Wideo - wywiad ze zwolnioną pielęgniarka instrumentariuszką z Rybnika: "W ciągu jednego dnia od zwolnienia napłynęły propozycje nowej pracy, a finansowe warunki są lepsze".

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

Pielęgniarko udostępnij tą informację. Potrzeba Twojego wsparcia!!!


STRAJK PIELĘGNIAREK W RYBNIKU NIE ZOSTAŁ PRZERWANY!!! Trwa nadal!


Pielęgniarki są na zwolnieniach lekarskich. Dyrekcja szuka pielęgniarek anestezjologicznych i operacyjnych. 


Więcej o tej sytuacji na: 


http://www.pielegniarki.info.pl/article/view/id/5251

oraz na facebooku. Na facebooku w imię zawodowej solidarności udostępniajcie informacje o proteście pielęgniarek w Rybniku. Wejdź na facebook.


Krajowa izba i związek pip milczą. Dlaczego?


Proszę o głosy wsparcia dla pielęgniarek z Rybnika poprzez udostępnianie tej informacji i komentarz, wobec ewentualnych łamistrajków!


Mariusz Mielcarek

 


 

 

Zobacz także: Pielęgniarki anestezjologiczne i instrumentariuszki strajkują. Szpital ogłasza konkurs na ich świadczenia. Konkurs wygrywa ... 

Zakładowe władze ozzpip w szpitalu w Rybniku: "nie będę się wypowiadać, czy popieram protest czy też nie"

Zobacz co napisał do dyrekcji: Związek Zawodowy Anestezjologów i Ogólnopolski Związek Lekarzy.

Zobacz jak się zachowały zakładowe władze związku pip 

Oświadczenie Zakładowej Organizacji Związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Bloku Operacyjnego, Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Rybniku.

 

 


 

 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.10.31 17:29:19 ~piel

Pozdrawiam te wspaniałe i odważne pielęgniarki z Rybnika - jesteście wielkie! Wielkie dzięki za Wasze działania, bo one dają społeczeństwu i władzom do myślenia więcej niż jakieś akcje "ostatni dyżur". Samo to, że ludzie sami mogą się przekonać, ze tracąc pracę w jednym szpitalu, już następnego dnia dostaje się ofertę z innego - to uzmysławia niektórym jak wielki jest brak pielęgniarek.

#2  2015.10.31 20:20:25 ~Alina

Tyle nie ma pracy i boją się tam iść bo będą szykanowane ,można zlikwidować oddział i nie ma problemu niech zobaczą jak to jest bez pracy,albo zredukować ilość operacji,

#3  2015.10.31 20:54:40 ~do 2

I bardzo dobrze, że się boją, bo widocznie skoro są tak ograniczone, że nie potrafią zrozumieć, że po wyczerpaniu wszystkich innych sposobów tylko takimi działaniami można poprawić warunki pracy, to może obawa przed szykanami ze strony innych pielęgniarek nauczy je solidarności zawodowej

#4  2015.10.31 21:33:34 ~anka

Podziwiam Was za zgranie. Tak trzymajcie. Szpitala bez Was nie będzie. Nie tylko lekarze są ważni -bez pielęgniarek nie da się pracować. Trzymam za was kciuki.

#5  2015.10.31 21:53:43 ~paweł

Pielęgniarki to trzecie najbardziej nienachapane na pieniądze świnie po rolnikach i górnikach! ZWYKŁE ZAROZUMIAŁE ŚWINIE! NIE PASUJE PRACA? TO SZMATE W ŁAPE I PODŁOGE MYĆ!

#6  2015.10.31 21:55:36 ~milka

Brawo dziewczyny.trzymajcie się, bez Was nie będzie miał lekarz pracy, ani dyrektor, bo szpital nie będzie istniał.

#7  2015.10.31 21:55:36 ~milka

Brawo dziewczyny.trzymajcie się, bez Was nie będzie miał lekarz pracy, ani dyrektor, bo szpital nie będzie istniał.

#8  2015.10.31 21:56:28 ~e

Do #5: pawełku.kotuś.spierdalaj ! :P

#9  2015.10.31 21:58:30 ~ona

Paweł z obory przyszedł i zapomniał, z kim rozmawia.Oj Paweł.Świnio jedna, nie obrażaj pielęgniarek

#10  2015.10.31 22:07:23 ~mini

Do Pawla-ty to ,kurwa,debil musisz byc,jakich malo.

