Wideo - przewodnicząca związku pip: "część placówek chce, aby włączono do podstawy" tzw. podwyżki, na mocy porozumienia z dnia 23 września 2015 roku. Pielęgniarko! Słyszałaś o takim przypadku?

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.11.12 09:58:15 ~Izabela

To znaczy że część placówek chce obok podstawy podwyżki? No chory kraj.Co znaczy że podwyżki obok są łatwiejsze do kontroli? Obok podstawy to jałmużna nie podwyżka.My pielęgniarki pracujemy w większości też nocami i w święta.Dlaczego z tego tytułu nie mamy mieć większego uposażenia? Praca w nocy niszczy nam zdrowie.Obok tylko dlatego by komuś było łatwiej liczyć? Żartownisia.

#2  2015.11.12 10:43:30 ~Aaaaa

Ta pani powinna juz zamilczeć na wieki.Dzekujemy za podwyżki podpisane w nocy jakby dnia nie było .

#3  2015.11.12 10:50:21 ~uuu

No tak. "My mamy już sprawę załatwioną." Rzeczywiście, pielęgniarki wiedzą ,że zostały "załatwione". A Pani przypominam , że ciężko pracujące pielęgniarki żądają Pani dymisji. Wydaje mi się, że ma Pani problemy ze zrozumieniem niektórych rzeczy (np. podpisywaniem niektórych rzeczy), więc napiszę b. czytelnie. D Y M I S J A- "zwolnienie lub rezygnacja kogoś z zajmowanego stanowiska lub urzędu."

#4  2015.11.12 12:11:38 ~On32

To super rozporządzenie sprawi, że szpitale wstrzymają przyjmowanie nowych do pracy, bo jak dawali na dzień dobry podstawę 2000brutto dla nowej przychodzącej do pracy, to powinni obecnie dać 2400bruto podstawy, a za rok 2800brutto itd w kolejnych latach. Zobaczycie wstrzymają jeszcze nabór, bo będzie dylemat u zatrudniających.

#5  2015.11.12 14:19:40 ~gaga

Zatrudniający zawsze mieli ,dylemat'':)Nic nowego:))A wstrzymać mogą nabór już niedługo ale z zupełnie innego powodu - kiedy duża część pielęgniarek i położnych uda się na emerytury - to dopiero będzie ,dylemat''!

#6  2015.11.12 14:22:55 ~DOCENIONA?

W dniu 10.11.2015 Szpitale Wojewódzkie w Gdyni wypłaciły tzw. podwyżkę dla pielęgniarek w kwocie 348,60 złotych polskich za dwa miesiące IX i X oczywiście obok pensji. Winszuję Pani przewodniczącej dobrego samopoczucia z powodu wywalczenia dla nas tej jałmużny. Rzeczona "podwyżka" na pewno zapewni napływ młodych sił do zawodu. Drzwi uczelni nie będą się zamykać! Kiedy odszczekacie publicznie kłamstwo podane przez was całej Polsce w mediach, że otrzymamy 1600 złotych do podstawy? Obywatele są przekonani, że dostałyśmy krocie!

#7  2015.11.12 15:20:13 ~Rafał

Tak, słyszałem. W Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku wynegocjowałem z dyrektorem włączenie podwyżki do płacy zasadniczej.

#8  2015.11.12 15:54:57 ~Mzar

Szpital w Poznaniu - w porozumieniu ze związkami zdecydował dać podwyżkę obok podstawy, ( kochane związki, przewodnicząca dostała nowy gabinet ) na dodatek pieniądze te nie będą wypłacane w czasie chorobowego. Osoby będące na L4 np z powodu ciąży nie zobaczą ani złotówki, dziewczyny które przyszly do pracy po 15 października również przez najbliższy rok nie otrzymają podwyżek gdyż nie są wciągnięte na liste do NFZ. Człowiek ma ochotę wbić na pale wszystkie przewodniczące i podpalić. A media kreują swoją bajeczkę ze szczęśliwym zakończeniem. Kpina.

#9  2015.11.12 16:15:57 ~pibu

BRAWO! ZUS może zacierać ręce, bo otrzyma więcej niż pielęgniarki. podwyżka 2x brutto i jako dodatek do pensji. czy to jest podwyżka? . kto ,rości sobie prawo do tak beznadziejnej decyzji nie powinien reprezentować środowiska pielęgniarek! . a na marginesie w porozumieniu prawdopodobnie jest zapis o włączeniu do pensji. może przynajmniej to sprawdzić i egzekwować? . a może środowisko pielęgniarskie powinno odmówić przyjęcia jałmużny i powrócić do protestu! .

