Wysokość zarobków władz izby pip bulwersuje pielęgniarki i położne.

Działalność związku i izby pip.

 

Obecnie miesięczne wynagrodzenie prezydent miasta stołecznego Warszawa nie może przekroczyć 12 tys. 365 zł i 22 gr brutto.

Władze naczelnej izby pip na pierwszym posiedzeniu w nowej kadencji w dniu 3 stycznia 2012 roku podjęły uchwałę w sprawie podwyżki wynagrodzeń. Wzrost wynagrodzenia dla wiceprezesa, sekretarza i skarbnika naczelnej izby był spowodowany podniesieniem wskaźnika według, którego oblicza się wysokość płac powyżej wymienionych osób. Dotychczas wskaźnik ten wynosił 300% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku. Rada Naczelna podniosła ten wskaźnik do 350%. Wobec powyższego wynagrodzenie tych osób (za cały etat) wyniesie - prawie 14 500 złotych brutto.

 

Wskaźnik dotyczący wynagrodzenia prezesa naczelnej izby pozostawiono na niezmienionym poziomie. Wynosi nadal 400% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku. Czyli w chwili obecnej wynagrodzenie to wynosi ponad 16 500 złotych brutto.

Naczelna Rada PiP zdecydowała także, że wynagrodzenie przewodniczącej okręgowej izby nie może być niższe niż 250% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, czyli wyniesie ono prawie 10 500 złotych brutto za cały etat. Natomiast wynagrodzenie wiceprzewodniczącej, sekretarza, skarbnika okręgowej izby nie może być niższe niż 200% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, czyli  wyniesie ono ponad 8 200 złotych brutto za cały etat. Ale o wysokości wynagrodzenia powyższych osób decydują poszczególne okręgowe izby, z tym że ich wynagrodzenie nie może być niższe od powyższych kwot. Wyższe tak.

Izba wypłaca powyższym osobom tzw. trzynastki, czyli dodatkowe wynagrodzenie roczne.

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz także:

Horrendalnie wysokie wynagrodzenia władz izby pip.  Prawie 400 KOMENTARZY!

 


 

W dniach pomiędzy 26 lutego a 18 marca 2015 roku redakcja Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych na facebooku przeprowadziła sondę na temat oceny działalności izby i związku pip na rzecz środowiska zawodowego pielęgniarek i położnych. 

W sondzie zagłosowało ponad tysiąc osób. Respondenci mieli do wyboru następujące odpowiedzi: oceniam -  bardzo pozytywnie, pozytywnie, nie mam zdania, negatywnie, bardzo negatywnie. Wynik sondy? Ponad 90%  izby pip na rzecz środowiska zawodowego pielęgniarek i położnych oceniło negatywnie i bardzo negatywnie. 

Szczegółowe wyniki sondy prezentjemy na poniższym wykresie.

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.04.25 11:21:31 ~PIELĘGNIAR

JA zaczynając pracę 16 lat temu miałam odebraną TRZYNASTKĘ, panie w IZBACH nadal ja maja za nasze pieniądze ! SKANDAL !

#2  2016.04.25 13:12:15 ~pielegniar

Nie jestem zdziwiona.Panie maja sie wysmienicie.Szkoda tylko ze w glebokim poszanowaniu maja swoje kolezanki po fachu.Walcza ,a jakze ale napewno nie o nas.KTO U ZLOBA TEN MA.Z pozdrowieniami dla Tych pan

#3  2016.04.25 14:02:37 ~pielęgniar

Kogo my utrzymujemy

#4  2016.04.25 14:11:33 ~Iwona

Już wiadomo czemu podwyższyły składkę!

#5  2016.04.25 14:44:56 ~Ewa

Skandal!

#6  2016.04.25 15:54:46 ~położna

Skandal! Gdyby jeszcze działały w obronie pielęgniarek i położnych. Kompletnie nie reprezentują naszych intetesów. Nic tylko składki podnoszą. :(

#7  2016.04.25 17:45:19 ~kkrystyna

I stąd też oburzenia w sprawie ratowników na szpitalu.bo oni składek na izby płacić nie będą.

#8  2016.04.25 19:23:16 ~grażyna

Od dawna uważam ,że izby do niczego nie są nam pielęgniarką potrzebne .

