Perełka! Video - prezes izby pip: "porozumienie zostało podpisane. Jesteśmy ZADOWOLENI! Nie możemy żądać nagle WSZYSTKIEGO". Nagle?

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

 

 

 

Zobacz więcej informacji w zakresie tzw. podwyżek dla pielęgniarek i położnych 

Jak zawierając porozumienie o godzinie 1:50 zrobiono na szaro pielęgniarki i położne

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.11.03 12:40:59 ~piel

Jakie "nagle" latami czekamy na poprawe naszych podstaw i warunkow pracy ja sie pytam jakie nagle"? Takich wlasnie mamy REPREZENTANTOW z nimi nic nie osiagniemy , poslowie dostaja po 40 000 zl odpraw, premi a my od lat nie mozemy sie doprosic o godne podwyzki do podstaw , a przedstawicielka pielegniarek uzywa slowa "NAGLE" , ja sie Pani pytam gdzie Pani zyla czy aby w Polsce? bo mnie sie wydaje ze na ksiezycu . no ale jak w Izbach i temu podobnych instytucjach z naszych skladek wyplaca sie sobie kolosane zarobki miesieczne to nie rozumie sie zwyklej szeregowej pielegniarki i jej potrzeb . Prosze wrocic na ziemie droga Pani.

#2  2015.11.03 12:47:59 ~piel

I jeszcze pytanie do Pani. Czyja Pani strone trzyma bo chyba nie pielegniarek i poloznych, czyzby rzadu ? . kąsa pani reke ktora jesc Pani daje ?

#3  2015.11.03 14:34:44 ~!!!!!!! ?

To trzeba zobaczyć. Koniecznie. To wręcz paranoja - przewodnicząca Naczelnej Izby P i P - oderwana od realiów zawodu. Nie mająca bladego pojęcia, o sytuacji Kadry, którą reprezentuje. To wystąpienie, to podstawa do dymisji. To wstyd dla Nas wszystkich. To kolejne upokorzenie dla Nas. Takich to oto specjalistów promował i chronił poprzedni Rząd.

#4  2015.11.03 14:35:50 ~piel

Przestańmy finansować izby i płacić za kursy i specjalizacje,bo to z tych pieniędzy te baby żyją w luksusach,a nas mają w d.

#5  2015.11.03 15:02:31 ~poł.

Co za upokorzenie. To nie może pozostać bez reakcji środowiska. Kogo My tak sowicie opłacamy ze Swych składek. Kasują co miesiąc 12 - 15 tyś, PLN, twierdzą, że średnio 2 tyś. Nas zadawala. Precz z takim przedstawicielstwem. Nie dla obecnego Samorządu i negocjatorek. Sięgnęły dna.

#6  2015.11.03 15:02:44 ~piel.

Co za wstyd, co za zakłamanie. To Judasz w pielęgniarstwie. Dziś wiecie, komu zawdzięczamy upadek Polskiego pielęgniarstwa. Droga pani. Nie za 4 lata. Pani już dziś winna tam wylądować - razem ze swymi koleżankami z Samorządu. To wy jesteście odpowiedzialne za obecny stan. Dno żyjące z Naszych składek.

#7  2015.11.03 15:13:33 ~gościnnie

Jaka reprezentacja. Takie warunki wykonywania Zawodu. Pytanie do p. Przewodniczącej : czy pani coś wzięła ( narkotyk, dopalacz )? , skąd ta niewiedza i oderwanie od realiów ! .

#8  2015.11.03 16:55:23 ~ja

.ale obciach.to wstyd mieć taką przedstawicielkę. Pani doktor.śmiechu warte.

#9  2015.11.03 16:59:24 ~sister

Żenujący wypociny pani doktor.nie wiadomo.płakać, czy śmiechem parsknąć. Ona powiada, że nam wystarczy, że pielęgniarską pracę można wycenić poniżej 2tyś.Dawać ją na oddział np geriatryczny i zapłacić np 1800.

