Prezes władz izby pip: "Rzeczywiście, zawód niewdzięczny tylko nikt go nie kazał wybierać! Tylko do tego zawodu idą ludzie z pasji i powołania".

Działalność izby pip.

 

 

 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.11.11 15:33:20 ~On32

WOW z powołania, to jest się matką, ojcem, księdzem, siostrą zakonną. Czym jest powołanie? DO tego zawodu idzie się jeszcze z innych powodów niż czyste powołanie. Z powodu trwania w poczuciu powołanym do tego zawodu, właśnie ta cecha powoduje, że się z tego zawodu chce jak najszybciej odejść. Ile można usługiwać? Powołanie nie jest równe pomaganiu. To coś innego. Do tego zawodu idą też ludzie, którzy nie są powołani, a cenią sobie chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi (co nie jest zawsze związane z powołaniem), z powodu zainteresowań naukami medycznymi, z powodu (mimo żenującej płacy) obecnie miejsc pracy w związku z wyludnianiem się w tym zawodzie. Pasją? - może ona jest w 1 roku po podjęciu pracy, potem jest rzeczywistość. I jeśli ktoś nazwać chciałby pracę na nogach przez 12 h z obciążeniem fizycznym i psychicznym( odpowiedzialność za zdrowie i życie), to niech mówi mi więcej o pasji więcej i więcej, a ja takiej osoby posłucham i dalej będę słuchać.

#2  2015.11.11 15:33:48 ~On32

Cd. Mówią to osoby, które wykonywały pracę przy pacjencie może z 15 lat temu, a potem stały się pracownikami biurowymi (tzw. umysłowymi)w pielęgniarstwie. Pasja i powołanie, tak chyba trzeba je mieć, by cieszyć się pracą za 2 tysiaki z nockami i świętami. mam nadzieje, że wielu z nas nie zabraknie tej pasji i powołania przez kolejne 30 lat pracy w tym zawodzie bez realny perspektyw poprawy.

#3  2015.11.11 15:42:15 ~On32

Dajmy lekarzowi 2 tys na rękę i zapytajmy go czy ma powołanie i pasję. Dajmy mu 20.000 zł i wtedy zadajmy mu to samo pytanie. Powołanie i pasja, to cechy które może warunkują wybór zawodu, ale niekoniecznie jego wykonywanie, po uzyskaniu formalnych uprawnień. I choć brzmi to ironicznie, to jak długo można nakładać nam na uszy makaron, mówiąc, że to włosy? W pielęgniarstwie ludzie nie są upośledzeni umysłowo ! Czary mary w telewizorni tylko, a "podwyżki pasyjno-powołaniowej" jak nie zobaczyłem na koncie tak pewnie nie zobaczę. Skupię się na pracy z pasją i powołaniem. to chyba "wychodzi mi najlepiej". Pozdrawiam

#4  2015.11.11 16:30:31 ~gosc

Gdyby pielęgniarki/położne - wykonywały Zawody z takim samym powołaniem jak p. Przewodnicząca, wówczas szybciutko pracowano by nad wdrożeniem reform i poprawą sytuacji osõb wykonujących Zawód. Na marginesie - pani też nikt nie zmuszał do objęcia funkcji Prezesa, a skoro się pani jej podjęła to trzeba było realizować naznaczone zadania. Niestety. Pani nie czuje ani misji, ani powołania. Kobieto. Nie ośmieszaj się już. Poprawa. Dopuszczenie do Zawodu osób z 15 letnią przerwą - osiągnięcie.Nie mało znaczące dla was koło ratunkowe. Jak się to ma do ustawicznego dokształcania ? .

#5  2015.11.11 17:19:25 ~ona

To ta mądra pani powinna się do dymisji podać. To jest zawód, teraz już po studiach, wszędzie nas doceniają, tylko nie w Polsce. To nie wolontariat, to ciężki zawód!

#6  2015.11.11 17:48:15 ~Ola

Ręce opadają jak się to czyta. Polskie pielęgniarki to z całym szacunkiem nie F. Nightingale. Zawód może stać się pasją jeżeli jest się bogatym - najpierw trzeba zaspokoić potrzeby niższe, żeby móc realizować wyższe - pani prezes przecież pani to wie.

#7  2015.11.11 17:57:26 ~położna

To skandal .I kto to mówi.Po prostu chce mi się żygać.Ciekawa jestem ,ile zarabiają biurwy w izbach pielęgniarskich i tego typu instytucjach.Mam już dość, pracuję jako położna i naprawdę nie chce mi się o tym gadać, bo każdy dyżur jest dla mnie koszmarem Tak właśnie tak jak widzicie-Koszmarem.Dlaczego.Nie dlatego,że roboty jest od pyty.Dlatego ,że na każdym kroku odstawiana jest prywata.Gnomy-mający prywatne gabineciki zgarniają samą śmietankę,a my zapier.my za gówniane pieniądze.I do tego jeszcze te ostatnie podwyżki-co to wogóle jest-komedia.