#9  2016.04.25 21:06:05 ~Rufus

Mnie tam nie obchodzi stawka tylko czy za moje pieniądze prezesostwo mnie godnie reprezentuje. Nawet gdyby zarabiali 50 000 to żal mi anusa nie ściska - oby tacy ludzie dbali o moje interesy. Pytanie: Czy prezesostwo dba o nas? Jeśli się wywiązują to szczęść Boże, a jeśli nie - najniższa krajowa. Niech wynagrodzenie odzwierciedla wyniki w pracy!

#10  2016.04.26 11:31:35 ~XY

Izby pielęgniarskie to patologia

#11  2016.04.26 21:36:05 ~realistka

Najsmutniejsze jest to, że mimo tak złej oceny jaką wystawiłyśmy izbom - nic się nie zmieni! Nie umiemy obalić tej patologii i nie potrafimy zjednoczyć się do walki o likwidację izb! Proponuję zrobić zrzutkę na dobrych prawników, którzy umieliby rozwalić raz na zawsze to bagno! Dobry prawnik kosztuje, ale z przyjemnością dam na takiego kasę, żeby uwolnił mnie od tych sępów co okradają mnie z części mojego zarobku! Kto się przyłączy do takiej akcji? Zapraszam!

#12  2016.04.26 21:36:49 ~PROPOZYCJA

Najsmutniejsze jest to, że mimo tak złej oceny jaką wystawiłyśmy izbom - nic się nie zmieni! Nie umiemy obalić tej patologii i nie potrafimy zjednoczyć się do walki o likwidację izb! Proponuję zrobić zrzutkę na dobrych prawników, którzy umieliby rozwalić raz na zawsze to bagno! Dobry prawnik kosztuje, ale z przyjemnością dam na takiego kasę, żeby uwolnił mnie od tych sępów co okradają mnie z części mojego zarobku! Kto się przyłączy do takiej akcji? Zapraszam!

#13  2016.04.26 21:37:12 ~PROPOZYCJA

Najsmutniejsze jest to, że mimo tak złej oceny jaką wystawiłyśmy izbom - nic się nie zmieni! Nie umiemy obalić tej patologii i nie potrafimy zjednoczyć się do walki o likwidację izb! Proponuję zrobić zrzutkę na dobrych prawników, którzy umieliby rozwalić raz na zawsze to bagno! Dobry prawnik kosztuje, ale z przyjemnością dam na takiego kasę, żeby uwolnił mnie od tych sępów co okradają mnie z części mojego zarobku! Kto się przyłączy do takiej akcji? Zapraszam!

#14  2016.04.27 19:33:09 ~pielęgniar

W Łodzi na zjeżdzie jedna z naszych koleżanek odważyła się przeciwstawić tej patologii to nasze szanowne panie pielęgniarki nie potrafiły jej wysłuchać a pani z izb skutecznie uniemożliwiała jej wypowiedź za co została sowicie wynagrodzona przez ,władze,izb.Te panie pożal się Boże pielęgniarki nie mają pojęcia o zawodzie a na każdym kroku podkreślają jaki to piękny zawód ,to może łaskawie niech popracują przy łóżku chorego,do czego to doszło,wstyd,i jeszcze raz wstyd,znalazły sposób na życie ,nie powinno byc w izbach etatów dla pielęgniarek,masz zawód to pracuj,panie robią kolejną może 10 specjalizację a pojęcia o żadnej nie mają zajmując tym samym miejsce dla koleżanek które muszą zapłacić aby taką specjalizację zrobić.pokażcie mi zawód wpomyślcie trochę a nie pracujcie jak roboty na trzech etatach którym tak ludzie się kształcą? po co tyle w kraju izb? czy w ogóle macie koleżanki pojęcie ,że jest ich tak dużo? pomyślcie trochę a nie pracujcie jak te roboty na trzech etatach ,między innymi na te panie,

#15  2016.04.29 18:29:13 ~Danuta

Płacę na izby pielęgniarskie 26 lat składek, z refundacji na szkolenie skorzystałam tylko raz w kwocie 700 zł, za co musiałam jeszcze oprowadzić po raz drugi podatek. Nie chcę należeć do Izb, jest to przeżytek i relikt komuny. Jesteśmy zmuszone do przynależności bo tak mówią przepisy. Na co i na kogo są wydawane moje składki teraz to widzę. chciałabym mieć po tylu latach pracy w zawodzie chociaż połowę pensji pań, które siedzą w zarządzie. To jest SKANDAL!

#16  2016.05.30 16:16:14 ~Marii

A jak je mozna zlikwidować