Wychodzi szydło z worka! Minister Radziwiłł na Radzie Dialogu Społecznego powiedział o tzw. podwyżkach dla pielęgniarek: należy usiąść do ponownych negocjacji, bo ...

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

 

W opublikowanym w dniu 23 lutego 2016 roku protokóle posiedzenia Rady Dialogu Społecznego czytamy:

Pan Konstanty Radziwiłł – Minister Zdrowia – odpowiedział, że ... jego zdaniem, należy usiąść do ponownych negocjacji, bo realizacja zapisów rozporządzenia jest ciężarem nie do uniesienia przez budżet państwa.

Wybrał Mariusz Mielcarek

P.S. Więcej w temacie pt.: demontują tzw. podwyżki pielęgniarek i położnych w najbliższym numerze miesięcznika Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - nakład 50 tysięcy egzemplarzy. 
 

 

Zobacz także:

 

 

Ciąg dalszy demontowania tzw. podwyżek dla pielęgniarek i położnych...

Miesięcznik Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 2/2016 - do ministra zdrowia płyną sygnały w sprawie tzw. podwyżek dla pielęgniarek

Kto zarabia najmniej? GUS podał wysokość zarobków pracowników zaliczonych do grupy "specjaliści": architekci, geodeci, projektanci, nauczyciele, programiści, bibliotekoznawcy, archiwiści, muzealnicy, lekarze, specjaliści z dziedziny prawa oraz pielęgniarki i położne.

 

Zobacz także artykuły z Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.02.28 19:10:18 ~piel

Księciuniu od siedmiu boleści, zrozum, że gdybyś dał pielęgniarkom prawdziwe podwyżki i uregulował kilka spraw związanych z wykonywaniem tego zawodu w Polsce (m.in. normy ilościowe), to wróciłabym z emigracji nie tylko ja, ale i wiele moich koleżanek. Problem z brakiem pielęgniarek zostałby rozwiązany bez tej tragifarsy z ratownikami na oddziałach.

#2  2016.02.28 20:12:25 ~Poeuo

Jezeli zabiora odrazu odchodzimy od lozek koniec zabawy za 2 tys to nievh sami robia do 67roku zycia zarty sie skonczyly zabrac poslom dac nam

#3  2016.02.28 20:20:23 ~Oo

A co mnie obchodzi budzet kasa nam sie nalezy maja tak zaplanowac budzet aby kasa byla za darmo nikt pracowac nie bedzie

#4  2016.02.28 20:33:29 ~piel

Dla ministra radziwiłła pielęgniarki są powietrzem i tak nas traktuje

#5  2016.02.28 20:37:30 ~ola

BEDZIE katastrofa jak zabiorą podwyżki ! wszystkie się wkurzymy!

#6  2016.02.28 20:44:35 ~Renata

Zgadza się wyszło szydło z worka i to jakie ! co powtórka z czasów kaczyzmu ? wiadomość z ostatniej chwili : przed chwilą zakończyłam oglądanie programu na tvp info " Minęła 20-ta". Nareszcie w studio gość min.Radziwiłł. Otrzymał pytanie od prowadzącego na temat podwyżek dot. pielęgniarek, problemów finansowych lekarzy rezydentów. Tak celowo rozciągał temat o lekarzach, że zbrakło czasu antenowego na odp. o pielęgniarkach.Pisowcy dali administracji, policji, wojsku, księżom, ustąpili górnikom w kwestii 14-tek a my nawet nie mamy 13-tek ! 500 plus(pielęgniarki raczej stare i 500 plus nie dla nich już ! ) Brak norm zatrudnienia, pracujemy za 3-4 w kilku miejscach ! DOSYĆ TEGO LEKCEWAŻENIA, KIEDY RUSZAMY ?

#7  2016.02.28 20:46:04 ~piel

Jakie podwyżki ? ja nie dostałam złotówki !

#8  2016.02.28 21:34:40 ~Kinia

To dopiero przekręt,jeszcze dobrze nie dali a chcą zabrać .