#11  2015.10.31 22:13:08 ~Ewa

I tak trzymać Koleżanki, nie poddawajcie się-a co, chorować nie wolno, a tylko harować? Dość poniżania i pracy za grosze.

#12  2015.10.31 22:26:25 ~WOLONTARIU

Jestem osobiście wkurzona nie tylko na zadufanie, ignorancję lekarzy, ich bezmyślność i tępotę wielu pielęgniarek. Sorry, są i myślące, ale ostatnio lecz musiałam wytoczyć batalię przeciwko pielęgniarkom.Uchowaj Boże trafić do szpitala, gdy człowiek est niepełnosprawny.Odwodnisz się, zwijasz z bólu, jesteś głodny i zapomnij , aby ktoś zapytał czy ci pomóc. Dodatkowy szok, to nawet dzwonek zabrany, aby pacjenci nie dzwonili. Więc ja będąc osoba odwiedzającą , przebywając na sali przez 2 godziny jestem od kilku dni pielęgniarką na wolontariacie , gdyż nie mogę patrzeć , jak ci pacjenci po udarach wyglądają , jak jęczą o picie, jedzenie i nigdy żadna przez 2 godziny nie zapytała czy może ktoś chce pić, a jedzenie stoi na szafce,a nawet, jak chce człowiek sięgnąć zdrową ręką to brak myślenia i wyobraźni powoduje, że szafka stoi za głową pacjenta, chociaż codziennie pacjentom przesuwam tak , aby mogli chociaż sięgnąć szklankę lub butelkę z wodą.

#13  2015.10.31 22:32:51 ~WOLNTARIU

Ciąg dalszy. Nie mówię już o zabezpieczeniu i ułożeniu stóp , które robią się szpotawe w wyniku opadania. Na jednym z oddziałów neurologicznych we Wrocławiu walczę o moja przyjaciółkę od miesiąca, i gdy wracam nigdy jeszcze nie widziałam prawidłowo ułożonych stóp. Dobrze, że ona ma mnie, inni nie mają tyle szczęścia. ALE CÓŻ, KTO POWIEDZIAŁ, ŻE TRZEBA MYŚLEĆ, skoro MYŚLENIE SZKODZI NIE PRZYZWYCZAJONYM.

#14  2015.10.31 23:06:40 ~piel

Skoro jesteś tak często na tym oddziale, to przybliż nam sytuację tam panującą; mam na myśli ilu jest tam pacjentów, ile na dyżurze przypada na nich pielęgniarek, bez funkcyjnych, ile mają osób do pomocy, typu opiekunki, salowe, dietetyczki, jak wyglądają sesje z fizjoterapeutami itd, itp, bo jak na razie to wpisujesz się w ogólny jazgot na pielęgniarki, nie widząc drugiej strony medalu.

#15  2015.11.01 10:17:39 ~do paweł

I bardzo dobrze że są nienachapane! żal ci dupę ściska ,że coś wywalczą, gówno cię to powinno obchodzić, już niedługo będzie ich tak mało, że po dupie je będziesz musiał całować i płacić dużą kasę by chciała się zająć takim debilem jak ty.A jak nie zapłacisz to będziesz w gównie leżał. Skończyło się służenie. Płacisz masz, nie płacisz,myjse dupę sam.

#16  2015.11.01 10:43:17 ~ja

Strajk dotyczy pielęgniarek z bloku operacyjnego i oiom, wiec ten wpis jest nie na temat kobieto wolontariuszko. a tak przy okazji, nie napisałaś, że podczas gdy ty tak dbasz o pacjentów, cala rzesza pielęgniarek siedzi, pije kawę i wpiernicza bombonierke ( oczywiście, ktora dostala jako łapówkę, bo bez tego ani palcem by nie ruszyla juz wcale).

#17  2015.11.01 10:55:09 ~do pawel

Jakby po kazdym strajku cos dostawaly to bylyby nienachapane a skoro strajkuja i kazdy na nie leje to raczej upominanie sie o wlasny chleb, chcialbys zeby tyraly jak zakonnice za darmo a ich rodziny zdychaly z glodu bo one maja OBOWIAZEK ci sluzyc? .nauczyciele czy lekarze jak strajkowali to chociaz cos dostali a one mowia, krzycza, strajkuja i jak kamien w wode, zerooo niccc! chcialbys za 1300zl przy takiej odpowiedzialnosci i takich ciezkich studiach pracowac? jak sie zarzygasz to nikt ci nie pomoze (bo rodzina ma cie w du**)tylko one! szczerze mowiac zawod pielegniarki to najgorszy zawodow jaki moze byc bo nie tylko robia rzeczy medyczne ale wiele z innych zawodow czego nikt nie widzi.

