Warto przeczytać! Przykład idealnie przedstawiający w jakim otoczeniu pracuje polska pielęgniarka.

Pielęgniarstwo 2015.

 

 

 

 

 

Zobacz artykuł prasowy w przedmiotowej sprawie 

 

 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.11.06 08:26:32 ~piel

Mam kiepski Internet i nie moge otwirac tych odnosikow dlatego nie wiem o co chodzi?

#2  2015.11.06 09:56:40 ~piel

. skoro szpitale i ministerstwo nie ma pieniedzy dla pielegniarek i poloznych proponuje by pielegniarki i polozne oraz nasi mezowie pracowali dla szpitala za darmo, przeciez to dla dobra pacjentow . a moze jeszcze nasze dzieci tez niech zamiast na studia ida do roboty do szpitala lub jesli gdzie indziej podejma prace przesylaja pieniadze z wyplaty na konto szpitala bo przeciez to dla dobra szpitala, ministerstwa no a przedewszystkim szeroko pojetego dobra pacjenta o ktore tak bardzo sie martwimy kosztem wlasnym

#3  2015.11.06 10:32:02 ~piel

Ale dopóki będą takie pielęgniarki, które zgodzą się na to, aby latać po oddziałach na 2-3 godziny, to władze będą tak działać. Siła jest w jedności, a tej ciągle wśród pielęgniarek nie widać. Przykładem jest choćby to, że w Rybniku znalazły się takie , które przyszły pracować na miejsce strajkujących dziewczyn.

#4  2015.11.06 11:07:38 ~Ania

Dla dobra pajenta czyli każdego. Więc wszyscy Polacy powinni zadbać o swoje godne leczenie . Apel społeczny niech ci co zarabiają powyżej średniej krajowej podziela się .dlaczego tylko personel medyczny ma utrzymać pacjenta rezygnujac z należnej czesci pieniędzy. Mogę zarabiać średnią krajową.

#5  2015.11.06 11:27:02 ~MaX

Tak Się kończy gdy bezmyślnie oddaje się władzę w podmiotach leczniczych firmom nastawionym na ZYSK. Zysk dzielony na zarząd nie wypracowujących pracowników. Tu nikt nie liczy się z pracownikiem czy pacjentem.

#6  2015.11.06 11:33:19 ~piel

Zarzadzanie oddaje sie ekonomistom ktorzy odwagi nie maja zabrac lekarzom czy nie dac im podwyzki, ale za to pielegniarkom ciemnote wciskaja jaki to szpital biedny jaki zadluzony i ze inni pracownicy tez nie dostali podwyzki ta ciemnote tylko pielegniarkom i poloznym moga wciskac bo wiedza jakie z nas znawczynie ekonomii :)) ze czytalam tu wypowiedzi pielegniarki z Rybnika iz ona to za pol pensji zgodzi sie pracowac bo dyrektorka jej powiedziala ze szpital nie ma pieniedzy :))) TO NIECH JE PANI DYREKTOR ZNAJDZIE od tego tam jest i dostaje sowite wynagrodzenie a pielegniarkom i poloznym mowi jaki to szpital biedny . dajcie sobie dalej ciemnote wciskac albo sie przeciwstawimy i wkoncu Rzad zrobi reformy albo dalej na naszych plecach bedzie ciagnol ten niewydolny szpital pod nieudolnym zarzadzaniem .

#7  2015.11.06 11:37:28 ~Ania

Teraz nie mamją na podwyżki. A za parę lat nie będą mieli komu ich dać.

#8  2015.11.06 11:55:25 ~piel

Za chwile przyjada emigrantow . szukujmy sie na prace za darmoche . Ministerstwo na leczenie dla emigrantow znajdzie . do dziela pracy niewolnicza

#9  2015.11.06 12:03:02 ~Ania

Imigranci pójdą dalej gdzie dadzą więcej zobaczcie ile jest ogłoszeń na tej stronie o pracy za granicą . Polska niejest atrakcyjna.

#10  2015.11.06 14:04:52 ~piel

Dopóki wśród nas będą zahukane męczennice,które za parę złotych będą orać w kilku pracach i ostatnie pieniądze wydadzą na dofinansowanie izb w postaci płatnych kursów, to pielęgniarstwo polskie będzie ostatnią ostoją ciemnoty,wyzysku i zacofania i nic się nie zmieni na lepsze,wręcz odwrotnie.

#11  2015.11.06 15:56:47 ~piel

Ania emigrantow to my bedziemy za darmoche obslugiwaly oni do pracy takiej za takie pieniadze nie pojda ! Minister zdrowia za darmo ich bedzie leczyl , a nam bedzie mowil ze nie ma na podwyzki bo trzeba leczyc emigrantow , DO ROBOTY PIELEGNIARKI POLOZNE NIEWOLNICY za darmo

#12  2015.11.06 16:04:55 ~piel

Pani Drazkiewicz oraz Przewodniczaca PiP , 5000 zl brutto podstawy dla pielegniarek i poloznych od zaraz , a zobacza panie jak szybko nas przybedzie nie trzeba niczego innego. Kazda mloda osoba bedzie chciala byc pielegniarka/rzem, polozna ALE PANIE DOSKONALE O TYM WIECIE .

