Sonda telewizyjna wśród pacjentów, pytanie: Czy pielęgniarki powinny wypisywać recepty?

Recepty pielęgniarek i położnych.

 

                               

 

 

 

 


 

 

Zobacz treść rozporządzenia w sprawie recept wystawianych przez pielęgniarki i położne

 

Zobacz także więcej informacji w sprawie recept pielęgniarek 

 

Zobacz informacje o receptach pielęgniarek w ostatnim wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych nr 6  - nakład 50 tysięcy egzemplarzy!

 

Zobacz także artykuły z Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych

 

 

 

Polecamy książki

Komentarze użytkowników

#1  2016.03.03 08:38:35 ~kkrystyna

Ach ta czwarta władza - telewizja. W mediach nagłośnią A, a nie powiedzą o B. Czy kiedykolwiek będzie bez stronnicza?

#2  2016.03.03 08:48:24 ~iza

NIE POWINNY! ROBIĆ ZA LEKARZY! macie wynik sondy

#3  2016.03.03 09:59:04 ~...

No tak i wyszlo PIELEGNIARKI DO SZKOL SPECJANYCH :))))))

#4  2016.03.03 13:06:45 ~...

Niektórym nawet szkoła specjalna już nie pomoże.

#5  2016.03.03 16:45:21 ~piel23

Mam prawie 30 lat stażu pracy, studia, specjalizację i smutek, który każdego dnia narasta. Nie potrafimy same zadbać o własny interes. Pytanie jest proste: komu zależy na tym, aby to pielęgniarka wypisywała recepty? Ministrowi i pracodawcom naszym! Bo tylko wtedy nie będą musieli pokrywać kosztów tej "procedury". Lekarz nic nie zrobi jeśli nie będzie miał GODZIWIE ZAPŁACONE.Niektóre koleżanki myślą, że wzrośnie prestiż zawodu jak zaczną wypisywać recepty. Nic bardziej mylnego! Prestiż jest tam, gdzie są pieniądze.Nie szanujemy same siebie, więc nie liczmy na szacunek innych. Lekarze już się cieszą, że odpadnie im trochę papierkowej roboty! Smutna prawda o nas samych.

#6  2016.03.03 20:05:32 ~do #2

A może niektórym chętnym do wypisywania recept brakuje wiedzy, bo mgr. pielęgniarstwa nie oznacza lekarz.Bo czy słyszał ktoś żeby salowa pobierała krew, albo robiła opatrunek na otwartej ranie?

#7  2016.03.04 10:44:29 ~iza

Nie ma żadnego przymusu broń Boże, więc zgodnie z wynikami sondy - Pielęgniarka nie powinna wypisywać rcept- koniec tematu

#8  2016.03.04 12:55:33 ~piel

Przez zahukane idiotki,palące się do pisania recept za darmo pielęgniarstwo nigdy nie wyrwie się z finansowej zapaści.Przecież pracodawcy nigdy nie dadzą podwyżek skoro tania siła robocza wykonuje za darmo coraz więcej czynności.

#9  2016.03.04 19:29:55 ~do#8

To może trochę nie tak. Zahukane idiotki może nie do końca.Raczej ."cwane gapy". Popierdziela taka na etacie w publicznej placówce, druga jakaś robota w prywatnej przychodni bądź ZOL-u i dobrze by było jakąś zupełną prywateczkę(opieka w domu u pacjenta).I na domowej opiece daje 100% z siebie, u prywatnego pracodawcy też, a w publicznej placówce to "jak bozia da", trochę ponarzeka na płace, to na rząd, to na pacjentów.I takim chorym, patologicznym systemem to u nas idzie.

#10  2016.04.05 20:05:10 ~gosia

Niech wypisują, dlaczego nie ale nie za darmo. lekarz z a każdą czynność ma punkty czyli kasę