Argumentacja NIE DO UWIERZENIA!? Pracodawcy RP o tzw. podwyżkach pielęgniarek i położnych.

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

                          *Kliknij po więcej informacji

 

 


 

 

W ramach konsultacji publicznych do projektu rozporządzenia ministra zdrowia w "sprawie tzw. podwyżek dla pielęgniarek i położnych" Pracodawcy RP zgłosili swoje uwagi. Poniżej cytuję fragment zgłoszonych uwag:

 

"Wielu świadczeniodawców odpowiedzialnie podchodzi do wynagradzania personelu pielęgniarskiego i oferuje im bardzo dobre wynagrodzenie. Podmioty te wg. naszej wiedzy nie były zainteresowane środkami z NFZ, gdyż ich przyjęcie oznaczałoby, że wynagrodzenie pielęgniarek przewyższyłoby wynagrodzenie lekarzy."

Wybrał:

Mariusz Mielcarek 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.12.05 18:40:58 ~hi

Brak słów żeby skomentować tę uwagę,chyba żyjemy w dwóch różnych krajach.Pozdrawia pielęgniarka z 33 letnim stażem .

#2  2015.12.05 20:01:36 ~!!!!

O ja pie.le! tyle w temacie. Szkoda tego komentować

#3  2015.12.05 20:26:42 ~Pipi

Usiadłam i zapłakałam.żenujące! Zarobki większe niz lekarzy.

#4  2015.12.05 21:27:06 ~betty41

Hhahahaahahaa ! Usmiałam się ! ale to smiech przez łzy.

#5  2015.12.05 23:01:46 ~gosia

Jaki był cel pierd*lenia takich głupot? czy myślą że w te kłamstwa uwierzy społeczeństwo? bo na pewno nie pielęgniarki. I jeszcze jedno, skoro lekarze tak mało zarabiają, dlaczego mogą w salonach samochodowych kupować auta bez zaświadczeń o dochodach, wystarczy zwykłe oświadczenie o wykonywaniu zawodu lekarza. Inne grupy zawodowe takiego przywileju nie mają! Nie daje nic do myślenia?

#6  2015.12.06 07:40:32 ~Super.

Wynagrodzenie lekarzy, ale za jeden dyżur Dobre sobie.

#7  2015.12.06 10:52:30 ~Pielęg

Bez komentarza______

#8  2015.12.06 12:25:58 ~~Pielęgn

To niech podadzą dokładnie gdzie jest taka placówka ( choć jedna) gdzie nasze koleżanki tak mają się dobrze! ŻENAAADA

#9  2015.12.06 14:54:10 ~xxxxx

Komunistyczna propaganda działa. To tak jak w Rosji. Putin ma szczėśliwych obywateli. Repatryjantów. Niedługo pielėgniarka nie otrzyma paszportu, żeby nie spieprzyła z kraju - przecież wykształciła się w Polsce. A, gdzie te Izbowe gnioty ze swym stanowiskiem ? Nie widzą Kanalie, co się dzieje ! To je na Sybir, może wtedy zacznie siė normalność.

#10  2015.12.06 20:43:47 ~gaga

Xxxxx- No jak to gdzie ? Kupuja ,szyneczki'' dla dzieci na święta za podwyżki!

#11  2015.12.07 11:57:25 ~gość

Kiedyś pielęgniarki po LM miały szacunek i pracę na jeden etat,a teraz powykształcane,a lekceważone przez wszystkich i zdegradowane do poziomu taniej siły roboczej

#12  2015.12.08 13:40:23 ~ewelin

I skończy się jak zwykle pielęgniarki walczą o należny wzrost wynagrodzenia, dostaną ochłapy a lekarze bidule mają tak mało i oczywiście ich brakuje na dyżurach więc im trzeba dołożyć nawet, stawka 100 zł za GODZINĘ. Nas nadal jest za dużo więc możemy pracować za darmo jak siostry bo tak nas traktują. Dokształcajmy się! , a żeby nam starczyło kasy to weźmy jeszcze trzeci etat bo dwa nam nie wystarczą.

#13  2015.12.08 18:20:25 ~piel......