#9  2016.02.28 21:42:04 ~ktoś

Jakoś się obejdę bez tych 219 zł. i tak żyję w nędzy.

#10  2016.02.28 21:43:54 ~gość

Taaak, podwyżki dla pielęgniarek nie są do uniesienia, ale 29 mln dla . nie zachwiało budżtem

#11  2016.02.28 21:49:17 ~Rysia

No. oczywiście biedni lekarze. Tą biedę widać gołym okiem. Wystarczy się przejść po parkingu dla lekarzy pod jakmkolwiek szpitalem i zobaczyć jakimi samochodami jeżdżą Ci biedacy.

#12  2016.02.28 22:04:24 ~Gościu

Skoro dla pielęgniarek są nie do uniesienia te podwyżki to napewno nie powinno mówić się o lekarzach rezydentach i planach podwyżek dla nich.

#13  2016.02.28 22:07:47 ~ela

Też oglądałam tą debatę .Ciągła ignorancja pielęgniarek dał już wiele razy do zrozumienia gdzie ma nasze problemy lekarz rodzinny . Nic się nie da zrobić po prostu dziewczyny nikt nie będzie się w tym zawodzie kształcił i tyle najbardziej dorobiły się na pielęgniarkach izby ,uczelnie które wpajały że stare nie wykształcone,a młode wykształcone nie zasługują na poważne traktowanie,niech pracują za najniższą krajową,porównywanie pracy pielęgniarki do pracy w sklepie .tylko biedni wykształceni młodzi lekarze pracujący za2tys .Strajk i tyle

#14  2016.02.28 22:27:22 ~Uu

Strajk generalny rozwiąże problem i udźwigną wszystko

#15  2016.02.28 22:45:33 ~hala

A kursy wypisywania recept porobione?

#16  2016.02.28 23:21:37 ~Pigula

To się w głowie nie mieści. ! Jeśli tkna te marne grosze to jedyne co powinnyśmy zrobić natychmiast odejść od lozek i niech sobie lekarzyki radzą. . Spróbuj szczęścia Radziwiłł! !

#17  2016.02.29 00:18:36 ~Łucja

Kochane naszym największym wrogiem jest ministerstwo , oraz Izby nasze - zorganizowali wrześniową manifestację ale karty dawno do gry były ułożone i rozdane ! Te matrony mało nie całowały po rękach Zębali i reszty FUJ ! Podpisały co im podsunęli głuche na nasze okrzyki " do podstawy " -HAŃBA ! Każdy następny protest powinny organizować same związki a nie pozwalać na tzw przyklejanie się do d .y ! Zabiorą bo nie była to podwyżka - ani posłowie nie rezygnują ze swoich

#18  2016.02.29 05:03:57 ~piel

Łucja i pozostałe wypowiedzi popieram!

#19  2016.02.29 08:59:33 ~Anita

Popieram Łucję! Izby ? .A to dopiero sobie wychodowalasmy żmije na własnej piersi.mamy to na co oozwalamy

#20  2016.02.29 09:02:05 ~Anita

.pozwalamy(przepraszam za literówkę)

#21  2016.02.29 09:58:42 ~Mila

Też jestem za Łucją.Izby nic dla nas nie robią tylko wymyślają kurs dla kursu i kursem pogania oni kasę zgarniaja a my podatki płacimy za kurs po co nam studia skoro co chwile kursy trzeba robić. Mój mąż jak robi kurs to ma do czegoś uprawnienia i dostaje za to kasę a ja żeby móc pracować za 1780 zł brutto podstawy muszę zrobić kilka kursów.Znieść Izby

#22  2016.02.29 10:46:00 ~piel

Izby to jak nowotwór złośliwy na żywym ciele polskiego pielęgniarstwa.Z tą różnicą,że wprowadzone leczenie daje szansę na wyzdrowienie z choroby,natomiast na zabójczą działalność izb leku nie ma.Kolejne ich negocjacje i kombinacje tylko pogrążają pielęgniarki

