Kochane związki i izby może tak koniec z kawkami w ministerstwie? Dlaczego rząd robi w konia pielęgniarki mówiąc że nie ma pieniędzy? Z jednej strony rząd daje pielęgniarce za miesiąc pracy dodatek 230 zł (i biadoli, że tego nie da się finansowo utrzymać), z drugiej daje 500 zł na dziecko.

Tzw. podwyżki pielęgniarek i położnych.

 

 

 

 

 

 

Dlaczego rząd robi w konia pielęgniarki mówiąc że nie ma pieniędzy? Z jednej strony rząd daje pielęgniarce za miesiąc pracy dodatek 230 zł (i biadoli, że tego nie da się finansowo utrzymać), z drugiej daje 500 zł na dziecko. 

Koszt dodatków dla pielęgniarek w ciągu najbliższych 4 lat: 10 miliardów złotych

Koszt programu 500 w ciągu najbliższych 4 lat: 80 miliardów złotych

Mariusz Mielcarek 

 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.02.13 10:12:55 ~...

Dla pielegniarek i poloznych nigdy pieniedzy nie ma ale dla Rydzyka sa dla nauczycieli sa dla gornikow sa dla Poslow na wysokie premie i podwyzki sa i wiele by tu wymieniac . Natomiast nasze IZBIANKI wirza jak w Boga ze dla pielegniarek i poloznych nigdy nie ma i daja sie latami zwodzic, im przeciez wszysko jedno bo one z naszych skladek maja wysokie pensje co ich obchodzi szeregowa pielegniarka i polozna ktora im placi SKLADKI COMIESIECZNE na ich wyplaty ! Modle sie by znalazl sie w srod nas prawdziwy LIDER ktory nas poprowadzi wiem tez ze to nie bedzie zadna z pan z IZB PiP ani zwiazkow ! Bo te osoby walcza tylko o swoje tylki nie o osoby ktore placa na ich pensje NIE WALCZA O NAS MY ICH NIE OBCHODZIMY ! a niestety bez lidera same sie nie zjednoczymy i nie zaczniemy zmian LIDER jest niezbedny by nas zjednoczyl bysmy zaczeli walczyc o nas o PIELEGNIARKI i POLOZNE

#2  2016.02.13 10:29:22 ~ja

Tylko dodatki ? skandal ! jakie póżniej z tego emerytury ? Tak mało ogłoszeń do pracy dla pielęgniarek w szpitalach a jakie wakaty ! Do przedszkoli do pracy non stop potrzebują nauczycieli i nauczycieli wspomagających a gdzie ogłoszenia do pracy dla opiekunów medycznych ?

#3  2016.02.13 10:33:04 ~piel

Do 1 masz rację ostatnio handlowcom ustąpili, administracja dostała podwyżki, wojsko, policja a pięgniarki traktowane jak sprzątaczki, skandal ! Ponadto gdzie te normy zatrudnienia, lekarze mają a pielęgniarka może być 1-2 na dyżurze ? SKANDAL ! A społeczeństwo nie uszanuje nas za brak jakości !

#4  2016.02.13 11:27:58 ~piel

A pielęgniarki w małym stopniu będą korzystały z 500 plus bo zwyczajnie już są starsze i mają raczej dorosłe dzieci, jak zwykle mamy pod górę !

#5  2016.02.13 14:05:05 ~polska

Samotne mamy nie dostana kasy jeżeli mają powyżej 1600 dochodu:) harujące po biedronkach sprzatające i w szpitalach, a pasibrzuchy którzy mają powyżej 5000 zł dochodu dostaną :)

#6  2016.02.13 20:13:03 ~B11

Pracuje na oddziale zabiegowym ostatnio na wizycie porannej przy łóżku chorego stało 7 lekarzy i 2 pielęgniarki nie ma opiekunów medycznych bo prawdopodobnie nie ma takiej potrzeby według Pani naczelnej . i te dwie pielęgniarki maja wszystko zrobić i chcą nam jeszcze wcisnąć rozpisywanie sprzętu w komputerze .

#7  2016.02.14 05:42:13 ~gość

Do B11-Pielęgniarki są tak głupie,że wszystko zrobią,rozpiszą sprzęt w komputerze i jeszcze po pracy pójdą do dodatkowej pracy,bo pensja głodowa,a potem jeszcze na kurs lub dodatkową specjalizację,a żeby było jeszcze boleśniej to w przypadku choroby nie pójdą na zwolnienie,bo nie ma kto pracować.I kto was poszanuje z waszym rozumkiem?

#8  2016.02.14 09:11:32 ~maciek

Szpitale nie chcą zatrudniać pielęgniarek. W 200-tys mieście najchętniej na wolontariat.(ale i tu miejsc brak) W dwóch dużych szpitalach cała sterta podań o pracę. Udało mi się na zastępstwo (bo pielęgniarka w ciąży) za 1850 brutto. Od czegoś trzeba zacząć, wymagający nie jestem ale to już przegięcie.

#9  2016.02.14 09:16:32 ~piel

Maćku! Co ty jeszcze robisz z tym zawodem w tym kraju?

#10  2016.02.14 10:05:18 ~do 8

Skoro dopiero zaczynasz swoją przygodę z zawodem,to właśnie co tu jeszcze robisz,jesteś w uprzywilejowanej pozycji do wyjazdu i lepszych zarobków.Do odważnych świat należy,pakuj się i powodzenia.