#10  2015.11.12 16:33:56 ~Gaga

Czy Pani Przewodnicząca uwaza ze 172 Zł dodatku obok to jest PODWYŻKA sadysfakcjonująca pielegniarki i położe W Sanockim szpitalu uszczknieto sobie jeszcze z tych pieniedzy pule na nagrody dla wybrańców , SKANDAL

#11  2015.11.12 19:51:41 ~piel

TA pani to porażka, dno

#12  2015.11.12 22:36:04 ~poł

Idą Zjazdy ! Obniżmy pensje funkcyjnym bo zapomniały o MALUCZKICH !

#13  2015.11.13 04:47:06 ~Andźka

Pracuję w dużym szpitalu w Warszawie. i jeśli chodzi o "wywalczone" podwyżki, to minął 12 listopada a na moje konto nic jeszcze nie wpłynęło.

#14  2015.11.13 09:13:22 ~piel

Jestem pielęgniarką z 30 letnim stażem pracy, w tym 27 lat w szpitalu na oddziale wewnętrznym i ZOL. Dorobiłam się tylko wielu dolegliwości chor. jak większość z nas, a pensje zawsze marne, bez wieloletnich podwyżek pensji ale z obowiązkową składką na Izby piel.Przez lata straszono nas, że jak nie zrezygnujemy z takich lub innych należności finansowych to padnie szpital itp.Przeszłyśmy wiele. Ale mieć możliwość zmiany na naszą korzyść i nie wykorzystać tego, tylko podpisać jakiś bubel prawny, który nie daje konkretnych wytycznych tylko różne interpretacje tego zapisu.Powinny" polecieć głowy" tych, którzy to podpisali i nie pokazywać się publicznie ze wstydu a tym bardziej wypowiadać publicznie. U nas do tej pory nikt nie zobaczył nawet złotówki, a już mi proponowano w banku kredyt, bo mamy takie podwyżki. ŻENADA !

#15  2015.11.13 09:16:15 ~nata

P.Mielcarek prosimy o nową akcję nt. " gdzie do obecnej chwili zostały wypłacone podwyżki dla pielęgniarek? " P. Mariuszu z pełnym szacunkiem i podziękowaniami zwracam się do Pana za prowadzenie portalu.Robi pan wielką robotę, jako chyba jedyny dla środowiska i proszę tak trzymać. Proszę przychylić się do mojej propozycji - będę wdzięczna.Drogie koleżanki dopóki nie zrezygnujecie z dodatkowych etatów podwyżki dla nas nie będzie ! ponadto zaniedbujecie w ten sposób siebie, swoje rodziny a wasze zmęczenie odbija się na jakości pracy pielęgniarskiej i w związku z tym opinie są o nas nie najlepsze ! Duża wina leży więc po naszej stronie ! Dlaczego to jest tak trudno zrozumieć ?

#16  2015.11.13 09:32:59 ~piel

Kopaczowa skopana i to porządnie,od wczoraj zero stanowisk ! nareszcie ! powinna już dawno wypaść z gry i jej ciągłego oszustwa społeczeństwa.Kolejny raz i oby ostatni oszukała pielęgniarki, zadrwiła z nas, społeczeństwo przekonane, że otrzymałyśmy wysoką podwyżkę i to za co? ludzie się z nas śmieją, że jak zwykle pielęgniarki dały się oszukać! Nauczyciele jak walczyli o podwyżki od razu dostawali,o ile lżej pracują ! ile wolnego mają oprócz wakacji ferii, wolnego przed feriami mają jeszcze tzw. dni dyrektorskie do dyspozycji tak że w tym tygodniu praktycznie szkoły nie funkcjonowały.Mają wszystko, dodatki, premie, trzynastki nawet wożna dostaje 13-tkę w szkole a co ma pielęgniarka ? nawet choroby zawodowej nie wywalczyłyśmy ja po latach pracy w szpitalu na leczeniu ( kręgosłup. kończyny górne)oczywiście nie mam za to płatnego urlopu zdrowotnego jak mają nauczyciele !