#23  2016.02.29 11:39:17 ~Elza

Zgadzam się z Łucją,izby to pasożyty istniejące dzięki nam,nic dla nas nie zrobiły tylko kursy i dodatkowe papierki za które pracodawcy nie płacą.Powinny walczyć o lepsze warunki pracy,ale głównie wyższe pensje,chociaż takie jakie są na zachodniej granicy, nie Jesteśmy gorsze od tamtych pielęgniarek,ale u nas kto na stołku to ma ,a reszta niech się zarobi.Dlatego uważam, że jeśli zabiorą jeszcze te nędzne dodatki,które nie wszystkie dostałyśmy to musimy wyjść na ulice,ale wszystkie, niech pan Radziwił rozmnoży się i zabezpieczy w chętnych ratowników,bo tylko zmienia przepisy i dopasowuje je do sytuacji,dodaje im nowe uprawnienia,do których nie mają kwalifikacji, więc tylko siła w nas na ulicy, podobnie jak we wrześniu,szkoda,że wtedy nie odeszłyśmy stanowczo od łóżek,wtedy wiedzieliby,ze to nie żart pielęgniarski,ale siła górnicza,tylko w czepkach,więc szykujmy się,bo negocjacje nam nie wychodzą,wystarczy już tej grzeczności i kompromisów po nocach.

#24  2016.02.29 12:12:55 ~helga

1.Dziewczyny uczcie się jezyków obcych bo cała polityka zdrowotna zmierza do zamykania szpitali 2.Oczywiscie że o podwyżkach trzeba rozmawiac i ponownie negocjować ale tylko w górę,a do uzyskania porozumienia utrzymac to co zapisano dotychczas(4 x 400) 3.Jezeli warunki porozumienia zostaną zerwane natychmiast przystąpić do akcji strajkowej włącznie z odejściem od łóżek(przeciez ratownik zabezpieczy pacjenta)

#25  2016.02.29 12:59:54 ~kama

Odejść od łóżek! Nie brać prywatnych dyżurów! Nie brać zleconych godzin! Nie biegać z wywalonym jęzorem do prywatnych przychodni! Wywalić z oddziałów wszystkich:ratowników, opiekunów, może nawet salowe.Bo nikt inny nie jest tak ważny i niezastąpiony jak MY i tylko MY! Zastanówcie się kobiety nad jakością opieki sprawowanej przez WAS w szpitalach i podejściem do innych zawodów. Bo jak na razie to plujecie jadem do wszystkiego co się rusza(łącznie z pacjentami).Nie szanujecie się również we własnym gronie. A czego oczekujecie! KASY.KASY. i jeszcze raz KASY.

#26  2016.02.29 15:26:05 ~piel

Zwolnijcie sie z dodatkowych prac w panstwowych szpitalach,a nie przychodzcie za 100 zlotych nawet za nocke na zlecenie,wtedy zaczeloby sie podkupowanie pielegniarek przez szpitale i dostalybysmy podwyzki i jeszcze musieliby opiekunow medycznych zatrudnic,nasze srodowisko nie ma zadnej ambicji,zeby leciec za takie grosze do innego szpitala.

#27  2016.02.29 15:40:42 ~piel

I jeszcze jedno,dlaczego ja mam wyjezdzac z mojej Ojczyzny? to jest moj kraj i niech spadaja ci co nie potrafia zarzadzac,Kolezanki i Koledzy na prawde odpusccie sobie te zleceniowki,bo to od tego trzeba zaczac,niech zobacza rzeczywista liczbe pielegniarek,niech wam ulica dzieci nie wychowuje,bo pozniej z niskiej emerytury jeszcze bedziecie dzieci utrzymywac,jak stana sie alkoholikami i bezrobotnymi,sami zacznijmy sie szanowac- po pierwsze;fakt,ze upodlono nasz zawod,wygenerowano w nas kompleksy,ale wazne jest co same o sobie myslimy,wyskoczmy z tych stereotypow.

