Władze izby pip chcą "wprowadzenia mechanizmów weryfikacji obowiązku aktualizacji i podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez pielęgniarki i położne".

Działalność izby pip.

 

 

Zobacz także:

Horrendalnie wysokie wynagrodzenia (np. kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie, prawie dwieście tysięcy rocznie) w izbach pip to wrzód na polskim pielęgniarstwie!

 

 

 

 

Uchwała
VII Krajowego Zjazdu Pielęgniarek i Położnych
z dnia 20 stycznia 2016 r.

w sprawie programu samorządu pielęgniarek i położnych na okres VII kadencji Na podstawie art. 20 pkt 3 ustawy z dnia 1 lipca 2011 r. o samorządzie pielęgniarek i położnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 174, poz. 1038 ze zm.) uchwala się, co następuje:


§ 1. VII Krajowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych, obradujący w dniach 18-20 stycznia 2016 r. w Warszawie, jako najwyższy organ samorządu pielęgniarek i położnych, przedstawia niniejszym priorytetowe zadania samorządu na rozpoczynającą się kadencję.

 

-wyciąg-

 

II. Kształcenie podyplomowe pielęgniarek i położnych


4. Wprowadzenie mechanizmów weryfikacji obowiązku aktualizacji i podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez pielęgniarki i położne.

 

Zobacz także artykuł z Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych nr 10 - pielęgniarka ma zbierać punkty edukacyjne

Aktualności według działów - Władze izby pip: wprowadzamy "punkty edukacyjne" dla pielęgniarek i położnych. Ponad 130 KOMENTARZY

 

Mariusz Mielcarek

 

 

 

Zobacz także:

Krzysztof Ibisz prowadzi uroczystość wręczania wyróżnień władzom izby pip na Krajowym Zjeździe Pielęgniarek i Położnych.

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.01.25 12:37:28 ~....

Powinnysmy je obalic jak teraz tego nie zrobimy to nigdy tego nie zrobimy . wykoncza nas te BABY z IZB PiP

#2  2016.01.25 17:36:01 ~hanna

Praca przy łóżku pacjenta uzdrowiłaby te chore głowy pielęgniarki pracują w kilku etatach i posiadaja kwalfikacje natomiast damy w izbach wymyślają głupoty i jeszcze żyją z naszych składek

#3  2016.01.25 18:56:40 ~do 1 i 2

Obalić to się można czytając Wasze komentarze. Mam nadzieję, że nie były one pisane przez pielęgniarki. My pracując z pacjentem musimy uczyć się cały czas i dobrze, że będzie to obligatoryjnie narzucane. A te, kktóre nie chcą same aktualizować wiedzy będą do tego zmuszone albo odejdą od zawodu. Chociaż teraz z powodu braku pielęgniarek to już chyba będą brali do pracy wszystko jak idzie.

#4  2016.01.25 19:03:05 ~kkrystyna

Wystarczy, że dyrektor jakieś placówki prowadzącej kursy bądź centrum kształcenia ufundują wycieczkę do Paryża i będziemy miały obowiązek zdobywania punktów, jak ratownicy, choć może gdzieś dalej, Paryż już był.

#5  2016.01.25 19:21:14 ~piel

To błędne koło kursów i kursików musi się kręcić, żeby paniusie i ich przydupaski mogli zarabiać. Brakuje mi tylko kursu pt. Jak obrobić 30 leżących pacjentów w 2 pielęgniarki tak, żeby zdążyć przed wizytą jaśnie panów doktorów.

#6  2016.01.25 20:34:46 ~do 3

Do tego do czego daza Izby trzeba jeszcze dobrze zarabiac zeby mniec na to pieniadze , jak mozna nas pielegniarki postawic w takiej sytuacji mamy rodziny dzieci trzeba dom utrzymac wiec mozna o tym mowic kiedy pielegniarki beda naprawde dobrze zarabic by miec na kusy na dojazdy i na utrzymanie domu ,nie wszyscy maj mezow ktorzy je utrzymuja ! Jak mozna myslec tylko osbie i jeszcze to wytykac pielegniarkom i poloznym . Koszt kursu to nie tylko sam kurs to sa tez dojazdy do miejsc praktyk do miejsca w ktorym kurs sie odbywa ! Duzo wyzsze place dla pielegniarek i poloznych i dopiero wtedy mozna zadac ustawowo lub z tytulu uchwaly doksztalcanie kiedys takie doksztalcanie organizonwano na terenie szpitala w ktorym pielegniarki pracowly i to byly calkiem inne realia pielegniarki za to nie placily ( mowie tu o skladkach bo my same placimy sobie za kursy niezaleznie czy kurs organizowany jest z Izb) !

#7  2016.01.25 20:52:04 ~Ala

Mam 50 lat ,mam dość przez lata kursów ,ile jeszcze nauki do emerytury, a przez lata nie miał kto pomagać dźwigać pacjentów,aż kręgosłupy chore.

#8  2016.01.25 21:15:20 ~Halina

Paranoja jakaś.Niech panie z Izb pip wezmą się do roboty,ciekawe czy one podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe,ja w to wątpię.A co do składek,to niech same płacą.

#9  2016.01.25 21:23:21 ~...