#17  2015.11.13 09:43:37 ~ja

Dobrze pisze nata, piel. Tak zastanawiające jest i to bardzo, że my nie potrafimy o swoje walczyć ! Z czym to jest związane ? . może z nadmiarem pokory, chciwości (kilka etatów), braku wyobrażni, inteligencji czy nadmiernej pokory, braku szacunku dla siebie, braku zainteresowania polityką, wyborami, kandydowaniem? Tak Kopacz została załatwiona ito bardzo dobrze- jest teraz nikim.I też nic dla nas nie zrobiła przez 8 lat ! W jednej z wypowiedzi przedwyborczej określiła pielęgniarki jako "te " pielęgniarki cyt. " i żeby te pielęgniarki też dostały podwyżkę " co to znaczy te co za te ! za co ona nas ma ? kolegom dała od razu pieniądze i to duże pieniądze ! no i co a no nic ta kopaczowa w końcu musiała zejść ze sceny ! NARESZCIE !

#18  2015.11.13 09:59:02 ~nurse

Tak zgadzam się z powyższym, przed chwilą przeczytałam, że lisica kopaczowa zabezpieczyła siebie i kolesiów odchodzących zwiększając wcześniej 3-krotnie pieniądze na odprawy dla nich i dla siebie,w sumie będzie to 14 milionów ! A Ty PIELĘGNIARKO ILE DOSTAŁAŚ ?

#19  2015.11.13 10:07:40 ~obser

Do czego to podobne,żeby pielęgniarki nie były liczone w NFZ tak jak lekarze ! oby ten cały NFZ został jak najszybciej r. ! A kopaczowa i arłukowicz pod sąd za chorych onkologicznych którym przyspieszyli śmierć !

#20  2015.11.13 10:43:48 ~Ola

Nata w każdym zdaniu ma 100 % racji! Nie trzeba nic dodawać. Jeżeli dalej jedna pielęgniarka będzie pracowała za trzy długo jeszcze będziemy czekać na zmiany. Najpierw godna praca na jednym etacie! Ja również doceniam istnienie tego portalu za co Panu Mariuszowi dziękuję.

#21  2015.11.13 13:24:52 ~piel

Pani LD już dawno straciła kontakt z szarą rzeczywistością pielęgniarską. 170 zł to kosztuje ją jednorazowo ułożenie jej fryzury i jej manicure.

#22  2015.11.13 15:40:35 ~piel.

Rypin, tutaj nadal nie było "podwyżek". Podobno mają być wypłacone przy listopadowej pensji, podobno mają dostać wszyscy równo - ok. 230zł( nadal nie wiadomo czy to już na rękę, czy brutto? ).Inne podobno mówi, że Te co przepracowały 30 lat dostaną więcej. I tego to już w ogóle nie rozumiem, gdyby to było za kwalifikacji, to i owszem. Ale tak, to gdzie tu sens i logika, chyba, że chodzi oto by zdenerwować garstkę tych młodych, które i tak pracuję za najniższą krajową. Mnie to gila, tak, czy tak łapię się do obu grup, ale na Boga inwestujmy w wiedzę i umiejętności, nie w opór do wiedzy i zmęczenie zawodowe.

#23  2015.11.13 15:41:25 ~ewaka59

Do Nata- Machina poszła w ruch. Przy stawce 18 zł na godzinę i 160 godzin miesięcznie- kontrakt- nie przeżyję. Znalazłyśmy się w pułapce. Pozdrawiam.

#24  2015.11.13 15:57:43 ~piel. cd

Ta Pani z wywiadu, to chyba się nie słyszy i nie rozumie biedna tego, o czym mówi. Cały czas była mowa o podwyżce do podstawy, nie przy podstawie. W czym problem z kontrolą? Należało negocjować realną kwotę zwiększającą wynagrodzenie czyli podstawę. Dodatek za staż ma się w zależności od ilości przepracowanych lat (nie wszędzie istnieje), dodatek za godziny nocne jest rekompensatą za nieprzespane noce, dodatek za godziny świąteczne to mierna rekompensata za czas spędzony w dni świąteczne w pracy zamiast z rodziną. Masz noce i święta masz dodatek, nie to go nie ma. Należy ustalić wysokość podstawy, w zależności od kwalifikacji i co za tym idzie umiejętności. Licencjat to podstawa dzisiaj. Następny próg to kurs kwalifikacyjny, następny specjalizacja. Za mgr z pielęgniarstwa, nie z np: pedagogiki, troszkę więcej niż licencjat. Odgórnie ustalić wysokość podstaw dla kolejnych kwalifikacji jak w karcie nauczyciela. Jasno i wyraźnie. Pozdrawiam

#25  2015.11.13 19:41:32 ~dargiewicz

Puknij się kobieto w ten pusty łeb, o czym mówisz

#26  2015.11.13 20:27:32 ~Maria

Ja tam od razu mówiłam, że podwyżkę wynegocjonowaną przez związek zawodowy powinny dostać tylko te, co do związku należą. Reszta tej podwyżki, jak widzę nie potrzebuje!