#18  2015.11.01 11:23:21 ~do Paweł

prostacka ta twoja wypowiedź widać Twój poziom

#19  2015.11.01 12:27:59 ~piel

Oj Pawel Pawel Pawel . ja raczej widze w odpowiedzi nr 17 bezsilnosc , no coz patrzymy z roznej perspektywy , jak to mowia . punkt widzania zalezy od punktu siedzenia .

#20  2015.11.01 12:48:01 ~Zbigniew

Dziewczyny popieram Was. A ten Paweł to knur nieokrzesany.

#21  2015.11.01 17:16:54 ~mopi

Precz z pielegniarkami kontraktowymi,to one boja sie że im szpitale pozamykaja.

#22  2015.11.01 20:31:13 ~papapa

No, no teraz pewnie szpital poszuka pielęgniarek na umowy śmieciowe. Ciekawe czy są chętne?

#23  2015.11.01 22:34:35 ~piel.

Serce rosnie! Dziewczyny z Rybnika jestescie wielkie! Sadze ze Rybnik da poczatek czemus wielkiemu, bedzie dowodem na to ze pielegniarki potrafia sie zjednoczyc i nalezy je SZANOWAC I NALEZYCIE WYNAGRADZAC BO TLUMOW CHETNYCH DO PRACY W TYM ZAWODZIE TO RACZEJ NIE MA I NIE BEDZIE,skoro brakuje w Szwajcarii, ktora placi 21tys.(z wyp. Przewodniczacej). to chyba daje do myslenia. To wyjatkowy zawod, wymagajacy odpowiednich predyspozycji, empatii, zdolnosci manualnych, anielskiej cierpliwosci, dobrego zdrowia, niezlej kondycji fizycznej i psychicznej,gotowosci do niesienia pomocy, gotowosci na kontakt z ludzka krwia, lzami i potem.nie mowiac o reszcie. Bardzo podobala mi sie wypowiedz tej mlodej pielegniarki.dobrze wyksztalcona, znajaca swoja wartosc.tak trzymac!

#24  2015.11.02 13:13:37 ~obserwator

Zabiegów nie ma? OJOJ Teraz widać, że pielęgniarki są do czegoś potrzebne, że bez nich nie działa blok operacyjny. Tak, może być w każdym szpitalu w Polsce. I będą podwyżki! Gratulacje dla tych dzielnych Pań :) P.S. Pani prezenterka ani razu nie użyła słowa 'siostra'. Można.

#25  2015.11.06 10:43:07 ~WIESIA

PRACOWAŁAM NA TYM BLOKU OPERACYJNYM POPIERAM MOJE KOLEŻANKI NARESZCIE COŚ SIE RUSZYŁO BRAWO DZIEWCZYNY.JA TEŻ STRACIŁAM ZDROWIE PRACUJĄC 34 LATA W TYM SZPITALU .ZOSTAŁAM POTRAKTOWANA JAK ŚMIEĆ ,NIE JESTEŚ ZDOLNA DO PRACY ŻEGNAJ! NOWA PANI DYREKTOR NIE MA SKRUPUŁÓW CZUJE SIE JAK PANI NA WŁOŚCIACH DLA NIE CZŁOWIEK TO ROBOT KTÓRY MA TYLKO PRACOWAĆ A NAJLEPIEJ JAK BY NIE BRAŁ ZA PRACE WYNAGRODZENIA .PRACUJĄCA NA BLOKU KOLEŻANKI TO DOBRZE WYKSZTAŁCONA KADRA INSTRUMENTARIUSZEK KTÓRE CHCĄ PRACOWAC ALE CHCĄ TEŻ ODPOWIEDNIO ZARABIAĆ .NASZ KRAJ TO CHYBA JEDYNY KRAJ GDZIE NIE DOCENIA SIE NASZE PRACY .JESTEM Z WAMI KOCHANE KOLEZANKI !