Tzw. podwyżki pielęgniarek i położnych - minister zdrowia zadeklarował, że do czerwca br. będą utrzymane. Potem .... ma dwie propozycje.

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

Zobacz także:

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 1/2016 - „demontują” tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych 

Pierwszy raz ministerstwo zdrowia oficjalnie, wyraża pogląd, że tzw. podwyżki pielęgniarek to: "rozwiązanie jest tymczasowe".

 

 

 

 

W wywiadzie, który prezentujemy poniżej, przewodnicząca okręgowej izby pielęgniarek i położnych stwierdziła:

"Spotkaliśmy się z panem wicepremierem Glińskim i nowym ministrem zdrowia panem Radziwiłłem. W rozmowie ustnej zadeklarował, że na pewno do czerwca 2016, te podwyżki będą utrzymane. Następnie potem, pan minister ma dwie propozycje, rozwiązań i zmian systemowych, ale jeszcze na ten moment nie mówił o jakich zmianach myśli". 

Taka wypowiedź pada w 11 minucie poniższego materiału wideo

Mariusz Mielcarek 

 

 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.01.26 14:26:15 ~Iga

Czy kogoś to dziwi? :)

#2  2016.01.26 15:23:44 ~piguła

Ile by człowiek nie miał zawsze mu mało. ciekawe Panie pielęgniarki prawda

#3  2016.01.26 16:07:54 ~Masakra!!!

Gdyby było inaczej to Pan Mielcarek by był załamany i niektórzy tu czytelnicy - rónież.Lepiej widocznie narzekać i złowieszczyć - taka już niektórych natura. A teraz szok: kasa będzie zachowana a po czerwcu Minister dokona (bo tak deklaruje)- rozwiązań systemowych vel koszykowych.Kibicujmy, wspierajmy i bądźmy dobrej myśli. Ta wygrana bowiem może być wygraną nas wszystkich. P.S. Pani Sabina to bardzo mądra Osoba - Opole może być ze swojej przewodniczącej dumne.Wspierajmy się!

#4  2016.01.26 16:18:13 ~Ważne.

Panie Mariuszu, zawsze myślałam i mam taką nadzieję,że jest Pan obiektywny w przekazie. Dlaczego zatem ukierunkowuje Pan aby słuchać minutkę jedenastą a nie skupia się na tym jak ta Pani Sabina rewelacyjnie z klasą reprezentuje nasze środowisko zawodowe i do słuchaczy wskazuje nasze wykształcenie (vel lekarze) wiedzę i uprawnienia i co za tym idzie - rangę! Tak się buduje markę zawodu, a nie przez napuszczanie jednych na drugich. Panie Pielęgniarzu-proszę o odpowiedź bym mogła dalej podchodzić do Pana poważnie. AnnaW.

#5  2016.01.26 16:18:34 ~oo

Ja tez mam dla was zmiane dla pan ze związkow oraz izb jesli podwyzszki nie zostaną utrzymane. KONIEC PLACENIA HARACZU w moim przypadku 24 zl i strajk generalny, zobaczymy co wtedy

#6  2016.01.26 16:25:08 ~Do oo

Spoko. Reprezentujesz sam siebie i za to odpowiadasz-za łamanie ustawy odpowiada się indywidualnie. Natomiast jeżeli chodzi o Związki - bez nich możesz podskoczyć powyżej własnych kostek i mocno boleśnie upaść. Cała rzesz wokół medyków tylko na to czeka: lekarze, rat.medyczni itd.itp.

#7  2016.01.26 16:29:14 ~ola

Recepty odpowiedzialnosc materialna oraz za pacjenta a pensja w poz 1700zl haha tu powinien byc bunt ja sie na to nie godzilam podjeto decyzje za nas ,

#8  2016.01.26 16:32:25 ~Kochani

Koleżanki i Koledzy, patrzmy na szanse i zmierzajmy z determinacją do dobrych zmian. Prezesem został praktyczny człowiek pani Zofia M. a nie naukowiec. Jest szansa,że we współpracy ze ZZ Minister Zdrowia dostrzeże,że MY to siła! Była prezes zawsze na ten portal pluła. Warto zgrać się i wzmocnić swoimi siłami nowy samorząd! Samorząd to my wszyscy i nasza siła. To o czym to Pan MM nas poinformuje idzie z wielką siłą w eter! Wymagajmy więc, ale z klasą i konstruktywnymi pomysłami a jest szansa by podwyżki weszły do podstawy. Uwierzcie mi~! Wiele zależy od nas samych-ale od działania a nie narzekania, które tylko rozśmiesza i wzmacnia lekarzy. Zgrajmy się z ratownikami i lobbujmy swe siły. Plus rehabilitanci.Czy czujecie jaka to siła? A może macie jeszcze inne pomysły by poprawić nasze warunki płacy?