#27  2015.11.13 22:02:38 ~:-(

Kolezanki. Dlaczego w niektorych szpitalach pielegniarki bedace na chorobowym dostaly dodatki z NFZ a w innych nie. Czy ogolne warunki umow o udzielanie swiadczen zdrowotnych nie powinny tego zagwarantowac wszystkim w sposob jednakowy?

#28  2015.11.13 22:29:47 ~lucy

Lucynka. Kopacz i Arułkowicza, a następnie Zębali- pacynka. Oni wszyscy się już skończyli - zostali rozliczeni i nie ma Ich. Pani Lucynko. Czas się również pożegnać. Nie chcemy sprzedawczyków. Fora ze Dwora.

#29  2015.11.14 09:14:12 ~ufoludek/a

Nie jestem z natury osobą która rzuca wulgaryzmami ale w tym wypadku aż cisną się na usta. kolejny raz osoby które zasiadają w I.P a miały nas reprezentować zawaliły sprawę, jednak mają poczucie sukcesu. prawo drogie panie z zarobkami od 5 tyś wzwyż gratulacje.

#30  2015.11.14 10:31:58 ~gaga

Do 22- zobaczymy jak u Ciebie za kilka lat narośnie ,zmęczenie zawodowe'' i obyś miała bogatego męża ,żeby finansował ten Twój pęd do wiedzy. A żeby nie było wątpliwości - według minie wszyscy powinni otrzymać taką samą kwotę - ponieważ WSZYSCY wykonujemy te same obowiązki.

#31  2015.11.14 11:00:32 ~piel

Skoro związki wynegocjowały te podwyżki, to tylko członkowie powinni je dostać! A najwięcej pretensji mają te co nie należą do związków. Jak komuś nie pasuje lub nie chce to nie ma przymusu je brać. Można oddać na rzecz potrzebujących. Można też założyć swoje związki i zawalczyć o większe podwyżki. Nikt nikomu nie zabrania by udać się do pracodawcy, MZ, rządu i żądać pieniędzy.

#32  2015.11.14 20:16:08 ~Ola

W obecnej sytuacji z powodu drastycznie niskich zarobków podwyżki powinny otrzymać wszystkie pielęgniarki. Powyższa wypowiedź jest tylko potwierdzeniem tego, iż związki zawodowe tej grupy są "państwem w państwie". Podstawowym kryterium wynagradzania powinny być kwalifikacje - tak jest na całym świecie, stąd inna motywacja do rozwoju zawodowego. Przynależność do związków zawodowych nie zapewni pacjentom profesjonalnej opieki, a za to chcemy być dobrze wynagradzane!

#33  2015.11.14 22:55:03 ~do Ola

Związki Zawodowe nie są od zapewniania pacjentom profesjonalnej opieki! A przynależność nie ma nic wspólnego z opieką nad pacjentem. Zanim zabierze się głos w dyskusji warto co nie co wiedzieć na tematy związane z zawodem. Dodam, że do związków nie musisz należeć, gdybanie czym są ,nie są twoją sprawą.

#34  2015.11.14 23:37:18 ~Ola

Z pewnością gdybanie o tym, że dobre płace należą się tylko i wyłącznie pielęgniarkom należącym do związków zawodowych nie ma nic wspólnego z dobrą pracą w szerokim tego słowa znaczeniu. Związki zawodowe powinny dbać o interesy wszystkich pielęgniarek! Niestety niewiele wiedzą na temat zawodowych problemów tego środowiska - nie ma na to żadnych dowodów. Priorytetem ich działania jest zapewnienie sobie profitów czego i tobie życzę.

#35  2015.11.15 00:00:31 ~do Ola

Powinny? Związek Zawodowy jest org. która dba przede wszystkim o swoich członków ! Jak czytam takie idiotyzmy to wiem dlaczego tak jesteśmy kopane po tyłku! Bo takie mamy idiotki w zawodzie jak ty. Jeszcze tylko ZZ są w stanie i mają prawo kontroli pracodawców. Gdyby nie ZZ to zapieprzałabyś tak jak salowe w impelu ,nie mając żadnych praw i ochrony.

