Pielęgniarka, która zmieni pracę, może stracić podwyżkę

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych

 

 

Zobacz materiał prasowy

 

 

 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.11.13 16:13:51 ~Wiem.

Niestety rozporządzenia podwyżkowe nie gwarantują tego do podstawy. Ale super,że sporo pracodawców jednak włącza do podstawy i od tego rosną pochodne. Niestety zbyt mało jest takich pracodawców! A faktem smutnym jest to,że tylko osoby zatrudnione na dzień 15 września otrzymają tę kasę. Jak ktoś np.16-go zmienia pracodawcę to kasa za nim nie idzie! Niestety.

#2  2015.11.13 23:10:22 ~cytat

Cały czas była mowa o podwyżce do podstawy, nie przy podstawie. W czym problem z kontrolą? Należało negocjować realną kwotę zwiększającą wynagrodzenie czyli podstawę. Dodatek za staż ma się w zależności od ilości przepracowanych lat (nie wszędzie istnieje), dodatek za godziny nocne jest rekompensatą za nieprzespane noce, dodatek za godziny świąteczne to mierna rekompensata za czas spędzony w dni świąteczne w pracy zamiast z rodziną. Masz noce i święta masz dodatek, nie to go nie ma. Należy ustalić wysokość podstawy

#3  2015.11.14 08:22:38 ~Urwis

E! To ja nie muszę się martwić bo podwyżki nie dostałem więc nie stracę. Jestem pielęgniarką pracującą w Ratownictwie "PAŃSTWOWYM" jestem podwykonawcą czyli "PODPILĘGNIARKĄ" ale składki na IZBY OPŁACAM.

#4  2015.11.14 15:24:41 ~ja

My dostałyśmy 173 zł dodatku po podwyżce, którą wywalczyły pielęgniarki strajkujące - to kpina! Żart? I mogą ten dodatek zabrać!

#5  2015.11.14 16:42:01 ~bubel

Kolejny bubel ta ustawa,człowieka diabli biorą, że nasze koleżanki które nas reprezentują się po prostu sprzedały. Dokładnie 173 zł, oczywiście jako dodatek.KPINA. Ale w Polskę poszło jaką kasę dostałyśmy.Już mi bliżej do emerytury, w następnym życiu mam nadzieję że nie wybiorę tego zawodu :}Pozdrawiam wszystkie PIELĘGNIARKI

#6  2015.11.14 21:15:50 ~piel

Jak mnie w. wasz lament! A ile z was wypisało się z OZZPiP po tych pseudo-negocjacjach? Takie pytanie zadaje wszystkim koleżankom, które zaczynają narzekać. Ja to zrobiłam, ale z tego co wiem stanowię nikły procent. Przecież ten beton który nas reprezentuje ma gdzieś wasze narzekanie i wyliczenia. Jedyne co je może ruszyć, to brak dopływu kasy na ich kilkutysięczne wynagrodzenia i na wyjazdy krajoznawczo-turystyczne, które ze sprawami pielęgniarek nie mają nic wspólnego (choćby ostatni wypad do Paryża, który wcale nie był konferencją związaną z pielęgniarstwem).

#7  2015.11.15 00:15:22 ~piel

A gdyby nie było zz to kto by ci wynegocjował te 174 zł? Takie cwane jesteście! To proszę nie brać tych podwyżek.

#8  2015.11.15 01:36:08 ~do 7

Nie mam co brać, bo mi tego w ogóle nie dają, więc skucha i nie sugeruj, że bez związków zawodowych nie dałoby się niczego załatwić, bo wystarczyłoby, żeby przedstawicielki w izbach miały trochę poukładane w głowach i potrafiły wykorzystać obecny brak pielęgniarek na rynku to już dawno byłoby zapisane czarno na białym, np. ile pielęgniarek ma przypadać na jednego pacjenta na oddziale, na jakie choroby zawodowe jesteśmy narażone, jaka ma być podstawa min. wynagrodzenia pielęgniarki, itd; szkopuł w tym, że liczba izb jest zbyt duża i każda izbianka zamiata pod siebie.