#8  2015.11.11 18:06:25 ~AK

Kto Wam wybrał tego prezesa! Powinniście wywalić gnoja na zbity pysk! I ktoś taki Was reprezentuje!

#9  2015.11.11 18:45:07 ~Kasia

Przepraszam czy ktoś mógłBy "z powołania" TO odstrzelic! Bo to tylko wstyd dla pracujących pielęgniarek.

#10  2015.11.11 20:56:15 ~piel

Co mnie obchodzi ktoś kto nie podjął pracy w zawodzie,ja się pytam co się zmieni u mnie na R,żebym się nie wykończyła przed 60.

#11  2015.11.11 21:02:10 ~123....

Pani Prezes dziękujemy,Zapraszamy na przeszkolenie półroczne wraz z wszystkimi Paniami z Okręgowych Izb do szpitala powiatowego w ramach przeszkolenia, a zobaczy Powołanie z Bliska, pozdrawiam

#12  2015.11.11 21:02:10 ~123....

Pani Prezes dziękujemy,Zapraszamy na przeszkolenie półroczne wraz z wszystkimi Paniami z Okręgowych Izb do szpitala powiatowego w ramach przeszkolenia, a zobaczy Powołanie z Bliska, pozdrawiam

#13  2015.11.12 08:44:03 ~piel

W ktorym wieku sie pani zatrzymala , wtedy gdy Florencja zaczynala do pielegniarstwa szly panie bogate ktore byly utrzymywane przez mezow . Teraz mamy XXI wiek , halo pora sie obudzic pani prezes ! A moze pora jest by zmienic wladze w pielegniarstwie ktora zyje zaszylymi czasami, pielegniarstwo to nowoczesnosc , nowoczesna Technika o ktorej owe panie pojecia nie Maja, pora na ogromne REFORMY w pielegniarstwie i poloznictwie o ktorem te panie pojecia nie maja dlatego trzeba je wymienic , bo niestety pasja i powolaniem sie nie najemy , panie zapomnialy ze nie jestesmy zakonnicami by kierowac sie powolaniem .

#14  2015.11.12 09:21:38 ~tk

Powołanie , powołaniem ale do cholery chcemy godnie zarabiać przecież to nie średnoiwiecze. Precz z takim pitoleniem - powołania nie położę sobie na talerzu. Pani prezes wstyd i żenada a w podwyżkach okrutne kłamstwo !

#15  2015.11.12 09:25:02 ~piel

W ciągu kilku lat w tym kraju zostaną tylko przewodniczące,izby,naczelne i oddziałowe,więc może w końcu wezmą się do roboty-za 2 tys miesięcznie!

#16  2015.11.12 09:51:08 ~ina

Oczywiście że szanowna pani gdyby miała na rękę 1 700 zł - słowem tyle co salowi, raczej nie mówiła by o pasji i powalaniu lecz o grubo zakrojonej niesprawiedliwości - mniemam odchodzę od zawodu - będę pracować w ZUS- ie, trafiło się, nie powiem ile będę miała na rękę ale bardzo żałuję , ze wahałam się wcześniej z decyzją.

#17  2015.11.12 11:35:35 ~piel

Jak to pogonić ze stołka,bo samo nie odejdzie?

#18  2015.11.12 11:56:30 ~,,,,,

Proszę podane hasło,wywieszać przed drzwiami szkoły pielęgniarskiej.Wtedy,będzie to uczciwe. Nikt nie wybierze tej pracy,jako zawodu,jako pracy dającej utrzymanie.

#19  2015.11.12 12:33:55 ~wiedźma

Od dawna twierdzę, że wynagrodzenia reprezentantek pielęgniarek i położnych powinny odnosić się do najniższych wynagrodzeń w tych zawodach, a nie do średniej krajowej, której nie osiągamy. Delegatki na zjazd niech głosują 3 x najniższe wynagrodzenia pielęgniarskie dla przewodniczącej, a reszta proporcjonalnie + propozycja "123"

#20  2015.11.12 14:35:36 ~misja

Wykształcona, ale czy inteligentna ? . Kompromitacja władz Izbowych za kompromitacją - inni to widzą i traci na tym całe środowisko Zawodowe. Pani misja to dymisja ( oczywiście łącznie z pozostałymi przedstawicielkami skorumpowanych Izb ). Nasze powołanie, to powołanie Nowych Władz od podstaw - działaczek, a nie statystek, które nic nie robią, a wezwane do odpowiedzi kompromitują siebie i środowisko. Ta kolejna wypowiedz p. prezes utwierdza, że jest zupełnie oderwana od rzeczywistości i niepoważna.

#21  2015.11.12 15:50:01 ~w

Co ze zrównanymi składkami na izby?

#22  2015.11.12 17:24:43 ~,,,,,,

Reprezentantki,to również pielęgniarki,skoro to jest powołanie/jak same twierdzą/,należy Tym paniom odebrać również Ich pensje.Wstyd i hańba,żeby aż tak się dorabiać na powołaniu,poświęceniu innych.To ta jakby zabrać pieniądze zebrane na cel charytatywny.

