Pytanie do redakcji Portalu: Chodzi mi o dofinansowanie przez EFS i ZPORR studiów pomostowych. Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać to dofinansowanie. Czy ono obejmuje również pielęgniarki pracujące w szpitalu na kontrakcie?

1 min czytania
Aktualności

Witam. Mam pytanie dotyczące dofinansowania przez EFS i ZPORR studiów pomostowych dla pracujących pielęgniarek. jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać to dofinansowanie woj. kujawsko-pomorskim? Czy ono obejmuje również pielęgniarki pracujące w szpitalu na kontrakcie?

 


Witam serdecznie!

Na studia pomostowe całkowicie finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego (75%) oraz z budżetu Państwa (25%) kwalifikowane były pracujące pielęgniarki, które spełniały kryteria toku A i toku D z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 11 maja 2004 roku w sprawie studiów pomostowych (tok A – ukończone 5-letnie liceum medyczne, które rozpoczęły nie wcześnie niż w roku szkolnym 1980/81; ukończona 2,5-letnia szkoła medyczna). Oczywiście: posiadanie matury. Co do zatrudnienia, to nie mogło to być tzw. samozatrudnienie lub bycie zatrudnionym na zasadzie umowy-zlecenia lub umowy o dzieło, a tylko zatrudnienie nazasadzie umowy o pracę. Takie były ustalenia DWUP we Wrocławiu.

Muszę zaznaczyć, że limit miejsc (528 osób) został wykorzystany bardzo szybko (już około 20 maja br.), dzięki temu, że promocją projektu (studiów) zajęły się Okręgowe Izby Pielęgniarek i Położnych w Jeleniej Górze, Wałbrzychu i Wrocławiu. Szczególnie aktywna pod tym względem była p. Krystyna Demkowicz – przewodnicząca Rady OIPiP w Jeleniej Górze.

Od roku przyszłego ma być ponad 3-krotnie więcej funduszy unijnych na różnego
rodzaju szkolenia niż obecnie. Przygotowanie odpowiednich wniosków na realizację
studiów pomostowych przez uczelnie zawodowe kształcące pielęgniarki może więc dać szansę bardziej szerokiego niż dotychczas objęciastudiami licencjackimi polskich pielęgniarek.

Należy jednak podkreślić, że uruchamiane fundusze mają regionalny charakter, tj. ich beneficjentami mogą być jedynie stali mieszkańcy danego województwa.

Serdecznie pozdrawiam

dr Adam Klar
dyr. Działu Nauczania
i Rozwoju Dydaktyki
Wyższa Szkoła Medyczna LZDZ

 


Zobacz także:

Informator Gazety Pielęgniarki i Położnej – STUDIA POMOSTOWE

Przewodnik studenta studiów pomostowych

Studia pomostowe za darmo z Funduszu ZPORR

Wysokość czesnego

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8178 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Rola hurtowni medycznych w poprawie dostępności opieki zdrowotnej.

3 min czytania
Hurtownie medyczne są bardzo ważnym ogniwem w skutecznej opiece zdrowotnej. Dostarczają niezbędne materiały, sprzęt oraz leki do placówek na całym świecie. Tym…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Pielęgniarka z grupy drugiej słyszy: "masz najwyższe wykształcenie, to pomykaj".

2 min czytania
Ustawa skłóciła pracowników W kwietniowym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy wiadomość pielęgniarki skierowaną do Redakcji Portalu. Pielęgniarka „zaszeregowana do grupy…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Wynagrodzenia pielęgniarek – pani posłanka "nie ogarnia tej kuwety".

4 min czytania
Wypowiedź posłanki na posiedzeniu sejmowej podkomisji zakłamuje, rzeczywisty problem w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek… W dzisiejszym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych…
Komentarze