Ja jestem ciekawa jak zareaguja pracodawcy bo oni chca miec juz przeszkolony personel by nie musiec zwalniac pielegniarek i poloznych z pracy , jak to pogodzic z praca ? Wiele pielegniarek nie bedzie w stanie tego dotrzymac ze wzgledow wlasnie na to iz pracodawca owszem zwolni cie raz na 10 lat i to w minimalnej ilosci godzin w niektorych przypadkach wogole nie chce o tym slyszec dlatego wola zatrudniac personel z juz skonczonymi kursami ? Czy panie z Izb PiP sie nad tym zastanowily . Kosty tego wszystkiego finansowe i czasowe sa ogromne nie wszyscy bedziemy w stanie tego dotrzymac. Za granica moze i sie tego wymaga ale pracodawca jest w to wlaczony i to pracodawca organizuje kursy szkolenia i to wlicza sie w czas pracy pielegniarek poloznych . Jak mozna nas w takiej sytuacji postawic nie sprawdzajac stytuacji w jakich pielegniarki pracuja i mozliwosci kazdej osoby

#10  2016.01.25 21:38:40 ~....

Panie z Izb PiP w takim wypadkupowinny zadbac o to by bylo to w kodeksie pracy ze te kursy szkolenia odbywaja sie w ramch pracy ten czas wliczany jest do czasu przepracowanego ! Wtedy mozemy rozmawiac o wymaganiach z tytulu uchwaly . Jak mozna tego nie przygotowac jak to niby ma sie odbywac skad znalezc na to czas ? Kazdy z nas pracuje, kiedy ten kurs ma byc robiony w jakich godzinach . chyba ze to ma byc robione nieuczciwie poprostu zaglaszasz sie tylko po papierek , bo jesli uczciwie odbyte praktyki i czas na wyklady teoretyczne to niby kiedy ma sie to odbywac jesli pielegniarka polozna pracuje ! JAK ? bo ja obliczam i mi to nie wychodzi jak jest wstanie pielegniarka ktora ma dzieci jeszcze pogodzic to z kursami poza godzinami pracy ? JAK?

#11  2016.01.25 21:58:39 ~...

Nie chce byc zlosliwa ale z tego wnioskuje za Izby daza do tego by spowodu zaniedban nad wychowaniem dzieci odbierano pielegniarkom i poloznym ich dzieci . z powodu braku czasu bo nikt mi nie powie ze bedzie wstanie pogdzic kursy ktore beda odbywac sie poza godzinami pracy z godzinami ktore trzeba wypracowac z etatu. Chyba ze bedzie to zapewnione ze kazde szkolenie kurs specjalizacja bedzie wliczana do czasu przepracowanego z tytulu etatu

#12  2016.01.26 09:31:09 ~piel

Babska z izb do roboty na oddziały! Przez rok za najniższą krajową!

#13  2016.01.26 10:21:37 ~....

Jak mozna byc takim wrogiem Pielegniarek i Poloznych kiedy zyje sie z w/w skladek to z tych skladek sa tak wysokie uposazenia dla Pan z Izb PiP. Kiedy do nich dotrze ze to one powinny dla nas pracowac a nie na odwrot, przygladajac sie poityce Pan z Izb PiP oraz Naczenym Izbom odnosze wrazenie ze one uwazaja ze sa naszymi Panami i Wladcami , nie konsultuja jakichkolwiek zmian jakichkolwiek decyzji z Pileganiarkami i Poloznymi konsaja reke ktora im placi !

#14  2016.01.30 09:24:17 ~piel

Władze izb niech zaczną od mechanizmów zmniejszenia swoich kominowych dochodów,bo już wystarczająco dorobiły się na głodowych pensjach uczciwych,ciężko pracujących pielęgniarek

#15  2016.02.06 14:36:45 ~położna

Dość panoszenia się pań z izb! Niech dadzą nam spokojnie pracować za te nędzne grosze, z których płacimy (obowiązkowo! ) na utrzymanie tych żmij! Im ciągle mało, tylko by nas uczyły i uczyły ( wiadomo, że chodzi o kasę! ). Niech same przyjdą popracować, to zobaczymy co umieją oprócz zatruwania nam życia. Hieny!

#16  2016.02.07 21:53:18 ~mgr,specj.

Do #3. Ciebie to chyba porypało albo nie jesteś pielęgniarką harującą przy pacjentach. Jak nas będzie tyle do pracy, że nie będę wracać na pysku do domu i dadzą mi chociaż pół pensji lekarza, zwrot dojazdu nawet własnym samochodem oraz opłacą podatek to może będę się doszkalać. Choć po 30 latach pracy? Młode to co innego.

#17  2016.04.05 09:20:10 ~56

Skończyłam licencjat, różne kursy specjalistyczne, kwalifikacyjne, uzupełniające i co? Nic. Pracuję 34 lata, połowa to praca na oddziale; chirurgia, interna, teraz POZ. Doczekałam się, że ,400 zł, podwyżki było pod znakiem zapytania. Teraz choruję i nawet w chorobie nie mam wsparcia ze strony Dyrektor (pielęgniarka). Tylko niepotrzebne komentarze i straszenie. A ja już mogę odejść, czego bardzo pragnę. Nie ma jak to pielęgniarka pielęgniarce!