#13  2015.11.06 17:15:48 ~gosia

A ja siebie wyceniam na 10000 -tyle wart na dzień dzisiejszy jest moje wykształcenie i umiejętności, nie mówię tu o brutto.

#14  2015.11.06 17:33:16 ~gość

Oj siostrzyczki! wy takie dobre,pełne empatii,dbające o dobro pacjenta,wyłapujące błedy lekarzy,a nawet za nich leczące-bo przecież jesteście wykształcone i znacie się na wszystkim! Wy za najniższą krajową dacie radę,a na szyneczkę dla dzieci na święta dorobicie na dodatkowych etatach i będzie dobrze.Wielu ludzi Was podziwia,że takie dinozaury jeszcze się w społeczeństwie uchowały!

#15  2015.11.08 00:44:10 ~do gościa

Dinozaury! Człowieku, mam 24 lata, tytuł magistra i mimo tego, że mam podstawy do tego, by godnie zarabiać to wypłata w państwowym szpitalu jest o 127zł wyższa od tej, którą musiałem sobie dodatkowo znaleźć, gdyż szpital nie wypłaca pielęgniarkom, pielęgniarzom i położnym normalnych wynagrodzeń, tylko ochłapy i ludzie muszą kombinować, żeby mieć co włożyć do garnka. W tej chwili utrzymanie się dosłownie starczałoby mi od 1-ego do 1-ego, więc w jaki sposób miałbym wykarmić rodzinę? W jakich warunkach musielibyśmy żyć, żeby jakkolwiek funkcjonować za tak śmieszne pieniądze? Więc się człowieku nie dziw, że młodzi wyjeżdżają, a "dinozaury zostały" - te kobiety i tak wiele przecierpiały, żeby miec chociaż tyle, a kiedyś nie było obowiazkowego angielskiego w szkołach, więc nie mają jak stąd uciec, a z chęcią by to zrobiły, uwierz mi.

#16  2015.11.08 07:05:38 ~gość

Z tymi dinozaurami to chodziło o środowisko najbardziej zacofane w kraju,bo skoro tak zdegradowano wasz zawód jak tu opisujecie to dlaczego w cywilizowanym społeczeństwie jakim jest Polska nie jesteście w stanie przeciwstawić się dalszemu wyzyskowi będąc tak dużą grupą? Czasy wyzysku i niewolnictwa były bardzo dawno temu.

#17  2015.11.08 12:04:21 ~Pola

Pielegniarki powinny być traktowane jak służby mundurowe. Wcześniejsze odejście na emeryturę,bo niestety,do tego zawodu wymagana jest szczególna sprawność. Uznanie jako choroby zawodowe np.choroby kręgosłupa,żylaki podudzia ,itd. Pielegniarka narażona jest bardziej niż policja, bo z napastnikiem niewidzialnym:bakterie,wirusy. Ustalony zakres obowiązków,oczywiście,ze sztywny w pracy nie będzie przestrzegany,bo jesteśmy ludźmi,ale nie za salowa,tragarza,służąca,opiekunkę. Tym powinny zając sie IZBY! ,bo nas reprezentują i biorą od nas wynagrodzenie.Czy jest ktoś chętny, żeby radykalnie naprawić nasze problemy? Tylko gadanie trwa już latami. Czy solidarnie Pielęgniarko "odejdziesz"od łóżka,gdy ustalona będzie data?

#18  2015.11.08 12:53:04 ~doPoli

No jasne,że solidarnie,radykalnie zastrajkujemy,tylko niech ktoś go w końcu zorganizuje,a nie jakieś noszenie broszek,kokardek i plakaciki,które każdy ma w d.

#19  2015.11.09 00:51:48 ~gość

W spr artykułu Centrum Dializa to firma która wyzyskuje pielęgniarki, sama u nich pracuję ale na szczęście tylko dorabiam .Mam oddział inwazyjny 12 łóżkowy w tym 4 stanowiska OJOM-owe i jestem sama jedna . Oceńcie sami czy jestem w stanie wszystkiego dopilnować? Czy ja mogę wyjść do toalety? przeież wtedy ktoś może się zatrzymać a wówczas podjęcie akcji reanimacyjnej rozpocznie się dopiero wtedy kiedy wrócę. Z drugiej strony może powinnam założyć sobie cewnik na dyżur żeby nie narażać życia pacjentów i zaspokoić własne człowiecze potrzeby.

#20  2015.11.09 11:37:30 ~ja

Do 17 masz rację Pola i oby więcej spośród nas tak tu pisało, nauczyciele jak święte krowy mają i wolne i podwyżki i dużo wolnego i kartę nauczyciela i za chrypkę roczne urlopy bezpłatne a ty co masz pielęgniarko za szpitalne syfy i dżwiganie ?

#21  2015.11.09 11:39:16 ~ja

Przepraszam wkradł się błąd roczne urlopy zdrowotne płatne mają 13-tki my nawet tego nie mamy !