Pielęgniarko, Położno siedź cicho! Redaktor radiowy pyta: Z długiej listy sektorów budżetówki protestujących i walczących o poprawę bytu, możemy pielęgniarki na razie skreślić? Pani w studiu odpowiada: na razie tak! Zgadnij, co to za pani.

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

 

 

 

tak, ta pani to prezes naczelnej izby pip.

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.11.05 18:19:36 Ellzbieta

Nie wierzę,że najwyższa władza pielęgniarek to powiedziała! Po prostu nie wierzę! Kto tu jest zadowolony,chyba ona!

#2  2015.11.05 18:24:10 ~xxx

Powiem jedno. Jakaś kpina po prostu. Ja się pytam po co my składki na izby płacimy? Skoro i tak mają nas głęboko w du.ie. Mało tego jakie podwyżki? Nie znam jeszcze żadnej osoby która tę podwyżkę dostała i nawet nie ma w planach aby kiedykolwiek wpłynęła na jej konto. Nie ma też żadnej znajomej mi pielęgniarki lub położnej która jest z tego porozumienia zadowolona. To przepraszam jak nas chcą skreślić. A jeśli już to przepraszam 30 zł podwyżki? A gdzie te 400 zł? Żenada!

#3  2015.11.05 18:30:25 ~~~ja~~

Ciekawa jestem czy pani Rogala rozmawiała z pielęgniarkami na temat ,podwyżek" i czy ma pojęcie jakie zdanie mają pielęgniarki na ten temat po prostu żenada.

#4  2015.11.05 19:26:28 ~niki

A nasz dyr. śmieje się z pielęgniarek w żywe oczy, że zostały sprzedane przez swoje dobrze sytuowane "koleżanki".

#5  2015.11.05 19:41:43 ~piel

Ja moze o czyms innym napisze , dzisiaj bylam na badaniu w szpitalu i to czego doswiadczylam i zobaczylam jak zwracala sie pielegniarka do mnie i do pozostalych ludzi czekajacych na badanie wlos jezyl mi sie na glowie , ja sie nie dziwie ze ludzie nas nienawidza i maja o nas jak najgorsze zdanie , to czego doswiadczylam ja i pozostali ludzie czekajacy na badnie w glowie sie nie miesci. Uwazam ze pewne osoby ktore wykonuja nasz zawod powinny sie gleboko zastanowic nad zmiana zawodu , gdyz psuja nam wszystkim opinie i powiem wam ze czulam to samo co ci wszyscy ludzie ktorzy czekali na badania nie komentujac tego tylko kazdy na siebie spogladal porozumiewawczo , NIE DZIWIE SIE ZE NAS NINAWIDZA !

#6  2015.11.05 19:44:39 ~Ola

Nie przesadzaj z tą nienawiścią. Z Twojego długiego opisu nic nie wynika.

#7  2015.11.05 20:04:30 ~mysza

No teraz to mną targnęło co osiągnęliśmy nic -podwyżek jak nie było tak nie ma. Zmiana osób reprezentujących nasze grupy zawodowe powinna odbyć się jak najszybciej-skoro pani jest zaproszona do studio i plecie takie głupoty to po co one są nam potrzebna-żerują tylko na naszych składkach i co raz wymyślają coraz to lepsze glupoty Np. Pseudo kursy żeby koleżanki z jednego koryta miały pracę.

#8  2015.11.05 21:51:56 ~Max

Koleżanki i koledzy nic nie osiągniemy. Osoby na górze mają nas gdzieś. Związki i izby mają "szeregowe" pracujące przy pacjentach za nic nie wartą masę. Oni mają pieniądze z naszych składek nie muszą się o nie martwić. Im mniej robią tym łatwiej te pieniądze przychodzą. Inną kwestią że jest fakt że pielęgniarki nie doceniają swojej pracy. Wykonują mnóstwo czynności których nie powinny. Godzicie się na wszystko tylko w imię czego? Kto ma cenić pracę ludzi którzy robią wszystko od "roboty salowej" po wiele czynności za lekarza. Najśmieszniejsze że gdy kogoś to razi czy to odradza natychmiast dostaje po grzbiecie od koleżanek. Kto się wychyla z szeregu ma wracać. Żeby zmieniać trzeba zacząć od siebie.

#9  2015.11.05 22:56:47 ~do Max

Właśnie! Zmiany trzeba zacząć od siebie,zacząć się szanować,pracować na jeden etat,nie wydawać ostatnich pieniędzy na papierki do szuflady i nie udawać że się wie więcej od lekarzy,bo nikt od nas tego nie oczekuje.

#10  2015.11.06 06:17:01 ~Pielęg

Wstyd , kpina , Pani już dziękujemy!

