy, o tych ustawionych wyborach prowadzonych przez Liderki izbowe, ze wskazanymi przez nie osobami do liczenia głosów. To nie wybory do Samorządu. To zainscenizowana przez nie szopka. Kolejna hucpa i drwina z pełnomocników. Samorząd niezmieniony od lat. Reżim i zawładnięcie funkcji - arogancja wobec zadań statutowych. Tego nie da się zmienić, to należy wyeliminować.

#17  2015.10.30 15:41:40 ~fakt

Do 16: Potwierdzam. Mają poczucie, że Samorząd, to one. Przyspawały się do stołków i są jak mniemają nie do ruszenia. Zrobić najazd na Ministerstwo Zdrowia, gdy nowy Rząd się Ukonstytuuje i wywalczyć zdymisjonowanie ich wszystkich oraz nowe wybory pod nadzorem Ministerstwa. Dość białego niewolnictwa w wolnym Kraju.

#18  2015.10.30 17:50:48 ~~ancik

Jak widać sprowadza się opinia społeczeństwa,że pielęgniarki są bardzo GŁUPIE! Mają pracować,nie narzekać! Nasze przedstawicielki to potwierdziły podpisując taką umowę! Nawet teraz,gdy zostałyśmy oszukane przez nasze reprezentantki i rząd,NIC nie robimy! CZEMU? Narzekamy tylko w internecie.biadolimy.oburzamy się.TYLKO NA TYLE NAS STAĆ? Jakie pielęgniarki,takie ich przedstawicielki jak widać.A ZRÓBMY z tym porządek! albo nie narzekajmy.

#19  2015.10.30 18:00:36 ~~ancik

Tylko która się odważy coś odezwać? Za długo pracuję w zawodzie,by wiedzieć,że żadna się nie przeciwstawi.TO PRAWDA,ŻE JESTEŚMY GŁUPIE! SAME ZAPRACOWAŁYŚMY NA TAKI WIZERUNEK! Teraz nie ma co narzekać.

#20  2015.10.30 21:28:43 ~Monika

A co z pielęgniarkami podlegającymi pod MOPS pracujących w Domach Opieki, Domach Dziecka? nikt o nas nie mówi , tymczasem zarabiamy już teraz dużo mniej niż koleżanki w szpitalach.A praca w DPS to przecież jak interna z geriatrią razem. Jeżeli my zostaniemy pominięte w podwyżkach to będziemy zarabiały połowę pensji szpitalnej pielęgniarki

#21  2015.10.30 21:55:39 ~Pieleeg.

W naszym szpitalu nikt nic nie się o żadnych podwoziach. Nawet w kadrach nic nie wiedzą. Także ciekawe czy w ogóle coś dadzą. Jak na razie kujawsko pomorskie bez podwyzek. Gdzie jeszcze nie dali?

#22  2015.10.31 11:42:22 ~ma

175 zł. na rękę, jako dodatek, nie do podstawy Warszawa Od kilku lat nie było żadnych podwyżek

#23  2015.10.31 13:14:36 ~gość

Pielęgniarki są po prostu głupie,robią specjalizacje,kursy,kursiki,niepotrzebne studia pomostowe,teraz jeszcze pisanie recept i to wszystko za ok.2 tys miesięcznie.W dodatku mają tyle obowiązków,że normalny człowiek rozumem tego nie ogarnia.Czy Wy już zatraciłyście się w tym szaleństwie? Kobiety! Macie jedno życie!

#24  2015.11.01 08:40:52 ~sajron

W moim szpitalu podwyżka będzie być może i netto wychodzi 172 zł ,jako dodatek,ale poszła już informacja na Polskę że pielęgniarki dostaną 1600 zł co jest naginaniem faktów i kompromitacją tych którzy wynegocjowali tę żenującą ,podwyżkę''

#25  2015.11.01 19:19:45 ~~becia

Samorzad Zawodowy zapomnial o pielegniarkach z DPS-ów.A przecierz obowiazkowo placimy skladki jako pielegniarki i wykonujemy ciezka prace przy chorym.Robimy to co nasze kolezanki ze szpitali z ktorymi konczylysmy studia,czy specjalizacje.A zostalysmy pominiete,zapomniane przy podwyzkach.Samorzad Zawodowy tlumaczy sie ze nie ma nas w systemie.Ale przeciez od tego jest zeby walczyc za nas wszystkie-w systemie,czy poza nim-po prostu za nas PIELĘGNIARKI !

#26  2015.11.02 09:05:16 ~do beci

Nie chwal się,że skończyłaś studia,bo robisz błedy jak najgorszy głąb

#27  2015.11.02 20:50:03 ~elama

Dzięki za podwyżki! Mam podpisany kontrakt z NFZetem na opiekę długoterminową. Dostałam aneks finansowy czyli 300zł od łebka, podpisałam i odesłałam. Po 3 dniach dostałam pismo, że jako świadczeniodawcy nie należą mi się te pieniądze. To co ja teraz jestem weterynarz? Pracuję tak samo przy chorym jak koleżanki. A Izby tylko podnoszą składki.

#28  2015.11.05 06:53:21 ~keruj

NFZ postąpił zgodnie z prawem, ale. W podstawowej opiece zdrowotnej i domowej opiece długoterminowej kontrakty powinny być zawierane bezpośrednio z Funduszem. Wówczas pielęgniarki nie są uzależnione od pośredników.– przekonywała w rozmowie z portalem rynek zdrowia 30 sierpnia 2010 r. prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych. Pielęgniarki, które posłuchały Pani Prezes wyszły na dziś na tym „jak Zabłocki na mydle&rdquo.