W Polsce cały czas daje się do zrozumienia, że pielęgniarka jest NIKIM!!! Pracodawcy RP - umożliwić ratownikom medycznym, odbycie rocznych studiów uzupełniających na kierunku... pielęgniarstwo!

Rząd - braki w kadrze pielęgniarskiej uzupełnimy ratownikami medycznymi.

 

 

                                 *Kliknij po więcej informacji

 

Zobacz także:

Ratownicy medyczni na szpitalnych oddziałach - PONAD 250 KOMENTARZY!

Zobacz przetłumaczone stanowisko EUROPEJSKIEJ FEDERACJI STOWARZYSZEŃ PIELĘGNIAREK w kwestii: Rząd - braki w kadrze pielęgniarskiej uzupełnimy ratownikami

 


 

W przebiegu konsultacji publicznych do projektu rozporządzenia w sprawie uprawnień ratownika medycznego Pracodawcy RP w dniu 23 lutego 2016 roku zgłosili swoje uwagi, poniżej skan fragmentu: 

 

 

Wybrał:

Mariusz Mielcarek 

 

 

                                                 *kliknij po więcej informacji

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.05.03 14:37:53 ~Cześć

Slabe jesteście jak te wasze pseudo związki, najbardziej liczna grupa zawodowa w kraju pracująca za najniższe płacę? Czy wy jesteście poważne? Stwierdzam z całą odpowiedzialnością ze nie! Więc nikt poważnie traktować nie będzie! Kampania Ostatni dyżur? Jakieś wnioski? Ratownicy na oddziały po kursie będą pielegniarkami

#2  2016.05.03 18:36:19 ~Olka

Cóż taka prawda dorabiamy i dorabiamy i dorabiamy za 10-13 - 17 zł na godz brutto zależy gdzie. Praca ciężka i odpowiedzialna wg Nas a przyjmujemy płacę jak za ścielenie łóżek. To już lepiej ścielić łóżka praca jak każda i nie mieć do nikogo pretensji o degradację zawodu. Same sobie to robimy. My studiujemy, specjalizujemy się a potem oddajemy to walkowerem.

#3  2016.05.03 22:06:08 ~DoCzesc

Racja! Niestety racja!

#4  2016.05.03 22:07:53 ~Ania

Walczymy od lat przeciw sobie zamiast siłę mega stworzyć!

#5  2016.05.03 22:08:18 ~Ania

Walczymy od lat przeciw sobie zamiast siłę mega stworzyć!

#6  2016.05.03 22:08:45 ~Ania

Walczymy od lat przeciw sobie zamiast siłę mega stworzyć!

#7  2016.05.04 08:10:42 ~Basia

Bo są nikim jak się same nie szanują to kto ich ma szanować. Boją się własnego cienia. A najbardziej zabawne jest jak odchodzą od łóżek. Haha. Kto się tym przejmuje? Przyjmował by się gdyby to nie była godzina dwie a tydzień. Zasłaniają się potem etyką? A etyczne sa ich wynagrodzenia? Pacjenta to obchodzi? Nie. A minister się tym przyjmie widząc porozumienie z Zebala. Kliknijcie się w łeb i takim postępowaniem nie wywalczycie nic

#8  2016.05.04 09:28:04 ~Wiem.

Doskonale, Ratownicy im pokażą co to szacunek! A Pielęgniarki tylko skaczą nad doktorkami a nie nad Pacjentami:-)

#9  2016.05.04 09:32:26 ~Zuza

Same doprowadziły do dna zawodu i braku szacunku a teraz płaczą gdy Ratownicy markę zawodu budują i Fizjoterapeuci i Psychologowie.A wy tylko na siebie wzajemnie nadajecie i plujecie:"koleżanka" na "koleżankę" a lekarzom to służycie jak służące a oni kasiorę grubą biorą.Żenada! Jesteście tam gdzie sobie wskazałyście miejsce.

#10  2016.05.04 09:32:30 ~Zuza

Same doprowadziły do dna zawodu i braku szacunku a teraz płaczą gdy Ratownicy markę zawodu budują i Fizjoterapeuci i Psychologowie.A wy tylko na siebie wzajemnie nadajecie i plujecie:"koleżanka" na "koleżankę" a lekarzom to służycie jak służące a oni kasiorę grubą biorą.Żenada! Jesteście tam gdzie sobie wskazałyście miejsce.

#11  2016.05.04 09:34:41 ~Mądra

Jako mądra i spostrzegawcza osoba uważam,że napis Panie Mariuszu powinien brzmieć: w Polsce pielęgniarki siebie nie cenią! Zacznijmy od siebie!

#12  2016.05.04 10:53:58 ~Piguła

Jestem za tym, by im te studia umożliwić. Ratownicy to grupa zawodowa naprawdę dobrze wyszkolona. Jeśli chcą się dokształcać-niech to robią. Tak samo z kursami. Pielęgniarki mają do wyboru bardzo szeroki zakres. Dać szansę i im. Jeśli ktoś twierdzi, że to kwestia zastąpienia ratownikami pielęgniarki to albo jest mało sprytny albo nie rozróżnia tych profesji. Z pozdrowieniami dla moich sióstr ŻMIJ. Syksyk.

#13  2017.05.03 17:15:28 ~Jasne

Juz widzę kolejki ratowników chcących się szkolić na pielęgniarki.pójdzie może 10% i co to da. Nic