UWAGA! Fundacja redakcji Portalu i Gazety Pielęgniarek i Położnych organizuje zbiórkę środków finansowych na rzecz strajkujących pielęgniarek anestezjologicznych i operacyjnych w Rybniku.

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

Pielęgniarko udostępnij tą informację. Potrzeba Twojego wsparcia!!!


STRAJK PIELĘGNIAREK W RYBNIKU NIE ZOSTAŁ PRZERWANY!!! Trwa nadal!


Pielęgniarki są na zwolnieniach lekarskich. Dyrekcja szuka pielęgniarek anestezjologicznych i operacyjnych. 


Więcej o tej sytuacji na: 


http://www.pielegniarki.info.pl/article/view/id/5251

oraz na facebooku. Na facebooku w imię zawodowej solidarności udostępniajcie informacje o proteście pielęgniarek w Rybniku. Wejdź na facebook.


Krajowa izba i związek pip milczą. Dlaczego?


Proszę o głosy wsparcia dla pielęgniarek z Rybnika poprzez udostępnianie tej informacji i komentarz, wobec ewentualnych łamistrajków!


Mariusz Mielcarek

 


 

 

Zobacz także: Pielęgniarki anestezjologiczne i instrumentariuszki strajkują. Szpital ogłasza konkurs na ich świadczenia. Konkurs wygrywa ... 

Zakładowe władze ozzpip w szpitalu w Rybniku: "nie będę się wypowiadać, czy popieram protest czy też nie"

Zobacz co napisał do dyrekcji: Związek Zawodowy Anestezjologów i Ogólnopolski Związek Lekarzy.

Zobacz jak się zachowały zakładowe władze związku pip 

Oświadczenie Zakładowej Organizacji Związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Bloku Operacyjnego, Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Rybniku.

 

 

 

 


 

 

 

ZBIÓRKA ŚRODKÓW FINANSOWYCH 

NA RZECZ STRAJKUJĄCYCH PIELĘGNIAREK

ANESTEZJOLOGICZNYCH I OPERACYJNYCH W RYBNIKU

 

Wobec powyższej sytuacji Fundacja redakcji Portalu i Ogólnopolskiej Gazeta Pielęgniarek i Położnych organizuje zbiórkę środków finansowych na rzecz strajkujących pielęgniarek anestezjologicznych i operacyjnych w Rybniku.

 

Środki finansowe proszę wpłacać na konto Fundacji "Centrum Aktywności":

Fundacja Centrum Aktywności

ul. Sportowa 3/7

63-000 Środa Wlkp.

Nr konta bankowego BGŻ BNP PARIBAS 49 2030 0045 1110 0000 0413 7340

Z dopiskiem - pielęgniarki z Rybnika

 

Codziennie będę informować użytkowników Portalu o wysokości środków finansowych zebranych w ramach zbiórki oraz publikować bankowy przelew, na konto pielęgniarek anestezjologicznych i operacyjnych w Rybniku z konta Fundacji.

Poniżej skan wpłaty na rzecz pielęgniarek anestezjologicznych i operacyjnych w Rybniku, dokonanego przez redakcję Portalu i Gazety Pielęgniarek i Położnych. 

Prezes Fundacji "Centrum Aktywności"

Mariusz Mielcarek

 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.11.01 09:04:26 ~x

Po co zbierać fundusze dla osób, które pracują nie tylko w szpitalu, ale też w innych jednostkach?

#2  2015.11.01 11:45:37 ~do x

Nie chcesz, nie wpłacaj - proste. Nikt cię do tego nie zmusza.

#3  2015.11.01 13:41:15 ~ewa dw

Ja już wysłałam przelew. Tyle ile mogłam. Przelew póki co w transakcjach oczekujących, 2 listopada powinien już być na koncie fundacji. Z pozdrowieniami dla Koleżanek z Rybnika

#4  2015.11.01 13:55:00 Redakcja Portalu

Do 3 - dziękuję w imieniu pielęgniarek z Rybnika. Co do kwoty, to nie ona tak bardzo się liczy. Ważny jest gest. Gest poparcia dla strajkujących pielęgniarek. Wiele takich gestów i uzbiera się na pomoc. Każda wpłata ma oddziaływanie psychologiczne. Także na dyrekcję. Na "potencjalnych łamistrajków". Pozdrawiam protestujące pielęgniarki anestezjologiczne i instrumentariuszki z Rybnika i użytkowników Portalu i czytelników Gazety Pielęgniarek i Położnych. Mariusz Mielcarek

#5  2015.11.01 14:38:38 ~piel

Apeluje do Izb Pielegniarskich by wplacila sume z naszych skladek !

