Żenada.pl - miało być 1500 zł! Zobacz rzeczywistą wysokość przelewu dla pielęgniarza w ramach tzw. podwyżek dla pielęgniarek, "wywalczonych" przez władze związku i izby pip.

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

W ramach tzw. podwyżek dla pielęgniarek i położnych, ogłoszonych jako sukces negocjacyjny władz związku i izby pip otrzymałem dwa przelewy w styczniu 2016 roku. Jest to dodatek za grudzień 2015 roku. Pracuję w wymiarze 1/2 etatu. Poniżej skan przelewów bankowych. 

Taki jest efekt porozumienia ministerstwa zdrowia, władz związku i izby pip z 1.50 w nocy, dnia 23 września 2015 roku. 

Mariusz Mielcarek 

 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.01.12 11:45:15 ~iza

Kpina. kpina, kpina

#2  2016.01.12 12:04:02 ~ka

Tak jest wszędzie te podwyżki to jedna wielka kpina

#3  2016.01.12 12:22:13 ~nurse

Ja nic nie dostałam i żyję.

#4  2016.01.12 12:25:07 ~syl z pz

Na moje konto wpłynął dodatek ze spłata. To znaczy za wrzesień i październik(6 przelewow, ok. 550zl) oraz za listopad i grudzień również 6 przelewow. W tym jeden na ok. 4zl :)

#5  2016.01.12 12:55:59 ~M

No cóż. W związku z ciążowym l4 nie dostaję nic. Szkoda, widocznie przyszłej matce nie są potrzebne 174zł tej niby podwyżki.

#6  2016.01.12 13:35:37 ~Infirmiera

I jak media donoszą,choć wszyscy wiemy o tym,mamy co mamy,czyli nic dzìęki i przez nasze koleżanki ze związków z naszych roboczych placówek! I ich uzasadnienie,dlaczego tak,obok a nie do podstawy,bo tak zdecydowałyśmy/liśmy,i idiotyzm w stylu,bo to większa kwota niż do podstawy,itd i TP, tylko pytam,kto dał im prawo decydować o tym bez konsultacji,zebrań,pytania nas nasze opinie i sugestie,ciekawe kto tu coś ugrać? Dlaczego dajemy się tak traktować i kiedy wreszcie pójdziemy paniami także z centrali "potrząsnąć".Honorowo powinny,po takiej sromotnej klęsce ustąpić z pełnienia funkcji! Nie zgadzam sìe,żeby ktoś za mnie decydował,o czym kolwiek (jeszcze póki co mamy demokrację),nawet jeśli miało to dotyczyć,czy będzie to tylko 100 zł do podstawy,a nie 174 obok!

#7  2016.01.12 17:29:44 ~kasta

Panie Mariuszu. Ja pracuję na cały etat i z przewidywanej podwyżki także dostałam dwa przelewy - jeden na sumę 34,38 zł, drugi 174,45. Najlepsze jest to,że po ukończeniu specjalizacji i licencjatu miałam wyższą podstawę zasadniczą. Obecnie przy rozdzielaniu "podwyżek" otrzymałam najmniejsze kwoty, ponieważ zarządzono,że trzeba wyrównać podstawy tym,które zarabiają najmniej.I tak oto podnosząc moje kwalifikacje zostałam właśnie "ukarana" (szpital w Brodnicy).Pozdrawiam

#8  2016.01.12 17:36:53 ~paola

A ja od stycznia tego roku mam całe 1850 zł wyplaty,pracuję w poz i podwyżka mnie nie objęła.DLACZEGO MEDIA MILCZĄ NA TEMAT TYCH PODWYŻEK ?

#9  2016.01.12 19:02:02 ~ela

W POZ w spolce koleżanki w/g stawki kapitacyjneja jedne mając trudny teren i pacjentów 1000 i otrzymają podwyżkę docelowo do 2019r 400zl a drugie koleżanki mają teren miejski bloki mają pacjentów 2700 otrzymają podwyzki 2200zl oczywiście mimo że jesteśmy w spółce te "bogatsze nie podzielą się z biedniejszymi " mimo ze ponoszą takie same koszty mają te same dyzury całe te podwyżki to wielka niesprawiedliwość

#10  2016.01.12 20:06:29 ~paola

Pielęgniarki z poz podwyzki nie dostana ,bo są gabinetowe.stawka kapitacyjna wzrosła a u nas szefo mówi,ze kasy ni ma.

#11  2016.01.12 20:27:37 ~KOD BIS

ORGANIZUJMY KOD BIS TYLKO TYM RAZEM WYTRWAŁOŚCI JEŚLI CHODZI O MEDIA TO JESTEŚMY DLA NICH TYLKO SIOSTRAMI.ZRÓBMY WSZYSTKO TO BY UDOWODNIĆ IM ŻE JEST INACZEJ ! SĄ BARDZO DUŻE BRAKI PIELĘGNIAREK - WYKORZYSTAJMY TO i nie tylko.BO BĘDZIEMY BARDZO WYŚMIANE ! NAUCZYCIELE MAJĄ PRZYWILEJE, BYŁY DLA NICH PODWYŻKI, WOJSKO I INNE SŁUŻBY A U NAS TYLKO OBIECANKI !

#12  2016.01.12 21:13:56 ~12

Wielkie brawa dla NEGOCJATOREK ! Nastepnym razem trzeba wykazac sie większą wiedzą na tematy zwiazane z pracą pielegniarek.Teraz powinnyście pokazać swoj honor i podać sie do dymisji.

#13  2016.01.13 04:00:45 ~13

Do M spokojnie na l 4 i po macierzyńskim nic się nie należy pielęgniarce. Ja za nadwykonania dostałam 14 zł( pozostałe pielęgniarki 300 zł) bo byłam na macierzyńskim z dumnym tytułem "nagroda" to jest właśnie polityka pro rodzinna.a teraz po "podwyżce " każdy dzień l4 czy opieki nad dzieckiem chorym pozbawia matkę owych super pieniędzy. Brak słów.