#10  2015.11.03 17:21:06 ~Ola

To jest PARADOKS - kobieto Ty nie wiesz o czym mówisz. Nie jest Pani wstyd tak bardzo są upokarzane pielęgniarki - dochodzi do dramatycznego strajku w Rybniku a Pani zajmuje takie stanowisko? Tylko tyle ma Pani do powiedzenia na temat sytuacji zawodowej pielęgniarek i położnych? IZBY NIE SĄ NAM POTRZEBNE - DO ODWOŁANIA W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM - o dalszym finansowaniu nie ma mowy!

#11  2015.11.03 17:25:26 ~piel.

Uf. Co za wypowiedz, co za stanowisko - czyje - uwikłanych po uszy w układy i zależności z dotychczasowymi Władzami przedstawicielek Izbowych i ZZ ! . Rozwaliły Polskie Pielęgniarstwo. Opieka Zdrowotna w zapaści. To trzeba mieć tupet, aby jeszcze zabierać głos. Na marginesie. Wzrok kieruje się na rozmówcę, a nie w podłogę - ni wiedzy, ni kultury, a o świadomości realiów pracy - nie wspomnę.

#12  2015.11.03 17:38:54 ~stop

Stop dla składek na taki Samorząd. Stop utrzymywaniu takiej reprezentacji. P.dr ŻENADA ! .

#13  2015.11.03 17:55:42 ~piel

Aż się wierzyć nie chce, że osoba Pani przewodniczącej gada takie bzdury. Lata bez jakiejkolwiek podwyżki i bez premii. Co za wstyd i zakłamanie.Precz z taką przewodniczącą.Pani ani trochę nie jest za pielęgniarkami. DOŚĆ !

#14  2015.11.03 18:08:21 ~Piotr

Negatywna selekcja wśród pielęgniarek już się dokonała! Przypominam, że to MY wybieramy naszych reprezentantów. Sami sobie zgotowaliśmy Panią Przewodniczącą! Smutne.

#15  2015.11.03 18:46:50 ~Ola

Dużo w tym naszej winy to fakt. Niezależnie od tego nie mogliśmy przecież przewidzieć wszystkiego,iż Samorząd, który powinien służyć naszym interesom tak bardzo im szkodzi. W obliczu tego co się stało możemy wyrazić wotum nieufności.

#16  2015.11.03 18:57:54 ~piel.

400% średniej krajowej to pani pobory zasadnicze bez dodatków,( średnia krajowa to ponad 4 tyś. zł)po 3 tyś złotych za prowadzenie szkoleń, wszystkie wyjazdy służbowe, wszystko z naszych skladek,powinna się pani wstydzić.zmusiłyście nas do składek nie dając w zamian niczego. Pani wypowiedż to kompromitacja i brak znajomości sytuacji pielęgniarek polskich.

#17  2015.11.03 20:03:23 ~piel

Ta pani chyba się z zeszłorocznej choinki urwała. Jestem ciekawa, ja kto jest możliwe że reprezentują nas tak debilne osoby. Ona sama sobie kręci bicz, mam nadzieję,że z hukiem spadnie ze swojego wysokiego stołka. To jest straszne,że taka jak ona i Dargiewicz reprezentują nas pielęgniarki, to wstyd dla nas ,że nasze władze są takie prymitywne. Nie mogę pojąć, w jaki sposób doszły do władzy, kto je wybrał? To jest po prostu obraz polskiego pielęgniarstwa.Lepiej niech już nie udzielają żadnych wywiadów, bo nie wiedzą w czym jest problem i tylko nam wszystkim wstyd przynoszą!

#18  2015.11.03 21:32:18 ~kaska

Nie ma co duzo gadac nasza papuge do klatki

#19  2015.11.03 21:54:12 ~ zmęczona

Najwyższa pora, żeby media zaczęły mówić głośno o przekręcie z niedoszłymi podwyżkami i o ZAPOMOGACH, które nam proponują szanowne władze. Koryto przy prezydencie dla Dargiewicz, tyle kosztowały nasze niedoszłe podwyżki. Dziewczyny, tego Judasza trzeba napiętnować!

#20  2015.11.04 04:27:07 ~gość

Jakie pielęgniarki takie przedstawicielki.Jedna baba nie sprowadziła pielęgniarstwa na dno.Męczeństwo,nadgorliwość i głupota większości środowiska doprowadziły do tego,że jesteście tanią siłą roboczą i w tym kraju każdy was lekceważy.

