Pracodawcy do ministra zdrowia: wielu pracodawców zapewnia pielęgniarkom bardzo dobre wynagrodzenie, dlatego podwyżki dla pielęgniarek spowodują, że będą miały wyższe wynagrodzenie od lekarzy!

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 


 

W ramach konsultacji publicznych do projektu rozporządzenia ministra zdrowia w "sprawie tzw. podwyżek dla pielęgniarek i położnych" Pracodawcy RP zgłosili swoje uwagi. Poniżej cytuję fragment zgłoszonych uwag:

 

"Wielu świadczeniodawców odpowiedzialnie podchodzi do wynagradzania personelu pielęgniarskiego i oferuje im bardzo dobre wynagrodzenie. Podmioty te wg. naszej wiedzy nie były zainteresowane środkami z NFZ, gdyż ich przyjęcie oznaczałoby, że wynagrodzenie pielęgniarek przewyższyłoby wynagrodzenie lekarzy."

Wybrał:

Mariusz Mielcarek 

 

 

Zobacz także:

 

 

 

 

Zobacz także artykuły w Ogólnopolskiej Gazecie Pielęgniarek i Położnych. Nakład - 50 tysięcy egzemplarzy.

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.01.13 13:12:15 ~Ula

To jakiś żart ? No chyba że pracodawca ma na myśli wynagrodzenie za pełny etat pielęgniarki i np wynagrodzenie lekarza za 1/4 etatu, który pracuje w tej samej placówce. Nie wiem może o to chodzi.

#2  2016.01.13 13:38:59 ~Grazka 1

To chyba żart.Pracuję 35 lat jako pielęgniarka i nie widziałam jeszcze lekarza,który zarabia mniej od pielęgniarki.Ktoś tu się zapędził.

#3  2016.01.13 13:41:15 ~Lena

Kto wymyśla te bzdury

#4  2016.01.13 13:48:52 ~Piel

Co za zakłamany debilny naród pielęgniarka zarabia więcej od zarabia więcej od lekarza poprostu żenada !

#5  2016.01.13 14:14:05 ~paola

Ja od stycznia tego roku mam 1850 zł brutto ! gdzie sa ci pracodawcy,co tak sypia kasa pigułom ? pracuje w poz,podwyzka mnie ominęła !

#6  2016.01.13 14:15:28 ~Pielęg

Bardzo NAS to ubawiło Hahahaha . Niech ci pracodawcy którzy krzyczą podadzą stawki jakie zarabiają ich pielęgniarki .Jesteśmy bardzo ciekawe jakie to są dochody.

#7  2016.01.13 17:12:58 ~do paoli

widziałam ogłoszenie w LIDl-u o pracy- sprzedawca 2850 brutto plus premia, opieka zdrowotna, pakiet ubezpieczeń. Może zmienisz zawód skoro dałaś się zatrudnić za 1850 brutto.Szanuj się kobieto, nie płacz bo to twoja wina że tak się dajesz wykorzystywać, gdzie ty mieszkasz , gdzie tak płacą.żenada!

#8  2016.01.13 19:00:14 ~piel anest

Ja tez mam 35 lat w anestezjologi i specjalizacje.1760 PLN na ręke :))) szaleństwo fakt pracuję tylko na jedną zmianę.Anestezjolog w moim szpitalu ma stówe za godzine to nie pomyłka specjalnie napisałam słownie żeby nie było wątpliwosci;))Cieszę się że już blisko do emerytury i wtedy zapomne że tak bardzo chciałam być pielęgniarką

#9  2016.01.13 19:05:04 ~do 7

To w wielkopolsce takie szalenstwo płacowe.

#10  2016.01.13 19:10:40 ~Gen

Do przedmówcy do paoli ja bym chciała wiedzieć gdzie ty pracujesz i ile zarabiasz ja wyśmiewasz koleżankę która napisała że zarabia 1850zł w POZ. Ile ty myślisz ze się tam zarabia to kierownicy od NFZ na pielęgniarkę POZ dostaje ok 8tyś a pielęgniarce płaci ochłapy takie są realia. A to co napisali ze pielęgniarki będą zarabiał więcej od lekarzy to może ujawnijcie dane tych pracodawców i ile płacą bo to jakaś ściema chyba ktoś kpi z nas pielęgniarek. Nie do uwierzenia że ktoś takie głupoty wypisuje szok.