#36  2015.11.15 00:10:41 ~Ola

Kobieto połóż się spać, bo bredzisz - niech sen przyniesie ci lepsze samopoczucie! Dobranoc

#37  2015.11.15 01:42:17 ~do 35

Ty chyba dawno nie byłaś na jakimś oddziale typu Interna, gdzie na 60 pacjentów przypada 2 pielęgniarki. Tak, słownie: dwie. Mają do pomocy 1 sanitariuszkę. I wiedz, że w takich warunkach zapieprza się jak salowa z Impelu, nie mając żadnych praw i ochrony. A ostatnie działania związków i władz pielęgniarskich ten stan rzeczy tylko usankcjonowały.

#38  2015.11.15 10:54:05 ~laborant

Pracodawcy tylko czekają, żeby zlikwidować ew.umniejszyć rolę związków zawodowych. Pracownicy w całej Polsce, próbuja zakładać związki,ale pracodawcy skutecznie im przeszkadzają (od razu zwalniają inicjatorów, np.w Lidlu, Biedronce).A pielęgniarki chcą zlikwidować swoje. Kto wam w głowach tak nabełtał i jaki miał w tym cel? Dostałyście podwyżkę(małą, ale zawsze coś)i macie to dzięki związkom.My nie dostaliśmy nic, pojedyńczo nie mamy szans cokolwiek załatwić.

#39  2015.11.16 21:22:31 ~ewa

Jak podzielic podwyżki w spółce piel środowiskowe w/g stawki wychodzi niesprawiedliwie ta ktora ma dużo pacjentów dostanie np:po700zl a ta co mniej 100 zł a wykonuje tą samą pracę płaci ponosi koszty takie same

#40  2015.11.17 09:45:32 ~Andrzej

Drogie Panie i Panowie, czytając Wasze opinie dochodzę do wniosku, że ci którzy decydują o waszej sytuacji osiągnęli swój cel, skłócono Wasze środowisko, w ten sposób rozbito jedność grupy zawodowej. Skaczecie sobie do "gardeł" za coś czego realnie nie otrzymałyście,(dzielicie "padlinę" na drobne strzępy)i nie zdajecie sobie sprawy jak w majestacie prawa Was oszukano (patrz - relacje z protestu i wypowiedzi i deklaracje członka Rządu również w imieniu Pani Premier " na pewno dotrzymamy słowa" ). Nie wyciągacie od wielu lat wniosków. Waszą słabością są wybierane przez Was przedstawicielstwa tak na poziomie zakładów pracy jak i w IP. Pozdrawiam

#41  2015.11.17 22:39:53 ~mgr piel-

JEST JEDEN CEL: GODNE WARUNKI PRACY I PŁACY PIELĘGNIAREK NA JEDNYM ETACIE! Dopóki sobie tego wszyscy nie uzmysłowią, dopóty nic się nie zmieni. Jeśli same się nie otrząśniemy z tego marazmu i nie zaczniemy siebie szanować to nic się nie zmieni, nie ma się co oszukiwać i szukać winnych. Pracodawcy muszą się przekonać, że jest nas za mało i wówczas chcąc zatrudnić pielęgniarkę będą zmuszeni zachęcić ją dobrym wynagrodzeniem, a jeśli mają pod dostatkiem chętne na umowy zlecenia za 15 zł/godz. to im w to graj.Zacznijmy się szanować i cenić zamiast narzekać i pędzać jak konie z klapkami na oczach. Pozdrawiam.

#42  2015.11.18 18:31:30 ~sophia

Mazowieckie Specjalistyczne Centrum Zdrowia w Pruszkowie tez jak na razie cisza w sprawie podwyżek. Ciekawe, czy tez dotyczy ona lekarzy?

#43  2015.11.18 22:11:53 ~ada

Bielany-Toruń-do tej pory otrzymałam na konto 299,90zł.za dwa miesiące w postaci dodatku do pensji i się pytam co to ma być? Z tego wynika ,że rozporządzenie idzie swoją drogą,a Dyrektorzy robią co chcą,oczywiście za przyzwoleniem naszych pielęgniarek związkowych.Czego my się nadal boimy,że Pani Dyrektor nas zwolni i się zgadzamy na byle co.Przyszedł czas na zmiany.Pielęgniarki muszą się zrzeszyć,bo do tej pory jesteśmy podzielone ,na kontraktowe i te na etatach.Nie zapominajmy,że 3/4 kontraktowych pielęgniarek została po cichu przymuszona do kontraktów.Musimy być jednością,a nie skaczemy sobie do oczu.Nie umiemy nic wywalczyć,bo takich ludzi sobie wybrałyśmy,żeby nas reprezentować.Czas zmienić władze.Tylko wtedy nam się uda coś wywalczyć.Co to za rozporządzenia,które można dwojako interpretować.Pozdrawiam