Ministerstwo zdrowia daje do zrozumienia, że w Polsce ratownik medyczny jest trendy, a pielęgniarka passe!

Pielęgniarstwo 2016.

 

Zobacz także w Aktualnościach:

Ratownicy medyczni na szpitalnych oddziałach - PONAD 150 KOMENTARZY!

 

 

                                                                          *kliknij po więcej informacji

 

 

Polskie Towarzystwo Pielęgniarstwa Ratunkowego pisze do ministra zdrowia pismo datowane na dzień 30 listopada 2015 roku (fragment):

 

 

 

 

Ministerstwo zdrowia odpowiada pismem datowanym na dzień 21 stycznia 2016 roku:

 

 

Wybrał Mariusz Mielcarek 

 

Zobacz także:

Piękne! Minister zdrowia chce braki pielęgniarek na oddziałach szpitalnych uzupełnić ratownikami. Pisze projekt rozporządzenie w tej sprawie. I argumentuje, że "nie spowoduje to dodatkowych kosztów". Wobec tego minister finansów pyta: na jakiej zasadzie ma nastąpić ww. uzupełnienie kadry pielęgniarskiej?

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.02.21 16:55:18 ~ja

Moją rodziną zajmowali się ratownicy nigdy tego nie zapomnę ! traktują ludzi jak przedmioty ! siedzą non stop przy komputerach !

#2  2016.02.21 23:00:57 ~mOnia

Ratownik jak sama nazwa wskazuje ma ratować, pielęgniarka - pielęgnować, lekarz - leczyć, ratowanie, pielęgnowanie i leczenie jest równie trudne i wymaga równie dużej wiedzy, lecz są to zupełnie odrębne zajęcia, nie da się jednego drugim zastąpić! Dlaczego w Pl jest to tak niezrozumiałe? Dlaczego wciąż mylone są te pojęcia? Kiedy skończy się ten ciemnogród?

#3  2016.02.22 08:30:22 ~ja

Kto ratownikowi zabroni studiowac pielegniarstwo.i wtedy niech idzie na oddzial i przebiera pampersy.co drugi sie zrzyga bo to faceci.

#4  2016.02.22 10:28:13 ~...

Mnie to nie obchodzi ze to faceci i beda rzygac podczas toalet i zmian pampersow ja za nich tego robic nie beda skoro chca wejsc na oddzialy to musza sobie z tego zdac sprawe . Jesli nie beda tego robic ja na takim oddziale pracowac nie bedde gdzie beda ratownicy bo ja nie jestem ich sluzacy zbyt duzo czasu sptracilam na podwyzszanie kwalifikacji mgr kursy specjalistyczyne specjalizacje by teraz sie mna ratownik wyslugiwal bo jemu sie rzygac chce . Mnie tez sie rzygac chce a pampersa trzeba zmienic . Ja z takiego oddzialu napewno sie zwolnie jesli oni tego robic nie beda !

#5  2016.02.22 17:52:21 ~dnt

Nie mogę czytać tych komentarzy. Dla mnie jako pielęgniarki najważniejsze jest to, dlaczego zmiana rozporządzenia z 2007 r jest przedwczesna? To rozporządzenie dla pielęgniarek powinno już dawno być zmienione. Był dobry projekt w 2012, gdzie on jest ? Dlaczego nie został zatwierdzony ? . Wygląda na to, że inne grupy zawodowe szybciej doczekają się konkretnych przepisów, a my dalej będziemy wzajemnie się obrzucać komentarzami na poziomie nie godnym służby zdrowia.

#6  2016.02.23 11:45:07 ~kkrystyna

"Mnie tez sie rzygac chce a pampersa trzeba zmienic" - napisała ~; w takim razie zmieniasz od święta, gdybyś rzeczywiście pracowała na konkretnym oddziale - to jak piszesz - po tylu latach pracy byś zmieniała bez żadnych odruchów. ja się przyzwyczaiłam po miesiącu do krwawień, clostridium i wszystkiego innego co w pampersie i nie tylko zostaje. Przestań pić kawę i mówić jak zapierdalasz ! , a wykształcenie nie idzie w parze z inteligencją, więc możesz sobie robić mgr, specjalizację, kursy i tak będziesz tępa!

#7  2016.02.23 16:39:43 ~Lena

Polska to byłby jedyny kraj w którym miesza się zawód ratownika z pielęgniarką

#8  2016.03.10 19:21:52 ~rat med

Ja jestem ratownikiem od 10 lat na oddziale- zaczynałam pracę rok przed wejsciem w zycie ustawy o PRM z 2006 Pracuję na róni z pielęgniarkami - pampersy, pościel, mocze, lewatywy, leki itd itd nie potrafię zrozumiec tej całej nienawiści pielęgniarki do ratownika - dlaczego - przeciez pacjentów wam nie braknie- ani pampersów - roboty jest dość - spokojnie do 67 roku życia sie narobimy na tych oddziałąch że kręgosłupy nam wypadną! spokojnie

#9  2016.03.14 10:51:30 ~bacha

Pracują ze mną Panie salowe,niektóre po maturze.Roczne szkoły i już ! Po co licencjaty,studia i specjalizacje! Zakres moich obowiazków w czasie dyzuru to pielegnowanie,sprzątanie ,wysłuchiwanie i generalnie wykonywanie ekg,praca przy komputerze,monitorze i takie tam duperele.nic bardziej prostego!