Prezes władz izby pip: "Rzeczywiście, zawód niewdzięczny tylko nikt go nie kazał wybierać! Tylko do tego zawodu idą ludzie z pasji i powołania".

Działalność izby pip.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także artykuły w Ogólnopolskiej Gazecie Pielęgniarek i Położnych. Nakład - 50 tysięcy egzemplarzy.

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.12.22 14:23:12 ~Monika

Z pasji i powołania to można zgłosić się na wolontariat mając z czego żyć, a za pracę, bo pielęgniarstwo jest zawodem należy się odpowiednie wynagrodzenie.

#2  2015.12.22 14:31:14 ~Beata

Powołanie i pasję można mieć. . ale zwykle ma się też żołądek który chce jeść i ma się zwykle dzieci które też jeść wołają. . i ma się też jeszcze mieszkanie za które trzeba czynsz płacić. .

#3  2015.12.22 15:01:36 ~Piotrek

Niestety dopóki nie odejdziecie od łóżek (poprzedzonego strajkiem włoskim) i nie zostanie zrealizowany najważniejszy postulat minimalnej liczby pielęgniarek/położnych per oddział/liczba łóżek to nic się nie zmieni. Gdyby idiotki z izby pip ten postulat przepchnęły nawet bez żadnej podwyżki, to nagle okazało by się, że z pielęgniarstwem byłoby jak z rynkiem IT w Polsce. To pracodawcy by za wami biegali, bo bez was nie byłoby kasy z NFZ. Nie byłby wtedy potrzebne żadne odgórne podwyżki 300,400 czy 500 zł, bo to dyrektorzy by się o was zabijali (w tym finansowo).

#4  2015.12.22 16:35:34 ~@@@

A co wiedziała 14 letnia dziewczyna o tym zawodzie. Zycie pokazało i ciągnęło się te wagony dalej jak już się zaczęło pracować. Kiedy o wyborze zawodu zaczęto decydować 4 lata później to widać ile jest chętnych do tego zawodu i nie będzie pielęgniarek.

#5  2015.12.22 17:22:12 ~ja

Prawda, nikt nie kazał.ale czy młody człowiek wie jak rzeczywiście wygląda prawda o tym zawodzie? - widział zapewne tak jak pacjent - z innej, "lepszej", łatwiejszej pozornie perspektywy.a jak dopiero wkroczył w prawdziwe progi szpitala to dowiedział się jak wygląda ten zawód OD ZAPLECZA! Poza tym nikt nie spodziewa się idąc z upodobania, powołania, kończąc ciężkie studia, że od progu dostanie w py.sk i będzie traktowany jak plebs i gorsza kategoria.i że będzie "tylko zwykłą pielęgniarką,położną" - co znaczy tylko.co znaczy zwykłą? Jestem człowiekiem, skończyłam ciężkie studia, nie jestem tłukiem i jestem wartościowym człowiekiem i kończąc studia byłam z siebie dumna że mi się udało wytrwać i w życiu nie spodziewałam się że ktoś może mnie uważać za gorszą kategorię.i zawiodłam się.dostałam w pysk, nóż w plecy

#6  2015.12.22 17:53:45 ~ Lena

Tu chyba komuś w głuwce już się całkowicie popierdzieliło skoro obraża osoby z których pieniążków żyje

#7  2015.12.22 17:55:36 ~Lena

Wielkie sory : za główke

#8  2015.12.22 19:48:46 ~MaX

Koleżanki niestety prawda jest taka że odejścia od łóżek nie będzie. Dlaczego? Bo potraficie tylko marudzić pod nosem a gdy trzeba się postawić odwracacie się plecami i nagle wszystko staje się ok. Zawiść z jaką obrabiacie tyły koleżankom gdy tylko wychodzą za drzwi, i służalczość wobec lekarzy to zmora tego zawodu. Kto ma was szanować jak same nie szanujecie siebie czy koleżanek?

#9  2015.12.22 21:54:30 ~h.....

Bzdury idiotow , brak argumentow , wiec trzeba uderzac gdzie sie da ,Coz powolanie moze byc do Kaplanstwa , miesza sie prominentom w glowie , My nie siostry zakonne , mamy rodziny i czesto jest tak , ze musimy same borykac sie z problemami , Jestesmy odpiwiedzialne nie tylko za Swoich bliskich , ale i za pacjentow to odpowiedzialnosc za drugiego czlowieka musi byc na pierwszym miejscu , a nie powolanie , moze jeszcze Patentki zalozymy , Szkoda , ze tak sie postrzega nasza grupe zawodowa i traktuje jak zlo konieczne , bo chcemy zyc na wlasciwym poziomie .

#10  2015.12.23 09:39:05 ~Agata

Powołaniem i pasją garnka nie napełnić. Tak prosto po ludzku panie przewodniczący. Pozdrawiam i życzę wesołych świąt Bożego Narodzenia

#11  2015.12.23 09:48:31 ~piel

Po co wy się tłumaczycie i uzasadniacie? Przecież taki babsztyl wam do pięt nie dorasta.Ono nie ma pojęcia co to jest praca pielęgniarki i życie za niewiele ponad najniższą krajową,albo i najniższą.Toto nie powinno się wypowiadać,bo nie ma rozumu ani pojęcia o tym co mówi.

#12  2015.12.23 15:06:50 ~ja

To może czas zacząć na tace zbierać? Bo z powołania to może być ksiądz.

#13  2015.12.23 20:01:27 ~pielęg

@ ~Piotrek gdybyś miał mózg i wiedział jakie zadania ma izba pip, nie udawał chorjaka przez komputerem, to byś wiedział ze izby nie mogą nawoływać do strajku, bo działają jedynie w zakresie ustawy o samorządzie. A wtórujące mu pozytywne oceny innych jedynie uświadamiają innych że ten zawód jest dla ludzi ograniczonych umysłowo, zaczynając od redaktora portalu.