. Podmioty te wg. naszej wiedzy nie były zainteresowane środkami z NFZ, gdyż ich przyjęcie oznaczałoby, że MIESIĘCZNE wynagrodzenie pielęgniarek przewyższyłoby wynagrodzenie lekarzy NA DYŻURZE ." tak powinno być :)))))

#14  2015.12.08 18:57:07 ~ja

Lekarz za jeden dyżur ma pobory takie jak pielęgniarka za cały miesiąc. (A nawet i jeszcze więcej)TAKA JEST PRAWDA - przekażcie proszę dla tych debili którzy się nie orientują! Pielęgniarka zarabia ok. 2000 zł na czysto z wykształceniem wyższym i po kursach. Teraz rzucili jakiś ,otchłap" - który śmierdzi. (Niby 400 zł)Oszustwo na wielką skalę. Za wrzesień u nas ,rzucili" tylko 173 zł - a gdzie reszta?

#15  2015.12.08 21:35:17 ~ja

Http://praca.interia.pl/news-lekarze-do-resortu-zdrowia-potrzebne-podwyzki-zmiana-prawa-i,nId,1935460

#16  2015.12.08 22:28:00 ~gośc

Czasami nie wiem czy jestem jeszcze pielęgniarka , czy służącą , bo lekarze co niektórzy zachowują się jak Gwiazdorzy ,wine ponoszą struktury w ministerstwie niestety tak będzie , bo nie mamy nikogo kto uznałby nas za prawdziwych fachowców , po skończonej szkole medycznej masz wątpliwości , czy nadal jesteś pielęgniarka , bo nie masz odpowiednich kursów , które pasowałyby lekarzowi do kontraktu w POZ , do dupy z takim krajem i rządzącymi , tórzy widza tylko wierzchołek gry , a gdzie podstawa tej góry i gdzie środek , po kilku chwilach góra niestety spadnie i tak będzie , jeżeli nie będzie PIELEGNIAREK -POŁOZNYCH

#17  2015.12.08 23:19:32 ~piel

Nie wiem co się dzieje Jestem piel z 35 letnim stażem kiedyś w pracy lekarz szanował pielęgniarkę zarobki nie różniły się taką sumą a dzisiaj te młode koleżanki lekarz traktują ją służące ale jest też prawda że za dużo się im liżą w ten sposób tracą swoją pozycję i godność

#18  2015.12.09 00:04:23 ~Trybunał

Dziś dla Samorządu Zawodowego - Izb Pielęgniarskich - Trybunał Konstytucyjny ! . Bez tłumaczenia. Na forum.

#19  2015.12.09 07:22:46 ~piel

Izby i naczelne wykończyły ten zawód.Kiedyś pielęgniarka miała szacunek i w miarę normalne warunki wykonywania zawodu,a teraz jest popychadłem od wszystkiego,lekceważonym przez wszystkich.

#20  2015.12.09 07:44:19 ~Karol

Ciężko w to uwierzyć, bo panie pielęgniarki od miesięcy "znajduja" pod stołami w pokojach lekarskich, w ubikacjach, na korytarzach - kwitki z 30 tysiącami lekarskich wypłat, ha, ha, ha. A prawda jest taka, ze te wasze podwyżki 1600 zl powodują to ,ze przeskakujecie w zarobkach lekarzy specjalistów. Poczytajcie sobie tabelę plpwynagrodzen w rozporządzeniu MZ , to zobaczycie ile może zarobić lekarz specjalista. I taka jest niewygodna dla was prawda. Zaraz tutaj zacznie się jazgot. Ale nie wszystko da się zajazgotać.

#21  2015.12.09 08:25:11 ~Pielęg.

Och Karol! twój poziom wiedzy na temat jest taki nikly jak wielkość twoich jaj .Gdybyś pracował w tej branży to byś tak nie jazgotał .

#22  2015.12.09 12:07:27 ~Ania

Żenada! A Karol to żenada do sześcianu. Nie dajcie się prowokować,bo szkoda nerwów. Najlepiej wiemy jak to jest w rzeczywistości.

#23  2015.12.09 14:13:40 ~Anna

Skoro tak mało zarabia według Karola (#20) lekarz specjalista to proponuję pójść na studia pielęgniarskie, zakasać rękawy i zostać pielęgniarzem! Szczyt obłudy, hipokryzji i zakłamania ze środowiska lekarskiego! Jak ma być dobrze, skoro w szpitalach o pensjach lekarzy decydują lekarze, o pensjach pielęgniarek także decydują lekarze. Ministrem Zdrowia zostaje lekarz, który od razu stwierdza, że podwyżki dla pielęgniarek to duże obciążenie, a lekarze, którzy już strajkują np. w SPSK4 w Lublinie żądają kwot kilkutysięcznych podwyżek i znając życie pewnie je dostaną.

#24  2015.12.09 22:40:35 ~koza

Ani wy nie dostaniecie ani lekarze. Wybory wygrane obietnice zapomniane.