#14  2016.01.13 08:12:30 ~SAM

WITAM NAM WŁĄCZONO DO PODSTAWY 4x400 BRUTTO jak ktoś chce więcej informacji to proszę pisać na sopelsam@gmail.com

#15  2016.01.13 08:16:54 ~m do 13

Spokojnie? Jak tu być spokojnym. To wszystko.to jest jakaś kpina. Na dziecko zdecydowałam się po kilku latach pracy z 30stką na karku , a i tak nic się nie dorobiłam bo ile można miesięcznie odkładać z 1400zł. Na macierzyńskim będę miała 80 % tej kwoty. Na więcej dzieci się nie zdecyduję niestety.

#16  2016.01.13 09:26:48 ~ANESTEZJA

Witam, zaintrygowała mnie wypowiedź SAM. na pewno wiele osób jest ciekawych jak doszło do włączenia do podstawy 4x 400 zł brutto. Podpisaliście takie Porozumienie? od razu na 4 lata do przodu? Mam prośbę o opisanie waszej sytuacji na stronie portalu. o umożliwi zapoznanie się ze sprawą wielu zainteresowanym Pielęgniarkom/PołoZnym. pozdrawiam

#17  2016.01.13 12:30:07 ~SAM

Podpisaliśmy porozumienie .ale nie odbyło się beż sporu zbiorowego z dyrektorem 80% pielęgniarek w naszym szpitalu było za odejściem od łóżek . dzień przed strajkiem dyrektor podpisał porozumienie które nam gwarantuje włączenie do podstawy 4x400 brutto nawet jeżeli rząd się z tego wycofa to i tak my mamy zagwarantowane pieniądze ps nigdy nie widziałem takiej desperaci w śród pielęgniarek naszego zakładu pracy. to tak to tak pokrótce było pozdrawiam.

#18  2016.01.13 18:10:46 ~magda

Dziś dostałam obiecaną podwyżkę, pracuję 20 lat w POZ, otrzymałam 400 zł do podstawy + 90 zł za kursy. Jestem bardzo zadowolona

#19  2016.01.13 19:13:57 ~barwa

A, ja jestem mgr pielegniarstwa w poz pracuję od 1999r i moje wynagrodzenie wynosi 1700 zł i od ponad 10 lat nie uległo zmianie. Nie mam siły pracować na kilku etatach, a poza tym uważam, że w tym zawodzie praca na kilku etatach wiąże się z ryzykiem pomyłki z powody przemęczenie i nie można polegać tylko na rytunie zawodowej,bo wiąże się to z wielkim zagrożeniem dla pacjentów. Pielęgniarka w poz nie ma zakresu obowiązków, wykonuje pracę za rejestratorke, telefonistke, często sekretarkę medyczna, no i swoje pielęgniarskie powinowactwa. No i co na Państwo powiedzą?

#20  2016.01.13 19:13:57 ~barwa

A, ja jestem mgr pielegniarstwa w poz pracuję od 1999r i moje wynagrodzenie wynosi 1700 zł i od ponad 10 lat nie uległo zmianie. Nie mam siły pracować na kilku etatach, a poza tym uważam, że w tym zawodzie praca na kilku etatach wiąże się z ryzykiem pomyłki z powody przemęczenie i nie można polegać tylko na rytunie zawodowej,bo wiąże się to z wielkim zagrożeniem dla pacjentów. Pielęgniarka w poz nie ma zakresu obowiązków, wykonuje pracę za rejestratorke, telefonistke, często sekretarkę medyczna, no i swoje pielęgniarskie powinowactwa. No i co na Państwo powiedzą?

#21  2016.01.13 19:18:53 ~do magda

Ja też pracuję w POZ,już 8 rok,moja koleżanka 40 lat i druga koleżanka przyszła do nas ze szpitala.Nie dostałysmy podwyżki bo jestesmy tzw.zabiegowe,nie środowiskowe.Napisz proszę coś wiecej.Stawka kapitacyjna wzrosła,ale nasz szef mówi,ze kasy na nas 3 nie ma.paola

#22  2016.01.13 19:27:35 ~piel

No tak jedna dostała podwyżkę a druga nie . i właśnie o to im chodzi !

#23  2016.01.13 20:03:32 ~Iza

Żenada Jest to że nie ma pracy w Polsce dla pielęgniarek i położnych,żenadą jest to że położna mimo iż wykonuje zabiegi pielęgniarskie nie może pracować w zawodzie pielęgniarki .Żenadą jest to że nie ma komu walczyć o to żeby była praca,Nie powinno być żadnej podwyżki ,bo wtedy są zwolnienia ,mniejsze zatrudnienie

#24  2016.01.14 05:52:41 ~piel

Aby nie myśleć o głodowej pensji i pracy ponad siły proponuję uczestnictwo w rozlicznych kursach,szkoleniach,specjalizacjach i innych głupotach organizowanych przez izby pielęgniarskie.Czas upłynie w miłej atmosferze.

#25  2016.01.15 09:26:02 ~gość Zof

Wy tylko umiecie narzekać, a ile osob tak naprawdę było zdesperowanych i gotowych do strajku? Łatwo jest krytykować innych ale od siebie nie dawać nic. Z takim niespójnym środowiskiem cięzko jest cokolwiek zdziałać.

#26  2016.01.22 08:26:04 ~Ewa

Ja będąc na zwolnieniu z powodu wypadku w pracy nie dostałam nic bo mi się nie należy tak mi powiedziano a przecież zwolnienie miałam 100% płatne.