#11  2015.11.06 08:48:27 ~ina

Panie Mariuszu - proszę aby Pan reprezentował naszą grupę zawodową. Utworzyć partię - zlikwidować związki! wymienić całą władzę w Izbach- słowem zrobić najpierw porządek na swoim podwórku. Te stanowiska są dla ludzi, którzy mają w sobie imperatyw walki o godne prawo w Polsce a tym samym godne zarobki. Czas usłyszeć mądre głosy w naszym środowisku.

#12  2015.11.06 16:16:33 ~M.S

Kiedyś widziałam wypowiedź tej pani w TV.TRWAM.Mam pytanie kto tę idiotkę wypromował i wsadził na stołek. Pani idiotka bardzo ubolewała nad losem lekarzy, których jest tak mało w Polsce. Propozycja moja jest taka aby wypier. babe na zbity pysk niech utrzymują ja biedni koledzy lekarze.Żyje sobie sprzedajna małpa dobrze z naszych składek i ma nas naprawdę w dupie!

#13  2015.11.06 18:25:25 ~zosia

Oczywiście, że pani prezes jest zadowolona przecież jej pensja to 16 TYSIĘCY PLN MIESIĘCZNIE. Pensja przewodniczących okręgowych izb to 12 TYSIĘCY PLN. Czy trzeba jeszcze coś dodać?

#14  2015.11.06 18:56:35 ~,,,,,,

Chciałoby się podejść,i powiedzieć ,w imię Rzeczypospolitej.

#15  2015.11.06 20:47:10 ~mgr p-arz

Witam . Wpadłem na tydz do Polski . Widzę , że nic się pozytywnego nie wydarzyło , jeżeli chodzi o Pielegniarstwo w tym Bandyckim Państwie . Liczyłem na Was jako grupę zawodową , że wreszcie zastrajkujecie i odejdziecie od łóżek / bezterminowo /. To jest jedyny sposób rozmowy z tą Bandą . Ale nic się nie wydarzyło , znowu daliście się ulepić jak pajacyki z plasteliny . Stracony czas i nadzieje . Podzielam zdanie ~M.S. Jest mi smutno . W pn wracam do pracy poza granicami Polski . mgr p-arz

#16  2015.11.07 10:18:09 ~utrzymanka

To utrzymanka z Naszych składek. Wredna pani Rogala - Pawelczyk. Prezeska Izbowych nierobów i cwaniaczek, które rolę Samorządu Zawodowego sprowadziły do funkcji utrzymania siebie i swych rodzin. Stojąc przeciwko interesowi grupy zawodowej ciułają dla siebie i swych pociot ciepłe posadki. STOP IZBOM, STOP SKŁADKOM.

#17  2015.11.07 11:04:19 ~MeadowDew

Mijam to beztalencie przy O-Es-Ha. Nie potrafi autem z parkingu wyjechać a co dopiero zająć się poważnymi sprawami.

#18  2015.11.07 11:42:13 ~ip

DLACZEGO NIKT NIE MÓWI ŻE PIELĘGNIARKI JUŻ DAWNO ZOSTAŁY Z BUDŻETÓWKI PRZEZ RZĄD WYWALONE I TO CO MA BUDŻETÓWKA NIE OBEJMUJE PIELĘGNIAREK W CZASIE OSTATNICH PROTESTÓW JAKIŚ POSEŁ POWIEDZIAŁ ŻE GDYBY PIELĘGNIARKI WRÓCIŁY DO BUDŻETU TO ZAWALIŁ BY SIĘ BUDŻET KRAJU PROSZĘ TO LUDZIOM UŚWIADOMIĆ

#19  2015.11.07 11:45:41 ~piel

Wszyscy stawiacie słuszne diagnozy,tylko niech ktoś powie jak to zmienić

#20  2015.11.07 12:54:25 ~jak ?.

To Rząd przyzwolił na cichą komercjalizację i praktyki korupcjogenne w opiece zdrowotnej - nasze przedstawicielki kupił, aby siedziały cicho. Na stanowiskach Dyrektorskich nie menadzerowie, lecz przypadkowe towarzystwo adoracji poprzedniego Rządu. Wywindowali płace lekarzy- bo ich korporacja jest silna, mnustwo środków wyprowadzili przez nieuczciwe przetargi, zatrudnianie zbędnych kolesi i koleżanek dla krycia brudów. . To zadanie Nowego Rządu - oczyszczenie placówek med. z kolesiostwa i złodziejstwa. To początek reformowania i zmian Sektora.

#21  2015.11.07 13:13:06 ~piel.