#9  2016.01.26 16:37:17 ~do 0la

Przypominam od strony prawnej to jest uprawnienie czyli możliwość a nie obowiązek. Nie każdy zatem musi to robić ! Jak sie nie czuje na siłach czy nie chce to nie musi! Nikt za nas decyzji nie podjął-decyzja jest nadal w Pani rękach. Może gdy Pani sie zdecyduje to pensja nawet 2000 przeskoczy. Założę się, że obecnie wiele Pielęgniarek za lekarzy recepty wypisuje.Może Pani także.Lepiej zatem zastanowić się nim przeżywać fakt,że ktoś mimo Pani braku zgody coś Pani narzuca. Tak nie jest. Proszę-nie kompromitujmy się.

#10  2016.01.26 16:37:45 ~do

A moze masz lepsza propozycje

#11  2016.01.26 16:44:13 ~brak slow

,moze gdy pani sie zdecyduje to pensja nawet 2000 przeskoczy,no wlasnie nie kompromitujmy sie

#12  2016.01.26 16:46:56 ~doBrakSłC3

Takie słowa jaka twoja głowa.nic dodać nic ująć.

#13  2016.01.26 16:56:12 ~do powyzej

Badzcie dalej pelni nadzieji

#14  2016.01.26 17:05:27 ~Tak.

Brak nadziei-osłabia, a narzekania-pogrążają i dołują. Natomiast - Nadzieja daje siły i powera do konstruktywnych działań. Dla mnie ten wywiad to dowód,że Ktoś o Nas i dla Nas walczy. Wspierajmy takie działania. Zróbmy może konkurs co kto z nas dla nas zrobił? Pani Sabina dała doskonały wywiad do społeczeństwa - ja jestem dumna chociaż jestem z Pruszcza Gdańskiego,ale przypomina mi to działania naszej przewodniczącej. Też mądra, charakterna i aktywna dla nas babka teraz walczy o POZ i DPS wraz z tematycznymi zespołami działającymi przy OIPiP . Pozdrawiam Was i optymizmu i siły w działaniach życzę. I nawet dla tych co wyśmiewają i wątpią - a może szczególnie Im-nadziei.AleksandraM.

#15  2016.01.26 17:14:33 ~Brawo!

Super wywiad! I poziomu to wszystko nabiera! Konkrety jak u lekarzy i ratowników! Może zatem nabieramy tzw. jaj. Brawo.

#16  2016.01.26 17:23:30 ~Działania

Działania rewelacja. nikt nam nic już nie zabierze, bo nie damy sobie zabrać! Dostałam właśnie 600 zł na rękę jako Pielęgniarka w przyszpitalnej przychodni (szp.pomorski).Jest to odczuwalne więc dziękuję.

#17  2016.01.26 17:53:03 ~WW

Istotne jest byśmy doceniali tych co dla nas coś robią. Każda taka osoba jest na wagę złota, bo póki co to mamy talent torpedować się niemal nalotem dywanowym. Warto inaczej-czyli w drugą stronę. Nikt tak nie potrafi zniechęcić do działań na rzecz pielęgniarek jak same pielęgniarki! Pani Sabino-Dziękuję. WW

#18  2016.01.26 17:53:04 ~WW

Istotne jest byśmy doceniali tych co dla nas coś robią. Każda taka osoba jest na wagę złota, bo póki co to mamy talent torpedować się niemal nalotem dywanowym. Warto inaczej-czyli w drugą stronę. Nikt tak nie potrafi zniechęcić do działań na rzecz pielęgniarek jak same pielęgniarki! Pani Sabino-Dziękuję. WW

#19  2016.01.26 22:42:36 ~Do ww

Zobaczymy co zrobią dla nas w czerwcu

#20  2016.01.26 23:20:42 ~Do powyże

Zobaczymy i rozliczymy! A teraz wspierajmy-bo ich sukces to i nasz. Pozdrawiam.

#21  2016.01.26 23:24:05 ~Warto...

Warto wierzyć i wspierać ,że Prezes Zofia nie da nam tego odebrać! Kobieta jest konkretna i pełną woli i walki dla nas.Tak słyszałem od KOPiP.

#22  2016.01.27 10:16:00 ~piel

Jeden wielki burdel z założeniami,ustawami,uprawnieniami,kursami,odpowiedzialnością za recepty pielęgniarek,a nikt nie porusza tematu,że pielęgniarstwo to nie wolontariat i trzeba coś tym pielęgniarkom płacić.Nie podniecajcie się dopóki nie zobaczycie jakiegoś pozytywnego efektu,dotychczasowe działania wpuszczają nas w coraz głębszy kanał.

#23  2016.01.27 11:31:06 ~Do piel.

Dajmy nowym władzom wykazać się ! W lipcu rozliczymy,ale trzeba mieć argumenty! Lub (czego wszystkim życzę) będziemy mieli czego gratulować.

#24  2016.01.28 10:29:32 ~iza

A potem nie może mieć propozycji- tamto rozporządzenie to proces długofalowy i tak jak zostało podpisane musi być realizowane!

#25  2016.01.28 14:37:36 ~paola

DLACZEGO W CAŁYM WYWIADZIE ,NIE PADŁO ZDANIE,ŻE PIELĘGNIARKI W POZ TZW.-GABINETOWE OSZUKANO I NIE DOSTANA NIC ?

#26  2016.01.28 15:21:44 ~DoPaola

Te co dostały też mówią że to nic więc spokój! O co się pienić?