#9  2015.11.15 10:23:11 ~do 8

Ha! ha! W/g ciebie panie w izbach wezmą długopis i zapiszą ile pielęgniarek ma być na oddziale? A pracodawcy pokornie to zrealizują .Puknij się w ten pusty łeb i zastanów co piszesz. Na takie coś musi być ustawa w sejmie, którą ktoś musi przegłosować! A jak wiadomo taki sejm naszą grupę zawodową ma głęboko w de.

#10  2015.11.15 10:54:11 ~gaga

.a pracodawcy niedługo przestaną być pracodawcami , bo po prostu braknie im personelu - kto się ma puknąć w głowę?

#11  2015.11.15 11:01:21 ~ha!ha!

Nie braknie ,nie braknie! Pielęgniarki będą pracować na 10 etatach! za 5zł/h, bo to są inteligentne i empatyczne kobiety! Ha!

#12  2015.11.15 16:47:13 ~ggg

Ja też się nie martwię tyle czy tyle bo podwyżki nie dostałam-POZ ,podobno po nowym roku jak dyrektorowi wystarczy(nasz dyrektor ma w nosie piel. więc na pewno mu zabraknie ponieważ nie jest to zagwarantowane że tyle i tyle)

#13  2015.11.15 17:24:57 ~monia

Nasz dyrektor w ogóle jeszcze nie dał.Chce nas podzielic na te którym się należy więcej i mniej.Na niektórych oddziałach np neurologii,otolaryngologii da więcej(174 zł+) i te którym da tylko 58 zł oczywiście "obok".Poprostu regulacja siatki płac z pieni edzy wywalczonych wszystkim po równo rozdzila wg swoich wyliczeń nie liczac się z naszym zdaniem

#14  2015.11.15 21:54:50 ~do 9

A inicjatywa do tego, aby zapisać to wszystko w ustawie nie może wyjść od izb? Poza tym co przez tyle lat zrobiły w tym kierunku lelije z OZZPiP? Tyle pielęgniarek leczy się we własnym zakresie na zwyrodnienia kręgosłupa i jakoś do tej pory nikt nie powiązał tego na piśmie z pracą jaką wykonują.

#15  2015.11.15 22:30:05 ~gaga

Do 11- a może na 100 etatach co?

#16  2015.11.16 13:58:03 ~ina

Do ~1,2 A właśnie że to porozumienie wyraźnie mówi o wzroście wynagrodzenia wraz z jego składnikami( np. staż)i pochodnymi(nocki i święta) czyli jest to wzrost uposażenia zasadniczego - czyli podstawy wynagrodzenia. Jak mogą wzrosnąć składniki wynagrodzenia i pochodne bez wzrostu podstawy wynagrodzenia? Przecież to od podstawy wynagrodzenia oblicza się jej wszelkie pochodne. Kto przestrzega prawa wie, ze jest to kont ans - jedno bez drugiego nie wzrasta (w myśl KP)

#17  2015.11.16 19:14:33 ~gosc

.Tylko piszemy,piszemy,piszemy i na tym sie konczy, a Pan Zebala sie cieszy ,ze udalo mu sie nas zapedzic w kozi rog .Dlaczego nie wykrzyczal netto, netto,netto.obok,obok,kiedy,kiedy,kiedy.174,174,174na reke,nie wiadomo kiedy Panie Pielegniarki dostana i tej jalmuzny jeszcze do dzis niema.A ile to jest? 1 godzina pracy lekarza w dzien swiateczny Panie Zebala zero ambicji.Jest Pan poprostu niewiarygodny.

#18  2015.11.17 11:21:55 ~Smutne

Gdzie tu sprawiedliwość? Pielęgniarka na urlopie macierzynskim już nie ma prawa do podwyżki! Ciężko wychować dziecko za "gole pielegniarskie 80%" ale jeszcze ciężej gdy przez formę dodatku ma się świadomość bycia zepchnietym poza grupę "szczęśliwcow".