#6  2015.11.01 17:00:46 ~doris

Dziękujemy za wsparcie ,dziękujemy za poparcie nas w tych trudnych chwilach. Do Pani/a x chcę zadać pytanie gdzie to niby pracujemy prywatnie.To jest oszczerstwo. Chętnie spojrzę Pani/u w oczy i zapytam GDZIE PRACUJESZ PO GODZINACH-BO JA MAM DOŚĆ PO DYŻURZE I JESTEM SZCZĘŚLIWA KIEDY MOGĘ WRÓCIĆ DO DOMU.

#7  2015.11.01 17:35:22 ~JRK

Trzymam kciuki za pielęgniarki z Rybnika, jutro zrobię przelew!

#8  2015.11.01 18:06:48 ~do~6

Oczywiście, że pracujecie w innych jednostkach. Wiem to na 100% i wiem w jakich! Kolejne Wasze Kłamstwo!

#9  2015.11.01 18:16:14 ~gtr

No i wlasnie dlatego miedzy innymi strajkuja po to żeby nie pracowac w innych jednostkach.

#10  2015.11.01 18:18:41 ~--

Ja tego nie podważam. Tylko dlaczego kłamią? Te kłamstwa wszechobecne wśród nich!

#11  2015.11.01 22:39:14 ~Olo

Pracują na kilku etatach bo z jednej pensji pielęgniarskiej nie starczy na życie- chyba logiczne !

#12  2015.11.02 06:07:40 ~do~Olo

Dla mnie logiczne jest to, że MYŚLENIE niektórych boli! Pytam o kłamstwo a nie o dodatkową pracę!

#13  2015.11.02 06:29:47 ~doris

Do 8 i 11 Teraz napisz mi gdzie niby to ja pracuję.Powinieneś/aś wiedzieć kto pisze bo tak mnie nazywają.To jest z Twojej strony oszczerstwo.Klamstwo to Olo płynie z Twojego pisania i Twoich ust.PISZĄC O DORABIANIU MAM NA MYŚLI WIĘKSZOŚĆ NIE JEDNOSTKI.Podejrzewam że ten co pisze o kłamstwie sam zarabia na prywacie.

#14  2015.11.02 09:48:30 ~też piel

Chyba koleżanki z innych oddziałów wam zazdroszczą deterninacji.To właśnie jest najgorsze w naszej gr zawodowej -ZAWIŚĆ.

#15  2015.11.02 10:50:15 ~olo

Doris ja Tobie nie zarzucam kłamstwa. Napisałam że pielęgniarki dorabiają bo z jednej pensji trudno wyżyć.Nie napisałam że Ty dorabiasz bo Cię nie znam. Ja nie ukrywam że pracuję dodatkowo bo po otrzymaniu pensji 1300 na rękę nie dałabym rady wyżywić trójki dzieci. A więc padam na pysk i oram na chleb !

#16  2015.11.02 13:45:05 ~do 15

Nie dokończyłaś wypowiedzi "padam na pysk, oram na chleb i podkładam nogę tym, które mogą mieć lepiej ode mnie"

#17  2015.11.02 16:22:21 ~piel

Przestańcie się atakować i oskarżać,co wy chcecie w ten sposób udowodnić,że jesteście głupi? Jak ludzie mają was szanować,a pracodawcy docenić?

#18  2015.11.02 17:03:32 ~olo

Nikomu nie podkładam nogi.Ciesz się że jesteś w takiej sytuacji że masz na chleb bo widzę nie masz pojęcia o wyżywieniu trójki dzieci za 1300zł! Wolałabym jeden etat ale nie powiem dzieciom - dziś idziecie głodne spać bo jestem solidarna - . Nie oceniaj innych nie znając sytuacji !

#19  2015.11.02 19:46:08 ~do18

Z trójką dzieci i z takim dochodem to korzystaj z zasiłków z pomocy społecznej,a nie zabijaj się dla paru złotych,bo dzieciom jesteś potrzebna zdrowa.Ty potrzebujesz pomocy od państwa,a nie męczeństwa.

#20  2015.11.02 22:12:08 ~Ola

Dokładnie tak jak napisała koleżanka "18". Praca ponad siły to brak odpowiedzialności nie tylko zawodowej, ale również wobec własnych dzieci.

#21  2015.11.02 22:20:24 ~piel

Trzeba zmienić myślenie większości pielęgniarek. Jeśli brakuje ci od wypłaty do wypłaty z jednej pensji to nie znaczy, że musisz zatrudnić się dwóch kolejnych szpitalach, tylko że zarabiasz za mało. Przy obecnym deficycie pielęgniarek jest to jak najbardziej możliwe.

#22  2015.11.02 22:36:30 ~olo

Super doradztwo tylko nie do spełnienia w naszym kraju.Razem z dodatkiem rodzinnym przekraczam dochód o 60 zł! więc nic mi się nie należy. Pensji w szpitalu również sama sobie nie podniosę.Więc?