#28  2016.02.29 16:25:01 ~HAHAHAHA

HAHAHAHAHA, A ONE JESCE CHCOM RECEPTY WYPISYWAĆ W IMIE hazardu moralnego,HAHAHAHAHA,I CO JARCIU TAK CHCIAŁES PISU,HAHAHAHA,NO TO MOSZ,HAHAHA,GŁUPEK I TYLW W TEMACIE,HAHAHAH,CZAROWNICA JEST OD ZAPOWIEDZI PRAWDZIWYCH CZARÓW,HAHAHA,ZAIWANIAĆ BABY NA DWÓCH ETATACH,HAHAHAH,JESTEŚCIE TEGO warte,HAHAHAHA, MI TO LEPIEJ Z AGRANICA,BO TU W POLSZY nigdy NIE BENDZIE DOBRZE,HAHAHA,NO BO I SKĄD MOMY MIEC TOM KASĘ Z ROPY POLSKIEJ? HAHAHAHAH,CHYBA TEJ CIEKNACE4J Z RAN,FEEE

#29  2016.02.29 16:37:02 ~kama

Nic dodać, nic ująć, #26 i #27. Szczera prawda. Bo jak środowisko się szanuje wzajemnie to i inni Was będą szanować.Dokładnie tak się dzieje w innych prestiżowych że tak powiem zawodach, mało płacisz, pracuj sam. Do ~piel, głowę na karku to ty masz nie od parady jak to się mówi. SZacun!

#30  2016.02.29 16:54:08 ~PAOLA

JEST TYLKO JEDEN SPOSÓB ,ABY DOCENILI NAS ZAWÓD .KAŻDA MUSI PRACOWAC NA 1 ETECIE ! ZALEPIACIE DZIURY,BIEGAJĄC ZA GROSZE OD PRZYCJHODNI DO PRZYCHODNI,AD SZPITALA NA PRYWATNE DYZURY ! SAME JESTEŚCIE SOBIE WINNE !

#31  2016.02.29 17:04:31 ~HAHAHAHA

DO 30,HAHAHAHA,NO ZOCZYNOSZ W LOŃCU ROZUMIEC ISTOTE PROBLEMU,HAHAHAHA,LEPIEJ POXNO INO WCALE,HAHAHAHA,JO RZECH JUSZ O TYM WIEDZIOŁ NA DYŻURACH Z MARIOLKĄ I DONKĄ,HAHAHA,GUPICH NIE SIEJA,ONI SIE RODZA,HAHAHAHA,MYJCIE DALEJ DUPENCJE SWOIM DOCHTOROM AMATOROM,HAHAHAHA,KTÓRZY TESZ ZAIWANIAJA DO PORADNI I SPOWROTEM,HAHAHA,ALE ŁONI CHOCIAŻ GODZINA WCZESNIEJ WYCHODZĄ I JEŻDŻĄ AUTAMI SIÓSTR,HAHAHAHAHA

#32  2016.02.29 17:48:12 ~ja

Nauczyciele nigdy sobie nie pozwolą na odebranie przywilejów !

#33  2016.02.29 17:50:32 ~ PAOLA

DO 32 NAUCZYCIELE SIĘ SZANUJĄ ,A PIGUŁY TO TAKIE GĄSKI.

#34  2016.02.29 19:31:11 ~Maja

SKANDAL,chce nam zabrać z naszej puli ,dać chyba młodym lekarzom ,bo przecież teź wyjadą.To robienie z pielęgniarek roboli za grosze.lekarze śpią na nocach, zamiast zajmować się chorymi,może pomogą pielęgniarkom zamiast ratowników med.zobaczą co to za robota.

