Horrendalnie wysokie wynagrodzenia (np. kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie, prawie dwieście tysięcy rocznie) w izbach pip to wrzód na polskim pielęgniarstwie!

Wynagrodzenia władz izby pielęgniarek i położnych.

 

Naczelna Rada PiP na pierwszym posiedzeniu w nowej kadencji w dniu 3 stycznia 2012 roku podjęła uchwałę w sprawie wynagrodzenia dla władz izby. Wzrost wynagrodzenia dla wiceprezesa, sekretarza i skarbnika naczelnej izby jest spowodowany podniesieniem wskaźnika według, którego oblicza się wysokość płac powyżej wymienionych osób. Dotychczas wskaźnik ten wynosił 300% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku. Rada Naczelna podniosła ten wskaźnik do 350%. Wobec powyższego wynagrodzenie tych osób wyniosło za styczeń 2016 roku - prawie 15 800złotych brutto.

Wskaźnik dotyczący wynagrodzenia prezesa naczelnej izby pozostawiono na niezmienionym poziomie. Wynosi nadal 400% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku. Czyli w chwili obecnej wynagrodzenie to wynosi ponad 18 000 złotych brutto.
Naczelna Rada PiP zdecydowała także, że wynagrodzenie przewodniczącej okręgowej izby nie może być niższe niż 250% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, czyli wyniosło ono co prawie 11 200 zł brutto za cały etat. Natomiast wynagrodzenie wiceprzewodniczącej, sekretarza, skarbnika okręgowej izby nie może być niższe niż 200% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, czyli wyniosło ono ponad 9 000 zł brutto za cały etat. Ale o wysokości wynagrodzenia powyższych osób decydują poszczególne okręgowe izby, z tym że ich wynagrodzenie nie może byc niższe od powyższych kwot. Wyższe tak.
Izba wypłaca powyższym osobom tzw. trzynastki, czyli dodatkowe wynagrodzenie roczne.
 
Jednocześnie władze izby pip podniosły wysokość składek ściaganych od pielęgniarek i położnych. Ponad 530 KOMENTARZY!
 
Mariusz Mielcarek
 
 
 
 
Zobacz także:
 
 

Komentarze użytkowników

#1  2016.05.05 14:24:57 ~baśka

Od zawsze było wiadomo,że nas okradają, a jak masz coś do załatwienia w izbach to traktują cię jak intruza.

#2  2016.05.05 20:05:49 ~ja23

Czy znajdzie się ktoś, kto pomoże nam pozbyć się tych izb? Może jakaś kancelaria prawna pomoże obalić ten okradający nas, nikomu niepotrzebny twór? Przepisy zmuszają nas do płacenia haraczu. Wątpliwej jakości "pracownicy" izb decydują, czy wydadzą mi prawo wykonywania zawodu, czy nie? To uczelnia sprawdza naszą wiedzę, a nie te zapyziałe kwoki! Ile jeszcze będzie trwał ten cyrk? DO WSZYSTKICH KTÓRZY MAJĄ TEGO DOŚĆ - WYJDŹMY NA ULICE, POD SIEDZIBY IZB I POKAŻMY IM, ŻE NIE CHCEMY ŻADNYCH IZB!

#3  2016.05.06 07:53:45 ~kkrystyna

Jak to się raz wyrwało mojemu synowi: na pohybel skur.

#4  2016.05.06 10:57:54 ~on

Granda która trwa już tyle lat.

#5  2016.05.06 13:11:41 ~Małgosia

Do- Ja23. Myślę, że wychodzenie pod Izby nic nie da, nawet wody by nam nie dali. Ale mam lepszy pomysł, Pielęgniarki,Pielęgniarze, Położne gdybyśmy tak przestali płacić składki, przynajmniej 3 miesiące, przerwalibyśmy płynność finansową na pensje dla pań, które niewiele robią. W tym czasie, jako kumulacja zdarzeń dla naszego dobra nie brały dyżurów zleconych, w szpitalach, przychodniach, gabinetach lekarskich.To byłaby rewolucja:) Zaraz znalazły by się pieniądze na podwyżki i kursy bezpłatne:) Pozdrawiam.