#11  2016.01.13 21:08:14 ~ja

Ja jako pielęgniarka po tzw "podwyżkach" zarabiam 15 zł na godzinę netto a lekarz za godzinę dyżurowania zarabia 120 zł brutto-bo też otrzymali podwyżki żeby przypadkiem nie było za dużej różnicy pomiędzy lekarzami i pielęgniarkami

#12  2016.01.14 07:12:03 ~do Leny

Czytałam, że przedstawiciele Związku Powiatów Polskich wypowiadali się, że "Podwyżki dla pielęgniarek "zjedzą" środki na nadywkonania" i zrujnują budżet szpitali. http://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Podwyzki-dla-pielegniarek-quot-zjedza-quot-srodki-na-nadywkonania,157445,1.html

#13  2016.01.14 07:19:09 ~piel poz

Nic na "gębe" jeżeli to jest prawda to proszę podać oficjalnie które to placówki,a nie podburzać środowisko.

#14  2016.01.14 08:01:46 ~PAOLA

11 MLN NA NAGRODY W NFZ ZA 20 A DLA PIELĘGNIAREK KASY NIE MA.OWSIAK ODSTAWIA ŻEBRANINĘ,A URZĘDASY KASĘ,KTÓRĄ MAJĄ "NA ZBYCIU" PRZEZNACZAJA DLA SIEBIE.TAKIE JAJA !

#15  2016.01.14 08:20:40 ~iza

Pielęgniarka po studiach - 15 zł na godzinę , lekarz po studiach - 125 zł na godzinę - chyba taki sposób docenienia pracy obojga nie wymaga komentarza , prawda? Uciekajcie do Norwegii - obecnie tam bardzo docenia się pracę pielęgniarki. W Polsce będą z lekarzami pracować zakonnice - choć też ponoć jest ich za mało i nie wszystkie mają predyspozycje. No cóż, dla Rządu jesteśmy zbędną materią - taka wizja Polski, jednak czas posuwa się do przodu i wizja okaże się realna

#16  2016.01.14 11:49:28 ~GOSIA

ALE JAJA ! jak dobrze że wyjechałam

#17  2016.01.14 15:32:42 ~kasia

Moja córka kończy pielęgniarstwo na szczęście nie będzie pracować w Polsce jedzie do Norwegi ja tez jestem pielegniarką z mężem myslimy o wyjeździe

#18  2016.01.14 18:29:52 ~ktoś

Odkąd to wynagrodzenie 2 tys. zł. miesięcznie, jest większe niż 8 tys. zł? Chyba tylko w Polsce? Bo jak na razie taka jest różnica między pielęgniarką, a lekarzem w zarobkach.

#19  2016.01.14 19:48:10 ~do ktoś

Lekarze zarabiają dużo więcej niż 8 tys

#20  2016.01.14 21:36:48 ~położna

Lekarze w POZ-cie zarabiają do 40 tysięcy miesięcznie i jeszcze im mało! nadal będą walczyć o ,dobro pacjenta". Już minister Rdziwiłł powołał zespół do opracowania projektu ustawy o POZ, wskazał kto ma w nim być,a w składzie wyłącznie przedstawiciele Porozumienia Zielonogórskiego na czele z Markiem Twardowskim, Jackiem Krajewskim i Bożeną Janicką. Są to jego towarzysze broni z buntu jaki się odbył rok temu! Teraz wspólnie zreformują przede wszystkim POZ. Wszak pan Radziwiłł właśnie prowadzi NZOZ w POZ. No cóż, tylko się pochlastać:(((

#21  2016.01.15 10:06:13 ~gosia

Gdzie są ci pracodawcy którzy tak dobrze płacą, może i nas zatrudnią? Ale też od razu widać jakie jest nasze środowisko, zamiast wesprzeć koleżankę łatwiej ją wyśmiać i zaproponować pracę w Lidlu.nie słyszałam żeby lekarz potraktował tak kolegę, załatwi mu najwyżej jakieś dyżury.

#22  2016.01.15 10:29:47 ~gosia2

Ale nie ma się co obrażać o Lidla za takie same pieniądze zero stresu i odpowiedzialności? dlaczego nie?

#23  2016.01.15 10:48:03 ~mgr piel

Zdecydowanie lepiej w lidlu i większy prestiż na kasie niż tania siła robocza do wszystkiego na internie

#24  2016.01.15 12:26:53 ~gosia

Pisze Pani że zdecydowanie lepiej w Lidlu, ale sama Pani się tam nie zatrudniła jak zrozumiałam- dlaczego? czyżby tylko w jednej placówce była taka możliwość? . Koleżanki kończą studia, specjalizacje chyba nie po to żeby pracować w np Lidlu prawda?

#25  2016.01.15 21:26:47 ~ela

Dobrze Gosia piszesz nie niech mgr pracuje w Lidlu kto wybrał ten zawód i chce pracować to i ma prawo godnej zapłaty.Ja też lubię swoją pracę i chciałabym pracować w Polsce a nie w Norwegi

#26  2016.01.16 03:09:44 ~2

Bo takie są realia zycia , pewnie, żę nie pracuję w lidlu ale jak porównam pracę pielęgniarki i praca w sklepie za te same pieniądze, troszkę pomyślcie dziewczyny,nie bierzcie wszystkiego tak poważnie, troche luzu.