#35  2016.02.29 19:36:50 ~Olga

NO TERAZ TO JUŻ MNIE KURWICA WZIĘŁA ,jak tak, to odchodzę od łóżek, niech sobie lekarzy załatwia za pielęgniarki

#36  2016.02.29 21:37:14 ~Fik

Niech ojciec dyrektor wspomoże budżet państwa odda to co wyłudzić i będzie na kontynuację podwyżek dla pielęgniarek

#37  2016.02.29 21:53:48 ~Alku

Szykują podwyżki dla lekarzy to będzie kurwa do udźwigniecia przez budżet Państwa Chuj mnie trafia jak słyszę takie słowa z ust wykształconych osób Strajk generalny! Dość tego pajacowanie! v

#38  2016.02.29 21:55:22 ~paola

a nfz wypłacił swoim kolesiom 11 mln nagród za 2015 rok,w sumie owsik uzebrał w styczniu.no to co mieli z nadwyżka zrobić?

#39  2016.02.29 22:03:32 ~Anka

Miały być podwyżki 400 zł, a zrobili sobie z tej kasy regulację plac i jedne dostaly stówkę, a inne 700. Tak sprawiedliwie podzilono w moim zakladzie pracy. Po 36 latach pracy należało mi się 150 zł. To jest sprawiedliwość!

#40  2016.02.29 22:10:38 ~EWA

.w szatni ,w socjalnym,w prywatnych rozmowach,na forach internetowych puszczacie wodze fantazji ,że to już koniec ciągłych ustępstw i jak się tak nadmiecie i dmuchniecie to .-jakie to oklepane ,wyświechtane i żałosne .Wracacie do pracy i co:garniecie się do wypisywania recept, kolekcjonowania dyplomów( w większości tylko dla kolejnego papieru i zaspokojenia chorych niespełnionych ambicji), nie szanujecie siebie . i tak wam zejdzie do anemicznej emerytury. A prawda jest taka ,że to my, a nie kto inny, nie potrafimy o siebie zadbać popełniając stale przez lata te same błędy, czego jaskrawym przykładem jest zapis o ostatnich podwyżkach ,popełniony ŚWIADOMIE przez wybrane przez nas związki i izby, a bez żadnych konsekwencji i rozliczenia z naszej strony. MY popełniamy permanentną autodestrukcję.

#41  2016.02.29 22:20:38 ~Kik

Możemy usiąść do kolejnych negocjacji ale tylko i wyłącznie! do tych które dadzą nam możliwość zwiększenia tzw podwyżek, włączenia ich do płacy zasadniczej!

#42  2016.02.29 22:34:12 ~piel.

Ja po 38 latach pracy w tym samym publicznym zakladzie pracy nie dostalam nic ,ponieważ wykonuję zadania w dziale medycyny pracy zgodnie z posiadaną specjalizacją w ochronie zdrowia pracujących.Nic już nie rozumiem w tym kraju.Pozdrawiam NEGOCJATORKI za pamieć o wszystkich pielęgniarkach! Słucham o tych podwyzkach z obrzydzeniem.

#43  2016.03.01 00:00:51 ~DoPAOLA

Paola masz rację! Popieram. A dodatkowo uważam,że skoro tak wszyscy pluliście na ZZ i Izby nie chcąc dostrzec,że wywalczono ustawiczny wzrost wynagrodzeń naszych to teraz nie psioczcie ,że to będzie zabrane. Sami coś zorganizujcie a zobaczę z ciekawością co? AsiaZZ

#44  2016.03.01 13:53:13 ~meel

A 500 plus jest do uniesienia przez budżet?

#45  2016.03.01 18:40:16 ~kama

Do ~EWA.taaa. w szatni, w socjalnym. a na porannej odprawie jak któraś się odezwie, że obsada za mała, to włazodupy przełożonej na to "DAMY RADĘ"

#46  2016.03.01 23:24:48 ~lic. piel.

A co z podwyżkami dla piel. w DPS? czy KTOŚ o nas pamięta?

#47  2016.03.02 17:40:39 ~piel

I lekarze dostaną podwyżkę ci młodzi co się o wszystko nas pytają - tak po cichu i bez krzyku dostaną ! Pielęgniarki śmieci, walczymy ale między sobą ! Młode lekarzyki mają poważny serial dokumentalny w niedzielę w tvp a pielęgniarecki we wtorek w południe na niskopoziomowym polsacie, poziom pożal się boże !