#21  2015.11.04 04:36:53 ~do zmęczo

Na jakim świecie ty żyjesz? W mediach pielęgnarki istnieją tylko w głupawych serialach lub w kabaretach

#22  2015.11.04 07:31:19 ~piel

Ale czy nr 20 nie ma racji? Zgadzajac sie na to wszyskto dajemy przyzwolenie do traktowania nas jak glupsiutkie zdolne tylko do niewolniczego wykonywania obowiazkow. To jest po czesci nasza wina ze tak dlugo to znosimy, ze nie zrzucilysmy je juz dawno ze stolkow ze pozwalamy im wypowiadac sie w naszym imieniu, bo te Panie wypowiadjac swoje wlasne poglady wypowiadaja sie w naszym imieniu informujac ludzi w calej Polsce ze jestesmy "ZADOWOLONE" pozwalamy tej Pani by za nas mowila, bo gdybysmy tego tak naprawde nie chcialy i byloby nam tak naprawde zle to zlikwidowalybysmy juz dawno grono wzajemnej adoracji, niestety nikt tego za nas nie zrobi , my to musimy zrobic bo to jest nasze podworko, dalysmy im mandat zaufania a one go naduzywaja do granic mozliwosci wypowiadajac swoje wlasne poglady a nie zadnie wiekszosci pielegniarek !

#23  2015.11.04 07:40:20 ~gość 7

Największym wrogiem pielęgniarki ,jest druga pielęgniarka.dalej aktualne i obawiam się że jeszcze bardzooooooooo długoooooooooo tak będzie.dlatego zawsze będziemy tymi do bicia.smutne.

#24  2015.11.04 07:58:31 ~ina

No a teraz kolejny hit - do wypisywania recept ( notabene jest to praca lekarza ), proponują ciekawe ubezpieczenia! Tyle mamy, co mamy - przez tyle lat nie wypracowałyśmy metod rozliczania naszych władz z tego co zrobiły dla nas a one zwąchują się z tymi z którymi razem balują. Nic nie robimy , bo nam się nie chce, czekamy na każdy ochłap, nikomu nie chce się wziąć sprawy w swoje ręce - to jest właśnie główna przyczyna

#25  2015.11.04 08:14:39 ~Gość

Piękna sprawa pisanie recept przez pielęgniarki! Izby zarobią jak zwykle kupę kasy na kursiku,lekarze będą mieli fajnie,bo dużo mniej roboty,a tania siła robocza niech się cieszy,że wyróżniona,chociaż bez tego pada na pysk ze zmęczenia od nawału obowiązków.I oczywiście siostrzyczka będzie pisać za darmo,a jakże bi inaczej.

#26  2015.11.04 09:47:21 ~dięki

Podziękujmy Panu Mariuszowi, gdyby nie On wiele/u z Nas nie dowiedziało by się jaka z p. przewodniczącej sprzedajna szuja i hipokrytka opływająca w luksus dzięki Naszym składkom. Skompromitowała nie tylko Nas. Przede wszystkim siebie. Niegodna funkcj i gdyby posiadała odrobinę godności, to podała by się do dymisji. Ile jeszcze trzeba, abyśmy wzięły sprawy w Swoje ręce i wyeliminowały śmieci z Naszego podwórka ! . Ile jeszcze upokorzeń, nim zrealizujemy Obowiązek w zakresie dbałości o godność i prestiż Zawodu, czy okręt płynie bez Kapitana ! . Ta pani nim nie jest. To sprzedawczyk i insekt, a te się eliminuje.

#27  2015.11.04 10:12:27 ~poł.

Co za KANALIA. Tak łgać. Co za idiotyczna- oderwana od realiów ( np. Rybnik ) wypowiedź. No cóż. Ignoranci potrafią pogardzić nawet najcenniejszą rzeczą, a tą był dany tej pani Nasz kredyt zaufania. Dziś mówimy jednogłośnie NIE. Odejdź. Wstydu oszczędź. Dziś odliczamy dni urzędowania. Z ignorantem jak z palantempalantem. Takie horrendalne gafy u tak wykształconej osoby ! - bez komentarza. Ta pani poprostu nie ma pojęcia o tym, że nie zna sytuacji i nie posiada wiedzy o realiach Zawodu pielęgniarki i położnej. Dno.