Zmiany tak. Od zmiany przedstawicielstwa. Znużona i oderwana od rzeczywistości p. Prezes i Cała reszta Izbowych Kanali od dbałości o interes Własny. Zdecydowały już dawno. Mają gdzieś Nasze potrzeby - wolały pilnować stołków wikłając się w układy i zależności blokując możliwości poprawy Naszej sytuacji. Dziś dla nich Nie. Dziś - ośmieszone dla środowiska Zawodowego winny odejść. O to wnioskujmy do Nowego Rządu.

#22  2015.11.07 15:08:34 ~cicho ?

Cicha i nie mająca nic rzeczowego i konstruktywnego do powiedzenia, to jak wynika z nagrania zrobiła się p. Prezes Pawelczyk. Co się stało - zmiana w Rządzie i pryśnięcie PO - wskiego parasola ochronnego chroniącego układy naszych przedstawicielek Samorządowych. Tych wyzutych zasad i morale tzw. działaczek! . Organizatorek Wiecu wyborczego dla schodzących już w cień aferzystów taśmowych. Za tę szopkę i jej kontynuację - do dymisji. Do dymisji za Rybnik, który ujawnił kondycję pielęgniarstwa.

#23  2015.11.07 15:46:24 ~kto to ?

To winna być już dla pielęgniarek i położnych przeszłość. Niechlubna, ale przeszłość. Dość już upokorzeń. Cóż za wypowiedz, cuż za stanowisko. Wstyd. Kobieta z doktoratem. Wstyd. Przychylam się pod wnioskiem o dymisję. Tak tej pani, jak i jej Izbowych towarzyszek. Sprzeciw przeciwko upokarzaniu Nas i wyzyskowi Naszej Kadry pielęgniarskiej.

#24  2015.11.07 16:16:54 ~pieleg.

My na nie składki, one dla nas wstydem i zaporą przemian. Zbojkotować Izby, kogo my utrzymujemy. To darmozjady. Gnoją nas na każdym kroku, a my co ? .

#25  2015.11.07 17:06:22 ~do rogala

Gratuluję pani głupoty ,brawo

#26  2015.11.08 07:29:25 ~gość

Coś jest nie tak z tym waszym wyższym wykształceniem,które na tym portalu podkreślacie,skoro jedna stara baba potrafi wasze środowisko omotać wokół palca,a wasze działania obronne sprowadzają się tylko do pobożnych życzeń i lamentu.Cywilizowane społeczeństwa potrafią dbać o swoje prawa!

#27  2015.11.08 08:11:17 ~trafne

Do 26 : widać, na tym kierunku kształcą ULEGŁE, a ta , stara baba, odbyła dawny system kształcenia - dinozaur wykorzystywania każdej jednostki i dupc.a bliźnich.

#28  2015.11.08 08:47:24 ~a jak ?

A jak ma być ? . Politycy debatują nad skróceniem kadencji Władz Samorządowych - poniżej 4 lat. Nasz w niezmiennym kształcie trwa od ok. 20 lat. Zmieniają jedynie foteliki i tak udoskonaliły system wyborów, że wygrywają tak jak zaplanują wewnątrz własnych struktur - i dalej przy korytku ! . Obudźcie się : wszechstronne, inteligentne - dymane.

#29  2015.11.08 08:55:10 ~do28

No właśnie! Gdzie te wszystkie wykształcone wszechstronnie-zniewolone i upodlone,umęczone do granic wytrzymałości ludzkiej żeby zarobić na minimum socjalne? Coś nie widać efektów waszego wszechstronnego wykształcenia!

#30  2015.11.08 09:39:21 ~Lek.... !

Receptka. Spokojnie. My też potrafimy podać basen, kaczkę itd. itp. Nie o to chodzi. To Nasza SPOLEGLIWOŚĆ ZAWODOWA, ale- na litość Boską.Gdzie Wasz Samorząd. Gdzie walka o prawa i godne płace. Koleżanki i Koledzy ! - macie problem z Własnymi Władzami, które kooperują przeciwko Wam. To nie Nasza wina. Nie oceniajcie Nas przez pryzmat Waszej sytuacji - sytuacji, której Wam współczujemy. Ale to Wy musicie o Siebie zawalczyć. My za Was trzymamy kciuki. My wiemy, że Lekarz i Pielęgniarka / Położna - to ZESPÓŁ. Powodzenia ( wyeliminujcie Waszych przedstawicieli. To nic dobrego. Skorumpowane ba.y. ).

#31  2015.11.08 10:52:41 ~pacjent

Czy wy pielęgniarki jesteście aż tak głupie,żeby nie potrafić zorganizować kilkudniowego,ogólnopolskiego strajku i domagać się swoich praw? Dlaczego kilka starych bab prowadzi wasz zawód do zagłady,a wy siedzicie cicho? My pacjenci jesteśmy przerażeni,że w szpitalach was brakuje,bo jedna na 15-tu ciężko chorych to żeby pękła to nie da rady! Zorganizujcie prawdziwy protest,my was popieramy,bo w waszych rękach nasz los!