#23  2015.11.12 17:36:44 ~Alicja

Przykro słuchać Pani Prezes ! Za pracę z pasją należy się godne wynagrodzenie droga Pani! To Pani o tym nie wie ? Dlaczego nie realizuje Pani swojej zawodowej pasji za marną pensyjkę ? Powiem dlaczego, bo ta Pani obecna jest dużo wyższa i to My się na nią składamy ! Naprawdę wstyd Pani Prezes ! Ja podwyżki i tak nie dostanę gdyż pracuję w prywatnej firmie i niewiele zarabiam niestety ale szlak mnie trafił jak to przeczytałam. Na Izby cały czas płacę. A może Drogie Koleżanki czas przestać? Zastanówmy się może wspólnie ?

#24  2015.11.12 17:37:45 ~mmm

Jak można utrzymywać takie osoby,które ,pieprzą takie farmazony,Czy te panie nie wiedzą po co zostały wybrane. Powtarzanie głupch sloganów,to chya nie rola przew.związków.Ręce opadają.

#25  2015.11.13 19:40:25 ~franek14

Taka moja propozycja aby Panie pielęgniarki siedzące na stołkach dłużej niż 5 lat musiały odnawiać prawo wykonywania zawodu oczywiście odpłatnie lub warunek przpracowania w oddziałach wew .i chir , po pół roku to może zrozumiały by o co nam chodzi i nie pieprzyły o powołaniu tylko pragnęły snu i odpoczynku.

#26  2015.11.13 22:54:57 ~zorro

Z pasją i nadludzkim zaangażowaniem, to pani Prezes i pozostałe Izbowe towarzystwo wzajemnej adoracji - podcinają skrzydła kadrze pielęgniarskiej - robiąc wszystko, aby ta pozostawała zubożona i zniewolona. Taką Kadrą najłatwiej sterować i wykorzystywać. NIE dla reprezentacji działającej na szkodę grupy zawodowej. Za odpowiedzialną pracę należy się godna płaca. Co do powołania, to powołujemy Was - skostniałe struktury - do rezygnacji. Nie można kogoś reprezentować wbrew jego woli. Sondaże są dla was jednoznaczne. Paniom już dziękujemy.

#27  2015.11.13 22:54:57 ~zorro

Z pasją i nadludzkim zaangażowaniem, to pani Prezes i pozostałe Izbowe towarzystwo wzajemnej adoracji - podcinają skrzydła kadrze pielęgniarskiej - robiąc wszystko, aby ta pozostawała zubożona i zniewolona. Taką Kadrą najłatwiej sterować i wykorzystywać. NIE dla reprezentacji działającej na szkodę grupy zawodowej. Za odpowiedzialną pracę należy się godna płaca. Co do powołania, to powołujemy Was - skostniałe struktury - do rezygnacji. Nie można kogoś reprezentować wbrew jego woli. Sondaże są dla was jednoznaczne. Paniom już dziękujemy.

#28  2015.11.14 23:21:39 ~gośka

Tak powołanie, służba bo nie można tego nazwać pracą.młodym osobom które chcą studiować pielęgniarstwo polecam kilka dni wolontariatu i niech się dobrze zastanowią. pracuję na zolu i codziennie słyszę ty kur. spierda.rozumiem że to są chorzy ludzie ale jest mi przykro lepiej iść pracować do biedronki kasa taka sama.

#29  2015.11.15 11:53:16 ~zjazd

Okręgowy Zjazd jest w mocy wystosować wotum nieufności wobec Członków Samorządu sprawujących w Izbach funkcje reprezentacyjne. Drodzy Delegaci, jeżeli do najbliższego Zjazdu Nasze przedstawicielki nie złożą dymisji i /lub nie zostaną usunięte - w swych Okręgach musimy złożyć wnioski pod głosowanie , o natychmiastowe usunięcie Ich ze struktur Samorządowych i wyeliminować je raz na zawsze - łącznie z hańbą, którą okrywają Nasz Zawód. Dowód w powyższej wypowiedzi p. Prezes. Tylko my mamy przedstawicielstwo działające przeciwko Nam. Jako Zjazd stanowimy wyższą Władzę niż one. Dość.

#30  2015.11.19 19:18:48 ~do zjazd

Chyba z choinki się urwałeś skoro wierzysz,że towarzystwo izbowe można usunąć.Ono jest przyspawane do stołków i nie do ruszenia.Można je jedynie lekko osłabić rezygnacją z płacenia za rozliczne kursy i kursiki.

#31  2015.11.21 19:21:03 ~wystarczy

Wystarczy lawinowo złożyć rezygnację u Pracodawcy, o zaprzestanie opłacania składek na Izbę. Pójdą do Sądu - przewód Sądowy zakończy się za 2- 3 lata - Izbówki nie przetrwają. Zamiast 12 - 15 tyś kilkaset PLN z kursów i dodatkowej działalności. Nie przetrwają, a wobec solidaryzmu nic nie wskurają. Proponuję. W grudniu składamy wnioski o nieodprowadzanie składek na Izbę. W lutym mamy je z głowy.