#48  2016.03.02 17:43:13 ~piel

Tak załatwili nas bez mydła ! jednym dali drugim w ogóle tak żeby nas różnicować czyli osłabiać siły, tzw. jedność !

#49  2016.03.02 17:44:07 ~szkolna

Szkolnym w ogóle nic nie dają warszawa wstyd !

#50  2016.03.02 19:10:50 ~Lama

My im pokażemy niech tylko spróbują się tknac tych pożal się Boże podwyżek Nie radzę czegokolwiek zmieniać Możemy usiąść do stołu z Radziwiłłem ale tylko o większe pieniądze i włączenie ich do pensji zasadniczej

#51  2016.03.02 20:06:52 ~PIEL

Wszyscy nic nie warci. Każdy sobie skrobie. My nikogo nie obchodzimy taka prawda.Ale przyjdzie taki dzień kiedy obudzą się z ręką w nocniku. Nie będzie komu przyjść do pracy i umyć dupy tym którzy siedzą na stołkach . Porażka.

#52  2016.03.03 13:33:27 ~...

Ci ze stołków pojadą myć se dupy za granicę, a jak już trafi do polskiego szpitala,czy przychodni to znajdzie sposób, albo głupi personel, który obsłuży go bez kolejki i na czas kosztem innych pacjentów. Od zawsze tak było.

#53  2016.03.06 21:49:53 ~ marysia

Naczytalam sie tych waszych komentarzy,mowiac szczerze to takie bzdurne rzeczy piszecie sami oceniacie sie zle,trzymajcie sie razem bo to jest bardzo wazne i szykujcie sie do strajku generalnego ,moze wtedy bedziecie zauwazone.niech wreszcie ten rzad zrozumie ze pielegniarka to tez czlowiek: pracuje za granica prawie 15 lat na stanowisku pielegniarki nawet lakarz w Polsce tyle nie zarabia,a z lekarzami to jestesmy najlepszymi kolegami w pracy ,zyc nie umierac!

#54  2016.03.07 17:34:51 ~ja

Popieram 6 Renatę, prawda !

#55  2016.03.27 21:39:10 ~piguła

Z chwilą zabrania tej żałosnej kasy bierzemy wszystkie 4 dni na żądanie, potem L 4 i wtedy zobaczymy co zrobią. Ja mam 28 lat pracy, pensję 2.400 na rękę z dodatkiem od Zembali, wykształcenie wyższe mgr i każde święta rozpieprzone. Mam dość.

#56  2016.03.30 14:05:38 ~mgr piel

Myślę, że w naszym zawodzie dochodzi do coraz większych absurdów. Opiekun medyczny u nas w szpitalu ma zasadniczą 200 zł mniej niż pielęgniarka. Przecież to jest jakaś parodia. Pielęgniarki są wykształcone, mają ogromną praktykę i odpowiedzialność, a pensja jak dla opiekuna. Koleżanki zacznijmy się szanować, jesteśmy coraz starsze, zaczynają się problemy zdrowotne, nikt nie zauważa że jest nas coraz mniej bo nadrabiamy braki kadrowe. Przebudźcie się, zacznijmy stawiać warunki, nie pracujcie dodatkowo za parę groszy. Nikt nas nie poszanuje, jeśli my same siebie nie szanujemy. Rozsądniej jest pracować na 1 etacie za odpowiednie pieniądze niż na dwa za grosze. Potem zdrowia za to nie kupicie. Pozdrawiam.

#57  2016.04.13 11:31:11 ~jadźka

Nie tędy droga. Nie ośmieszajcie się tym strajkowaniem, bo pójdą 3 z oddziału na 13 zatrudnionych. Przecież Wam się nie chcę tak na prawdę niczego zmieniać. Jesteście tylko zwykłymi babami, które po cichu się wzajemnie podjudzają, a nie są w stanie zrobić na tyle odważnego kroku, żeby solidarnie, wszystkie BEZ WYJĄTKU odejść od łóżek. Pierdolcie to, że ktoś umiera, że to stan ciężki. Przestańcie się żałować wszystkich dookoła, bo Was nikt się nie żałuje. Społeczeństwo i tak myśli, że dostajecie kolejną podwyżkę za picie kawy, liczne zaniedbania w opiece i leczeniu oraz za romanse z lekarzami.