#23  2015.11.02 22:46:07 ~Ola

Więc teraz jest taka sytuacja, że musisz pomyśleć o innych formach zasilenia budżetu domowego. Każda z nas mogłaby podać kilka powodów dla, których powinna dodatkowo pracować. Skoro podjęłyśmy walkę o lepsze jutro to nie należy "stękać" tylko się dostosować, bo w przeciwnym wypadku nigdy nic się nie zmieni. Pozdrawiam

#24  2015.11.02 22:46:26 ~anka

Niestety jestem w podobnej sytuacji i muszę ciągnąć 1.5 etatu. I wcale nie dla przyjemności tylko z obowiązku w stosunku do dzieci. Szacunek dla strajkujących jak najbardziej ale to że zrezygnuję z połowy etatu mojej rodzinie nie pomoże.

#25  2015.11.02 22:47:21 ~do 22

Widzę, że koleżanki powyżej obchodziły się z tobą jak z jajkiem, a ty nadal swoje, więc na twoje pytanie jest jeszcze jedna odpowiedź, a w zasadzie kolejne pytanie: a gdzie jest tatuś tych trzech pociech?

#26  2015.11.02 22:58:55 ~olo

Do 22 - temat chyba dotyczył pracy po za etatem. Trochę się rozwinęło ale pytanie gdzie jest tatuś jest bardzo nie na miejscu !

#27  2015.11.02 23:25:47 ~Ola

Koleżanko olo - z całym szacunkiem do Ciebie i Twoich dzieci, my nie rozpatrujemy indywidualnych potrzeb, ale chcemy zmian na lepsze dla całego środowiska zawodowego pielęgniarek i położnych. Jeżeli masz taką argumentację jaką przedstawiłaś to znaczy, że tego nie rozumiesz lub nie jesteś tym zainteresowana.

#28  2015.11.02 23:28:13 ~ewa dw

Koleżanki i Koledzy jak widać z waszych postów nie potrafimy ze sobą rozmawiać. Wystarczy jeden zaczepny post i już jest rozłam. Myślę, a nawet jestem pewna, że na każdym forum nawet w w naszej codziennej pracy, znajdzie się taki trol, który potrafi Nas idealnie skłócić. A Naszym teraz tematem przewodnim jest godna praca. A Koleżanki z Rybnika nie tyle walczą o swoje, ale i Nasz prestiż zawodowy.One potrzebują naszego wsparcia nie tyle finansowego, ale przede wszystkim naszego poparcia, że to co robią jest Wielkie. Pozdrawiam Wszystkich!

#29  2015.11.02 23:36:51 ~Ola

Tematem przewodnim jest godna i dobrze płatna praca, dlatego trzeba to podkreślać w odpowiedziach na wszystkie posty - tak, aby rozmyć wszelkie wątpliwości.

#30  2015.11.03 07:51:08 ~piel

Wiele z nas pracujących na jednym etacie ma trudną sytuację materialną i na chleb też czasem brakuje,ale to nie jest powód do zawodowego męczeństwa,po prostu wierzymy,że przyjdzie opamiętanie środowiska i wtedy gdy nas w końcu będzie za mało to przestaniemy wszystkie żyć w niedostatku pracując na jednym etacie.Szanujmy się to inni też nas będą szanować!

#31  2015.11.03 09:22:32 ~tola

Właśnie przestańmy pracowac na dodatkowych etatach ,to wszystko sie zmieni.

#32  2015.11.03 09:38:04 ~hila

Pielegniarki biegające z jednej pracy do drugiej tym swoim zmeczeniem sieja zamęt i niezdrową atmosferę wśród innych pracowników.Tym samym blokuja jakiekolwiek podwyżki.NIe widzą nic poza czubkiem własnego nosa.

#33  2015.11.04 12:31:21 ~Maria

Nie bardzo rozumiem czemu służy ta akcja zbierania pieniędzy. Czy w Rybniku zdarzyła się jakaś katastrofa? Czy tam pielęgniarki nie mają za co żyć? Wszystkie inne w kraju to mają jakąś lepszą sytuację? Po co takie bezsensowne działania portalu skoro opluwa się związek zawodowy, który jednak nie różnicując pielęgniarek powalczył o poprawę sytuacji dla wszystkich koleżanek w kraju?

#34  2015.11.04 14:18:58 ~do 33

Nie chcesz wesprzeć koleżanek z Rybnika, to nie wpłacaj. Podoba ci się działanie OZZPIP, to dalej na nie wpłacaj. Żyjesz w wolnym kraju.

#35  2015.11.05 09:20:38 ~iwona

Na jakie cele Rybnik ma przeznaczyć te środki ?