Sonda telewizyjna wśród pacjentów, pytanie: Czy pielęgniarki powinny wypisywać recepty?

Recepty pielęgniarek i położnych.

 

 

                                                         *Kliknij po więcej informacji

 

 

 

 


 

 

Zobacz treść rozporządzenia w sprawie recept wystawianych przez pielęgniarki i położne

 

Zobacz także więcej informacji w sprawie recept pielęgniarek 

 

Zobacz informacje o receptach pielęgniarek w ostatnim wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych nr 6  - nakład 50 tysięcy egzemplarzy!

 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.01.10 15:13:15 ~obserwator

Wczoraj w tvp 1 w wiadomościach poruszono temat wypisywania recept przez pielęgniarki. żałosne to dla nas. cyt. , wypisywanie przez pielęgniarki recept podniesie ich prestiż zawodowy.przy tym słowo siostra padło ok. 10 razy. ręce opadają, pozostawiam do refleksji i działań - kiedy zaczynamy ? dziś dokumentalny serial o lekarzykach, tam to dopiero podnoszą ego. ale to lekarze, wiadomo.

#2  2016.01.10 15:18:22 ~piel.

Prawda, mądre - do : 1

#3  2016.01.10 15:23:17 ~piel

Taa. lekarz bardzo zajęty wg opinii pacjentów a znudzona pielęgniarka pewnie się nudzi i pije kawkę, jaki brak zaufania do pielęgniarek, lekarz to lekarz i basta !

#4  2016.01.10 15:47:37 ~xy

Recepty tylko dla licencjatek i magistrów ?

#5  2016.01.10 16:01:20 ~do xy

Recepty tylko dla najgłupszych czyt.sióstr,Pielęgniarek recepty nie interesują

#6  2016.01.10 16:50:40 ~Ola

Czytając takie komentarze jak ten powyżej - "5" - trudno się dziwić, że nas traktują tak jak traktują.

#7  2016.01.10 16:56:15 ~do Oli

Racja, niestety środowisko pielęgniarek jest podzielone-jedna drugiej podkłada nogę , nie ma co się dziwić że mają o nas jak najgorsze zdanie zarówno pacjenci , lekarze , pracodawcy. Szkoda słów.

#8  2016.01.10 17:45:11 ~gaga

No i po co sie kłócicie? O te dwa leki na krzyż ,które i tak można kupic bez recepty? Prestiż - kóń by uśmiał :))

#9  2016.01.10 18:54:06 ~patologia

No tak lekarz TAK BARDZO ZAJĘTY pacjentami to pielęgniarka może wypisać kawałek papierka. bo ona i tak nic innego do roboty nie ma. Pielęgniarka wpisze lekarz hajs zgarnie i gra gitara. co za kraj

#10  2016.01.10 19:13:00 ~Ola

Do gagi. Nie zrozumiałaś - nie miałam na myśli wypisywania recept. Od początku twierdzę, że nie i dopóki nie będzie konkretnych ustaleń - warunki pracy i kasa zdania nie zmienię! Zdaję sobie sprawę z tego, że są pielęgniarki, które mogą mieć inne zdanie niż ja i też mają do tego prawo, mogę starać się kogoś w sposób sensowny przekonać, albo też nie zgadzać się z opiniami innych, nie lubić Zosi, Kasi, Basi itp, ale nigdy nie nazywam pielęgniarek - koleżanek głupimi - czy to tak trudno zrozumieć, zwłaszcza teraz kiedy chcemy zawalczyć o swoje - kto Was uszanuje!

#11  2016.01.10 20:50:11 ~piel

Uważam,że "do xy"ma rację,ponieważ w obecnej bardzo trudnej sytuacji pielęgniarek w Polsce na dodatkowe bezpłatne obowiązki zdecydują się tylko osoby nie szanujące siebie i swojego zawodu-ogłupione przez system

#12  2016.01.10 20:55:39 ~piel

Recepty -receptami, muszą nas znowu czymś postraszyć To granie na czas z "głupimi" pielęgniarkami bo.nie wyjdą na ulicę ze strachu przed. receptami. Kiedy my w końcu wytkniemy rządowi i narodowi, tak generalnie wszystko co tyczy pielęgniarstwa(strajk generalny), medialnie (wyedukować społeczeństwo czego uczą się pielęgniarki na studiach! )i jakie obowiązki mają - to nie plasterek i pigułka! Co nauczyciele święte krowy ? - im przywileje co miesiąc odpoczynek i ja i inni mają za to płacić ? w imię czego ? PRECZ Z CIEMNOTĄ I STRACHEM !

#13  2016.01.10 23:01:10 ~Ola

Strajku generalnego nie będzie - podstawowa przyczyna to brak solidarności zawodowej. Co to znaczy "ogłupione przez system". System jest zły, ale to my na co dzień w tym systemie funkcjonujemy godząc się na poniewierkę. To co jest obecnie nie stało się z poniedziałku na wtorek to po części "wypracowały" pielęgniarki. Czy brak szacunku do siebie nawzajem i swojej profesji to też wina systemu? Bez przesady pielęgniarka szanująca swoje środowisko zawodowe nie napisze takiego komentarza - nr 5.

#14  2016.01.10 23:48:01 ~gość

Szkolenia unijne jeszcze nie ruszyły, 100 najbardziej nawiedzonych w Polsce już zrobiło szkolenie płacąc z własnej kiesy. Dostaję mdłości.

#15  2016.01.11 00:07:53 ~gość

Pielęgniarki są ogłupione przez system,świadczy o tym pęd do pisania recept.

#16  2016.01.19 09:21:12 ~kosmedik

Recepty powinien aprobować lekarz swoim podpisem.