#27  2016.02.03 19:38:34 ~re

Jestem pigułą z mgr, ale mama dość. A co to lekarz ma inny żołądek niż moja rodzina, ja też mam wykształcenie i chcę godnie zarabiać

#28  2016.02.03 20:58:32 ~Ania

To jest bardzo dobry manewr, żeby nam je wstrzymać i dać lekarzom, którzy wiecznie mają mało i to za ich pewnie sprawką docierają do ministrów czy nie wiadomo gdzie te głupie informacje. Jak się dowiedzieli, że mamy dostać te nędzne grosze to co niektórych bynajmniej u nas o mało żółć nie zalała.

#29  2016.02.04 09:39:13 ~anka

Pracuję w poz wczoraj dowiedziałysmy się jakie stawki NFZ przeznaczy na podwyżki szok i żenada! np 0.2gr na piel zabiegowe ,0,16 na srodowiskowe -ciekawe jaki lekarz wzioł by takie ochłapy.

#30  2016.02.04 10:25:12 ~xyz

Jak zwykle biedni lekarze płaczą a co poniektórzy mają 200 zł za godzine! tak 2 stówki a ja nie mam tyle za 12h dyżuru nocnego bardzo ciężkiego I nie piszcie ze mam zmienic zawod bo jak kazda z nas to by zrobila to kto bedzie d.y waszym dziadkom mył na oddziałach?

#31  2016.02.07 14:30:25 ~normalny

Ten kto napisał ten artykuł o zarobkach pielęgniarek bardzo długo przebywał chyba na oddziale psychiatrycznym ,bo dawno takiego bzdurnego tekstu nie czytałem. Takich idiotów co to nagłaśniają powinno się usypiać i wysyłać dz Bacutilu Henryka Stokłosy.

#32  2016.03.09 12:51:18 ~ do 31

Przynajmniej Ty dobrze piszesz, uśmiałam się z Twojej wypowiedzi, ale przyznaję Ci rację.Jestem też pielęgniarką i nie chce mi się czytać bzdur i wiem, że takie stawki o których koleżanki piszą są rzeczywiście. Co tu tłumaczyć ile kto zarabia i gdzie byłoby dobrze. Jesteśmy pielęgniarkami wykształconymi z tytułem mgr. i nawet posiadamy po 2 specjalizacje, nie mówiąc już o kursach i żądamy godnego wynagrodzenia i pracy w naszym kraju -Polsce. Niedługo nasz zawód upadnie a lekarze będą musieli oprócz diagnozowania i leczenia pielęgnować pacjentów. I może tak byłoby lepiej.Będą mogli poznać naszą ciężką pracę i trud włożony w przywracaniu pacjentów do zdrowia. Nie ma leczenia bez objęcia pacjenta wszechstronną opieką pielęgniarską.

#33  2016.03.09 16:52:26 ~Meegi

Gdzie jest ten szpital co płaci pielęgniarki więcej niż lekarzom? chętnie się przeniosę.Mgr,specjalizacja,parę kursów niech dadzą adres!

#34  2016.04.27 01:20:42 ~piel spec

Ja 18 na rękę /godz, lekarz jak ja to mówię konował -( ma gdzieś pacjenta) 150 zł/godz - to jest SOR we wrocławiu. ja 4300 brutto /mies - on 43 200 brutto/mies

#35  2016.06.19 12:53:00 ~siba

Panie pielegniarki niech Was nie zwiedzie tak tutaj promowana praca zarobkwa za granica.Wiem doswiadczylam na swojej skorze ,ze ostatnia rzecza czlowieka wolnego jest szukac szczescia poza wlasnym krajem.Nic to kiedy jestesmy mlodzi znamy jezyk.Schody zaczynaja sie pozniej.Nowe zwyczaje ,jezyk,umiejetnosci przystosowana asymilacji ,doksztalcanie tu namiejscu moga zajac lata.Prosze nie pozwalac innym degradowac sie w Polsce.Gadanie ze lepiej w Lidlu ,na poczcie czy wreszcie jak mowila moja oddzialowa -cieszcie sie ze macie prace w cieplym,to pitolenia ludzi ktorzy maja nas za nic.O solidarnosc zawodowa prosze .W kupie sila.

#36  2016.07.05 16:56:38 ~Gosia

Takie wiadomości są po prostu upokarzające. Co oni jeszcze wymyślą żeby Nas oczernić w oczach społeczeństwa. Pielęgniarki zjednoczmy się w reszcie i zacznijmy walczyć o godne warunki pracy.