Video - Protest pielęgniarek anestezjologicznych i instrumentariuszek w Rybniku - będzie porozumienie.

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

Zobacz materiał telewizyjny 

 

Więcej informacji o strajku pielęgniarek w Rybniku 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.11.07 07:34:57 ~jbb

To porozumienie to jakies ogromne nieporozumienie wszystkie strajkujace powinny sie zwolnic i oszczedzic sobie wstydu hanba panie strajkujace

#2  2015.11.07 11:22:08 ~do 1

Wstydem jest to,że musiałyśmy walczyć nie tylko z dyrekcją ale również z naszymi koleżankami. DZIĘKUJEMY PIELĘGNIARKĄ ANESTEZJOLOGICZNYM I BLOKU OPERACYJNEGO,że kwota 40 zł za godz.nie przysłoniła solidarności zawodowej. Kwota w porozumieniu nie powala na kolana, ale gdy dyrekcja na każdym spotkaniu przypomina o poparciu co do jej działań ze strony Zarządu ZZPiP. Szanowne Pielęgniarki i Położne, Blok Operacyjny i Anestezjologia poprze wszelkie wasze działanie co do poprawy warunków pracy i płacy.

#3  2015.11.07 14:43:31 ~do 2

Mój Boże. Nauczcie się najpierw pisać , żeby mieć narzędzia do negocjacji. PISZE SIĘ " PIELĘGNIARKOM"!

#4  2015.11.07 15:54:50 ~Bolo

Szanowne Pielęgniarki i Położne wy nie macie szans nigdy na żadne porozumienie,nim się zacznie protest same się pozżeracie.Żal mi was.

#5  2015.11.07 20:35:53 ~do 1

Wstyd to będzie, jak zobaczysz na pasku kwotę jaką obiecał p.Minister Zębala .

#6  2015.11.07 20:51:12 ~lis

Takiego smrodu to jeszcze nikt w szpitalu w rybniku nie zrobił. Nie zazdroszczę a widzę że pokory to te babyw nie mają. Teraz to już nikt im nie pomoże.

#7  2015.11.08 01:56:54 ~piel

Gwoli sprawiedliwości trzeba dodać, że strajkujące były kopane nie tylko przez dyrekcję, ale również przez swoje "koleżanki" po fachu, więc pewnie dziewczyny stwierdziły, że ich własne zdrowie psychiczne jest ważniejsze

#8  2015.11.08 13:09:17 ~pacjentka

1600 zł podwyżki i niedługo kasa za recepty to jeszcze mało?

#9  2015.11.08 13:21:14 ~do 6

O jakim smrodzie Lisku piszesz? Chyba zazdrościsz jednak.uczciwie walczyły o swoje .każdy ma prawo . Akurat ta grupa zawodowa pokory ma dość w sobie, bo tego wymaga ich praca.

#10  2015.11.08 14:58:44 ~do 8

Kobieto o czym ty piszesz! to tylko tak szumnie brzmialo o podwyzce .nie dostalysmy ani grosza a co do recept to glupie beda te ktore je wypisza zreszta byle leki kupisz bez recrpty

#11  2015.11.08 17:26:27 ~Ola

Z cała pewnością strajkujące koleżanki z Rybnika były zmęczone całą sytuacją - myślę, że główną przyczyną był brak solidarności ze strony pozostałych pielęgniarek. Jednak czy to wystarczy, aby nagle podjąć taką decyzję? Obiektywnie rzecz biorąc kłania się stare przysłowie - "mierz zamiary na siły" i to nie jest krytyka nadal jestem pełna szacunku dla ich odwagi. Już kiedyś na tym forum napisałam, że same nie jesteśmy w stanie ogarnąć wszystkich problemów. Poza tym wśród nas jest zbyt duże rozwarstwienie głównie w myśleniu o zmianach. Dobrze by było zacząć od jednomyślności, bo bez tego o całej reszcie możemy sobie tylko pomarzyć.

#12  2015.11.09 21:16:26 ~pigula

Wielka solidarność ale tylko w środowisku, w którym na co dzień pracują pielęgniarki z bloku operacyjnego bo inne koleżanki ze szpitala się wypięły a teraz żal im d.ę ściska że tamte jednak wgrały i będą chodzić z podniesioną głową w przeciwieństwie do reszty pseudo koleżanek ze szpitala którym nikt nie pomoże bo nie mają takiej siły przebicia chociaż jest ich pięć razy Wiecej.Wstydzcie się i płaczcie po kątach.

#13  2015.11.20 20:39:33 ~ja

Zero informacji w ogólnopolskich mediach ! jak zwykle to samo - koniec kampanii, koniec mrzonek o podwyżkach ! jak zwykle drobne protesty ! A GDZIE OGÓLNOPOLSKA SOLIDARNOŚĆ I STRAJK GENERALNY CZAS NAJWYŻSZY !