#58  2016.04.15 13:34:32 ~abc

Pracuje jako pielegniarka w Niemczech . Mam niemieckie prawo wykonywania zawodu . Na początku miałam swoje polskie pielęgniarskie idealy , niestety tu na miejscu zycie wszystko zweryfikowalo . Niestety w Niemczech jest ogromy brk pielęgniarek , ale jest tak ze te bez urkundy zarabiają mniej sa po prostu opiekunkami. Szpitalowi jest latwiej zatrudnić pielegniarke bez urkundy niż z urkunda . Po prostu koszty pracy . to jest polityka . Nie myślcie ze tu jest miod. Nasze studia do niczego sa tu nie potrzebne , on po prostu potrzebują taniej sily roboczej na najcięższych oddziałach . Pozdrawiam

#59  2016.05.03 09:08:38 ~Monika

Mam 32 lata pracy, tak zle jak teraz nie bylo nigdy. Nie dosc ze coraz Nas mniej, pracujemy za dwie a nawet trzy to dolozyli nam tyle pisaniny ze glowa boli. W naszym zawodzie nie ma jednosci, jestesmy okropne, wstyd mi za Nas wszystkie. Wiecznie sie boimy, pochylamy glowy, pozwalamy sie ponizac i wykorzystywac. Gdybysmy jeden raz zlaczymy sie i na miesiac zrezygnowaly z dodatkowych prac do ktorych i tak Nas przyjma z pocalowaniem reki to moze, powtarzam moze ktos zobaczylby ile pielegniarek brakuje i jak my same łatamy soba dziury kadrowe. Czekam czasow gdy Nas zabraknie i cieszy mnie to. To moja mala satysfakcja za lata pracy za grosze, biedowanie i zycie od 10 do 10, za mje bole kregoslupa spowodowane nadmiernym podnoszeniem bo na oddziale zawsze bylam albo sama albo we dwie. Dlaczego ja mam szanowac innych skoro mie nikt nigdy nie poszanowal. Z powolania ten zawod stal sie dla mnie tylko zawodem nic wiecej. Jestem zmeczona.Pamietajcie: W JEDNOSCI SILA.ja juz w nic nie wierze

#60  2016.06.16 12:01:21 ~Justyna

Do Pani Renaty, Powinnyście odejść na 3 miesiące z jednego etatu i wtedy połowa szpitali w Polsce staje. To najlepszy strajk.

#61  2016.07.14 04:44:24 ~ela

Problem tkwi w szczegółach.Nie ma jedności w naszej grupie zawodowej i dlatego tkwimy w tym samym miejscu od dziesiątków lat.Brak pielęgniarek będzie w tedy kiedy przestaniemy pracować na kilku etatach;pracodawcy wykazują przez to że mają minimalne zabezpieczenie obsad pielęgniarskich.ale nie przekłada to się na bezpieczeństwo nasze a zatem pacjentów i jakości świadczonych przez nas usług(gdzie realne normy zatrudnienia).Należał by także zmienić światopogląd nowych adeptów profesji "medyka",gdyż dalej jest wpajany im mit że nasza grupa zawodowa jest średnim personelem a tak naprawdę jesteśmy współpartnerami w procesie terapeutycznym o wysokich kwalifikacjach(studia,kursy kwalifikacyjne,specjalizacje).Sprawa naszego wynagradzania(i nie tylko) to już następny problem który powinien być rozwiązany systemowo i z budżetu państwa co przekładało by się porównywalne wynagradzanie na obszarze całego Kraju, a środki które są pozyskiwane z NFZ powinny być przeznaczone w całości na leczenie pacjenta(brak limitów,zwiększenie dostępności do świadczeń,skrócenie kolejek).Marzenia.ale mogą być realne.