#11  2016.02.14 10:09:56 ~piel

Do maćka pensja jak dla sprzątaczki a poza tym za te podania powinni ukarać pielęgniarek na oddziałach mało ! dlaczego nie ma norm zatrudnienia jak u lekarzy do tej pory ? kiedyś się o tym mówiło a teraz cicho sza, temat tabu ! ŻENADA I SKANDAL ! ej, tam panie od kawki do roboty !

#12  2016.02.14 10:15:28 ~piel

Gościu bardzo dobrze piszesz, żeby takie myślenie było udziałem przynajmniej 30% naszego środowiska.marzenie ? zahukane, pokorne, pracujące dodatkowo kosztem własnym i swoich rodzin, które rzadko je oglądają ! a to się pomści, poza tym jest też do czasu ! w 2-3 pracy pielęgniarka śpi bo nie daje rady, pacjenci już nie tacy jak kiedyś i błędu nie darują !

#13  2016.02.14 15:27:12 ~Ola

Do 12. To wszystko prawda, ale niestety pielęgniarki zrobią w swojej pracy wszystko, wszyscy już o tym wiedzą i z tego dobrze żyją. Najgorsze jest to, że wyjątki ze zdrowo - rozsądkowym podejściem do sytuacji nie mają w swojej pracy żadnych szans - to smutne, ale będzie jeszcze gorzej.

#14  2016.02.14 20:26:30 ~observ

Ja czegoś tu nie rozumiem, skoro jesteście niezadowolone z tego co robi OZZPIP to po co do niego należycie a wypiszcie się z niego w cholerę pańcie nie będą miały wpływów ze składek i wszystko szlak jasny trafi i przestanie istnieć to kółko wzajemnej adoracji - no nie rozumiem nie szkoda wam kasy i tak macie marne pensje. no nie rozumiem.

#15  2016.02.15 08:41:01 ~lily

Juz przestańcie marudzić . Od kogoś to wymagacie - a same po najmniejszej lini oporu . Zawsze łaska i smętna mina. Moze troche z siebie dac - wasz zawód to w pewnym stopniu powołanie - i macie doczynienia z chorymi ludzmi! Poza tym nie 230 tylko 400 Zdziwione jesteście ze podatek trzeba zapłacić?

#16  2016.02.15 12:09:27 ~ANRO

Do lily -zawód pielęgniarki jest jak każdy inny zawód a nie jakieś powołanie.Za wykonaną pracę trzeba odpowiednio zapłacić.Inną sprawą jest to aby mieć pewne predyspozycje do wykonywania danej pracy.I tak nie będzie dobrego nauczyciela bez pewnej EMPATII w stosunku do swoich podopiecznych, umiejętności w przekazywaniu wiedzy.Retoryczne pytanie-dużo mamy takich nauczycieli? Nie będzie dobrym lekarzem ktoś kto nie ma wiedzy ale też EMPATII w stosunku do swoich pacjentów. Retoryczne pytanie-dużo mamy takich lekarzy? To samo możemy powiedzieć o pielęgniarkach.Za wiedzę i umiejętności należy dobrze zapłacić szczególnie w zawodach gdzie odpowiada się za zdrowie i życie człowieka.Podatnicy wydają wielkie pieniądze na kształcenie pielęgniarek a później skazuje się je na emigrację tylko dlatego że każdy rząd udaje że nie ma problemu.Zmiany i tak nastąpią wtedy kiedy pielęgniarek nie będzie. Do systemu wejdą opiekunowie medyczni ale luki pokoleniowej nie da się wypełnić.

#17  2016.02.15 12:18:54 ~ANRO cd.

Nie może być tak że pielęgniarka jest od wszystkiego.Czynności higieniczne już teraz powinien wykonywać opiekun medyczny, pielęgniarka powinna się skupić na czynnościach medycznych, edukacyjnych, profilaktycznych. Podniesie się jakość pracy, na pewno wyeliminuje się dużą część zakażeń (np.toaleta pacjenta a następnie wykonywanie iniekcji dożylnych czy wykonywanie opatrunków co z punktu widzenia epidemiologii jest niedopuszczalne.) Na zachodzie już dawno zrozumiano że pielęgniarka musi mieć bardziej odpowiedzialne zadania .Zrozumiały to rządy, zrozumiało społeczeństwo .Zawód pielęgniarki jest doceniany nie tylko finansowo ale jest szanowany bo każdy może być pacjentem a opieka pielęgniarki jest niezbędna.

#18  2016.02.15 12:20:26 ~ANRO cd

Chciałabym aby polskie społeczeństwo to zrozumiało. Jeżeli nie zrozumie tego faktu to znajdziemy się na szarym końcu jeśli chodzi o skuteczność leczenia(obecnie jesteśmy na przedostatnim miejscu w Europie). To społeczeństwo musi domagać się dostępności do usług medycznych a to wymaga przebudowy systemu oraz odpowiednich nakładów finansowych.

#19  2016.02.15 15:51:58 ~do ANRO

Mądrze piszesz,ale to wszystko nikogo absolutnie nie interesuje,chociaż to prawda znana od lat.

#20  2016.02.15 17:35:43 ~ANRO

Dlatego musimy o tym ciągle przypominać a wręcz krzyczeć przy każdej okazji,bo to leży w interesie nas wszystkich, niezależnie od tego którą stronę reprezentujemy