#6  2016.05.06 21:26:53 ~Ewa

Niestety prawniwnie jesteśmy w czarnej dziurze,jeśli nie zapłacimy przez 3 m-ce ściągną z odsetkami niestety.Musiałybyśmy wszystkie się zwolnić. W desperacji jestem gotowa tylko dajcie znać.Pozdrawiam

#7  2016.05.07 08:28:46 ~ja

Może zacznijmy od bojkotu kursików organizowanych przez izby,odetniemy im duże źródełko finansowania.

#8  2016.05.07 10:51:48 ~magnolia

Nasza grupa zawodowa nie jest spójna, nie mówimy jednym głosem. Pracuję w zawodzie 30 lat. Kiedy "służba " w OIPIP nie była tak intratna jak obecnie, nie było walki o posadę na poszczególnych szczeblach dbających o naszą grupę zawodową. . Obecna sytuacja wynika z naszego przyzwolenia na tak horendalnie wysokie wynagrodzenia NRPIP. Brak JEDNOGŁOŚNEGO sprzeciwu z naszej strony poprzez wystosowanie oficjalnego pisma do Naczelnej Rady PIP. Nasze wpisy na portalu nie będą miały odzewu, ale mogą nasz zjednoczyć. Proponuję, aby Pan M. Mielczarek wystosował w imieniu pielęgniarek i położnych pismo do NRPIP, zawierający nasz sprzeciw przeciwko obecnej polityki finansowej, który ma dbać o przyszłość naszych zawodów ! Proponuję złożenie podpisu pod takim pismem, tak jak w przypadku składania podpisu w akcji "Ostatni Dyżur". Może coś do dotrze do Naczelnych władz naszego związku, że jesteśmy czujne , że nie wyrażamy zgody na notoryczne zawyżanie ich wynagrodzeń z naszych składek ! . My, pracujący przy łóżku pacjenta, odpowiedzialni za zdrowie i życie człowieka, poprzez niskie pobory, jesteśmy postrzegani jako pomoc w wykonywaniu zleceń lekarskich !

#9  2016.05.08 07:57:15 ~aga

Popieram Magnolię .Panie Mielcarek prosimy o pomoc!

#10  2016.06.23 20:25:29 ~Pigula

Wstydu nie mają. Ale pieprzyć o etyce , moralności itp. potrafią tylko same tej moralności nie mają. Dawno już mówiłam o tym niech zostanie jedna centralna izba a nie 49 bo po co tyle? Głupie pytanie wiadomo po co. Tylko one same ustalają uchwały ustawy same sobie wszystko przyklepują więc jak odciąć ryje od koryta jak?

#11  2016.08.28 22:08:09 ~Luna

Nie stoją na straży naszych spraw.nie wiadomo czy izby czy związki. Zwalanie jednych na drugich. Nie zależy im na budowaniu przyszłości zawodu A na swojej.A tym czasem ratownicy par do przodu. A perfuzjonisci? Wiecie kto to jest i jak się ma. Nie widzę potrzeby istnienia tych instytucji. Ni żadnych sukcesów. Porażki owszem- Narzucone szkolenia doskonalenia dokształcania. Wydatki nie przekładając się na zarobki. 4.×400 ich podział to wiele do życzenia. A kto ma włączać je do podstawy dyrektorzy czy minister ustawa. Tylko nie nakrecajcie Panie poruchawy o 400 bo będzie to dobry pretekst żeby nam nic nie dbać. Itd itd A ile z Was ma mężów lekarzy drogie iż nowe koleżanki A może posłów z którymi dogadujecie losy koleżanek łatwo włączać w butach w ich życie.