Sonda telewizyjna wśród pacjentów, pytanie: Czy pielęgniarki powinny wypisywać recepty?

Recepty pielęgniarek i położnych.

 

 

 

 

 


 

 

Zobacz treść rozporządzenia w sprawie recept wystawianych przez pielęgniarki i położne

 

Zobacz także więcej informacji w sprawie recept pielęgniarek 

 

Zobacz informacje o receptach pielęgniarek w ostatnim wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych nr 6  - nakład 50 tysięcy egzemplarzy!

 

 

Zobacz także artykuły z Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych 

 

Artykuł redakcyjny :

Tzw. podwyżki, których nie ma!

 

10 pytań do Pani Przewodniczącej związków w sprawie tzw. podwyżek dla pielęgniarek i położnych

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.01.21 11:15:38 ~....

Kto do tego dopuszcza by ludzie z ulicy decydowali co moze a czego nie moze wykonywac pielegniarka lub polozna . Czy ktos zadaje pytanie czy lekarz powinien przynosic basen pacjentowi ? Moim zdaniem tak jesli pacjent ma akurat potrzebe i zglosil to lekarzowi to dlaczego on nie mialby mu tego basenu przyniesc i go potem oproznic przeciez lekarz to czlowiek jak kazdy inny dlaczego takiego pytania nikt nie zada ludziom i nie zrobie takiej sondy ulicznej .

#2  2016.01.21 11:19:42 ~....

Przeciez kazdy ma wybor nikt nikogo nie bedzie zmuszal do tego by pielegniarka wypisala pacjentowi ta recepte , jesli pacjent bedzie chcial tylko iwylacznie zobaczyc sie z lekarzem i miec ja wypisana przez lekarza to tak bedzie . TU NIKT NIKOGO NIE BEDZIE ZMUSZAL dlaczego robia z tego taki cyrk

#3  2016.01.21 12:16:16 ~piel

Do1 ! super komentarz nic dodac i nic ujac! a ja nie chcę i za lekarza pisać recept nie będę! piszą recepty to drukarki! on wstukuje w klawiaturę i po krzyku.Nikt mnie nie zmusi.chyba że odpowiednio zapłacą za dodatkową usługę lekarską!

#4  2016.01.21 13:00:01 ~joj

Piel. i nie pisz nikt nie zmusza cie do tego. Natomiast jesli nie bedziesz miec takich uprawnin po przez kurs ktory umozliwi ci te uprawnienia to chocbys chciala wypisac nie bedziesz mogla bo prawo ci tego zabroni . Proste nie idz na kurs i nie rob tych uprawnien nie bedziesz wypisywac recept . po co wogole ten komentarz , myslisz ze jak w pracy sprzeciw zorbisz to kots cie zmusi Kobieto musisz zglosic swoje uprawnienia do NFZ by moc je wypisac wiec nie rozumiem po co wogole to piszesz bo jak nie bedziesz miec tych uprawnien to chocbys na kolanach prosila ze chcesz wypisywac recepty nie mozesz tego robic bez odpowiednich uprawnien

#5  2016.01.21 13:09:52 ~joj

Bo apteka nie zrealizuje twojej recepty . Ale widze za najwiecej wypowiadaja sie osoby ktore o tym zielonego pojecia nie maja

#6  2016.01.21 15:14:22 ~xDDxD

Do ~joy - problem jest taki, że pielęgniarki JUŻ wypisują recepty, a lekarz tylko podpisuje :) Tak jak bys nie znał/znała polskich realiów.

#7  2016.01.21 15:43:49 ~piel

Do joj droga koleżanko wszyscy znają realia, pielęgniarki już wypisują,lekarz tylko podpisuje( jak słusznie zauważyła moja poprzedniczka ), wszyscy mają o tym pojęcie,to zielone też, tylko prawda jest taka, że dodawanie nam kolejnych obowiązków i odpowiedzialności budzi w nas coraz większy sprzeciw,nie chcemy odciążać lekarzy i być ich sekretarkami. Według mnie umożliwienie nam zrobienia kursu dającego nam uprawnienia do wypisywania recept nie spowoduje ani podniesienia prestiżu naszego zawodu, ani większego szacunku dla nas, dla mnie osobiście nie jest to żadnym wyróżnieniem,niech docenią Nas najpierw za pracę którą wykonujemy obecnie, a dopiero potem niech rozszerzają nasze uprawnienia i kompetencje Aby tak się stało potrzeba jest o wiele więcej.

#8  2016.01.21 17:13:32 ~dorota

Tak jako przełożona pielegniarek wypisywałam zlecenia na badania diagnostyczne tzn wypełniłam cały druczek który obowiązywał na oddziale aby potem biec do ordynatora po pieczątkę, a następnie z tym wypełnionym druczkiem i pieczątką szłam do pielęgniarki odcinkowej i jej przekazywałam tą karteczkę do dalszej realizacji wykonania zadania, które zostało wcześniej zlecone na wizycie lekarskiej, na której raczej nie bywałam, ale chętnie realizowałam zadania przy okazji których otrzymywałam pieczątkę ordynatora.

#9  2016.01.21 19:38:21 ~joj

Mnie brak slow by wam to tlumaczyc i byscie zobaczyy na czym polegac ma roznica miedzy tym co wy robilyscie w sprawie recept a uprawnieniami uzyskanymi . robcie co chcecie ja was przekonywac nie bede wasza decyzja pozdrawiam

#10  2016.01.22 12:31:11 ~dorota

Chciałam również nadmienić że bardzo ubolewam nad tym,że nie mogę teraz stać ubrana w garsonkę oraz czarne szpilki jako na przykład przewodnicząca czy też naczelna. Zabrakło mi odwagi, ale następny kurs skończę aby poczuć się troszkę lepiej, grunt to pewność siebie, której mi ostatnio troszkę brakuje. Recepty już wypisuję, brakuje mi tylko uzyskania uprawnień na w/w czynność.

#11  2016.01.22 18:38:39 ~gosia

Dorota- przestań prowokować, nie masz nic do powiedzenia proszę nie pisz takich głupot, po co to piszesz? widzisz, nikt nie komentuje- przestań.

#12  2016.01.22 21:04:54 ~Ania

Kolejny obowiązek bez gratyfikacji. A co do kursów to wyłudzenie pieniędzy od pielęgniarek. I tak to rabią tylko się nie steplują. Jak wiadomo nic nie możemy robić bez kursów a i tak robimy . Pracujemy już za salowe lekarzy i sekretarki tylko wypłata jedna.

#13  2016.01.23 09:27:14 ~do12

To zmień zawód i przestań zrzędzić skoro robisz za innych nie mając tego w umowie o pracę to jesteś głupia i tyle

#14  2016.01.23 10:50:03 ~Ola

Aniu jak nie możesz nad tym zapanować to rzeczywiście nie narzekaj, bo od tego na co my się zgadzamy i jak pozwalamy siebie traktować w naszych zakładach pracy zależy bardzo dużo - nic Ci nie da opisywanie "na okrągło" tego samego. Jest to pierwszy krok do wszelkich zmian nikt za nas tego nie zrobi.

#15  2016.01.27 09:30:36 ~millie

Http://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Nowe-uprawnienia-pielegniarek-teoria-praktyka-nadzieje-i-obawy,158678,14.html