Minister zdrowia (cytat): "Okazuje się, że w niektórych placówkach pojawiły się takie sytuacje, że w wyniku podwyżek pielęgniarki będą zarabiać więcej niż lekarze".

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

Posiedzenie senackiej komisji zdrowia w dniu 9 grudnia 2015 roku 

 

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w kontekście tzw. podwyżek pielęgniarek

 

"Ale, proszę państwa, tutaj problem się nie kończy, dlatego że odzywają się inne grupy pracownicze. Zacznę zaskakująco od lekarzy. Okazuje się, że w niektórych placówkach pojawiły się takie sytuacje, że w wyniku podwyżek pielęgniarki będą zarabiać więcej niż lekarze. I takie sygnały też do mnie dotarły. Tak że to pokazuje tylko, że ten problem naprawdę jest zawiły i skomplikowany".

Wybrał

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz także:

6 stycznia 2016 roku - Niepewny dodatek brutto brutto! Zobacz jak „Demontują” tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych. 10 KOMENTARZY

13 stycznia 2016 roku - Pracodawcy do ministra zdrowia: wielu pracodawców zapewnia pielęgniarkom bardzo dobre wynagrodzenie, dlatego podwyżki dla pielęgniarek spowodują, że będą miały wyższe wynagrodzenie od lekarzy! 26 KOMENTARZY

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.02.04 09:32:17 ~anka

Boże co oni piszą ! wczoraj dowiedziałyśmy się pracuję w POZjakie będą podwyżki 0.2gr na pacjenta dla piel zabiegowej na srodowisko 0.16 gr na nasz zakład to moze dadzą 1500 zł i podzielić to na nas 6 -wstyd i żenada

#2  2016.02.04 11:08:20 ~Aaaa

MAsakra jak mozna pisac takie glupoty.w fabryce zarabiaja Wiecej niz my!

#3  2016.02.04 19:10:48 ~gosc

.to lekarze maja mniej niz najnizsza krajowa! Toz to skandal. Pielegniarkom podwyzszy sie pensje, bo niektore nie maja nawet najnizszej krajowej za miesiac pracy z dodatkiem za prace w nocy i swieta.Moze ktos,kto przegladal wykazy plac zobaczyl wynagrodzenie za dyzur lekarski i pomyslal, ze to za miesiac;)

#4  2016.02.04 19:34:38 ~do anki

Ja dziś się dowiedziałam,że dla pielęgniarki gabinetu zabiegowego nie jest przewidziana żadna podwyżka.

#5  2016.02.04 21:51:03 ~gość I

To nie są podwyżki, tylko dodatek do płacy który nie jest obok płacy zasadniczej. I jeszcze po podwójnym opodatkowaniu to zamiast 400 zł jest mniej niż połowa.PODWYŻKA? TO JEST KPINA

#6  2016.02.05 15:21:54 ~Zuzik

A gdzie w Polsce jest szpital gdzie lekarz zarabiać miałby mniej od pielęgniarki?

#7  2016.02.05 15:42:17 ~Anula

A co wy piszecie o lekarzach stażystach ?

#8  2016.02.06 12:11:23 ~Aga

Jestem pielęgniarką w POZ w pnkcie szczepien ,dla mnie powyżki nie ma ,pielęgniaki widmo .Może coś biedny pracodawca kapnie.Dowiedziałam się że jestem pielęgniarką praktyki i NFZ nie przeznaczył pieniędzy na powyżki

#9  2016.02.09 20:12:17 ~ciekawa

To ile ci biedacy zarabiaja na miesiac z dyzurami?

#10  2016.03.13 00:06:03 ~safina

Pielęgniarka, która oddaje całe swoje serce pacjentom i pracuje jako salowa zarabia 1900zł.to skandal!

#11  2016.03.17 14:01:02 ~Ewa

No i nawet gdyby zarabiały więcej, to co z tego! Pielęgniarki są samodzielne, zdobywają uprawnienia studiując, a potem podwyższając swoje kwalifikacje na kursach i szkoleniach. Pielęgniarka nie jest niższym personelem medycznym żeby miała zarabiać mniej niż lekarze. Ale to boli niektórych.

#12  2016.03.26 22:23:05 ~położna

Do licha z tym wszystkim! Jest nas tyle, że gdybyśmy poszły wszystkie do wyborów razem z naszymi rodzinami, i głosowałybyśmy na pielęgniarki i położne, to przegoniłybyśmy z sejmu i senatu tą chołotę prawniczo-lekarską, która tam zasiaduje. Jesteście na tyle silne i zdyscyplinowanę? Jeśli nie, to szkoda czasu na gadanie. Trzeba powstać z kolan!

#13  2016.04.20 10:52:02 ~piel szcze

Zgadzam się z położną, trzeba powstać z kolan, wyjść na ulicę i protestować. Może jako grupa zawodowa wyjdżmy razem 7 maja z m.in. nauczycielami, oni zawsze umieją się skrzyknąc. Zróbmy coś naprawdę dla siebie