#32  2015.11.08 16:19:18 ~Ania

Chyba tylko pacjent może nam pomóc . Może niech zgłaszają do rzecznika praw pacjenta ze przy takiej ilosci personelu czuja się zagrożoni .Można łatwo policzyć ilość zabiegów przypadających na jedena pielęgniarke. Nikt nie wyślę na wycieczkę autokarową dziecka zepsutym autokarem z kierowcą prracującym kilka zmian tylko wzywa policje. Może niech pacjenci lub rodziny sprawdzą stan szpitala zanim zostawią tam najbliższych i odmawiają przyjęcia zgłaszając skargi do dyrektora a nie potem do pielęgniarki.

#33  2015.11.08 17:45:56 ~maro

Dziś w Angli w domu opieki zarabiam 3 razy więcej niż w Polsce, a te baby są zadowolone. Chyba z tego, że wy koleżanki i koledzy jesteście ułożone i dajecie się poniewierać. Co to za prestiż pracować w Polsce w Szpitalu za grosze ? . Wyjedzcie jak ja, bądz odejdzcie od łóżek. Zafundowały Wam wiecyk wyborczy ! . - Wy dziś pokażcie; jak prowadzi się demonstrację. Nie głodówka, czy inna forma. Zbojkotujcie pracę, a wówczas Was doceni.

#34  2015.11.09 08:37:02 ~Farba

Krew mnie zalewa jak słyszę te ciągłe narzekania. 400 zł przez 4 kolejne lata to łącznie 1600 i jeszcze źle. Co za baby głupie nigdy im nie dogodzi nawet jakby dostały 5000 to i tak będa stękać ! nie pasuej to do innej roboty sie brać A może czasem coś z siebie dac a nie ciągle narzekać to podobno powołanie a nie robaota jak w kopalni czy spożywczym

#35  2015.11.09 08:50:18 ~puknij siC

Do 34 : jakie 4 * 400, gdzie one ? . Nie potrafimy czytać ! . Brutto brutto - srutto srutto 4* 170 PLN obok podstawy przez 4 lata. Porażka. 4 godz. pracy Lekarza.

#36  2015.11.09 09:59:02 ~filemon

Tak drwić i kpić można dziś jedynie z pielęgniarek i położnych.Wykorzystywane przez: swych skorumpowanych przełożonych, Lekarzy, Pracodawców, Samorząd, Ministerstwo. Jak dziś w obliczu -kpiny - szyderstwa, Polska pielęgniarka/ położna realizuje Swój Zawód. Apeluję dziś do Rządu. Tak być nie może. Te Zawody wymagają Reformacji dla Społecznego dobra.

#37  2015.11.09 10:20:21 ~empatia.

Dziś empatią rodzin nie utrzymamy. Sprzedawać się za grosze w erze wzrastających wymagań. Z powołaniem narażać się na przeniesienie chorób, bo Szpital oszczędza na Nas, odzieży ochronnej. Kpią z Nas na całej lini, a Nasze przedstawicielstwo - porażka. Ta pani z materiału winna być pozbawiona prawa wykonywania Zawodu. To Judasz ( za 3 srebrniki ). .

#38  2015.11.09 10:39:20 ~samo

Samo- zadowolona. Nie wyjdzie na ulicę- chociaż tam jest jej miejsce. Koleżanki/koledzy. Tę panią - na zbity pysk. To przykre, że to My ją utrzymujemy. To przykre, że dziękii Nam opływa w luksusy. Kasuje ok. 15 000 PLN i robi z Nas wariatów. Stop korupcji i układom ! . Sprzedała siė za jeszcze więcej. 15 000 to jak widać za mało, a nam ma wystarczyć 2 000 PLN i 170 PLN obok podsktawy na 4 lata. To minimum Krajowe. Za co ? . Za Zdrowie Społeczne ! . Za narażanie siebie i Swych Rodzin ! .

#39  2015.11.09 11:16:51 ~ p. doktó

Spowodowały spadek ilości ( były na tyle głupie, że przedstawicielom UE przedstawiały Polską pielęgniarkę jako niedouczoną! . ). Dziś swą działalnością, wypowiedziami, postawą - obniżają jakość zubożonego pielęgniarstwa. Co na to Społeczeństwo. Co na to przedstawiciele Zawodu ? . . Ja tej pani i jej Izbowym koleżankom mówię nie, nie, nie. Dosyć. Oczekujemy waszych dymisji. 20 lat upadlania Zawodowego przez płytkie Samorządówki.