#28  2015.11.04 20:39:07 ~wkurw...

My tu wylewamy żale, a Dargiewicz na ciepłej posadce u prezydenta Dudy, chyba w nagrodę za negocjacje w sprawie podwyżek. Ciekawe, czy dla Pawełczykowej też jest jakaś posadka?

#29  2015.11.04 21:17:10 ~pielęg.

Frazesami i zakłamaniem sytuacji nie zapewnią właściwego poziomu świadczeń zdrowotnych, a to że już dziś 80% pielęgniarek i położnych pracuje na 2 etatach wyrabiając po 300 - 350 godz./ msc. ma swe odbicie na jakości świadczonych usług. Ta wypowiedź to kpina nie tylko z nas, ale przede wszystkim z odbiorców świadczeń zdrowotnych : kolejki do Lekarza - Im to się opłaca - wolą leczyć prywatnie za dodatkową kasę; znerwicowana -zubożona Kadra pielęgniarska nie mająca siły na społeczną holistyczną profilaktykę zdrowotną. Upadek i brak wartości. Co zatem tę panią zadawala. Głupota własna.

#30  2015.11.05 07:12:20 ~piel

Owa osoba twierdzi, ze pielegniarki osiagnely juz wszystko co chcialy osiagnac i juz strajkowac i protestowac nie beda . gwarantuje to na wizji z rozmowie z dziennikarzem . Pytam Pania co niby zostalo osiagniete ? Jakies zalegle dodatki sprzed lat ? ktorych i tak nie widac czy beda . A gdzie aktualne nasze podwyzki do podstawy , gdzie p"oprawa warunkow pracy? Owa osoba twierdzi ze MY czyli pielegniarki" WALCZYMY "o liczbe pielegniarek i poloznych" . dziewczyny czy my walczymy o to? O nowy narybek w zawodzie ? czyli rozumiem wychodzimy na ulice i strakujemy odchodzimy od lozek bo chcemy by mlode osoby zaczely uczyc sie zawodu pielegniarki i poloznej ? Czy o to starkujemy ? cd.

#31  2015.11.05 07:13:22 ~c d ....

Tak wyniklo w tej rozmowy . Ja was pytam co nas to ineteresuje to Panstwo powinno sie tym zainteresowac . NIKT DO TEGO ZAWODU NIE PRZYJDZIE MLODZI LUDZIE WIEDZA JAKIE CUDOWNE ZAROBKI nam wynegocjowano i twierdza ze to nam wystacza a Pani reprezentantka walczy o mlode osoby by wybraly ten zawod buhahahhahha Mlodzi ludzie doskonale wiedza ze ten zawod prowadzi do nendy i ruiny ze nie da sie z niego przezyc a co dopiero , godnie zarobic !

#32  2015.11.05 07:28:02 ~piel

To ja juz wiem co bedzie robila Pani D . ktora dostala ciepla posadke u Prezydenta . bedzie sie zajmowac jak naklonic mlodziez by wybrala nedzny zawod pielegniarki by ta mloda osoba stala sie wyrobnikiem zostala niewolnikiem, groszowym pracownikiem ktorym sie pomiata. Ona o nic innego tam robic nie bedzie. Zniszczono nasz zawod odbierajac nam uprawnia , by moc zarobic na kursikach, ktore leza w szafie i do niczego nie prowadza , System pracy jest taki sam jak za komuny tyle ze zabieraja nam z ust ostatnie grosze zadajac bysmy robili kursiki, ktore nic nie znacza , ktore nie daja zadnych uprawnien. Bo ja sie pytam czy po tym kursie ktorakolwiek pielegniarka stala sie w tej czesci samodzielna do ktorej NIBY uprawnia ja ten papierek ? NIe nic sie nie zmienilo . kompletnie nic.

#33  2015.11.05 15:37:34 ~piel

Co ja tu jeszcze robię w tym dzikim kraju? Najwyższy czas się pakować!